www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 310) (3676158 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-17 14:29
Cytat z komentarzy: "....większość produktów marek własnych jest produkowana w Polsce z polskich surowców. Ich niższa cena wynika z wolumenu, skróceniu łańcucha dostaw oraz ogromnej redukcji kosztów marketingowych i innych, związanych ze sprzedażą. TO JEST PRAWDZIWA przyczyna niższej ceny."

Wiec o co może chodzić? Może Rogal wytłumaczy ekonomicznie. Mi wychodzi, że wyższe ceny to  większy podatek od obrotu i budżecik pełen. I 500+ może dostać bardzo bogaty człowiek, bogaty człowiek i milioner też.
Tak naprawdę, jest to tak niewiarygodnie absurdalne w samych założeniach, że myślę, że się rząd z tego pomysłu wycofa. Może tylko zająca wypuścił i czeka na opinie wszelkie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-17 19:21
Pewnie zrozumiano opatrznie 'marki własne' ;-)  A ja dzisiaj byłem w ogrodzie i mimio że wiatr wymagał noszenie czapki to było dobrze . WIOSNA CIEPLEJSZY WIEJE WIATR! Znowu czegoś ubyło i czegoś przybyło, ale było kolorowo. Krokusy steliły pąkami ptaki już nawołują się i tylko czekać . oby nie śniegu . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-17 19:38

> Ich niższa cena wynika z wolumenu, skróceniu łańcucha dostaw oraz ogromnej redukcji kosztów marketingowych i innych, <


I to jest właśnie sedno sprawy...... Otóż obecnie rządzącym zależy aby ceny były wyższe/Kowalski więcej płacił bo od większej kwoty jest wyższy podatek VAT. I tą "okrężną drogą, po cichu PiS zwiększa podatki. Przecież musi nas "ostrzyc" aby kasę na rozdawnictwo znaleźć...... Tak sobie wykombinowali, że ciemny lud oczarowany 13-tą rentą na nich zagłosuje....... Z tego widać, że sami sobie tę 13-tkę zawdzięczamy....... Pamiętajcie o tym przy urnach.....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-18 10:53
...a oczy mydli nam LGBT i tym, że dzisiejsza opozycja chce wprowadzić możliwość adopcji dzieci przez te osoby . Straszenie to jedyny program jakie ma PiS na zmobilizowanie swoich wyborców .Jak słyszę, że prominentni działacze tej partii starają się o mandat posła w wyborach do Uni, by pilnować Unię. Przed czym/kim?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-18 11:49
Najdziwniejsze a może najsmutniejsze że działanie Naszych polityków przy Unijnym korytku jest to że oni pilnują Polskich spraw tylko gdy ich partia jest u steru.
Gdy przeciwna to robią coś odwrotnego , pilnują spraw UE.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-18 15:37

>..a oczy mydli nam LGBT i tym, że dzisiejsza opozycja chce wprowadzić możliwość adopcji dzieci <


Fakt faktem, że ten zastępca Trzaskowskiego (Rabiej z Nowoczesnej) to ma jak u mnie na Kaszubach mówią  "gębę niewyparzoną". No gdzie z takimi tekstami i to na dodatek w takim momencie? Przesłużył się Kaczyńskiemu jak nikt inny. Bo ten że jak widać nie ma pomysłu na kampanię a tu taka manna z nieba....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-18 15:58
A gdyby to powiedział po wyborach, to wszystko byłoby ok?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-18 17:29
Nie byłoby mądrzej/Ok, brak obycia politycznego pozostałby faktem. Jednak mówiąc to teraz, sam z siebie zrobił szkodnika.......
Ech..... Na miejscu Trzaskowskiego czym prędzej bym go wywalił.......
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-18 20:42

> Na miejscu Trzaskowskiego czym prędzej bym go wywalił.......<


Trzeba dać mu szansę na naukę, bo kiedy jak nie teraz nabierze doświadczenia i ogłady . Oddzieli sferę prywatną od politycznej . Przeczytałem, że teraz duża firma zajmie się osobami niepełnosprawnymi, meblując im mieszkania nowinkami, które mają ułatwić im życie kliknij i przeczytaj
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-19 08:09
Umeblują jak za to zapłacisz. A kurzu na szafie to wolę nie oglądać ;-)
Od kilku dni widzę jak chodnikiem idzie mężczyzna z białą laską i trzyma za rękę chłopca tak ok 5lat. I się zastanawiam kto kogo prowadzi?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-18 20:44 Zmieniony 2019-03-18 20:52
W z K

>Nie byłoby mądrzej/Ok, brak obycia politycznego pozostałby faktem. Jednak mówiąc to teraz, sam z siebie zrobił szkodnika.......
Ech..... Na miejscu Trzaskowskiego czym prędzej bym go wywalił...

Hehehe,  dobre, brawo...

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-18 20:37
A może nasz Rogalik pojął, że rządowe statystyki tylko są po to żeby ukryć to co niekorzystne dla rządzących???  ;-) :-p
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-18 20:42
Norbert! Dzisiaj to tryskasz optymizmem jak Niagara wodą.....
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-18 20:55
Naprawdę???  :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-19 09:21
Tak, to spisek:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-19 10:01
Problem powszechnie znany,- może tu ktoś dobry pomysł wymyśli? Bo rządzący sobie z nim nie radzą..... Niby jakieś 500-setki ale okazuje się, że to tylko kupowanie głosów a przyrost naturalny nadal podupada.....

>https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyrwa-w-demografii-500-plus-to-za-malo-aby-ten-trend-odwrocic/xn77bdp<

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-19 11:58
A miało być tak dobrze . Polska drugimi Chinami, bo Japonią już była . I tylko puste autobusy będą przypominały nam o  za którą zapłacimy wszyscy. :Pozdrawiam końduktor ;-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-19 12:07

>A miało być tak dobrze Polska drugimi Chinami<


No..... w zasadzie trochę,- bo namiastkę swojego Mao to już mamy....... Co dalej ? Narodowe łapanie wróbli? Przecież z tego wielkiego przyrostu nie będzie. Pomijając te kilka szt. zrobionych przy okazji w zaroślach..... Ech...... :-))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-19 13:20
Prócz łapania wróbli zaproponują rewolucję, choćby kulturalną . Min. Zalewska zaproponuje biblioteczkę w każdym autobusie lub innym środku masowej komunikacji . W tramwaju lini 6, 15, 36 czytane są kryminały . Tramwaj 3 i 7 horrory itd. itd. Pewnie znajdą się chętni na słuchanie . Jestem starej daty i jak już, to lubię czytać książki . A ty ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-19 17:33

> Jestem starej daty i jak już, to lubię czytać książki . A ty ? <


Książki....fajna sprawa...... chociaż ostatnio czasu mi brakuje. Co do "starej daty" to jest to pojęcie abstrakcyjne, czysto teoretyczne..... Nie przywiązuję wagi do spraw tak ulotnych..... Sam wiesz, że jednego dnia czujesz się lepiej, masz werwę ( jesteś raptem młodszy ?) a już kolejnego samopoczucie przebitego balonu.... To co? Raptem kalendarz z kopyta ruszył ???
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-19 20:53

>a już kolejnego samopoczucie przebitego balonu.... To co? Raptem kalendarz z kopyta ruszył ???<


Wiosna(zdecydowanie mocniej  daje mi w kość kalendarz wariuje a ja z nim) i jesień to mniej stabilne pory roku . Mam to głęboko, ale co muszę przeżyć to muszę . A po nocy przychodzi dzień . A po burzy spokój ;-);-);-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-19 21:43
Mój kolega od trzech lat nie wyszedł ze swojego pokoju. Nie ma swojego prywatnego "silnika" ;-). Nie ma nawet wózka i jak do niego pojadę nie mogę zamienić się w silnik.
Sorry, pomyliłem się, dwa razy w tamtym roku wyszedł z domu. Ludzie z pogotowia wynieśli go i zawieźli do szpitala. Oczywiście też po tygodniu go odwieźli. Podobnie działa na niego wiosna i jesień. Jedyne okno na świat to TV i telefon. Komputera nie mógł ogarnąć ale załatwiłem mu telefon z dostępem do netu i jakoś powoli opanowuje ten przyrząd :-) . Zamówił nawet sobie lekarstwo z netu. Powoli nawet esemesy też ale  zdecydowanie woli rozmawiać nawet przez godzinę ;-)
Po nocy przychodzi dzień ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-19 14:12
Ja swoje zrobiłem, syn w niedzielę skończył dwa lata, córka w czerwcu skończy osiem i jest naprawdę wspaniała:) A dzieci się nie rodzą bo zmienia się styl życia. Społeczeństwo się bogaci a wszyscy wiemy, że najwięcej dzieci mieli zawsze biedni.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-19 17:26

>wszyscy wiemy, że najwięcej dzieci mieli zawsze biedni. <


Proszę,- uzasadnij.........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-19 17:35
Ale co chcesz uzasadniać? Wejdź na osiedle komunalne i zobacz jakie tam gromady biegają. Zobacz ile dzieci mieli chłopi a ile wówczas szlachta? /ziemianstwo?
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-19 18:55
"Pitolisz, nie solisz" rogal :-(
"...Zobacz ile dzieci mieli chłopi a ile wówczas szlachta? /ziemianstwo?" Gdzie ma zobaczyć? Na filmie fab. jak ty? Z tej wypowiedzi wynika tylko to, że nie masz takich przodków, czyli pochodzenie plebejskie :-) Kasa w dzisiejszych czasach tego nie zmieni.
Moi pradziadkowie ze strony babci byli szlachtą, mamy herb, a właściwie dwa, bo rodzina prababki herbowa i pradziadka (ułan). "Ziemianie/szlachta, a mieli 6 dzieci. Prapradziad miał 4 dzieci (w tym mojego pradziadka) i one miały 5, 6 i...7 dzieci. Mój Pradziadek ze strony dziadka był robotnikiem jego żona biedną miejską kobietą i mieli 5 dzieci. Zwyczajnie dawniej nie znali śr. antykoncepcyjnych i tyle, a naturalne metody były i są zawodne.
---------------------------------------------------------------------
"...Wejdź na osiedle komunalne i zobacz jakie tam gromady biegają." Czyli ŻYJĄ :-) Wierz mi na osiedlach komunalnych mieszkają także b. bogaci ludzie, mają wykupione lokale itd. Poza tym na wielu nie widziałam jakoś dzieciaków :-( Na osiedlu mojego ojca ludzie mają po 1, 2 dzieci. Więcej się robi jak przyjeżdżają z wnukami. Na wsi jest trochę jak piszesz, ci ze wsi na tych osiedlach mają Po 3, ale czy to dużo?
--------------------------------------------------------------------------
Najwięcej dzieci jest, rodzi się i będzie rodzić w rodzinach patologicznych. Tak było, jest i będzie. Te dzieci na 100% nie zapewnią nikomu emerytury, nigdy nie podejmą pracy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 00:12
Nic o mnie nie wiesz po co więc piszesz o moim pochodzeniu? Twoje wypowiedzi tu świadczą o tym, że za herbem intelekt podążać nie musi.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-03-22 18:21
A "po co" piszesz jak "znawca" skoro z treści wynika wręcz przeciwnie? Np. "...osiedle komunalne i zobacz jakie tam gromady biegają. Zobacz ile dzieci mieli chłopi a ile wówczas szlachta? /ziemianstwo?"
"...za herbem intelekt podążać nie musi." Za kasą nowobogackich tym bardziej. Poza tym jeden "inteligentny" i drugi "entelegentny" na tym forum wystarczy. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-19 22:09
Rogal, kiedyś w tamtych czasach  nie mieli prądu ;-)  A jakie były rozrywki po zmroku ? A obecność dzieciaków w jednej izbie była czasami jedyną antykoncepcją ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-19 22:38
Amalian napisał

> ...a oczy mydli nam LGBT i tym, że dzisiejsza opozycja chce wprowadzić możliwość adopcji dzieci przez te osoby .


A ja chciałbym się Was spytać skąd mają się brać te dzieci do adopcji? Bo raczej nie przypominam sobie aby ktoś takie pytanie publicznie zadał. I skąd takie wnioski wysnuto o adopcji ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 00:11
Jeśli trzeba będzie to pierwszy raz pójdę na demonstrację. Wara od dzieci drodzy LGBTQWERTY.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 01:01 Zmieniony 2019-03-20 01:05
Byłem i jestem homofobem. Ale na demonstrację nie pójdę . Załączyła mi się ostatnio taka malutka tolerancja . I wiem dlaczego, ale niestety zachowam to dla siebie bo to nie na te buduj-ące forum  upssss zburzone forum.. 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 09:37
Ostatnio zawodowo współpracuje z jawnym gejem i nie mam z tym problemu. Co nie zmienia faktu, że jeśli chcą mieć dzieci to niech je płodzą.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-20 11:10
Czekaliśmy, czekaliśmy.......... i dzisiaj wiosna..... póki co astronomiczna. To ku pokrzepieniu serc:

>https://www.youtube.com/watch?v=q80BAs4QjQQ

Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 13:24
To oznacza ,ze gdyby się starał z partnerem o zaadoptowanie dziecka to byś go nie popierał bo nie wiem czy byś się narażał ze sprzeciwem aby nie popsuć współpracy?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 20:48
co ma życie zawodowe do prywatnego???
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-21 01:54
Jest niestety powiązane. Czasami bardziej niż byśmy chcieli.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-21 06:55
Zależy od charakteru pracy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-21 09:19
Nasze poglądy i orientacje nie zmieniają się  w zależności od tego gdzie przebywamy. Nie wszystko ujawniamy w pracy, bo nie ma takiej potrzeby, ale to jacy naprawdę jesteśmy nie zmienia się.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 18:29
Nie lubię Cię, ale to ci się udało :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-23 01:16
Nie ze mną te numery, Bruner .. ......
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-03-25 19:05
Jesteś z 20, 19 wieku? :-( To ile ty masz lat: 80+ czyli prawie 90? :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 12:17
Dałeś się zmanipulować, bo jak na razie nikt z nich programowo dzieci nie rusza. Pewnie Ci chodzi o ewentualne nauczanie w szkołach o równości płci i o rzekomą seksualizację? Owa seksualizacja wcześniej ma miejsce, gdy się naucza na temat szóstego przykazania  takie małe pikusie przygotowujące się do komunii na religii. Do klasy czwartej nie mówi się w programie przyrody o budowie narządów i ich funkcjach! To wchodzi w piątej! Chyba, ze wcześniej katechetka puszcza szokujące filmy o aborcji i wyjaśnia, że dziecka tam nie umieścił bocian?  Więc przeciwko czemu chcesz protestować dokładnie odnośnie dzieci? No chyba, że przeciw homo tak w ogóle, dla zasady?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 12:38
Przeciwko homo adopcji. To chyba oczywiste, a jak u córki te cuda w szkole wprowadzą to wybiorę się na lekcję.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-20 12:48
Większość Warszawiaków na taką ekipę zagłosowała. Widocznie albo się nie spodziewali takiego obrotu sprawy, albo to w takiej formie popierają.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-20 13:03

>Przeciwko homo adopcji.<


Nie tylko Ty jesteś........

> To chyba oczywiste, a jak u córki te cuda w szkole wprowadzą to wybiorę się na lekcję. <


Bardzo wątpię i stawiam dolary (USD) przeciwko orzechom, że nie pójdziesz........
Takie bajania może i na forum dobrze wyglądają ( starasz się dowartościować) ale choćbyś nie wiem jak się zaklinał to i tak nie pójdziesz...
C'est la vie......
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 20:50
Oczywiście, że pójdę. Nie po to żona jest w zRadzie Rodziców, ja ogarnąłem szkole pokój na linii szkoła - MOSiR w kwestii basenu żebym miał się czegokolwiek obawiać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 14:25

> Przeciwko homo adopcji.


Przyroda stworzyła w gatunku ssaki dwie płcie, tym samym ustalając związki hetero za prawidłowe. Gadanie, że homo to standard taki jak hetero to jedynie wg mnie wpływ lobby homo w WHO i tyle.
Nie mam nic przeciwko homoseksualistom obojga płci, nie mam nic przeciwko rejestrowanym związkom. Przypisanie temu prawnie rejestrowanemu związkowi pojęcia 'małżeństwo' niestety, budzi we mnie pewien opór. Pewnie jednak bym to przełknęła, bo w końcu to tylko nazwa związku cywilnego lub kościelnego, więc jak zwał tak zwał.
Sprawa adopcji. Kobietom tak, facetom nie, bo się nie nadają do tej roli bez kobiety!!!!!! I tu jestem nieugięta. Dwóch facetów hetero też nie powinno dziecka wychowywać!!!
A jeszcze w sprawie tolerancji.
Nie należy szat rozdzierać, ale faktycznie trzeba  się zastanawiać, bo KAŻDE LOBBY niezależnie od jego rodzaju to PRZEGIĘCIE!!!! A akcja potem rodzi reakcję. Im bardziej się będą afiszować, tym bardziej będą przez homofobów gnębieni. To tak jak ostentacja egzaltowanej pobożności i narzucanie jej innym rodzi skutek przeciwny. O tych regulach  środowiska LGTB muszą pamiętać także.
Czy przyroda po wynalezieniu in vitro, w obliczu coraz słabszych matek w donoszeniu ciąży (choć to wpływ cywilizacji), zmierza ewolucją do zatarcia się pojmowania płciowości? Nie wiem. Wiem tylko, że takie bombardowanie oczu i uszu homoseksualizmem jest niekomfortowe dla hetero i trudno to zmienić mimo tolerancji (!).
To reakcja z  czysto biologicznego uwarunkowania, nie z socjalnych tolerancji lub nie.
Moja postawa to taka:
Istnieją, ok, i jasne, niech istnieją, ale niech nie uważają, że należy się z tym obnosić i z tej racji żądać  więcej, i więcej, i więcej.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-20 20:48
Brawo.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 13:39
Wyobraźcie sobie, że 50% społeczeństwa po 25%   to geje i lesby.
Drugie 50% to związki normalne kobieta i mężczyzna. 35% z tego ma  po jednym lub dwoje dzieci(bo społeczeństwo bogate i więcej nie chcą mieć)
10% nie może mieć dzieci z różnych powodów.
Zostaje 5% tych co mają więcej dzieci. To jak myślicie ile z nich chciało by oddać dzieci do adopcji?
Wydaje mi się ,że wtedy dla LGB nie zostało by raczej  nic.
To takie rozważania jak statystyka. Czy stanowiło by to wtedy powód do takich dyskusji?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 310) (3676158 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill