www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 309) (3675224 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 14:44 Zmieniony 2019-03-14 14:47
I orenżada w proszku . Smakowała jak cho..a :-). Często nie było jej czym zalać a pić się chciało, więc sypało się ją na dłoń i zlizywało . To były czasy :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 15:01
Lizaki koguciki w ręce i cała gromada dzieciaków z okolicy bawiła się w podchody. :-)) Tak, to była inna młodość. Czy lepsza nie wiem, ale zupełnie inna. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-16 11:32
Na pewno  bardziej beztroska.
Kapusty z cukrem raczej nie pamiętam ale była kromka chleba z cukrem pokropionym wodą a rarytasem była kromka ze śmietana i cukrem ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-13 10:29 Zmieniony 2019-03-13 10:33

>W jaki sposób Twoje życie zmieniło się na gorsze za rządów "niedemokratów"? <


Regal,- źle/nieaktualnie oceniasz obecną scenę polityczną w Polsce. Żyjesz przeszłością.... Pisząc słowo Demokratów miałem na myśli część sceny politycznej. Czytaj adwersarzy Republikanów. Tak na to należy patrzeć. Porobiło nam się trochę bardziej światowo po procesach zjednoczeniowych.
Pytasz też co się zmieniło na gorsze..... Otóż:  Nikt z demokratów nie wyzywał mnie od gorszego sortu, zdradzieckich mord etc..... Pewnie też nie słyszałeś o tym, że zawłaszczono system sądowniczy ? Teraz chyba już wszyscy wiedzą dlaczego..... Ze strachu przed odpowiedzialnością za rozmaite afery obecnie rządzących... Wiesz,- chciałbym żyć w kraju bez aferzystów a tu właśnie zmieniło się na gorsze.....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-13 12:30
I taki jesteś wrażliwy na obelgi rzucane do niespersonalizowanego  kogoś? czujesz, że to do Ciebie? Sądy mówisz zawłaszczone, a byłeś stroną w jakiejś sprawie? Aferzyści...fakt, to dziadostwo, ale jak to wpływa na jakość konkretnie Twojego życia? Przez ostatnie 3,5 roku wzrosła? Spadła?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-13 15:48 Zmieniony 2019-03-13 15:51

>a byłeś stroną w jakiejś sprawie?<


Tak,- nawet w dwóch......... ale to nie ma związku z tematem.......

>jak to wpływa na jakość konkretnie Twojego życia? Przez ostatnie 3,5 roku wzrosła? Spadła? <


Pomijając fakt, że czując się obywatelem tego państwa,- byłem  w nim przez wiadomego prezesa kilkukrotnie obrażany to wymierna jakość życia też spadła. Jakość zależna od finansów.....i np. świadczeń medycznych..kolejki!! Bo niby były w ciągu ostatnich 3 lat waloryzacje rent, ale przecież faktycznie nie nadążyły one za wzrostem kosztów utrzymania. Dopiero w tym roku ( wybory!!!) mamy zapowiedź uczciwszego podejścia do sprawy.....
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-13 19:38
OOOOO Jezu! Sporo napisanych słów i bzdetów, a mi dziecko ryczy, ja zmęczona i mam dość :-( LUDZIE! ŻYCIE WOŁA NAS (WAS) ;-) Spadam ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-13 22:20
Jola każda z nas matek musi to przejść. Zobaczysz jakie to będą piękne wspomnienia jak już dziecko wyrośnie. :-)))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-19 19:41
:-) Lidzia, aż tyle nie muszę czekać, raz jest tak, a innym razem spokój, słonko moje uśmiechnięte, śliczne i gaworzy :-)
Aaaaa, Kiler się "przeprowadził" ;-) i niesamowite, ale pilnuje mojej Kingi :-) W życiu nie widziałam takiego kocura, zesłany z nieba? Wołam go i nakazuje pilnować-siedzieć przy łóżeczku (gestami też mu pokazuję) i wiecie co? Ta kocia mordka syczy na każdego kto się zbliży :-) Nawet zaczęli się bawić :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-19 19:53
To miłe.  :-))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2019-03-13 23:19

>A co jest dzisiaj nienormalnego? W jaki sposób Twoje życie zmieniło się na gorsze za rządów "niedemokratów"?


Nienormalne jest to, że nie działają najważniejsze państwowe organy - nie mylić z kościelnymi - w ostatnio głośnej sprawie.

Mnie osobiście żadne rządy nie są straszne, ani nie wpłyną na poziom życia. Natomiast jeżeli chodzi o obietnice, które głównie polegają na rozdawnictwie pieniędzy, to nie jest rozwiązywanie problemów, ale kupowanie głosów, ponieważ biedę nie zwalczy się rozdawaniem pieniędzy. To bardziej złożony problem, który wymaga zupełnie innych działań. Na to - niestety - obecny rząd nie stać, bo nie opracowano żadnego planu naprawczego. W każdym razie ja o takim nie słyszałem.
Fakt, że ludziom teraz żyje się lepiej, bo za 500+ mogą sobie pozwolić na kupno wielu rzeczy, ale to nie oznacza, że nagle biedny stanie się bogatszy. Najwyżej część rozdanych pieniędzy wróci do budżetu z podatków za sprzedany towar, ale nic po za tym.
Ponadto rozdawnictwo  - inaczej nie można tego nazwać - pociąga za sobą konieczność poszukiwania źródła finansowania. Możliwości są ograniczone, bo albo jednym trzeba będzie zabrać, aby drugim dać, albo podnieść podatki, a w ostateczności zaciągnąć dług. Nie ma innej opcji. Nie trzeba daleko szukać przykładów, bo wystarczy porównać ceny żywności. Przykład z dzisiaj, w markecie cena ziemniaków skoczyła do 2,50 zł/kg.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-13 23:35
A tu się zgadzam.  500  plus powinno mieć formę odpisu od podatku.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-13 23:37
Daj spokój z tymi cenami. Sprawdź jaki jest ustawowy mechanizm ustalania wskaźnika waloryzacji. Dowiesz się o jego ścisłym powiązaniu właśnie ze wzrostem cen.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2019-03-14 06:21
Przeważnie nie "wgryzam się" w takie tematy jak podwyżki emerytur lub obecne "1100 dla emerytów". Bez tego też przeżyję, bo mam za co. Ważniejsze w tych obietnicach wyborczych jest kto to robi, kiedy i w jakim celu. Również liczą się słowa, a tym przypadku nie padło słowo "brutto". Dla emeryta  mieć 1100 lub tylko 888 robi dużą różnicę. Dla polityka to pierwsze lepiej brzmi, więc i efekt jest lepszy. Szkoda, że później przyszło rozczarowanie, a tym bardziej, że różnica dla niektórych oznacza całe 100%.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/13-emerytura-mama-4-plus-poza-programem/3jv1w9t
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-14 09:06
W takim razie Cię informuję. Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym zwiększony o co najmniej 20 % realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. Oczywiście to wskaźnik minimalny, Rząd może ustalić wyższy. Tak czy owak emerytury podążają za cenami i skończcie z tymi bzdurami jak to koszty, ceny, olaboga.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-14 09:17
Do tej pory był krzyk, że tylko emeryci, jak się okazało, że renciści również dostaną, to mówi się , że rozdawnictwo, albo "brutto". Jakby nie zrobili, to nic się nie podoba. Ludzie popatrzcie co Wam poprzednie ekipy dawały. Gładkie słówka? Obiecanki? Pamiętam jak się przed wyborami pokazywali  w towarzystwie ON i obiecywali "złote góry". I co....  A eraz kiedy się coś ruszyło, to wrzeszczycie , że jest źle. Gadacie tak jak Wam opozycyjne media do głowy nakładły.
Rogal, to nie do Ciebie. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-14 11:30
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 12:45
PiS stawia na komunikację lokalną i pragnie zastąpić samochody prywatne autobusami PKS . (Dlaczego nie teleportacja??? ),  Jest to jakiś ruch, ale czy o taki ruch Polska walczyła ? Od samego mieszania herbatka nie będzie słodsza inie wiem komu taka komunikacja jest potrzebna. Pewnie końduktorom ;-). Ciężko będzie wyjść Angli z Uni na twardych,  warunkach . Unia jest zdecydowanie większą i mocniejszą gospodarką, dyktującą warunki w Europie .Moim zdaniem słusznie, bo tylko zjednoczona Unia, Unia państw federalnych może konkurować z Chinami i bronić swych wartości intelektualnych również przed różnymi agresorami. Czy w Polsce prowadzone są podobne badania co w Angli ??/ Te o elektoracie i jego żywotności ;-). Pozdrawiam zmierzła bułła :-(.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 13:04
Tym , którzy mają auta, to nie jest potrzebna taka komunikacja. Pomyśl jednak o starych ludziach, którzy muszą się dostać choćby na badania. Już nie będę wymieniać innych spraw. Zawsze kiedy jestem w przychodni czy szpitalu spotykam się z takimi ludźmi. Niektórzy sąsiedzi oczywiście ich podwiozą, ale za taką opłatą jak taxi. Gdyby takiego problemu nie było, to by nie przywracali takiej komunikacji. W mieście jeden przystanek podjeżdżasz, a ludziom z wiosek każesz chodzić na pieszo? Czyste samolubstwo i wąskie myślenie. Najczęściej napędzane przez tych, którym się nie podoba wszystko co dzisiejsza władza robi dla zwykłych ludzi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 14:13
Ludzie starsi to to ludze różnie zapatrujący się na komunikację : widzę starsze osoby w roli kierowców(w dużych aglomeracjach nierzadki obraz) W małych częściej pomagają bliscy a z urzędu pomoc powinna zapewnić gmina oraz jej pracownicy. Tworzyć sieć komunikacyjną, żeby staruszka/staruszek dostał się do przychodni to bezmyślny i poroniony pomysł .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 14:23
Dostanie się do przychodni podałam jako jeden z przykładów. Widać, że nie masz kontaktu z wioską skoro mówisz co mówisz. Nie wszyscy starsi z różnych powodów mają bliskich do pomocy. Sądzisz, że wszyscy starsi chcą żeby ich we wszystkim wyręczano? Często są to tzw "ludzie na chodzie". Sami swoje sprawy załatwią, ale nie dojdą do miasta na pieszo. Oprócz lekarza i zakupów są też nieraz sprawy urzędowe itd. Nie tylko starsi z tego skorzystają, ale i młodzi, którzy pracują w miastach. Nie wszyscy mają auta. To nie jest bezmyślny pomysł. Bezmyślne to jest gadanie, że tym ludziom nie należy się komunikacja. Jeśli tak mówisz to po co wsiadasz do autobusu w mieście.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 14:40
Fajnie -w każdej wiosce lotnisko ? . Będzie szybciej ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 15:02
Nie kpij, to jest poważna sprawa.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 20:55
to jest poważna sprawa, ale czy przywrócenie połączeń PKS sprawi że starsi ludzie wyjdą z domu ? Już samo nagłośnienie sprawy było mało precyzyjne ;pan premier na przystanku/dworcu PKS mówiący o wznowieniu brakujących/nieczynnych lini i policja pilnująca, by autobus PKS nie wjechał w kadr. Jedno zaprzecza drugiemu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-14 21:07
Masakra, Amalian co Ci te autobusy przeszkadzają. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-14 15:03

> w każdej wiosce lotnisko


Amalian tym mie rozbawiłeś ale nie do końca bo na wsi do której jeżdzę jest lotnisko!
Co prawda prywatne ale .... ale....ale  ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-14 21:00
no i dobrze wieś polska rośnie w dostatek . Pewnie jeszcze daleko jej do wsi niemieckiej czy francuskiej ale daje radę . W Warszawie rozrzucała jabłka a mogła je rozdać . To mi się nie podobało. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-16 11:36
Widziałem na wsi  skrzyneczki z jabłkami wystawione przed zagrodami również w Poznaniu też przed furtkami domków. Każdy mógł się częstować ile chciał.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-14 13:08

>Czy w Polsce prowadzone są podobne badania co w Angli ??/ Te o elektoracie i jego żywotności ;-).<


Hmmm.... wiadomo, że "zwykli obywatele" takich badań nie zamawiają. Sondaże to w zasadzie atrybut polityków. No i dodatkowo trzeba za nie zapłacić. Tu dygresja....... Jak pokazuje afera Srebrnej i uwikłanego prezesa nie za wszystko trzeba płacić..... A można się śmiać z oszukanego.... Wracając: Wbrew pozorom,- polityk też swój rozum ma :-)  I nie zamawia sondaży tak daleko wybiegających w przyszłość:

>Te o elektoracie i jego żywotności<


Polityk ze swojego punktu widzenia zamawia sondaże mówiące o przewidywaniach najwyżej kilkuletnich.... W granicach kadencji........
Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że jakiś wyborca bezczelnie odważy się żyć ponadnormatywnie długo.......
Ale cóż??? Nikt nie przyrzekał politykom, że będą mieli tylko dostatnie życie bez cienia zmartwienia :-)))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-14 14:46
Lidian napisała:

>  A eraz kiedy się coś ruszyło, to wrzeszczycie , że jest źle. Gadacie tak jak Wam opozycyjne media do głowy nakładły.


A co się takiego ruszyło?

1. 500+ owszem pomaga rodzinom, ale są tacy, którzy to obliczają inaczej: efekt przez 5 lat ok150tys. urodzeń+, koszt do osiągnięcia dojrzałości (łącznie z kosztami NFZ i oświaty) ponad 200 miliardów złotych. Te 150 tys. co robi dalej? W y j e        ż dż a. "Prawie 200 miliardów wyrzucone w błoto." Z punktu widzenia państwa oczywiście i przyszłych emerytów, na których nadal nikt nie będzie pracował. Gorzej, bo byle jaki kryzys na zachodzie i? ".... w razie kryzysu, obce koncerny zwolnią kilkanaście procent pracowników, by u siebie zwolnić tylko kilka procent. W takim kraju nie potrzeba wysoko opłacanych inżynierów, managerów, konsultantów, doradców. Ci pracują w krajach macierzystych. W Polsce są, i będą potrzebni, tylko szeregowi pracownicy i trochę ludzi na stanowiskach dyrektorskich do ich pilnowania i poganiania." koniec cytatu.
Tyle zostanie z 500+???
"Czeka nas los Grecji. Tak jak w Grecji zbudujemy infrastrukturę, będziemy mieć sporo nowych, zagranicznych aut na ulicach; aż w końcu okaże się, że Polacy zarabiają zbyt dużo i nie opłaca się ich już zatrudniać." koniec cytatu.Pewnie chodzi tu o inwestycje obcego kapitału opartego na taniej sile roboczej.

2. Pomijając inne gałęzie i tematy, jakie jest lekarstwo?

"Obecnie nie ma innej drogi budowy dużego polskiego przemysłu, jak przez państwo. Z mechanizmem wykupienia go przez pracowników, managerów, gdy tylko będą w stanie to zrobić. A najlepsze jest to, że nic by to nie kosztowało. Utrzymanie inkubatorów przedsiębiorczości, czy parków technologicznych, które znajdują się w każdym większym mieście, kosztuje rocznie grubo ponad sto milionów. Do tego wydatki na Polski Fundusz Rozwoju i inne takie propagandowe twory. Łącznie ponad miliard rocznie jest wydawany na propagandę rozwoju i innowacyjności. Od wielu lat. Kompletnie nic z tego nie wynika.- (podkreślenie moje - wz) Na marginesie: pamiętającym lata PRL podpowiem, że dzisiejsza wspierana przez państwo „innowacyjność” nazywała się wtedy „racjonalizacją”. Tak naprawdę, to kolejny transfer społeczny – pieniądze pompowane przez państwo w obieg gospodarczy. Gdyby przeznaczyć je na rzeczywisty rozwój… Tylko pomyślmy: 3-4 duże firmy, każda z rocznym budżetem rzędu 300-400 milionów do wydania. Rok w rok. Moglibyśmy mieć swojego Samsunga, LG, Kia, czy Hyundai." koniec cytatu.

Teraz podsumowanie. Oparłam się na cytatach, które zaledwie dotykają problemów. Inne są potrzeby Kowalskiego, bo doraźne, inne państwa, bo powinny być dalekosiężne.
Ja tylko jeszcze dopowiem, że 4 lata minęły i nie przybyło zapowiadanych dróg, mieszkań, kłopoty w służbie zdrowia, kłopoty w oświacie, reforma sądów= tylko wymiana kadr,  obiecanki w orzecznictwie (bo wprowadzenie pozbawiłoby elektoratu?).
Zamiast reformy podatków, zatrudnianie rzeszy opłacanych urzędników do obsługi 'przywilejów'.
Zaniedbane odnawialne źródła energii, z wyjątkiem ładowania kasy na wysoce zaprzyjaźnioną geotermię w Toruniu.
Brak wykwalifikowanej kadry na eksponowanych stanowiskach, nepotyzm w rozkwicie i bez żenady. Wycinka puszczy, ruina stadniny - to już tylko drobiazgi w całokształcie, tak samo jak zmuszanie oficerów Wojska Polskiego (!!!), by salutowali i nosili parasol za ulubieńcem ulubieńca Prezesa.....

3. Na plus uszczelnienie VATu, ale czy polski przedsiębiorca zyskał narzędzia do rozwoju, tego nie wiem, a nie mam czasu szukać. Zyskuje handlowiec, bo rolnik narzeka na niskie ceny skupu, a w sklepach coraz drożej. I nie pokrywają tego datki rządu. Siła nabywcza tych 70 zł waloryzacji i 500+ nadal maleje, proszę pana optymisty Rogala. Jak bym dostała 1000 podwyżki, to też bym miała to w czterech literach, ale nie dostaę. Nie dostanę też rehabilitacji tyle, ile powinnam, ja i inni, ale to już moja prywata przemówiła. Jak najbardziej. Tyle, że Polska się starzeje i to trzeba albo uwzględnić, albo wprowadzić urzędowo zakres wieku do jakiego wolno chodzić po świecie. .....śmieszne? No to co dalej???
Wniosek - niech sobie rządzi kto chce, ale nich rządzi mądrze i perspektywicznie. Niech rozmawia z ludźmi, a nie nawet posłom daje 30 sek- 1minutę na dyskusję i kopa z mównicy!

Źródło, które mnie zmobilizowało do napisania:
https://www.salon24.pl/u/mojewpisy/891068,podsumowanie-rzadow-pis
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 15:14
Wuzetko ja nie będę tak jak Ty wyszukiwała cytatów na to by uwiarygodnić moje słowa. To co mówię idzie "od serca". 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-14 15:49
Z serca? Uczucia mają to do siebie, że nie oceniają rzeczywistości. Jak ktoś będzie kochał wodza, to nie będzie narzekał, że mu na głowę napluje, tylko pochwali, że to zrobił celnie. ;-) I uwaga nie mówię personalnie, chodzi o to, jak uczucia wpływać mogą na ogląd świata.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 16:02
Mogą , ale nie muszą, bo inaczej idąc Twoim tokiem myślenia większość ludzi żyłaby w "chmurach". Każdy z nas ma w sercu jakieś uczucia. Niektóre w sobie zwalczamy, bo inaczej ktoś kto wodza nie kocha za naplucie na głowę przynajmniej nawtykał by mu porządnie. Od uczuć nie uciekniemy. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-14 18:11
Wodza  ostatecznie można kochać za nic. Jednak wolałbym nie uciekać od tematu 'kiedy się coś ruszyło', bo wynika, że się jednak niewiele ruszyło. Poza  70 złotymi  brutto na 3,68 szt. pizzy vege na miesiąc.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-14 18:29
Inaczej patrzymy na to co się dzieje. Czas pokaże co będzie dalej. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-14 14:47 Zmieniony 2019-03-14 14:51
Komunikacja PKS ma znaczenie ale marginalne. Gdy jestem na wsi "a jestem jeszcze na chodzie" jak to określa Lidian to zdecydowanie większym utrapieniem jest fakt że aby dostać się do specjalisty trzeba czekać czasami rok gdy pomoc potrzebna jest już. Ale tym nie potrafią się zająć bo ważniejsze jest zdobywanie głosów wyborców i rozdawanie 500+ i 880 a głoszenie że 1100 . Bo przekonanego nic nie przekona :-) i nadal przy urnie będzie głosował jak małpka bo dostał banana?1
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-14 15:04
A dawniej głosowałeś jak kto? Nawet banana Ci nie dali. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-14 16:49 Zmieniony 2019-03-14 16:51

>Komunikacja PKS ma znaczenie ale marginalne. <


Dosłownie tak jest....... To tylko bardzo tani chwyt wyborczy osoby która się coraz bardziej boi. A przecież wystarczyło wcześniej być uczciwym,- za pracę płacić i nie brać koperty wypchanej 50 tyś złotych bez pokwitowania i opodatkowania.....
Realia komunikacyjne są takie: Mam na myśli mniejsze miejscowości w Polsce. Wszędzie tam (dosłownie!!) gdzie się da i jest to w jakiś sposób opłacalne działają osoby posiadające busy i wożą pasażerów. Moim zdaniem z tym pomysłem to rządzący strzelili kulą w płot. Bo co ? Dla jednej lub kilku osób będzie wielki autokar jeździł? Gdzie tu rachunek ekonomiczny/opłacalność ??? Marnowanie pieniędzy. Projekt bardzo szybko "zdechnie" a pozostaną straty. Które kto zapłaci ? MY !!!!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-14 20:41
W z K, dokładnie, za te chwyty prezesowskie My zapłacimy...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-14 20:37
Kropek, ja podobnie jak widzę problem z PKS-em i PiS-owskim rozdawnictwem... No i z tym bananem... :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-14 22:06
Czy to dzisiaj jest dzień banana ? Już po raz kolejny ten owoc się pojawia........ Zaś taka magia prezesa, że banana pokazał i małpki na gumce w euforię wprowadził? Kiedyś aby taką reakcję uzyskać to trzeba było flaszki, wiadomo z czym przed lokalem wyborczym rozdawać a teraz zwykły banan wystarcza... Oj...zubożało/zdziadziało nam społeczeństwo za obecnych rządów....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-15 09:21

> A dawniej głosowałeś jak kto? Nawet banana Ci nie dali.


Nie głosowałem . Uważnie obserwowałem tych co pchali się do rządowych stołków. Okrągły stół i gruba kreska narobił więcej szkód niż poźytku. Władza poczuła się nadal bezkarna bo nikt nie rozliczył wtedy tych powini być rozliczeni. Poczuli się silni i kradli na potęgę, to co po komunie zostało. Dzielili to między sobą nie patrząc że to nie ich było.
I tak zmieniali się co wybory i brali jak swoje i dzielili tort zwany dobrem narodowym. Sprzedawali i kupowaki za złotówkę. Aż rozkradli wszystko i rozkradają nadal zapewniając sobie teraz bezkarność.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-15 10:06
Napisane krótko i zwięźle. Wyborcy często wybierali mniejsze zło. Ci, którzy wybierali ostatnio, cztery lata temu wybierali podobno 'największe dobro'. Tylko nie zobaczyli, kto na ławkach rezerwowych siedzi i w szafie  wtedy.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-15 10:26

>Ci, którzy wybierali ostatnio, cztery lata temu wybierali <


No właśnie,- wybierali i teraz oczy ze zdumienia przecierają bo ta obiecywana dobra w dojną zmianę się przeistoczyło. Oczywiście ekipa myślała, że cicho sza i nic się nie wyda a tu jak na złość  a to "szumidła" nie zadziałały a to krewniacy się ponagrywali lub bajońskie zarobki "asystentek" w NBP światło dzienne ujrzały. Ech..... posypała się lansowana nieskazitelność. Ale o zgrozo,- widać, że wystarczy jak prezes banana pokaże to "małpi taniec" na nowo na parkiet rusza.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-15 11:05
Kropek, nie głosując też głosujesz.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-15 13:04
Nie narzekajcie, bo jeszcze przed wyborami spółka rządząca wymyśli atrakcje dla rencistów, bo emeryci już mają PKS- Y . Nam mogą tory rolkodeskowe lub rafting . Pozdrwiam :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-15 17:04
Tory raczej nie,- prędzej arenę do rodeo w każdej miejscowości...... wszak tym "ojciec narodu" się pasjonuje. Gdyby tak rencista zbyt szybko z byka spadał to się go przyśrubuje ( w ramach 500 śrub +). Osoby na wózkach to chyba tylko lassem będą wywijać ? Może bardziej zorientowani opiszą jak będzie ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-17 13:48
Na razie nowa zapowiedź, baaaaardzo światła, bo pozwalająca zebrać z powrotem, co dano, a narzekać, że w marketach podrożało i to nie wina pis.? :-)

"Partia rządząca wymyśliła, by pozbyć się marek własnych. W efekcie niektóre produkty mogą podrożeć nawet o 165 proc. Polacy za pomysły polityków słono zapłacą - wynika z badania Instytutu ABR SESTA przeprowadzonego na zlecenie money.pl. "

"- Wszystkie resorty nad tym pracują, premier zagonił wszystkich do roboty - mówił kilka dni temu w programie Money (...)  minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. O co chodzi? O projekt wyeliminowania lub ograniczenia liczby marek własnych na sklepowych półkach."
Zamiast lassem dla rozrywki, będzie się  wywijać własnym budżetem, jak zwykle. Ale propaganda napisze pis dał.

Dokładne przeliczniki co podrożeje, jeśli ktoś się nie opamięta są  tu.

https://finanse.wp.pl/pis-szykuje-nam-niezle-podwyzki-za-zakupy-zaplacimy-nawet-o-kilkadziesiat-procent-wiecej-6359674817410689a
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-17 14:11
Ciekawe co nasz naczelny statystyk na to powie ?  :-)
ps.
Rogaliku mały wszystkiego najlepszego z okazji drugich urodzin. Ciekawe czy Rogal 500+ wydał na prezent ;-) ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-17 14:19
Zastanawiam się o co w tym chodzi. Aby w Polsce był smród , brud i ubóstwo?
Czy tak jak kiedyś będziemy kupować mleko z kanek rozwożonych przez rolników?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 309) (3675224 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill