www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 312) (3675353 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 13:36
LIDUŚ:

>Norbi. A co Ci się pogorszyło? Jesteś osobą, która już trochę żyje na tym świecie, tak jak ja. Powiedz uczciwie czy za komuny mieliśmy tak dobrze, że teraz wszyscy wrzeszczą , a dawniej siedzieli jak myszy pod miotłą. Za poprzedniej władzy też mało było wymagań od rządzących.


Pogorszyło mi się to, że szczególnie za rządu PiS-u podzielono Polaków na lepszy i gorszy sort...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 13:51
Dawniej też były podziały i to jeszcze jakie. Przypomnij sobie choćby czasy Solidarności, jak nawet rodziny były podzielone.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 14:12
Moja rodzina nie była podzielona bo nikt nie był ani w partii ani też w solidarności...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 14:20
Nie mówiłam, że Twoja czy moja.  Mówiłam ogólnie. Znałam takie rodziny. To też był czas podziałów.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 17:50
Za to teraz ogólnie ja piszę, że niedopuszczalne jest dzielenie ludzi na sorty, robiono za Adika, za Komuny a teraz za PiS-u, dzięki czemu kraj staje na krawędzi przepaści a wódz mówi "JUTRO ZROBIMY KROK NAPRZÓD". To już kiedyś przerabialiśmy... Prawda???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 18:10
Kiedyś tak, ale teraz jest inaczej. Jeżeli tego nie widzisz , to przykro mi. Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że dałeś się przekonać pewnym mediom.
Co do dzielenia Polaków, to zobacz my mamy inne przekonania w niektórych sprawach, a jakoś nas to nie dzieli. Rozmawiamy ze sobą normalnie. Pozdrawiam. :-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 22:14 Zmieniony 2019-03-22 22:31
Lidian...
Moją opinię buduję za pomocą wiedzy w jaki sposób działa samorząd, jak również wybieram średnią ze wszystkich kanałów telewizyjnych trudniącymi się informacjami, także tymi zagranicznymi, a nie tylko "Trwam" TVP info i TVP regionalna... Oprócz tego pełno mnie na różnych grupach fb, na dużo z tych grup dorobiłem się admina bądź modera, sam jestem założycielem na fb kilku grup, które cieszą z większym lub mniejszym zainteresowaniem, łączna liczba ich członków szacuje się na około 50 tys internautów, jeśli nie więcej... Tam też wszyscy dyskutują normalnie, tyle, że w znacznie większym gronie... Nie tak jak tu na tym forum, ciągle z tymi samymi internautami... Choćby dyskusja była na tym forum jak najbardziej budująca i rzeczowa to i tak będzie to dyskusja w zamkniętym gronie i nic ona nie wniesie...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-23 08:23 Zmieniony 2019-03-23 08:26
Norbi wiem, że działasz od wielu lat, za to Cię zawsze podziwiałam i tak jest do dziś. :-)) A na forach , nawet tych największych ludzie różne rzeczy mówią. Nie zawsze trzeba się z nimi zgadzać.  :-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-23 15:28
Liduś...

> A na forach , nawet tych największych ludzie różne rzeczy mówią. Nie zawsze trzeba się z nimi zgadzać.


A Ty zgadzasz się z tym co powie prezes PiS i oj. dyrektor moherów?
Jeśli tak, to jesteś na błędnej drodze, więc radzę Ci "nie idź tą drogą"... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-23 16:49
Norbi. Z każdej wypowiedzi, nie tylko tych wymienionych osób, wybieram te, które są zgodne z moimi poglądami. :-)

Nie wiem jakie są kryteria, by zostać moherem. Jeżeli wystarczy to, że jest się osobą wierzącą w Boga , to ja jestem 100 % moherem. :-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-23 18:17 Zmieniony 2019-03-23 18:21
Liduś...
Jak się popiera PiS to i Rydzyka... Ja nie popieram PiS-u to i nie popieram Mohera Rydzyka który jest oczkiem w głowie prezesa J.K.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-23 20:14
Powiem tylko , że Pis ze względu na wartości jest mi bliższy. Czy się mylę czas pokaże, ale jestem dobrej myśli. :-))))
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-05 16:54
Tę niby dyskusję przeczytałam po "łebkach" - mało ciekawe, nudne i upierdliwe :-( Jeden wniosek, który mi się nasunął i jest FAKTEM: WzK NIE JEST KASZUBEM! Podszywa się :-( Tylko po co? Nie jest to moje "widzi mi się" tylko ocena prawdziwych Kaszubów i O.N. Facet spadaj i nie udawaj kogoś nie jesteś!
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-04-08 10:50
Jak za Gierka: PiS stawia na krowy i świnie. To jest już reklamentacja? Czy grożą nam  kartki? Ja rzadzącym daję czerwoną. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 19:17
"podzielono Polaków na lepszy i gorszy sort.." - fakt, ale jakie to ma znaczenie? Wady PIS: homofobia, uwielbienie kleru, nie tolerowanie krytyki, zapędy dyktatorskie :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 19:39

>"podzielono Polaków na lepszy i gorszy sort<


Przyczyniły się do tego media rozdmuchujące napastliwe wypowiedzi obu stron politycznych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-22 19:53
Taaaa.... szczególnie TVPiS rozdmuchał dzielenie Polaków na sorty i tych ze "zdradzieckimi mordami". Żenada.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 19:59
To Ty oglądasz TVP?  :-)))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-23 11:04
No i wychodzi "szydło z worka",- okazuje się jaki to Kaczyński jest dobry......... Rozdaje pieniądze zabierając je między innymi niepełnosprawnym.
Szczególnie fanom tego pana polecam ten artykuł:

    >https://kobieta.onet.pl/mniej-pieniedzy-dla-niepelnosprawnych-rzad-odklada-na-spelnianie-obietnic/fcwghzf<
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:44
Lidzia ja tam mimo awersji do PIS, ludzi PIS i niewydarzonych (niedopracowanych) ustaw głosuję za PIS mimo, że jestem liberał! Powód: nie ma innej opcji :-( PO nie ma nic do zaoferowania, a nie ma innej partii :-( Kukiz to kpina. Szkoda, że pokazał nam jakim jest durniem i jakie ma denne poglądy :-( Było lepiej śpiewać ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-23 18:00 Zmieniony 2019-03-23 18:11
Jak POlitycy traktują niepełnosprawnych można dziś było zobaczyć na spotkaniu, na które została zaproszona  kandydatka na stanowisko europejskie. Janina Ochojska porusza się o kulach. Na podium trzeba ją było wnieść. Tak wygląda walka o niepełnosprawnych i likwidacja barier. :-((((((((
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-23 19:04
Lidian.
Podium na są zapraszani sławni ludzie tacy jak Pani Ochojska bez dwóch zdań powinno być dostosowane, dobrze, że ta pani wspomniała o tym fakcie w TVN24, ponieważ na przyszły raz, gdy takie osoby będą zapraszane na podium, to będzie już dostosowane...  Nie raz trzeba pokazać co jest źle, opinia publiczna zrobi swoje, to nie jest te forum na którym krzyczą kilka osób a nikt oprócz krzyczących tego krzyku nie słyszy... Dlatego ja co raz mniej tu zaglądam, ba nawet zrezygnowałem z moich for,  a przeszedłem na fb i do działania w realu w własnej gminie, na swoim podwórku... Politycy traktują niepełnosprawnych tak, że do póki będą mieli korzyści to będą ich nosić na rękach, a jak nie będą z nas mieć pożytku, to wszystkich będą mieć w głębokim poważaniu, to dotyczy wszystkich polityków bez względu na przynależność partyjną...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-23 19:55
Brak zapewnienia możliwości samodzielnego wejścia p. Ochojskiej na podwyższenie to z pewnością błąd obarczający organizatorów. Myślę, że zabrakło wyobraźni lub po prostu nie znano możliwości  wymienionej pani. Przyznam, że ja też tych możliwości przed incydentem nie znałem.
Z drugiej strony bardzo się cieszę, że  zwolennicy PiS- u tak "maglują" temat. Bo świadczy to o tym, że naprawdę nie mają się do czego przyczepić.
W porównaniu z ostatnimi aferami rządzących to opozycja jawi się jako kryształowo czysta część sceny politycznej.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-23 20:23
A ja uważam, że to był skandal, którego nie powinno się bagatelizować. Tyle gadania o barierach , a na własnym spotkaniu pokazali jaka jest prawda. Tak jak Norbert powiedział wyżej "dopóki ON jest politykom potrzebna, to będą ją nosić na rękach."

> opozycja jawi się jako kryształowo<


Masz wybiórczą pamięć. :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-24 11:54
Lepiej było wnieść na rękach Ochojską, czy chcieć wynieść protestujących ON z sejmu, albo zakazywać im spaceru i kontaktu z ludźmi pod sejmem, albo jeszcze zasłaniać plakatami, omijać szerokim łukiem przed kamerami i pływać w tym czasie po Dunajcu?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-03-24 12:23
Oleńko,- masz w 100% rację.  W ten sposób obecnie rządzący pokazali w jakim poważaniu mają osoby niepełnosprawne...
Teraz oczywiście wraz z poplecznikami demonstrują "moralność Kalego".......
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-24 21:45
w - zetko...
Podzielam twoje zdanie co do zakazów PiS-wskich w czasie trwania zeszłorocznego protestu w sejmie osób niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-24 21:40
WzK...
Napiszę tylko, że:
Dobrze prawisz na temat tego PiS-wskiego maglu... :-) :-D
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-24 22:00
:-))))) Prawię jak prawię,- ale fakt jest taki, że sami wciąż mi tematy do pisania podrzucają. Gdyby nie ten zbiór ich złych cech to marnie by było.......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 11:54
Biedni niepełnosprawni z Sejmu. Ludzie w każdym innym kraju byliby z ichniejszych Parlamentów wyniesieni po kilku godzinach. Tak się to załatwia w poważnych krajach.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 12:23

>Ludzie w każdym innym kraju byliby z ichniejszych Parlamentów wyniesieni po kilku godzinach. Tak się to załatwia w poważnych krajach. <


Nooo..... co tak łagodnie? Dlaczego nie napiszesz, że są/były też takie kraje gdzie by ich zgładzono po kilku godzinach. Jak chcesz zaistnieć/zaszokować czy pokazać się to od razu wal z grubej rury... No i te poważne kraje..... Tu masz trochę racji, bo obecna Polska coraz bardziej oddala się od tej grupy......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 12:32
W czasie gdy był ten protest gościłem u siebie typa z Florydy - lobbystę. Nie mógł zrozumieć jak to w ogóle jest możliwe. Mówił, że w Kongresie nie przebywaliby nawet kwadransa. Zobacz na Francję jak tam Policja traktuje protestujących, u nas rwetes gdy wynoszą za ręce. I tak, poważne silne państwo reaguje zdecydowanie na łamanie prawa, a to swoiste sejmowe sanatorium było kpiną z państwa prawa.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 12:50
Floryda....... no cóż?  Ciepła/słoneczna kraina, to i bardziej luzacki ogląd świata mają :-)   Wspomniałeś Francję, wiesz, że niedawno oglądałem/słuchałem jaki "dym" zrobili tam posiadacze żółtych kamizelek...... Z tym przykładem też spudłowałeś. Za to polecam Tobie, szczególnie jako Warszawiakowi abyś przyjrzał się zachowaniu Policjantów wobec dzieci bawiących się przy tym pomniku w kształcie schodów. Nooo... postawili taką atrakcję dla "rolkarzy" i innej dzieciarni, a potem tę dzieciarnię mundurowi przeganiają. Moim zdaniem to jest żenada w skali Europy.........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 13:23
Ok, przyjedź i pojeździj na hulajnodze po miejscach pamięci Holocaustu. Zobaczymy jak zawyją media. A gówniarzy trzeba wychowywać od małego. Spudłowałem mówisz. Cgodz, zapraszam, zobaczysz co ta kodowska dzicz wyprawia, wtedy docenisz anielską cierpliwość Policji. A co do meritum, kulawi z sejmu powinni być wyprowadzeni pierwszego dnia przed zmrokiem. Uniknięto by tej żenady - dhajcie mnie gotófke
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-26 13:40
Miejsca pamięci należy szanować ale ustawiać je co plac to już nadużycie. Zastanawia mnie określenie 

> zobaczysz co ta kodowska dzicz wyprawia, wtedy docenisz anielską cierpliwość Policji.


Skąd u Ciebie taka wiedza, że to "kodowska dzicz". Nauczyciele to też będzie  "kodowska dzicz"?
Zaskakujesz mnie :-) Może potrafisz jakoś to udokumentować, choć bardzo w to wątpię.
Staram się zrozumieć Twoje argumenty poparte matematyczną i statystyczną wiedzą ale to? Oni się tak przedstawiają czy ich tak ktoś dla jakiś celów nazywa "kodowska dzicz" ?
;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 15:03
Na YT masz mnóstwo materiałów z demonstracji pod Sejmem, przyjrzyj się jak odzywali się do policjantów.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-26 13:29
czy w tych poważnych państwach też nie rozmawiają z ludźmi którzy czują się pokrzywdzeni? Też traktują ich jak złe powietrze które trzeba przegonić?
Czy w tamtych poważnych krajach też są takie absurdy jak :

> Polski absurd podatkowy. Biedni są bardziej obciążeni niż bogaci. "Jesteśmy wyjątkiem"


Opodatkowanie w naszym kraju jest w gruncie rzeczy liniowe i efektywnie wynosi 37 proc. Pod tym względem nie jesteśmy poważnym państwem tylko jesteśmy wyjątkiem. Czy nie można sprawiedliwiej opodatkować pracy?
Oznaczało by to że osoby o wyższych dochodach płacą wyższe podatki. Jednak w tej właśnie kwestii Polska jest wyjątkiem. Opodatkowanie w naszym kraju jest w gruncie rzeczy liniowe i efektywnie wynosi 37 proc.
To sanatorium sejmowe jak to nazwałeś nie podobało się również tym którzy w nim uczestniczyli a kpina jednak coś zmieniła. Bo nic innego nie skutkowało.
W dobrze rządzonym państwie nie powinno być zbiorowych protestów. Bo to tylko podkreśla że jednak rządzą źle.
Teraz szykuje się protest nauczycieli.
A system służby zdrowia leży jak leżał.
Ale coś wymyślą aby kolejne zadowolone osoby ich broniły i otrzymywali poparcie przy wyborach jakimiś następnymi 500+czy 1000+ . Bo im jest dobrze choć na wizytę u specjalisty musieli by czekać rok ale po co ich stać zapłacić za prywatną wizytę .
Czyli ogólnie jest dobrze? wszystko poukładane jak należy?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 15:04
To, że ludzie protestują nie zawsze oznacza, że rząd źle rządzi. Niektóre postulaty są po prostu irracjonalne i nie mówię o nauczycielach, o podatkach innym razem bo wychodzę z pracy:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 15:52

>Ok, przyjedź i pojeździj na hulajnodze po miejscach pamięci Holocaustu<


Primo,- już nie te lata aby na hulajnodze jeździć........
Secundo,- według mojej wiedzy miejsca pamięci Holocaustu nie są umiejscowione tak by innym przeszkadzały. Tu dzieciom w zabawie,- ponadto nie mają tak idiotycznych form......
Tercjo,- staczasz się w przepaść naśladując swojego guru od sortów. Widać obrażanie innych (kodowska dzicz) to wasza kultura i sposób na życie. Tak się zawsze dzieje gdy argumentów brak......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 17:03
Plac jest bardzo duży. Nikomu pomnik nie przeszkadza komunikacyjne. Dzieciom? To może niech brykaja po płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. To nieopodal. Będzie ok? A może wspinaczka po miejscu pamięci poległych i pomordowanych na wschodzie, ma akuratna do tego formę. Może być?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 17:41

>Nikomu pomnik nie przeszkadza komunikacyjne. Dzieciom? <


Przecież nikt nie twierdzi, że przeszkadza komunikacyjnie. Ale dzieci...... no właśnie.....one są w tym wieku nieposkromione i taka "budowla" to jak zaproszenie do zabawy. Nie wiem czy np. wiara wyznawców Buddy przewiduje dla mnie kolejne życie ( oby nie kota) :-) to jeżeli tak, to chętnie jako kilkulatek bym tam pobaraszkował. Ale co zrobić z uzbrojonymi policjantami gdy staną mi na drodze ? A?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 17:45
Człowieku. Moja córka ma 8 lat. Do głowy by jej nie przyszło wykorzystywać do zabawy jakiekolwiek pomniki, groby, miejsca pamięci etc. To podstawy wychowania.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 18:25

>Moja córka ma 8 lat. Do głowy by jej nie przyszło wykorzystywać do zabawy jakiekolwiek pomniki<


Wiedziałem, no na 100% wiedziałem, że zaczniesz się chwalić. Bez tego nie byłbyś sobą........
Na plus (+) muszę Ci zapisać, że zrobiłeś to później niż przypuszczałem...... Postępy.......
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-26 19:08
Człowieku o czym Ty mówisz. Większość dzieci jest taka. A reszta lepiej niech odbierze lekcje właściwego zachowania jak najwcześniej.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-26 19:32
WzK napisał:

>obecna Polska coraz bardziej oddala się od tej grupy...>


Racja w stu procentach!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-26 16:19
Acta 2 przegłosowane w PE. 18 posłów opozycji mimo wcześniejszych zapowiedzi przeciw, dziś było za.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-26 20:26 Zmieniony 2019-03-26 20:28
W czasie obecnych rządów w Polsce spada długość życia.... i to już cyklicznie..
Przyczyną głównie pogarszająca się opieka medyczna......i smog..... Generalnie to w ZUS-ie a właściwie w rządzie to się chyba cieszą ?

>https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/594335,polacy-zycie-krotsze-gus-zdrowie-dane.html<

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-28 13:37
Ja sądzę, że skoro w niemieccy OzN narzekają, mówią, że u nich jest źle, to w Polscy OzN mają prawo powiedzieć, że w Polsce sytuacja OzN jest "Tragiczna"...
A co Wy na to?
Niemcy: prawa niepełnosprawnych - jeszcze sporo do zrobienia...

Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych obowiązuje w Niemczech od 10 lat, ale wciąż niewiele jest powodów do zadowolenia.

Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych zatwierdzona została na walnym zgromadzeniu w 2006 r. w Nowym Jorku. Od tego czasu konwencję, która dotyczy 650 mln ludzi na całym świecie, ratyfikowało 177 państw. W Niemczech weszła ona w życie 26 marca 2009 r.

Na pytanie, czy jest to powód do świętowania, Martin Danner - szef krajowej organizacji samopomocy osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych (BAG Selbsthilfe) - reaguje sceptycznie. Sceptycyzm ten dotyczy głównie inkluzji takich osób, będącej głównym założeniem konwencji ONZ.

BAG Selbsthilfe jako niemiecka organizacja dachowa reprezentuje ponad milion osób. W rozmowie z Deutsche Welle Danner przyznaje, że „lista dziedzin życia, w których nadal zachodzi potrzeba działania jest długa”. Wymienia m.in. edukację, udział w życiu zawodowym oraz dostępność do niego, podkreślając jednocześnie, że „prywatni przedsiębiorcy muszą zostać do tego zobowiązani”. Szef BAG Selbsthilfe uważa także, że dużo jest jeszcze do zrobienia na polu ochrony przed przemocą, dyskryminacją, w dziedzinie rehabilitacji i samostanowienia. Dlatego w siedzibie BAG w Düsseldorfie reakcje na 10. rocznicę wprowadzenia konwencji ONZ w Niemczech są raczej powściągliwe.

Pakt o inkluzji

W ministerstwie pracy i spraw socjalnych w Berlinie czyni się wszystko, by podkreślić pozytywne dokonania w polityce dotyczące. osób niepełnosprawnych. Minister Hubertus Heil przekonuje, że „wprowadzenie 10 lat temu konwencji ONZ było kamieniem milowym, jeśli chodzi o prawa tych osób”. Niezbędnych informacji dostarcza też dział prasowy ministerstwa, z których wynika, że od czasu wprowadzenia konwencji dopasowane zostało pojęcie niepełnosprawności oraz dopracowane zostały przepisy służące równouprawnieniu osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie zmieniło się też nastawienie społeczeństwa. Przestano postrzegać niepełnosprawnych wyłącznie jako obiekty opieki społecznej, a zaczęto traktować jako samodzielnych ludzi.

Z taką oceną nie może się zgodzić Valentin Aichele. Szef organu kontrolnego konwencji ONZ przy Niemieckim Instytucie Praw Człowieka krytycznie ocenia przede wszystkim to, że wspólne zajęcia dzieci z niepełnosprawnościami i bez nadal nie są powszechne w Niemczech. Jego zdaniem „rząd musi w końcu stworzyć w szkołach warunki ramowe dla wysokiej jakości systemu edukacji”. Dobrym rozwiązaniem byłby „pakt o inkluzji”, którym rząd mógłby wspierać kraje związkowe w tworzeniu szkół wprowadzających szeroko pojmowaną integrację - zaznacza Aichele. Ich zadaniem byłoby opracowanie całościowych koncepcji tworzenia systemu szkół integracyjnych, które zawierałyby konkretne rozwiązania oraz określały ramy czasowe.

Dolna Saksonia prymusem

Propozycje Valentina Aichele spotykają się z życzliwym przyjęciem Martina Dannera i jego współpracowników. Jak podkreśla Danner, w minionych latach podjęto już decyzje ws. „wielu pojedynczych regulacji”, w kwestii poparcia dla programów, projektów i instytucji służących usprawnieniu doradztwa osobom z niepełnosprawnościami. Jednak przy uważniejszej ocenie można zauważyć, że są one niewystarczające.

Dowodem na to, że zmienia się w społeczeństwie podejście do inkluzji jest Dolna Saksonia. 26 maja odbędą się tam wybory samorządowe. Po raz pierwszy w historii tego landu głosować mogą także te osoby, które z powodu wysokiego stopnia niepełnosprawności wymagają całkowitej opieki. Chodzi o grupę prawie 10 tys. osób. Decyzji tej przyświecała prosta myśl: zasadniczo nikt już nie powinien być wykluczony z wyborów.

Źródło:
https://www.dw.com/pl/niemcy-prawa-niepe%C5%82nosprawnych-jeszcze-sporo-do-zrobienia/a-48070468

Moje zdanie w temacie:
Wszędzie, tzn. w każdym kraju jest dużo do zrobienia, jednak w Polsce Osoby z Niepełnosprawne i ich prawa są na jednym z ostatnich miejsc w skali UE. Prawa Osób z Niepełnosprawnych w Polsce są najbardziej ignorowane i nieprzestrzegane a Konwencja ONZ Praw Osób Niepełnosprawnych jest niczym innym jak pustym zapisem który można ignorować...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-28 16:13

>Ja sądzę, że skoro w niemieccy OzN narzekają, mówią, że u nich jest źle, to w Polscy OzN mają prawo powiedzieć, że w Polsce sytuacja OzN jest "Tragiczna"...<


Co tu jeszcze robimy? Doświadczenie, to element na który stawia kliknijpartia rządząca . Tyle lat marnotrawiono ludzi z dośwadczeniem . Stawiamy na ilość !  Nareszcie partia rządząca walczy o jakość!!!!,,,,,,,,,Jakoś tobędzie ! Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-28 17:37
Hmm.... Dawno tak się nie rozweseliłem jak wypowiedzią polityka PiS o chorowaniu. Pewnie będę teraz trochę grubiański ale napiszę :
Normalnie we łbach im się poprzewracało. Dziki kraj....... Już nie teoretyczny a dziki.........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 312) (3675353 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill