www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 170) (2421685 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-16 17:34
"Tyż prowda" ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-01-22 11:23
Czujecie ??? To moje ciasto drożdżowe ze śliwkami tak pachnie . Od jutra możecie do mnie mówić mistrzu ;-)) . Pana od rehabilitacji już dzisiaj miałem a teraz pracuję nad ciastem . Dozuję sobie tyle wysiłku ile mogę wytrzymać i nie nudzi. Pan rehabilitant;) pracował nad moimi spastycznymi nogami, podobno jest lepiej i tego będę się trzymał. Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-22 12:48
A ja myślałam, że to zapach mojego ciasta z jabłkami. :-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-01-22 13:48
;-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-24 18:15
Prawie czuję ten zapach :-) Uwielbiam ciasto drożdżowe, ale dla mnie za trudne :-( Moja I teściowa, miała parę w rękach - wyrabiała w ogromnej misie i piekła u piekarza :-) Ciasto było dziwnie świeże i po tygodniu :-) W mojej rodzinie był zwyczaj, że mama mojego dziadka na święta piekła ciasto drożdżowe dla wszystkich dzieci, czyli 5 synów i 1 córki :-) Jej ciasto po świętach było czerstwe - dziadek je zjadał z.. kiełbasą :-) Mama nie potrafiła i mnie nie nauczyła ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-01-24 19:22
U mnie babcia była "mistrzynią " w pieczeniu drożdżowego ciasta.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-24 18:20
Od kilku dni pachnie mi kasza gryczana. Dzisiaj była kasza gryczana na sypko z sosem z szynki + surówka z sałat. Zupa pomidorowa z drobnym makaronem. Na deser: brzoskwinie z puszki na to bita śmietana, na to ananas, na to bita śmietana na to wiśnie z likieru i znowu śmietana, posypane czekoladą :-) (moja fantazja) ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-24 19:23
To "królewski" deser. :-))))))))) Obiadu już nie trzeba. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-30 15:43
Zupa cebulowa + ziemniaki + roladki ("devolaje") ze schabu: potłuc, trochę pieprzu kolorowego, słupek masła, słupek sera żółtego, vegeta, obtoczyć w panierce i smażyć na oleju. Surówka z kilku rodzajów sałat, skropiona sokiem z cytryny, oliwą + przyprawy :-)
-------------------------------------------------------------
Wczoraj była moja "ukochana" zalewajka ;-): Barszcz z mąki żytniej z czosnkiem (sporo). Na bazie z kości, żeberek itp. z warzywami gotujemy wywar. Namaczamy suszone grzyby. Wrzucamy ziemniaczki drobno pokrojone, białą - surową kiełbasę ( tyle ilu jedzących) + ziele angielski, liść laurowy, kilka ziaren pieprzu czarnego, grzyby i Vegeta. Po "nagotowaniu" dodajemy przesmażony boczek (podgardle) z cebulką. Dalej gotujemy na małym ogniu. Mielimy do zupy pieprz kolorowy. Jak wszystko się zmiesza - nagotuje wlewamy barszcz z mąki żytniej i jeszcze chwilę gotujemy. Dla "wypasu" można na talerz włożyć jajo na twardo w ćwiartkach, lub jajo w koszulce, łyżkę śmietany i zupę :-) Smacznego - najzdrowsza zupa świata :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-30 15:57
Szkoda, ze daleko mieszkasz , bo bym się wprosiła na taki obiad. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-31 19:37
:-) Nie aż tak daleko ;-)
Dzisiaj znowu ryby :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-31 20:45
U mnie jutro rybka. :-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-02-01 12:12
A u mnie dziś będzie na obiad rybka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-01 12:20
Moi mężczyźni rybkę zostawili dla mnie , a sobie usmażyli po wielkim kotlecie z karkówki. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-01 15:48
Normalka i prawidłowo :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-01 16:07
:-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-02 14:16
:-) :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-02 14:43
Zupa porowa - krem z boczkiem, pstrąg w warzywach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-02 15:32
A ja teraz mam ochotę na dobry deser, tylko nie chce mi się go zrobić. :-)

PS
Przed chwilką wpadła moja starsza wnusia (mieszkamy blisko siebie) po proszek do pieczenia, bo będzie z siostrą babeczki piekła więc sprawa deseru się rozwiązała. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-02 17:08
:-) smacznego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-02 17:33
Dzięki. Właśnie przyniosła. :-))))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-03 12:56
Jak czytam być babcią to fajna sprawa :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-03 13:33
Fajna. :-) Kiedyś i Ty poznasz smak tego szczęścia. Tego Ci życzę. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-04 16:53
Mam nadzieję :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-04 17:05
Zwykle obiad, kolację i śniadanie mamy "kaszubskie" ;-) i najtańsze - ryby. Czasem się "nabzdyczam" i robię "normalne" ;-) potrawy, za którymi tęsknię :-) I wiecie co? Wszystkim smakują :-) ale się narobię :-(
Upiekłam "bugaja" ;-) ktoś wie co to jest :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-04 17:07
Co to jest? :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-04 17:25
:-) Placek ziemniaczany: Ziemniaki utarte z przyprawami tak jak na placki ziemniaczane, wlewamy do brytfanny lub prodiża, dodajemy żeberka, boczek i kiełbasę. Pieczemy ok. 2 godz. Smak, zapach wspaniały :-) Do tego sałata mieszana z rukolą i szpinakiem. Smacznego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-04 17:35
Moja znajoma to robi, tylko inaczej nazywa. Zapomniałam jak. Podobno w niektórych regionach wszystkie te składniki wkładają we flak i zapiekają. Mówią na to kiszka ziemniaczana. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-05 16:17
Pfff ;-) kiszka ziemniaczana to tylko placek ziemniaczany we flaku :-(
"Bugaj", placek ziemniaczany.. masz rację to się jeszcze jakoś nazywa, ale nie pamiętam. Tak jakoś kojarzę, że Amalian wie (mogę się mylić).
W "Bugaju" żeberka są miękkie i soczyste, boczek z kiełbasą dodają smaku i zapachu. Skórka jest złota - podpieczona, mmmm... smakuje jak "ambrozja" :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-02-05 17:32
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-28 11:50
Dziś w kuchni pączki. Niestety już sama nie piekę, ale kupuję w dobrej cukierni i wszystkim smakują. :-)))))
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-02-28 13:57
Tak sam kupuje w sklepie dobre i tanie pączki.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-01 16:28
A mi się popitoliło i... "tłusty czwartek" był "dawno";-) wszyscy dziwnie uwierzyli :-) Wczoraj był drugi raz :-) I o.k. pączki - własnego wypieku (teściowa), moje faworki, wino, muzyka i "śpiew" ;-) :-)

Ciekawostka: psom pączki i faworki smakują, koty zlizują polewę/posypkę :-)
-------------------------
Dzisiaj węgorz pieczony na maśle z warzywami (skropiony obficie sokiem z cytryny)+ frytki. Zupa: ryżowianka pomidorowa z kulkami mięsnymi. 4 rodzaje sałat z przyprawami i oliwą (skropione obficie sokiem z cytryny) :-)
--------------------------
Wczoraj zupa porowa - krem, mielone z szynki, surówka z papryki, rukoli, kukurydzy, groszku zielonego, sałaty lodowej i roszpunki :-) Smacznego. Do wszystkiego dodaję czosnek.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-01 17:34
Ważne, że był. :-)))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-05 18:25
:-) Dzisiaj "po naszemu" ;-) Zupa grzybowa, de volaill, ziemniaki tłuczone z masłem, jogurtem naturalnym, zielonym groszkiem i odrobiną czosnku, posypane szczypiorkiem i pietruszką (mój pomysł) - pycha:)+ sałata rzymska z kiełkami, skropiona oliwą, sokiem cytryny + odrobina pieprzu kolorowego i sól morska.
Smacznego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-05 18:40
A co na jutro szykujesz? Jutro środa popielcowa i my mięsa nie jemy.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-05 18:46
Śledzik (dla mnie):-) w śmietance, ziemniaki z masełkiem, koprem i nacią pietruchy :-) nad zupą pomyślę. Pozostali (jak słyszę) dorsz i węgorz smażony (może skubnę węgorza ;-)) Zupa jakaś taka - szczerze nie pamiętam i nie potrafię wymówić nazwy (nieciekawa w smaku, ale dziwnie tłusta mimo, że postna)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-05 19:15
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-10 15:56
Robiliście kiedyś budyń własnej roboty, a nie taki z paczuszki? Jest super. Podaję przepis.
2 szklanki mleka
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka mąki pszennej
1 łyżka masła
1 żółtko
1 łyżka kakao (jeśli lubisz)
cukier w zależności od upodobań ja daję jeden waniliowy

1,5 szklanki mleka zagotować z cukrem i masłem, a resztę składników wymieszać z pozostałym mlekiem. Kiedy już mleko zacznie się lekko gotować , to dodać wszystkie wymieszane z mlekiem składniki, mieszać aż budyń będzie "puszczał bańki". Tak jak gotujecie budyń z torebki. Zapewniam , że ten jest o niebo lepszy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-18 13:02
JCzęsto robię sos vinegret, żeby nieskapucieć ;-) . Sos dobry do sałatek. Zaś to że wlasnej roboty daje satysfakcję i zmusza do myślenia . Co by tu jeszcze popróbować zrobić i sprwdzić się . Mycia okien nie próbukją zrobić , żeby się niewychylać i źle nie wypaść ;|) . Pozdrawiam. Czego ty nie robisz, żeby się niewychylać ? 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-18 13:44
Znam vinegret już od dzieciństwa. W naszym domu sałatę robiło się z tym sosem. I nie tylko sałatę.

Zawsze sobie mówię żeby się "nie wychylać", ale niestety nic z tego, robię to. Oprócz mycia okien. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-18 14:21
A robiłaś kiedyś krówki lub irysy własnej roboty a może  jadłaś?
Niestety przepisu nie znam. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-18 15:19
Jak byłam mała, to ojciec robił. Sama też kiedyś robiłam, ale  dziś już też przepisu nie pamiętam. Wiem, że moje nigdy nie były takie dobre jak te co robił tata, a może dzieciństwo "inaczej smakuje". Pewnie te co robiłam dla swoich dzieci też im smakowały. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 17:10
Znalazłem taki podobno 5min. nowoczesny ;-) Przepis na krówki
Rzeczy, których potrzebujesz
* 2 szklanki drobno posiekanej gorzkiej czekolady
* 2/3 szklanki mleka zagęszczonego, słodzonego
* 1 łyżka wody
* ¾ szklanki posiekanych orzechów lub migdałów (opcjonalnie)
* 1 łyżeczka aromatu waniliowego
* 1 łyżeczka spirytusu (opcjonalnie)

Kiedyś były bez czekolady i orzechów i ze zwykłego mleka a i tak były pyszne ;-)
i nie wierz w 5min bo na 30min. trzeba blachę wstawić do lodówki .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-20 18:03
Spirytusu nigdy nie dodawałam, tym bardziej, że to było dla dzieci.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 20:30
No ale teraz już dzieckiem nie jesteś :-) to wersji dla dorosłych może być smakowite ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-21 09:15
Tylko teraz za cukierkami nie przepadam. :-))))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-21 13:02
A ja po naszych dyskusjach dostałem "smaka" na krówki ale.... poszedłem na łatwiznę i wczoraj 10 dkg zjadłem ze smakiem. Były  takie kruche bardziej  ale gdy najdzie mnie chęć to zrobię sobie takie z przepisu ;-))
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-03 15:34
Hurtownia cukru to miejsce, gdzie producenci i przedsiębiorcy mogą zaopatrzyć się w cukier w dużych ilościach. Oferują one różne rodzaje cukru, dostosowane do potrzeb różnych branż.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-13 09:56
Jakie potrawy przygotowujecie na święta, tradycyjne czy coś nowego? Może jakiś ciekawy przepis?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 170) (2421685 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill