www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Upadek w łazience - jakie rozwiązania? (1834 - wyświetleń)
- Autor kas Dodany 2019-03-06 01:10 Zmieniony 2019-03-06 01:19
Dzień dobry,

Moja Mama ma SM, jest ogólnie dość samodzielna, jednak czasem zdarza jej się upaść przy przenoszeniu z wózka na toaletę. Nie ma wtedy możliwości podniesienia się przy pomocy uchwytów/poręczy (są dwie przy toalecie), bo jest za nisko, a z podłogi nie daje rady wejść z powrotem na wózek. Szukam jakiegoś rozwiązania. Znalazłem (niestety nie w Polsce) toalety, z regulowaną elektrycznie wysokością, ale pomijając wysoką cenę - może się to w ogóle nie sprawdzić. Czy znacie Państwo jakieś sensowne opcje? Czy ktoś korzystał np z podnośnika wannowego w takim celu czy poza wanną to zupełnie nie będzie się nadawać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-03-28 13:51
Dzień dobry,

Masz na myśli takie jakby krzesełko które się obniża i unosi?
Technicznie wydaje mi się że nie ma to znaczenia czy taki podnośnik będzie używany w wannie czy poza nią. Natomiast praktycznie nie wiem czy takie rozwiązanie pomoże bo dobór sprzętu to bardzo indywidualna sprawa.
Mi się wydaje że bardziej praktyczny byłby podnośnik transportowo-kąpielowy. Przejrzyj tę ofertę https://helpik24.pl/369-podnosniki-dla-niepelnosprawnych a w razie pytań pisz/dzwoń do obsługi, na pewno pomogą.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Michail Dodany 2019-07-12 12:28
Z tego co kojarze to Meva i Levicare to podnosniki warte uwagi. Moj znajomy pracował w sklepie z rzeczami dla osob niepelnosprawnych i cos kiedys wspominal ;-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-14 11:11
Może warto kupić podnośnik poczytaj w necie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Upadek w łazience - jakie rozwiązania? (1834 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill