www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co mi w duszy gra... (Strona 25) (539340 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 26 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-02-17 15:09
Zawsze jestem tą samą Lidian tzn wiem, że wierzę w Boga. To co napisałam do Joli, to była wymiana zdań, bo mamy różne poglądy i dzielimy się nimi między sobą. W zgodzie.  Uważam, że jest inteligentna i nie nazwę jej głupią babą tylko dlatego, że ma inne poglądy. Nie zawsze podoba mi się ton jej wypowiedzi, ale nie mam prawa dyktować innym jak mają się wypowiadać. Każdy ma swój rozum. Twoje wypowiedzi też nie zawsze mi się podobają, ale czy muszą? Uważam , że nie. Jesteś jaki jesteś, tak jak każdy z nas.
Życzę miłej niedzieli. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-20 19:53
Zacznę od: "...To zależy od naszego wychowania , naszej pokory i pełnego zawierzenia Bogu." NIE! Mylisz się. To zależy od naszego charakteru, kultury i braku zawiści. Bóg nie ma tu nic do rzeczy, wiara też nie. Pokora? Nie trzeba być pokornym tylko empatycznym i rozumieć, że 18-letnia dziewczyna ma przed sobą życie, a kobieta 65 + już wiele przeżyła!
"...kiedy i na Ciebie przyjdzie czas prawdziwej choroby." Nooo... właśnie - nic o mnie i moich schorzeniach/chorobie i niepełnosprawności NIE WIESZ, ALE ZAKŁADASZ, ŻE TY JESTEŚ NAJBARDZIEJ CHORA, POSZKODOWANA ITP :-( 
"...Można akceptować koniec istnienia tu na ziemi, ale leczyć się do końca nie jest złem." "Złem" nie jest, ale opozycją w stosunku do Biblii :-) i wiary katolickiej już tak :-(
"...Moje dziecko ciężko, bardzo ciężko zachorowało, gdyby nie walczyła, to moje wnuki byłyby sierotami.  Mój mąż , młodszy niż ja też zachorował, walczyliśmy o niego i się udało" Gratuluję i ICH pozdrawiam, ale czyż to nie powinien Bóg ich "uleczyć"? ;-)
Co to znaczy dla ortodoksyjnego katolika? "...Walczymy o życie z honorem i pokorą"
Mylisz pojęcia: " o leprze życie: tak!
"...czy mają " kłaść się i umierać, bo taka kolej rzeczy"?" Czasem TAK, czemu NIE i TAK WSZYSCY UMRZEMY! Jakie to ma znaczenie? Czy wcześniej czy później? Po śmierci i tak nie będziesz pamiętał, czuł i wiedział - robale będą "najedzone" :-)
------------------------------------------------
Takie jest życie, taki los bez względu na WYMYŚLANIE sensu życia, bogów itd. - NIESTETY :-( Ortodoksyjni katolicy negują naukę! Odkrycia naukowe, archeologiczne i logikę :-( Politycy i inne "oszołomy" niedługo wieeelu Polakom wmówią, że... Ziemia jest płaska :-(


Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-02-20 20:04

>Nooo... właśnie - nic o mnie i moich schorzeniach/chorobie i niepełnosprawności NIE WIESZ, ALE ZAKŁADASZ, ŻE TY JESTEŚ NAJBARDZIEJ CHORA, POSZKODOWANA ITP :-(  <


Oczywiście, że nie wiem Jolu. Nie zakładam, że to ja jestem w najtrudniejszej sytuacji. Powiedziałam o swoich sprawach z innego powodu tzn to była moja odpowiedź w dyskusji. Jeśli to zostało tak zrozumiane jak napisałaś, to przykro mi. W innych sprawach z tego tematu też mam przeciwne do Twego zdanie. Dla mnie Bóg jest ponad wszystko i nie nazwę się ortodoksyjnym katolikiem. Nauki nie neguję, bo to Bóg dał nam rozum abyśmy się rozwijali. :-)
Niezależnie od poglądów możemy rozmawiać i dyskutować ze wszystkimi. Taką mam nadzieję. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-19 19:40
https://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-02-22 18:22
Chyba mam grypę :-( Kiedyś stawiałam na antybiotyki - dobre jak są bakterie. Dzisiaj na ból gardła i ogólne rozbicie polecam z własnego doświadczenia: dobrą herbatę z miodem i cytryną! Pomaga :-)
-----------------------------------------------
Pamiętajcie: na ziemi jesteśmy na chwilę i nie mamy nic do "gadania"!
https://youtu.be/fybexD3uLo0
https://youtu.be/obvizJRnezA
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-22 18:29
Dr Jaśkowski, albo dr Zięba na you tube grypę leczą węglem leczniczym w dużych ilościach. Ciekawe czy to działa.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-02-23 18:02
Oglądałam ich porady, ale nie pamiętam, aby mówili o przeciwwskazaniach, a są! Poniżej inne ciekawostki o tym węglu, ale właśnie i przeciwwskazania. Więc jak ze wszystkim - ostrożnie.
https://portal.abczdrowie.pl/wegiel-aktywny-charakterystyka-zastosowanie-w-medycynie-przeciwwskazania-skutki-uboczne-inne-zastosowania
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-23 19:03
Te przeciwskazania są chyba w ulotce. :-)

>Więc jak ze wszystkim - ostrożnie<


Właśnie.
Ciekawi mnie jednak leczenie grypy węglem. Ktoś z moich znajomych to stosował, podobno pomogło, ale chętnie bym posłuchała jeszcze kogoś. Tylko przy tym leczeniu trzeba użyć dużej ilości węgla i tu mogą moim zdaniem te działania uboczne wystąpić.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-23 20:36
To zapewne górnicy pracujący przy wydobyciu nie chorują na grypę? Jest tu jakiś górnik?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-23 21:49
Chyba "taki co pod kimś dołki kopie". :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-25 05:17
Taki ktoś to ma inne określenie niż "górnik" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-25 09:03
Jednak pewne podobieństwo jest, jedna i druga robota brudzi.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-05 19:04
Dzisiaj się tego doczytałam: "...grypę leczą węglem leczniczym w dużych ilościach." No chyba żeby mieć "zatwardzenie" :-( Węgiel faktycznie wchłania niepożądane "substancje", wraz z zażywanymi lekami :-( ale do WIRUSÓW MA SIĘ NIJAK! Co to za durnie ci niby "dr"? :-(
------------------------------------
Wczoraj  musiałam wstać w nocy ok. 2 (przedwczoraj też, niestety) :-( Następnie pijąc herbatę przeskakiwałam kanały w tv i... zobaczyłam i obejrzałam w skupieniu piękny, życiowy film prod. włoskiej (nie lubiłam ich filmów). Ten naprawdę warto zobaczyć! Tyt. chyba: "Można zwariować ze szczęścia". Pewnie będzie i dzisiaj - w tv są ciągłe powtórki - nie pamiętam, który kanał :-( Wspaniała kobieta (chyba) z chorobą dwubiegunową i dziewczyna z depresją. Świetna akcja, trochę komedia. Generalnie wspaniały film o i dla O.N. warto obejrzeć - polecam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-05 19:23
Mało tv oglądam, a filmy dobre tylko w nocy lecą, bo w dzień i po wiadomościach same seriale. Ciekawy jest Fokus i Discovery.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-06 19:33
Poszukaj tego filmu, naprawdę warto! :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-06 21:42 Zmieniony 2019-03-06 21:45
Niestety nie znalazłam filmu o takim tytule. Jest tylko "zwariować ze szczęścia", ale nie będzie pokazywany.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-07 16:39
To ten tytuł - ja trochę zmieniłam, bo nie przywiązywałam uwagi. Warto go znaleźć w sieci :-) Wczoraj z tego samego powodu obejrzałam doskonały "serial" - taki w 2-3 częściach, prod. hiszpańskiej pt. "Siostry" (CHYBA), na kanale KULTURA. O nielegalnej, nieludzkiej działalności kościoła, zakonnic i ich szpitala. Kradli i sprzedawali dzieci młodych kobiet, które z tego powodu cierpiały. Akcja się dobrze rozwinęła, film realistyczny, oparty na faktach, ale trudny i smutny. Warto obejrzeć następną część! Tak jakoś z doświadczenia życiowego, obserwacji itp. mi wychodzi, że katolicy to w 89% bardzo źli ludzie :-(

Ponad to Bóg jest dla wszystkich wiar i je przyjmuje. Głupotą jest kłótnia: czy katolicy, czy muzułmanie, czy judaizm :-( Bóg chyba jest naprawdę baaardzo cierpliwy i łagodny, albo go nie ma, no bo jak wytłumaczyć te walki religijne od wieków do dziś, bez kary Bożej? A może Bóg nikogo nie karze? Tylko ludzie są mściwi? A może to tylko mamienie tchórzliwych i ciemnych ludzi? Może należy zapoznać się z nauką, wykopaliskami archeologicznymi itp?
--------------------------
Każda wiara, każda nacja, wiara w wielu bogów i bożków potwierdza TYLKO jedno: Z "nieba" kosmosu przyleciał ktoś kto; wg. jednych tchnął duszę, wg, innych pomieszał w genach i DNA ;-) Bo cały czas BRAKUJE TEGO "OGNIWA" :-) Nie ma siły i możliwości, aby człowiek prehistoryczny ze skrzywionej małpy nie potrafiącej mówić w tak krótkim czasie zmienił się w prostego, myślącego homo sapiens :-(
Cuda? Chodzenie po wodzie: w dzisiejszych czasach to możliwe- technika, no właśnie: za mało czasu, aby tak prymitywna istota jak człowiek (praktycznie nie używający mózgu) wymyśliła taką technikę!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-07 16:59

>Tak jakoś z doświadczenia życiowego, obserwacji itp. mi wychodzi, że katolicy to w 89% bardzo źli ludzie :-( <


Jak to ludzie, wszędzie są dobrzy i źli, a procentowo nikt tego chyba nie zbadał.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-08 14:36
Masz rację, ale mi tak wychodzi :-( W każdym człowieku jest dobro i zło, to my tworzymy świat i życie w takiej, a nie innej formie. Tylko od człowieka zależy czy życie na ziemi jest/będzie znośne! "Diabeł"? To ta zła strona człowieka :-( Wiara w coś (jakiegoś Boga) jest niezbędna ze względu na to aby utrzymać jaki taki porządek - człowiek musi się czegoś/kogoś bać. Tzw. b. źli ludzie/potwory to nic innego jak zmiany w ich mózgach - udowodnione i spr. u psychopaty CT jest inne niż u "normalnego" człowieka. "Normalny" ma wybór, psychopata nie - nic nie czuje. Ogromną rolę odgrywa też dzieciństwo/rodzice danej jednostki.

--------------------------------------------------------
Najstarszą religią z której czerpał "Jezus"/katolicyzm, judaizm itd. jest Zaratusztrianizm. Zaratusztra  żył ponad 1000 lat przed Chrystusem na terenie północnego Iranu lub Afganistanu.. Zaratusztra podkreślał znaczenie wolnej woli człowieka i jego odpowiedzialności za własne czyny. To On sformułował przykazania. To są FAKTY :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-08 14:42
Dzieciństwo ma wielki wpływ na nasze życie. Z tym się zgadzam.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-08 15:31
:-) Nad "resztą" pomyśl, poczytaj i poszukaj :-)
----------------------------
Dzisiaj DZIEŃ KOBIET! :-) Jak się obudziłam stały koło mnie kwiaty :-)

No to: kobitki życzę wszystkim MIŁOŚCI, ZROZUMIENIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ (tych dobrych), no i po koniaczku, lampce szampana i smacznego ciasta :-)
Dla wolnych faceta typu Brada Pita,  Keanu Reevesa i Elvisa :-)
[URL]https://youtu.be/QkMVscR5YOo[?URL]
[URL]https://www.filmweb.pl/person/Brad.Pitt/photos/669617#next[?URL]
https://en.wikipedia.org/wiki/Keanu_Reeves#/media/File:Keanu_Reves_in_Mexico_2.jpg
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-08 16:13

>Nad "resztą" pomyśl, poczytaj i poszukaj :-)<


Jola mam już tyle lat, że już i przemyślałam i szukałam. :-)))

Tobie również wszystkiego co dobre. :-)))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-11 19:22
O.K. Każdy ma "swoje" :-) Jak mu dobrze to dobrze ;-)
----------------------------------------------
Kiedyś lubiłam oglądać i słuchać program: "Twoja twarz brzmi znajomo" oprócz prowadzących. Teraz program marny, a właściwie denny.. tylko prowadzący się "wyrobili";-) :-( jeszcze chwila i telewizor oddam - tylko kto zechce? Smutne jest też to, że Polacy, którzy dorobili się za granicą, wrócili i nie mogą TUTAJ ZNALEŹĆ SWOJEGO MIEJSCA. Popadają w depresję. A ja myślałam, że moja dobra kol. to wyjątek :-( po wieeelu latach wróciła ze Stanów....Zna języki perfekt, jest fachowcem i polskim mgr. Pracowała w Polsce - praca niby ok. ale warunki, atmosfera i ludzie do DUPY! Ten kraj nas tłamsi - zabija :-( o klimacie nie wspominam....

[URL]https://youtu.be/3yh2InVsFag[?URL[/]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-11 19:56
Jola jeszcze troszkę i pogoda się zmieni, to i nasze samopoczucie będzie lepsze. :-))

Masz rację w tv już niewiele jest do obejrzenia. Gdyby nie to, że mąż ogląda sport i "wojenki", to rzadko byśmy tv włączali.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-13 12:17 Zmieniony 2019-03-13 12:20
Dzisiaj jestem na 'nie' i mam w d...e wizualizację . Ból daje mi się mocno we znaki, ale , na przekór wszystkiemu co mnie ogranicza(prócz ortografi;) mam to ... głęboko . Sziedzę teraz przed komputerem:umyty, ogolony,upachniony;)i ubrany. Codziennie zmagamy się z takimi problemami, które kiedyś, dawniej (może nie dla wszystkich) nimi nie były . Pewnie z żoną wyjedziemy na miasto i pewnie kobiety nie będą mogły oderwać  oczu ;-)) .A wy co dzisiaj robicie ? 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-13 12:45
Właśnie za chwilkę wychodzę na spacer. Nie wiem w jakim stanie wrócę, bo strasznie wieje. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-13 19:30
A mi dzisiaj trudno, ciężko i źle :-( A  moja "dusza" wyje :-( Brak mi nawet satysfakcji z tego, że pisarze S.F. przewidzieli wszystko! Absolutnie wszystko, nawet... podróże w czasie - o czym pisałam, mówiłam? :-(
Urodziłam się za późno czy za wcześnie? ;-)
https://youtu.be/4fk2prKnYnI
https://youtu.be/eh8eb_ACLl8
-----------------------------------
Porównanie: wykonanie Chucka Berry i Elvisa: które lepsze? Które było wcześniej? Kto komu ukradł muzę?
https://youtu.be/kpVmTI_0G2w

https://youtu.be/0aLL11E8nO0
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-13 19:51
Myślę, że wielu z nas choć raz w życiu przeżyło takie dni kiedy chce się "wyć". Trzeba to przetrwać. Po nocy zawsze przychodzi dzień.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-19 19:32
:-) Masz rację Lidzia, ale w takiej chwili to człowiek tylko cierpi. Dzisiaj jest o. k. :-) Oglądacie "Big Brader"? Widziałam w niedzielę "Arena" chyba, ale wczoraj już nie. Poza tym za chwilę WIOSNA i już LATO :-)
https://youtu.be/KvdNyMgA16E

Uśmiechnij się :-)
https://youtu.be/WbAq-WyDgQM
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-19 19:50
U mnie dziś wiosennie było, tylko wiatr mocno wiał. Naprzeciw mojego okna rośnie duża choinka, sroki ją sobie upodobały i gniazdo budują. Jak zawiało, to myślałam, że gniazdko spadnie, ale się utrzymało. Za to moja piękna osłona balkonowa nie wytrzymała, zaczepy puściły.

Big Brader nie oglądam.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-19 19:52
:-( u nas też wieje. Pogoda taka trochę dziwna - Bóg się gniewa?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-19 19:55
Raczej natura się broni. Zniszczyliśmy środowisko i teraz są efekty. :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 18:11
"Bóg się gniewa", że niszczymy piękną Ziemię :-( Podobno jest już możliwość sterowania pogodą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 19:05
Pogodą steruje się już dawno np. jodkiem srebra rozprasza się mgłę wokół lotnisk, wywołuje deszcz itd.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 19:18
Każde działanie jest dla kasy. Co zyskują działaniem, o którym piszesz?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 19:31
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-25 18:53
Przeczytałam :-) i nie wiem czy :-) czy :-( ?
----------------------------------------------------
Polecam do dokładnego przeczytania do końca:

https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/lifetsylepets/kot-pomaga-w-życiu-mamy-na-to-11-naukowych-dowodów/ar-AAvazH2
Mój już nieżyjący kocur był wspaniały, pełen empatii... lepszy niż najlepszy człowiek! Nie żyje tak jak i sunia (pudel) :-(
Teraz mam "przybłędę" sporego kocura :-) i "pokrakę" psa ;-) Tyle miłości nie otrzymamy od człowieka co od takiego kocurka. On dba o dziecko, dom i o mnie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-25 19:42
Ktoś, kto nie ma zwierzaka nigdy w to nie uwierzy, że zwierzęta są zdolne do takiej "miłości" i wierności oraz, że mają taki zdrowotny wpływ na tego, kto się nimi opiekuje.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:07
W TV, sieci, a zwłaszcza w życiu są LICZNE PRZYKŁADY I DOWODY uzdrawiającego wpływu zwierząt na ludzi. Pominę już dzieci "niedorozwinięte" itp.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-03 12:10
Masz rację. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-05 17:04
:-) To może tak Wzeta i kropkowaty zaadoptują PSA LUB KOTA? Założę się, że zaraz Wzeta napisze, że ma psa/psy, a kropek, że kota tyle, że wypchane :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-05 22:16
Zajmij się dzieckiem kobieto, jeśli je masz, bo ja też się założę, że nie. Dawno był spokój, a teraz znowu zaczynasz w każdym poście.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-05 22:26
Szmacianego wypchanego el-zwisa?  :-)
Pozdrowienia dla Wojtkak
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-05 22:33
Nie sądzę, że to Wojtek, ale przebieraniec tak. Co się na forum polepszy, to wpada i usiłuje awantury wywołać chamskimi postami. Nie wszyscy muszą zaraz drugi policzek nadstawiać, bo niby dlaczego?
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-09 16:16
No to jak nie pasuje: WYPAD NA SWOJE FORUM! NIKT WAS TU NIE ZAPRASZAŁ! :-) Nikt nie czyta waszych wypocin! NA TYM FORUM MY MAMY SIĘ DOBRZE I JEST NAM DOBRZE! TAK JAK BYŁO KIEDYŚ, GDY NIE BYŁO TU WZETY I KROPKOWATEGO POZNANIAKA. Pa, pa, nie wracajcie!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-06 16:21
W duszy mi gra …… zgoda w kraju i zgoda na forum. Po co marnować życie na wszelkiego rodzaju słowne przepychanki. Politycy, to wiadomo, że o stołki, ale na forum? Jaką korzyść daje "dowalenie" komuś? Czy naprawdę w inny sposób nie można się dowartościować?
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-09 16:20
Pozdrawiam Lidzia, masz rację, ale czy to zrozmią takie kropki i wzety? Wątpię niestety :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co mi w duszy gra... (Strona 25) (539340 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 26 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill