www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 169) (1751911 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-04 09:04
:-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-12 14:10
Nikt nic nie wie o "polityce", górole też olewają;)
Kocham zwierzaki i jak dane miasto ma ZOO to oczywiście jestem. No to czas na podsumowania: Z całej Polski Tylko ZOO w Gdańsku (Oliwa) ma warunki dla ZWIERZĄT! Mniej komfortowe dla zwiedzających! To mi się podoba :-) Oceanarium w Gdyni - smutek :-(
Sezon o.k. Turyści szamali każda rybę za każdą cenę:)
Mąż markotny bo sporo rencistów czyli o.n. przyjechało we wrześniu na pomorze,,, a my w górach :-) Ja zachwycona (częściowo). Mąż częściowo też, bo Góral gorzałki dolewa :-)i nie kaman...:-)
Nadrzędny Autor Aliss Dodany 2018-11-21 08:15
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Roycer Dodany 2018-08-31 11:11
[usunięte]
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-09-18 15:57
Dzisiaj była jarzynowa w moim wydaniu - czyli "na bogato" ;-)
Marchew, seler, pietruszka, por, brukselka, burak, fasola szparagowa, groszek zielony, kalafior, cebula, ziemniak, garść białej fasoli, papryka i co tam macie z warzyw :-)
Spory garnek, jak jest jakaś kość to wrzucamy + w/w warzywa, liść laurowy, ziele angielskie, kucharek czy tam vegeta + pieprz świerzo mielony. Jak się trochę nagotuje dodajemy kulki z mięsa mielonego (bez dodatków).
Na talerz dajemy dużą łyżkę śmietany lub jogurtu (gęstego), nalewamy zupę, posypujemy nacią pietruszki :-) Smacznego.
Na drugie może być nic lub np. pstrąg w warzywach pokropiony sokiem z cytryny :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-18 19:33
U mnie dzisiaj też warzywa królowały. :-))
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2018-09-19 09:16
U mnie dziś będzie kotlet z ziemiakami surówka oraz kompot.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-09-19 12:08
Sylwek "kotlet" to mało precyzyjne określenie ;-) (mielony;de voillay z różnym nadzieniem; tradycyjny schabowy; szwajcarski; pożarski lub np: kotlet wege z selera.
Ale ja też właśnie zamówiłem sobie kotlet schabowy,ziemniaki z sosem i zestaw surówek i do tego jakaś zupka. Kompotu nie zamawiam bo nie popijam przy jedzeniu.
Nadrzędny - Autor kajkusk Dodany 2018-10-05 11:43
[usunięte]
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-10-05 19:09
Noooo jakie smaczne te "płytki ceramiczne" - ca za idiota tu i tak wkleił reklamę :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-09 17:30
Kasza gryczana na sypko z wołowym gulaszem po węgiersku, surówka z czerwonej fasoli, marchewki, groszku, rukoli, cebuli i pomidora z majonezem "Winiary" + grecki jogurt + pieprz :-) Zupa jarzynowa - smacznego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-11-09 19:05
A ja jutro robię "komunistycznego" mielonego , kwaszoną kapustę i ziemniaki. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-10 15:36
"...komunistycznego"? ;-) Obecnie mielony jest smaczny np. z łopatki :-) Kapustka :-) o.k. ale może podsmażana? Czy surówka?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-11-10 16:20
Lubię kapustę kwaszoną zarówno na ciepło jak i surową. W tym okresie bardzo wskazane wszelkiego rodzaju kwaszonki. Najlepiej w formie surówki. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-13 17:31
Vit. C i B :-)
Dzisiaj żurek śląski z grzybami i jajem ;-)
Nadrzędny Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:21
helo helo
Nadrzędny - Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:32
hejka
Nadrzędny - Autor płomyk Dodany 2018-11-15 12:55
Mmm.. kotlet schabowy,ziemniaki z sosem i zestaw surówek to jest coś !
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-15 15:55
Z jakiego baru? Piszę baru bo żadna szanująca się "knajpa" nie poda czegoś tak typowego, standardowego. Poza tym:
- jaki "kotlet schabowy" bo są i można różnie
- do "schabowego" nie daje się "sosu"
- ziemniaki też można na wiele sposobów
-"zestaw surówek" tylko w barze, np. kapusta, kapusta, buraki ;-)
Za chwilę podasz link? Nie skorzystam - słaba reklama.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-11-18 00:36
Idealny zestaw z kateringu. Ziemniaki z sosem to podstawa + surówki a mięsko to już dodatek ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-09 11:17
Świąteczny karp. Jaki wg Was jest najsmaczniejszy?
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-10 21:17
Nie lubię karpia, ale jak już muszę to tylko po grecku lub żydowsku :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-10 22:17
Po grecku, to będę miała inną rybę, ale to już córka zrobi. Ja smażę karpia, a przed samym podaniem układam na nim wiórki masła i wkładam na kilka minut do piekarnika. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-17 21:33
Czyli tradycyjnie, tak ja ja kiedyś i moja mama :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-17 21:44
Wigilia u mnie zawsze tradycyjnie. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-19 21:48
Zawsze pytałaś o tradycyjne potrawy różnych regionów i sama lubisz tradycję, ja też:) Jednak tradycja to to co wynieśliśmy z domu, potrawy i zwyczaje naszych przodków. W sumie to co z tych "okruchów" tworzymy w naszej rodzinie :-)
Powiem ci tak: znam wigilię i święta "góralskie", kaszubskie i mojej rodziny (centralnej Polski). Poza kilkoma detalami niewiele te wigilie się różnią. Ja byłam przyzwyczajona do zupy z suszonych owoców z makaronem, mój pierwszy mąż nie lubił jej, więc przeszłam na zupę grzybową. W każdym regionie muszą i są śledzie - w różnej postaci, ale głównie w śmietanie z ziemniakami w... mundurkach :-) kapusta kiszona w różnej postaci i różnymi dodatkami, łazanki z makiem, miodem itd. Fasola z barszczem czerwonym itp.. Wszystko smaczne, ale ma być postne.
Drobne ciekawostki i różnice:
- kaszubi do zupy owocowej robią kluski ziemniaczanej (nie lubię)
- śledzi i ryb do znudzenia
- górale zupę rybną
- sporo z sera owczego i kapusty
Ciasta tak jak wszędzie :-)
----------------------------------
Są też zabobony wigilijne: nie wiedziałam, że to zwyczaj "regionu", ale wierzyłam i wierzę, że: JAKA WIGILIA TAKI CAŁY ROK i W NOWY ROK: FACET U DRZWI TO SZCZĘŚCIE, BABA TRUDNY ROK ;-)
Zdrowych, spokojnych i wesołych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĘ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM :-)
Jolka.
Smacznego, spokojnej i smacznej wigilii życzy Jolka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-19 22:04
Jesteśmy w Kuchni więc oprócz pogody ducha życzę Ci smacznych potraw przyprawionych miłością. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-22 17:03
Dziękuję i wzajemnie :-)
Zaraz dzisiaj zacznę gotować swój bigos :-) Różni się od tradycyjnych regionalnych, ale ja lubię, mój mąż i każdy kto spróbuje :-) Zawsze chcą jeszcze ;-)
Kiszona kapusta, czerwone wino, leśne grzyby, wołowiny i wieprzowiny tyle ile kapusty + po 2 białe (surowe kiełbasy) na osobę i przyprawy. Sposób przyrządzenia to moja tajemnica ;-)
Pozdrawiam Lidziu i życzę zdrowia :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-22 17:22
To taki staropolski prawdziwy bigos. :-)
Dziś prawie cały dzień w kuchni spędziłam. Teraz chwila odpoczynku. Jutro i w poniedziałek jeszcze będzie co robić, aby w święta spokojnie z rodzinką posiedzieć przy stole i kolędy pośpiewać. :-)
Tak, zdrowia zarówno mi jak i moim bliskim bardzo potrzeba. Mieliśmy bardzo, bardzo ciężki rok pod tym względem.
Tobie Jolu i Twoim bliskim też zdrowia i miłości życzę. Niech Ci się  bigosy i inne smakołyki doskonale udadzą. :-)
Nadrzędny - Autor benka Dodany 2018-12-30 14:06
Ja zawsze jak coś przygotowuje to pytam się przyjaciółki albo przeszukuje internet. Zawsze trafiam na jakiś ciekawy przepis, który mnie zainteresuje!
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-01-02 18:06
Zrób homara ;-)
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2019-01-04 08:22
Tak z ciekawości jaki alkohol mieliscie na weselu?
I jakie ilości kupić?
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-01-04 18:25
"...jakie ilości kupić?" Zależy od ilości gości - ile kto wypije ;-) Warto mieć zapas.
Miałam dwa wesela: jeden góralski i nie mam pojęcia ile i jaki to był alkohol, ale wesele trwało 3 dni. Zdaje się, że "gorzałka"była pędzona ;-) bo najpierw jechali górale na koniach i śpiewali o weselu i ślubie ciągle popijając :-)
Drugie było skromne, ale po kaszubsku :-) Też dla mnie dziwne. Wrzuciłam na luz i stwierdziłam: niech się dzieje co chce ;-) Było o.k. Może dlatego, że  niewiele rozumiałam :-)
Teraz mam dziecko, męża i tlen z ozonem.  Mewy skrzeczą,  ale ja je lubię :-)
Nadrzędny - Autor modnyblogcom Dodany 2019-01-07 13:55
W sumie to ja zamawiałam sporo Bolsów, ale nikt za bardzo tego nie pił.
Nie ważne jaki alkohol macie powiem Wam jedno - dobrze go przechowywać i nie zamrażać ;-) Zepsuje się szybko - mówię to z własnego błędu.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-07 14:48
Domylśałam się, że to znowu reklama "bele czego" ale nie sądziłam, że do tego stopnia głupota opanowała ludzi (niektórych):-(
"Gościu" sorki to pisze chyba kobieta: "paniusiu" co ty pier...niczysz! Jak wódka mogła się zepsuć? Kto zamraża alkohol!?  "...zamawiałam sporo Bolsów, ale nikt za bardzo tego nie pił" to co pili - kompot?! ;-)
kowals: nikt normalny nie wejdzie w twój link, bo gorzały na półkach do bólu i każdy zna tani, drogi, dobry itd sklep w swoim mieście koziołku ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-07 15:45
Płacą im za reklamy więc chyba nic sobie z krytyki nie robią. Tylko kasa się liczy. :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-16 17:22
Niestety, ale ta "kasa" też marna :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-16 17:31
Ziarnko do ziarnka....:-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-16 17:34
"Tyż prowda" ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-01-22 11:23
Czujecie ??? To moje ciasto drożdżowe ze śliwkami tak pachnie . Od jutra możecie do mnie mówić mistrzu ;-)) . Pana od rehabilitacji już dzisiaj miałem a teraz pracuję nad ciastem . Dozuję sobie tyle wysiłku ile mogę wytrzymać i nie nudzi. Pan rehabilitant;) pracował nad moimi spastycznymi nogami, podobno jest lepiej i tego będę się trzymał. Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-22 12:48
A ja myślałam, że to zapach mojego ciasta z jabłkami. :-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-01-22 13:48
;-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-24 18:15
Prawie czuję ten zapach :-) Uwielbiam ciasto drożdżowe, ale dla mnie za trudne :-( Moja I teściowa, miała parę w rękach - wyrabiała w ogromnej misie i piekła u piekarza :-) Ciasto było dziwnie świeże i po tygodniu :-) W mojej rodzinie był zwyczaj, że mama mojego dziadka na święta piekła ciasto drożdżowe dla wszystkich dzieci, czyli 5 synów i 1 córki :-) Jej ciasto po świętach było czerstwe - dziadek je zjadał z.. kiełbasą :-) Mama nie potrafiła i mnie nie nauczyła ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-01-24 19:22
U mnie babcia była "mistrzynią " w pieczeniu drożdżowego ciasta.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-24 18:20
Od kilku dni pachnie mi kasza gryczana. Dzisiaj była kasza gryczana na sypko z sosem z szynki + surówka z sałat. Zupa pomidorowa z drobnym makaronem. Na deser: brzoskwinie z puszki na to bita śmietana, na to ananas, na to bita śmietana na to wiśnie z likieru i znowu śmietana, posypane czekoladą :-) (moja fantazja) ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-24 19:23
To "królewski" deser. :-))))))))) Obiadu już nie trzeba. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-30 15:43
Zupa cebulowa + ziemniaki + roladki ("devolaje") ze schabu: potłuc, trochę pieprzu kolorowego, słupek masła, słupek sera żółtego, vegeta, obtoczyć w panierce i smażyć na oleju. Surówka z kilku rodzajów sałat, skropiona sokiem z cytryny, oliwą + przyprawy :-)
-------------------------------------------------------------
Wczoraj była moja "ukochana" zalewajka ;-): Barszcz z mąki żytniej z czosnkiem (sporo). Na bazie z kości, żeberek itp. z warzywami gotujemy wywar. Namaczamy suszone grzyby. Wrzucamy ziemniaczki drobno pokrojone, białą - surową kiełbasę ( tyle ilu jedzących) + ziele angielski, liść laurowy, kilka ziaren pieprzu czarnego, grzyby i Vegeta. Po "nagotowaniu" dodajemy przesmażony boczek (podgardle) z cebulką. Dalej gotujemy na małym ogniu. Mielimy do zupy pieprz kolorowy. Jak wszystko się zmiesza - nagotuje wlewamy barszcz z mąki żytniej i jeszcze chwilę gotujemy. Dla "wypasu" można na talerz włożyć jajo na twardo w ćwiartkach, lub jajo w koszulce, łyżkę śmietany i zupę :-) Smacznego - najzdrowsza zupa świata :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-30 15:57
Szkoda, ze daleko mieszkasz , bo bym się wprosiła na taki obiad. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-31 19:37
:-) Nie aż tak daleko ;-)
Dzisiaj znowu ryby :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-31 20:45
U mnie jutro rybka. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 169) (1751911 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona