www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 12) (421036 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-02-04 14:24

> No cóż,- wysiadłem i zaczekałem na peronie 10 min na następną kolejkę. Takie czasy.....<


Mnie by musiano 'wypakować z pociągu' ;-) zazdroszczę(w dobrym słowa tego znaczeniu) chodzącym . Tak bardxo jestem wrażliwy na'pospiesz się' i tak bradzo chcę być mobilny :-(.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-02-05 16:30
Co za bzdury wypisujesz W z K! :-(
Przede wszystkim w SKM nie ma "konduktorów"! Czasem spr. bilety, ale bardzo rzadko! Moim zdaniem wychodzi na to że, albo:
- kłamiesz co do swojego miejsca zamieszkania (regionu)
- mieszkasz huk wie gdzie i wyjeżdżasz raz na "100"lat do ludzi ;-)
- "...Potem sprawdziłem na rozkładzie,- rzeczywiście była literka "S" przy godzinie odjazdu"
- Jesteś w stos. do "mnie złośliwy", bo trafiłam?
- Bolszewo i okolice to tereny po PEGR-owskie :-( Mieszka tam do bólu "zabugoli" i "Kaszubów"?....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-06 11:43

> no właśnie - kolej to kolej;) . Bardzo długo nie korzystałem z podróży pociągiem i -dla mnie była to nowość .


I o to chodzi. My chcemy "wsiąść do pociągu byle jakiego" i dojechać w dogodnych warunkach na wybrane miejsce.
Kiedyś jazda przez Trójmiasto kolejką to był horror. Odbywała się przy otwartych drzwiach w których wisiały "winogrona" z ludzi.
Nikt nie martwił się wtedy o niemożliwość skorzystania z nich przez ON.
Dzisiaj pociągi jadą prawie puste. Z Gdańska do Gdyni wyrusza co ok. pięć minut a czasami mniej jakiś skł…ad wagonów.
Są one podobne do siebie ale obsługuje je przynajmniej pięciu różnych przewoźników SKP ,Regio,Tlk,Inter City itd  i każdy chce aby
pasażerowie jechali ich składem ale z wykupionym ICH  biletem. Bo tylko wtedy zarabiają a ceny biletów różnią się ceną i to czasami znacznie.
Stąd te nieporozumienia a które niektórzy TU bezmyślnie nazywają to  nieuczciwością.
To nie wina pasażera że znajduje się na peronie z którego odjeżdżają za chwilę z obu torów składy pociągu które jadą w to samo miejsce.
Wsiadamy i mamy nadzieje dojechać bez przeszkód.
Niech oni między sobą się rozliczają z biletów. My je uczciwie kupujemy i płacimy za przejazd.
Trzymaj się"zmierzła bułło" i spokojnie planuj przejazd koleją żelazną kiedyś nazywaną PKP ;-)
Dzisiaj to przyjemność korzystania z kolei w klimatyzowanych wagonach z szybkością ok. 100 km/h
Nawet jak się nie zdąży kupić biletu w kasie to w niektórych pociągach są biletomaty lub można zakupić u konduktora ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-06 13:23
Mam podobne przemyślenia odnośnie komunikacji koleją : wszystko podzielono a zapomniano o podróżnych. PKP się zmienia szybciej niż ludzie tam pracujący - nie wszyscy. Pieniądze to nie wszystko a osoby odpowiedzialne za zmiany w PKP muszą kłaść większy nacisk na osoby mające częstszy kontakt z pasażerami . Konduktor zaś powinien posiadać wiedzę np.jak obsużyć platformę dla ON - nie uczyć się jej wpakowując ON- ;-) do pociągu . Nie każdy musi być konduktorem ! Pozdraweiam :-):-).

Obraz tego jednego(końduktora), który udawał swoje zapracowanie i skutecznie unikał udzielenia mi jakiejkolwiek pomocy nigdy nie zapomnę . Pewnie już jest na emeryturze . Pamiętam również osoby kóre mnie wynosły z wagonu. Jedna z nich cały swój majątek miała w pudełku po butach .Hm .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-02-06 14:13

> Mam podobne przemyślenia odnośnie komunikacji koleją : wszystko podzielono a zapomniano o podróżnych.


Podróżnych też podzielono na różne rodzaje pociągów. ;-) Kropek miał rację. Co konia obchodzi, że się wóz przewraca - chce jechać dalej i koniec.
A poważnie wszystko, co jeździ po szynach kolejowych powinno mieć znaczenie strategiczne i o te cele powinna dbać jedna 'firma' obojętnie jak ją zwał. PKP to  nadal powinna być wizytówka państwa. Tymczasem jest wizytówką spółek, które  'doją' kasę dla siebie. Spółka spółką pogania, a podsumowując, bo od tego się zaczęło, zapomniano jak widać spółki od mundurów stworzyć. :-) I nie ma znaczenia, czy konduktor jest uprzejmy, czy nie, czy chodzi w falbankach, czy w jeansach. reprezentuje PKP i z tego względu powinien być w mundurze. Za chwilę wojsko puścimy w kamaszach, bo lepiej żeby dobrze strzelali niż dobrze wyglądali????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-06 14:38
Godej, godej ;-). Pociąg ruszo a walizki na czecim peronie ;-);-);
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-02-06 17:23
Zdążę, bo maszynista ma jeszcze naradę u Naczelnika w sprawie wytycznych, jak jechać. ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-02-09 20:20
To doigraliśmy się : tzn. ludzie którzy potrzebują lekarstw na co dzień.

> Prawo farmaceutyczne implementujące unijne regulacje" zakłada, że za wydanie sfałszowanego opakowania grozi 50 tys. złotych kary i nie przewiduje wyjątków w postaci "fałszywego alertu czy zdarzeń niezależnych od aptekarza" - podaje "Wyborcza".


Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamieszanie-w-aptekach-w-zycie-weszla-tzw-dyrektywa-falszywk,nId,2827498#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Wszystko jest wprowadzane na ostatnią chwilę, będzie masa problemów - tak farmaceuci komentują wprowadzone wczoraj przepisy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-12 13:35 Zmieniony 2019-02-12 13:45
Zaintrygował /rozbawił mnie taki wpis w dziale praca. 8)

> Autor esela Dodany 2019-02-11 10:03


> Czy ma ktos namiary na lekarza medycyny pracy w Warszawie, ktory przyjechalby do osoby ze znacznym stopniem niepelnosprawnosci?


Zapewne to łatwiejsze by było niż jechać z łóżkiem rehabilitacyjnym z osobą na materacu "przeciw odleży nowym" po poradni medycyny pracy.
To się nadaje do kabaretu ?!
Czyżby chodziło o wydanie zgody na zatrudnienie?-  Może jako "ochroniarz ogniska domowego"???
A może na jakąkolwiek inną pracę?- np. moderator tego forum, albo rekruter lub tłumacz ???
Ja mam za małą wyobraźnie co może lekarz medycyny.- A może tu chodzi o jakieś cudotw©rstwo?
Może chodzi o pracę w tym szpitalu  który opisał Norbi?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-13 21:25
a może w ochronie ? Po ostatnich problemach i  zatrudnianiu 'byle kogo' stawiają na ON-ów . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-02-13 21:51
:-)
Sam fakt ściągania do kogoś lekarza medycyny pracy jest ciekawy.
Amalian może Ty też byś zdobył zgodę na pracę a ktoś inny by ją wykonywał .

Tylko co Ty z tego byś miał . Spokój przy pitraszeniu przysmaków?
Chociaż połóweczka była by zadowolona  :-) pozdrowienia dla Twojego "silnika napędowego".
Może to jakiś nowy sposób wyciągania kasy z PEFRON-u?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-02-25 06:10
No niestety. Nikt z naszego..... forum "Oskara" nie dostał.
Za kreacje na czerwonym dywanie oskarków nie przyznają :-)
Aż dziwne takie nie amerykańskie ;-)
To trzeba zmienić ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-08 15:18
Żeby nie było że nikt nie pamięta o Dniu Kobiet :-)
   To tradycyjnie
Wszystkim Paniom czytającym i piszącym na tym forum
składam życzenia i oczywiście wręczam tulipana ;-)
Aby takich dni w roku było więcej a 8 marca ustanowiony
by został dniem wolnym od pracy dla polskich kobiet ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-08 16:10
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-09 12:38
Do Polski przyjechała serbska artystka skandalistka. Szokuje, nie da się ukryć. Ale bardziej mnie szokują pożyteczni dla niej ortodoksi. Proszę zauważyć, że nie napisałam o nich pożyteczni idioci, bo  aż tak nie uważam, ale tylko  dlatego nie uważam, że chyba naprawdę wierzą w swoje idee, więc należy im się trochę szacunku. Reszta w nich mnie śmieszy, bo nikt by na tę wystawę nie poszedł, gdyby głośna nie darmowa reklama.:-))))

https://wiadomosci.wp.pl/torun-protest-przeciwko-wystawie-artystki-wspolna-modlitwa-i-rozaniec-6357336249833089a

"Uczestnicy demonstracji już wcześniej wyrażali zaniepokojenie wystawą. Jak twierdzą chodzi o "spotkanie miejscowych elit, które chcą poddać Polskę kultowi szatana". Dodatkowo kraj "ma zostać przeklęty"."- koniec cytatu.
A oni to wiedzą, bo im ktoś podpowiedział, napuścił, czy sami takie pierdoły wymyślają? Miejscowe elity w Toruniu... to brzmi dość ciekawie, raczej się kojarzy.... Ciekawe, czy te elity mieli na myśli? :-)

A tak w ogóle udziwnień i skandali za sztukę nie uważam. ;-) Przebierania się w dziwne peleryny i ostentacji za modlitwę też nie. Bliżej do śmieszności niż pobożności jakby....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-09 13:03
Wszelkie skrajności zawsze będą budziły emocje.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-03-15 14:44 Zmieniony 2019-03-15 14:51
Jest problem, czy reagować, a powinien być 'jak reagować' . Jeżeli nie będziemy reagować nasze otoczenie zarośnie . Zarośnie nas las obojętności, bylejakości, betonu, tandety . . Szokowanie to nie tylko język, którym posługują się artyści .Pewnie, gdyby nie reakcja - w sejmie, posła Kamińskiego nadal w sejmowym kiosku leżał by  gazetopodobny twór Bubla.  Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-15 11:00
Terroryzm trafił na południową półkulę. Można by się cieszyć że oddalił się od Europy.
Ale to może być złudne. Bo może
Powrócić ze zdwojoną siłą.
Jak po "dwóch wieżach"! ?
Teraz oceniają że zgineło ok 40 osób i dużo więcej rannych.
Nie ma dzisiaj bezpiecznych miejsc. Tragedia może zdarzyć się wszędzie. Ale okazuje się że podstawą i tłem są różne wyznania.
To sugeruje że religie są złem ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-15 14:49
I co ? Zamknąć kościoły czy granice ? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-15 22:24
Dzisiaj spotkałem na Moście Teatralnym w Poznaniu młodych mężczyzn którzy z nagłośnieniem dużych decybeli wykrzykiwali hasła związane z religią, tylko nie wiem którą?
To było w formie uświadamiania tylko też nie wiem czego i kogo. Ale  słowo Jezus padało co chwilę i o jakiejś wąskiej ścieżce.
  Było ich około sześciu może  siedmiu plus jakieś dziewczę a sposób wykrzykiwania jak transmisja z jakiegoś emocjonującego meczu.
Nikt się nie zatrzymywał, wszyscy obojętnie zmierzali do kolejnego tramwaju ja też przesiadłem się i pojechałem dalej ;-)
. Jedna osoba przez chwilę nagrywała telefonem . Ja nawet nie miałem ochoty pstryknąć fotki. :-)

A może nie zamykać tylko otworzyć?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-17 14:14

> I co ? Zamknąć kościoły czy granice ?


Na zamkniecie granic Unii jest wiele lat za późno. Na zamknięcie granic Polski nie wiem, bo ostatnio niby przeciwny imigrantom rząd, ściąga z dalekich stron imigrantów zarobkowych, więc deklaracje w tym zakresie są ewidentnie niedotrzymane.
Czy zamknąć kościoły? Zdecydowanie nie, bo dla wiary ludzkiej potrzebującej kierowniczej instytucji nie ma alternatywy i pewnie nie będzie. Jak potrzebuje, to potrzebuje i ma Instytucję mieć. O jej jakość chyba sama się wreszcie upomni, albo  ją porzuci na koniec, nie chcąc z wiatrakami walczyć. Tak też może być.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-17 19:26
Mój kościół(hierarhowie) musi8 się uderzyć we własne piersi i zdecydowanie więcej wymagać od siebie. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 14:36
Sam się nie uderzy. :-) Wierni by musieli miotłę na niektórych wziąć.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-20 15:53
I to taką z twardym włosiem.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-20 17:04
nie spiskować ;-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:16
Lidziaaa, to nie od wiernych zależy :-( bo... są WIERNI :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-02 17:54
Wierni są wierni Bogu i tylko Bogu.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-05 16:57
Bogu, Bogu czyli komu, czemu? Czy Bóg ma polityczne poglądy? ;-) Czy Bóg widzi tylko Polskę? Pomyśleć proszę :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-05 17:09
Bóg widzi wszystko. :-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:15
BRAWO! :-) (Amalian)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-20 17:03 Zmieniony 2019-03-20 17:06
Mam dla Was ciekawostkę.
"W Poznaniu otwarto przedszkole dla seniorów" są jeszcze ostatnie wolne miejsca ;-)
Czy seniora trzeba będzie odprowadzać i czy będą mieli fartuszki?
Jak będą się nazywały poszczególne grupy ?
Dom dziennej opieki nazywa się "Parasolka"
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-24 16:30
Dla zainteresowanych:
W Przygodzicach wczoraj pojawiły się dwa bociany :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-24 16:37
Czy wiesz które? Imiona ..... I podaj proszę link bo chyba wraz z ubiegłorocznym odlotem i mi "odleciał"....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-24 16:47
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-24 17:31
Tyle pamiętam, ale czy są to aby te same zeszłoroczne ? Czy jakieś nowe "na sępa" gniazdo opanowały?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-25 08:54 Zmieniony 2019-03-25 09:45
Przypuszczam że te co w poprzednim roku. Więcej szczegółów na forum czas1.pora2.pl  w rzeczach ciekawych i pożytecznych.

A tu krótki filmik z przylotu bocianów do gniazda wPrzygodzicach https://www.youtube.com/watch?v=FPeSo7Qu7cU
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-25 10:59
Chyba te same... i te spojrzenia gospodarskim okiem po gnieździe.....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-31 10:23
Jest jajo W sobotę 30marcaok godz 21.08 zobaczyliśmy pierwsze jajko ;-)
to filmik z tego momentu
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-31 11:12
Ciekawe ile ich w tym roku będzie ? Też 4 ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-01 14:00
Upsss Dziedzic wykulał jajo na brzeg gniazda i jajo spadło :-(
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-01 21:40
To oczywiście był żart pryma-aprilisowy ;-)
A teraz wiadomość prawdziwa i najnowsza
01,04 br godzina 21,38 Jest Drugie jajo w Przygodzicach
Kolejnego należy się spodziewać w środę wieczorem.
Gratulacje dla Dziedzica i Przygody ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-04-02 10:32

>Jest<


Kropku, dziękuję, moja wnuczka, dzięki Twojemu przypomnieniu, śledzi życie bocianów :-)
Przeżywa każde ich wychylanie, w obawie, że spadną.

Pozdrawiam wszystkich :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-02 15:46 Zmieniony 2019-04-02 15:51
Cieszę się, że jest też taką entuzjastką bocianów. W tamtym roku cały sezon obserwowałem: od przylotu, złożenia jaj, wyklucia, karmienia i odlotu pisklaków ;-) tam tez jest forum tematyczne.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-02 11:42
W Przygodzicach dmucha i pewnie pogoda się zmieni . Oby tylko na sloneczną, żeby móc wyjść z domu i podziwiać to czego jeszcze nie zdążono spieprzyć . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-02 15:50
Mam nadzieje że wyż z nad Anglii przesunie się bardziej na Europę. Bo zaczyna dmuchać zimne powietrze z nad Rosji.
Dziedzic popisywał się startami z miejsca korzystając z podmuchów :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 13:37
Dodam tylko , bo byłem zobaczyć .
Na gnieździe siedzi Dziedzic i dogląda nie tylko swoich jajek.;-)
Przygoda wyleciała na wycieczkę i jeszcze nie wróciła  a wyleciała ok. 11,30
No, ale dzisiaj spodziewamy się trzeciego jaja wieczorem to musi się zrelaksować.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 22:34
o godz.22,19  W Przygodzicach są trzy jajka ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-05 22:14
5.04.2019 jest czwarte jajo .:-))) hura 22:11
Przygoda pokazała je o 22:32
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-08 00:56
08 kwietnia o godz. 0:21 Przygoda pokazała miłośnikom bocianów kolejne piąte jajo
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-28 09:47 Zmieniony 2019-03-28 10:01
W czasie lata szykują się w wiekszych miastach wielkie Między narodowe pokazy pirotechniki pokazy ogni, fajerwerki i laserowe światła.
Lubicie takie pokazy?
Ceny biletów od 40 do 90 zl w Poznaniu.
Będą jeszcze we Wrocławiu,Gliwicach,Warszawie,Krakowie.
Obiecują spektakularne pokazy laserowe i wspaniały teatr ognia ?
My uuppsss, ja lubię popatrzeć a czy zwierzęta też?
Ale nawet 5 dych nie będę chciał na to wydać. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 12) (421036 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill