www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 15) (303372 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-07-19 10:18
Pogoda Nas nie rozpieszcza. Obfite opady deszczu powodują zalewanie wielu terenów. Kilkanaście planów turystycznych jest zniweczone. w górach pozamykane szlaki.
Dotychczas męczyła nas susza , teraz od tygodnia ulewne deszcze.
Jakoś dziwnie to wygląda.
Czy kiedyś nie byliśmy o takich zjawiskach informowani, czy ich nie było?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-07-19 16:47

>Czy kiedyś nie byliśmy o takich zjawiskach informowani, czy ich nie było? <


Były, zawsze były,- takie zjawiska powtarzają się w miarę cyklicznie. Niedaleko mnie jest taki spory pusty teren ( łąki), które w cyklach 15-20 lat są całkowicie zalewane przez niewielką rzeczkę. Do tej pory nic się tam nie działo, a teraz deweloperzy zaczęli budować tam domy. Biedni Ci co kupią te mieszkania i pewnego dnia w mieszkaniach na parterze potop będzie. Tu fotki co ta mała rzeczka potrafi zrobić:

>http://www.czas1pora2.fora.pl/viewimage.php?i=2057<

Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-07-19 17:13
Ci z Gdyni, Sopotu i tak kupią ;-) Do tego będą sobie chwalić. 20l. to sporo ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-08-08 12:58
Wczoraj nasi sportowcy mieli dobry dzień Kwiatek wygrał etap Tour de Polonge , w tej chwili do mety 112 km a on będzie bronił żółtej koszulki lidera. Na czele ucieczka siedmiu kolarzy z przewagą tylko ok 2 min.
A w lekkiej atletyce w kuli i młocie  dwa złote i dwa srebrne medale w ME
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-08-08 16:08
Dzisiaj Kwiatek dołożył drugie zwycięstwo po emocjonującym długim finiszu i obronił żółtą koszulkę , którą powinien utrzymać do końca  Tour-u.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-18 19:54
Czy osoby ON mogą chodzić do teatru?
Dzisiaj możecie obejrzeć sztukę "Chory z urojenia".
Spektakl z teatru w Krakowie.3
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-19 22:18
No cóż. Sztuka nigogo nie interesuje. Pewnie to te bariery ON?
To dzisiaj możecie zobaczyć super księżyc.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-20 10:48
Pewnie nie wszystkim on- om się chce wyjść z domu . Z tym jest trochę roboty,by się przebrać, wypachnić i dotrzeć do teatru . Taryfa kosztuje, auobusem nie wszędzie dojedziesz to zostaje wizualizacja ;-) . Wyszedłem wczoraj na miasto i zobaczyłem księżyc w poświacie . Nie musiałem wychodzić, by go zobaczyć, ale ubrałem się i mimo, że tak bardzo mi się nie chciało wyjść , żona mnie wyciągnęła dwoma parami koni ;-).Fajnie, że dałem się namówić na wyjście .Żona pomogła mi w ubieraniu na cebulkę . Sam zdążył bym raczej na wschód słońca ;-) . Wpakowałem d..ę w wózek i wyjechałem między ludzi . Jestem zwierzęciem stadnym i lubię przebywać tam gdzie mogę ich widzieć, czuć, słyszeć . Nie przeszkadzają mi ich poglądy, wiara czy preferencje . Przeszkadza mi brak szacunku do drugiej osoby. Kłamstwa, które często powtarzane wielu uznaje za prawdę i budowanie na tym pomników . Pozdrawiam dejavu amalian :-). A Tobie co przeszkadza ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-02-20 14:33

> Jestem zwierzęciem stadnym i lubię przebywać tam gdzie mogę ich widzieć, czuć, słyszeć .


Też kocham gwar i 'defilady' przechodzących ludzi, gdy siedzę w ogródku kawiarnianym na przykład. Miałabym tylko zastrzeżenie do 'czucia'. Wczoraj byłam na pewnym zebraniu, ludzi skądinąd zacnych, ale musiałam się przesiąść, bo  wiele mogę wytrzymać, ale nie zapach potu. Tyle w nawiązaniu do czucia. ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-20 14:57
Jest ryzyko, ale ... . Mówią, że swojego zapachu trudno jest wyczuć . Ale nie wiem dlaczego ktoś nie kupi coś zapachowego- może być choinka;) . Na wszelki wypadek  nosić w kieszeni ;-) żeby pachnieć nie śmierdzieć . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-02-20 16:13
My sobie możemy żartować, ale to jest rzeczywisty problem, a pokaż mi odważnego, kto powie komuś prosto w oczy, żeby sobie kupił dezodorant. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-02-20 16:21
Jak śmierdzi i na to zamiast się umyć wyleje jakieś "pachnidło", to dopiero będzie smród.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-02-20 20:05
Masz nie tylko 100% racji ale 200, 300 i 1000 % LUDZIE, MYJCIE SIĘ CO NDZIEŃ!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-25 05:03 Zmieniony 2019-02-25 05:07

> żona mnie wyciągnęła dwoma parami koni ;-).Fajnie, że dałem się namówić na wyjście



Pozdro dla małżonki :-)

Co mi przeszkadza?
;-)
Chmury gdy wychodzę zobaczyć księżyc .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-02-25 12:57
Nie chce być skazany na wizualizację i myślenie tylko o niebie ;-)  . Dziękuję za pozdrowienia i pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-28 21:08
Na spokojnie po emocjach dnia .
Wiecie co nas czeka .
Renty zazwyczaj są dużo mniejsze niż emerytura.
Tu w tabelkach wyszczególniono jak będą wyglądały emerytury wypłacane na rękę czyli netto.
https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/waloryzacja-rent-i-emerytur-2020/gg-dR1z-i3eS-jCqy/gp-v9sB-YF64-cYNN
Mój znajomy jest na rencie. W najbliższym miesiącu osiągnie wiek emerytalny. ZUS ma mu przeliczyć co będzie dla niego korzystniejsze?
Czy oni to zrobią? I czy tak będzie po wyborach?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-12 20:12
Nawiązując do rozmowy z Iotą na temat broni
Dzisiaj przeczytałem takie info

> Strzelanina w Piastowie. 30-latek postrzelił bandytę, który wdarł się do jego domu


Nigdy nie chciałem mieć w domu broni. Chociaż musiałem bo w domu był myśliwy ;-) Osobiście nigdy nie strzelałem do żadnego zwierzątka ani do tygrysa.
Moje polowania ograniczają się do siedzenia z wędką nad wodą. Złowione ryby wracają do wody.
Wiem że Lidian też lubi powędkować.Ja już mam zaliczone wędkowanie z wnukiem który wtedy złapał swoją pierwszą rybkę.
A wracając do broni.
Powinniśmy się w takie coś zaopatrzyć?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-20 21:03
Może to kogoś zainteresuje?

Wielka Gala Integracji odbędzie się 16 listopada 2019 roku w Warszawie
w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122.
Gwiazdami wieczoru będą zespół De Mono i Darek Malejonek. Już dziś zarezerwuj bezpłatne wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie!

Miejsca na Wielkiej Gali Integracji można zarezerwować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Integracji.
https://integracja.org/rejestracja/rejestracja.php
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-23 13:09
Gala to pryszcz.
Wobec znalezienia 39 ciał w cieżarówce w Angli która przyjechała z Bułgari !
W dzisiejszych czasach taka zbrodnia to jak obozy w czasie wojny.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-23 19:20 Zmieniony 2019-10-23 19:24
Nie daje mi to spokoju. Śmierć w ciężarówce !
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-24 08:04
Bo, to nie może dać spokoju. A, to tylko jeden "incydent" codziennie giną tylko nikt o tym nie mówi, bo to przecież nielegalni imigranci... Tak wygląda dzisiejsze człowieczeństwo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-24 10:39
Wygląda podobnie jak przed wiekami. Wtedy wyrzynano całe wsie i miasta w imię własnych idei. Dziś jedni giną w ciężarówce, a innych wysadzają zamachami w marketach. Była względna równowaga, ale ktoś chciał zarządzić inaczej w świecie i się posypała lawina.
Młodzi ludzie dążą do europejskiego raju, a tylko część chce pracować jak Europejczycy.
Każdego życia ludzkiego żal...tragedia, ale jedna z wielu, jakie się dzieją codziennie w świecie.
Ludzkość jest jeszcze nadal na poziomie zwierząt, nieco tylko bardziej rozwiniętych technicznie. I tyle.....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-24 14:10
Jako odpowiedź ten link:

>https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw<

Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-25 07:35
Oj, dziwny, dziwny ten świat. Jednak czasami też piękny. I tego się trzymajmy, by nie zwariować...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-24 18:48 Zmieniony 2019-11-24 19:10
Mogę się pochwalić, że przyczyniłem się do zwycięstwa Wiki w konkursie Junior Eurowizja głosując na nią przez internet.
Na drugą też głosowałem i na trzecią oraz czwartą :-)
Brawo Wiki. (poprawnie Viki :-)
Polska wygrała po raz drugi co nie zdarzyło się jeszcze w historii tego konkursu.

Trzeba bezstronnie powiedzieć , że to najlepszy konkurs Eurowizji .

upsss sorry .Sprostowanie,
nie zauważyłem że  ona się pisze Viki Gabor
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-24 19:36
Trzeba przyznać, że wszystkie dzieciaki niesamowicie utalentowane. Wiadomo, że na reprezentantkę swojego kraju się głosuje, ale inni też na to zasługiwali. Viki muzykę ma w genach, cała brać cygańska tak ma. Uwielbiam ich śpiewy i grę, szczególnie skrzypce. Pamiętam jeszcze czasy, gdy jeździli taborami i w lasach się zatrzymywali.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-24 19:56
Nie wiedziałem, że ma cygańskie korzenie. W Polsce są tak postrzegani: tańczą, śpiewają, handlują i oszukują. Tego lata wypiłem piwo z cyganem starszego pokolenia. Ze zdziwieniem przyjąłem propozycję rewanżu. Wręczył mi sto złotych abym zakupił w pobliskim sklepie powtórkę. Wypiliśmy pogadaliśmy i rozstaliśmy się w przyjaźni. Może kiedyś jeszcze go spotkam?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-24 20:29
W moim mieście jest / było ich dużo i to takich znanych w kraju. Do "mojego" ogólniaka również chodzili tzn uczyli się nie tylko chodzili. W lasach słyszałam ich śpiewy przy ogniskach. Starsi z nich bardzo tęsknili za taborami.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-24 20:43
Jak dla mnie to teki tabor jako forma dwutygodniowego urlopu była by do przyjęcia.
Ale mieszkać na dłużej to już troszeczkę dyskryminacja. Chociaż, ja spotkałem do tej pory tylko jednego cygana który pracował w firmie za zwykła pensje.
To byłby kłopot z opłacaniem czynszu? Gdyby dostali lokale od miasta.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-25 10:01
Dostali za komuny nakaz i musieli się osiedlać. Bardzo z tego powodu cierpieli. Odebrano im wolność. Teraz mieszkają tak jak my. Niektórzy lepiej , inni gorzej. O tym wszystkim pisała cygańska poetka Papusza.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-25 13:09
Naród poddawany przez wieki wpływom wielu kultur, a także przemocy i prześladowaniom, mimo wszystko nie zatracił swojej tożsamości. A Papusza odrzucona i wyklęta przez społeczność romską. Inna wśród Polaków, bo Cyganka, czyli ta, która kradnie kury, oszukuje, rzuca czary. Ale też inna wśród swoich, bo ośmieliła się nauczyć pisać i czytać. Tak, więc cieszyć się, że mamy zdolną dziewczynę. Gratulacje.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-11-25 15:22
Zasłużyła na tę nagrodę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-25 15:22
Ale też stan tych bloków był opłakany, co często można było przeczytać w necie. Przyzwyczajeni do wolności na łonie przyrody, nie myli schodów, okien itp. Częste balangi i awantury. Inaczej mieszka ich arystokracja, nowych pałacyków po miastach było sporo. Nie wiem, ale chyba już tak po bizantyjsku nie budują.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-25 16:15
Tak jest jak się kogoś na siłę chce upodobnić do nas.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 11:53
Moje dwa głosy na nią też dałem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 15) (303372 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill