www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 13) (421041 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-01 10:10
W Polsce odbył się większy spektakl i za darmo
https://wiadomosci.wp.pl/ksieza-z-ministrantami-spalili-na-stosie-ksiazki-o-harrym-potterze-hajcujemy-6365446765914241a
W dawnych wiekach kościół był bardziej światły, bo fantazji w bajkach nie kazał palić. Na Andersenie wychowało się wiele pokoleń i stało się coś?
"Wśród spalonych w ognisku rzeczy znalazły się nie tylko książki brytyjskiej pisarki J.K. Rowling o młodym czarodzieju, ale też saga "Zmierzch" amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer, afrykańska maska, obrazy, figurka słonia, a nawet parasolka z "Hello Kitty", postacią z japońskich filmów animowanych dla dzieci."
To już nawet nie jest śmieszne, ale głupie i oburzające! Dziś jedni spalą takie książki, jutro inni inne i do czego dojdziemy?

Może za własne niech się wezmą, co piszę, owszem, w afekcie, bo nie pochwalam palenia ŻADNYCH KSIĄŻEK!!!! ale mieliby chociaż podstawę.
Skomentował to na WP niejaki "azorek": " już tak zacytowali Stary Testament, który KK ma gdzieś to może i ja coś zacytuję: Dz 17,24-25: "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko."
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-01 10:41
Nie każdy musi mieć IQ poniżej średniej, żeby nie wiedzieć że książki się czyta a nie pali .Książka daja ci możliwość na podróżowanie, bez wychodzenia z domu . Poznajesz świat i ludzi za chwilę wyjścia do bibloteki . Nie zawsze musisz się z nią zgadzać/przeczytać, ale palenie jej to świętokradztwo . W tym roku jestem w większości- która nie przecztała książki, ale się poprawię, bo na leniuchowanie zabieram książki, by poznać świat inaczej niż . A ty jak sobie radzisz z samotnością? Iota, pewnie jest zasłuchana w muzykę wydobywającą się zza ściany mieszkania . Pewnie nie ma tam zasięgu internet i stąd to jej milczenie . A szkoda, bo ja również mam talent w grze ...podobno jestem wirtuozem gry na nerwach ;-)) . Przesadziłem, ale ... mam wrażenie, że bliscy mnie nie rozumieją, że potrzebuję więcej czasu na pozbieranie się . A Ty ? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2019-04-01 12:56

>W czasie lata szykują się w wiekszych miastach wielkie Między narodowe pokazy pirotechniki pokazy ogni, fajerwerki i laserowe światła.>
>Lubicie takie pokazy? >


Już się zaczęło na Jasnej Górze. Też były fajerwerki, a w każdy razie wzniecano ogień pośród tłumu. Widocznie przyzwyczajają się za życia do ognia piekielnego, który na nich czeka, a o którym wspomina Biblia. Bardziej to widowiskowe, niż postępować według Dekalogu.
https://slask.onet.pl/czestochowa-pielgrzymka-narodowcow-na-jasna-gore/r2twez9
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski (Mt 5,43-48).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-04-01 13:11
Nachbar, czy tak dobrany cytat ma nas namawiać do pozdrawiania zadymiarzy? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-04-01 13:06

> A ty jak sobie radzisz z samotnością?


To pytanie może być skierowane do wszystkich forumowiczów. Nie mam ostatnio  na nią czasu. Wypełniają mi go młodzi na wszelkie sposoby (pilotowanie wnuków z nauką, rozszerzanie im horyzontów ponad program szkolny, przepytywanie itp.), sama sobie wymyślam różności, które wymagają aktywności niekoniecznie ruchowej, ale jeśli brać pod uwagę wyjazdy rehabilitacyjne, to też.
Kiedy dopada mnie jednak czasem  'samotność wśród ludzi' lub stres w tonacji minorowej, słucham Mozarta. Potem wracam  na Ziemię po muzycznych eskapadach w inne wymiary, choć tylko na You Tube. :-)
Zresztą na Mozarcie się nie kończy, bo jest wtedy też Chopin (Blechacz), a czasem na koniec arie ze znanych operetek.
Książki czytam systemem 'na raz', czyli jak się przyczepię, to odstępuję po maratonie i przeczytaniu.

>  ...podobno jestem wirtuozem gry na nerwach ;-)) Przesadziłem, ale ... mam wrażenie, że bliscy mnie nie rozumieją, że potrzebuję więcej czasu na pozbieranie się . A Ty ?


Amalian? Co Ty mówisz, Ty człowiek umiejący wszystko w żart obrócić? Nawet Twój post mnie dziś jakoś wyciszył, bo się na tych ....(autocenzura)... wkułam. Zaraza lubi się szerzyć, a oby nie.
Pozdrówka. Słońca  w realu i w przenośni. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:30
[usunięte]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-02 17:55
Nie oglądam. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-05 16:58
To zacznij :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-05 17:10
Szkoda czasu. :-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-09 16:13
:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-01 14:05
Szukam w pamięci kto niedwno też palił książki na stosie?  I to były polskie książki. Wychodowujemy naśladowców hitlerowców?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-02 08:10

>Szukam w pamięci kto niedwno też palił książki na stosie? <


Wiele szukać nie potrzeba bo to nie tak dawno i nie tak daleko. Bo w Berlinie przez ludzi ubranych w brunatne koszule ( faszystów)
Tu taka mała dygresja: Bo czyżby strój/kolor warunkował takie zachowania?
Tam koszule  tu sutanna i kolory brunatne i czarna..... Ech..... Mam nadzieję, że był to incydent osoby mającej nierówno pod sufitem....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-02 08:51
Jak to sutanna i nierówno pod sufitem , a uczestniczy sieczkę mają ? Chyba że to takie zajęcia obowiązkowe w ramach religii?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-02 09:33
Tak. Nazizm nadchodzi:)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-02 16:02
Chyba jest i zaczyna się ujawniać. Panują sprzyjające warunki ? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-02 16:09 Zmieniony 2019-04-02 16:11
To dla rozluźnienia relacji/atmosfery proszę popatrzcie i posłuchajcie :

>https://www.youtube.com/watch?v=ZqN9aS2S3L0<


Można bez palenia książek ? Można.........
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:20
"O la boga..." Wysiliłeś się :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-02 21:19
Już jest wszędzie.  Dajcie spokój z takimi bzdurami
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-03 11:12
To czekamy na propozycję czegoś innego :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:34
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-02 19:30
powiedziała forumowa pawłowicz
;-))))
ludzie dzwońcie po straż coś tu śmierdzi
..........spalenizną
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-02 19:56
To omijaj z daleka, bo jak widać niektórym ludziom dekiel odbija czasem i się wylewa z niego jak w kanałach po deszczu.:-) :-))))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 11:17
No wiesz ,  jak kogoś dopuszczą do klawiatury po  tygodniu to w każdym temacie zostawia kupę ;-) inaczej mówiąc dostaje sraczki.
A że nikt oprócz samarytanki krk z nią nie pisze, to smród po całym forum zostawia ;-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-03 12:21
Spalili te książki i spotkali się ze słusznym oburzeniem. Z tym, że jak palono książki Trumpa to ci dzisiaj oburzeni wtedy byli zachwyceni.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-03 12:49
Na głupotę nie ma rady.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-03 12:51
A tyle się mówi o ochronie środowiska o ociepleniu globalnym o zmianach klimatycznych ;-))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-05 17:01
[usunięte]
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-05 22:22 Zmieniony 2019-04-05 22:49
@@'@@@@@
Ps. Pozdrowienia dla Lidian
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-05 22:24

> Eeee tam, śmierdzi ale brudnym facecikiem z poznańskiego.... mówi, że kropek jest - pewnie tak, sporo kropek brudu na nim jest, bo ma problem z myciem :-(


Karygodne traktowanie innych użytkowników forum. Przecież to oburzające, co ta osoba wyprawia!!!!Ostatnio każdy potrafił, ale ona nie. Gdzie jest ban zgodnie z regulaminem?!
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-09 16:05
[usunięte]
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-09 17:17
Kto zaprosił " buduja" ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-07 11:25
Ktoś do kogoś napisał

>  zgoda w kraju i zgoda na forum. Po co marnować życie na wszelkiego rodzaju słowne przepychanki. Politycy, to wiadomo, że o stołki, ale na forum? Jaką korzyść daje "dowalenie" komuś? Czy naprawdę w inny sposób nie można się dowartościować?


Czy to takie trudne, zrozumieć,że jeśli prowadzi się dyskusje z " dowalającą wszystkim" to jednocześnie bezmyślnie staje się też taką  samą osobą?.
Bez wyraźnego protestu - bo tzw. poprawność nie pozwala się sprzeciwić - stajemy się takim samym dowalającym.
To nie wymiana poglądów - to popieranie chamstwa na forum.
Dlatego takiej osobie mówię nie.
Będę traktował jej wypowiedzi jak złe powietrze, tak jak wypowiedzi osoby dowalającej innym.

Nie piszę tego aby zabraniać komukolwiek pisania.
Nie piszę tego aby decydować lub dyktować co można lub nie.
Nie piszę tego aby straszyć czy grozić komukolwiek.

Piszę to jako moje oświadczenie, jak będę podchodził do wypowiedzi osób które nie potępiają "dowalania" które nie są szczere w wypowiedzi i fałszywie interpretują fakt konwersacji jako wolność wypowiedzi. Które wobec siebie krytykę potępiają i się obrażają ale wobec innych przyklaskują i traktują " nic się nie stało " bo to innym dowalają.

Nie jestem moderatorem i to nie ja muszę dbać o "kólturę" wypowiedzi. I odpowiem każdemu kto zechce zabrać głos w tej sprawie, szczerze i podobnym tonie.
I dlatego mogę szczerze napisać co dla mnie jest wqrwiające :-)

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-07 14:08
" Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Właśnie dziś było czytanie z ewangelii św. Jana. Wprawdzie chodziło o kobietę cudzołożną, ale tyczy się również do nas wszystkich, do naszych słów też. I nie ma tu odpowiedzialności zbiorowej. Odpowiadam za własne słowa, a nie za słowa Twoje lub innych. Jeżeli nigdy nikogo nie obraziłeś, to rzucaj swoje "kamienie", ale jeśli zrobisz swój własny uczciwy rachunek sumienia, to nie rzucisz. Ja również nie rzucę. Dobrego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-08 00:53 Zmieniony 2019-04-08 01:03
Zrobiłem i uczciwie mogę rzucać dalej. Bo napisanie prawdy nie jest obrażaniem.
A takie nicki jak KobietaA ,jole ze wszystkimi numerami, buduje czy inne nicki tej samej "osoby" się nie liczą
bo to były tylko odpowiedzi,
w jej stylu gdyż w innej formie do tej .... nie docierało.
Również miłego dnia.
:-)
Jeśli twierdzisz że nie rzucę , to powinnaś to wskazać gdzie w jakim wpisie kogoś obrażam bo inaczej to jest Twoje bezpodstawne i fałszywe oskarżenie.
Czy moim wpisem obraziłem moderatorów?
Napisałem taki apel również do obecnej szefowej strony niepełnosprawni.pl.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-08 07:23

>Jeśli twierdzisz że nie rzucę ,to powinnaś to wskazać gdzie w jakim wpisie kogoś obrażam bo inaczej to jest Twoje bezpodstawne i fałszywe oskarżenie.<


Daleka jestem od tego żeby Cię z Twoich błędów "spowiadać". Mówiąc o Twoich i moich "uderzeniach" w piersi (własne) miałam na myśli to, że nikt z nas nie jest bez winy.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-25 12:22
Rząd zaciekle walczy z luką VAT i ściga "mafie VAT-owskie", a tymczasem pod nosem wyrosła mu luka CIT, czyli niezapłacony przez przedsiębiorstwa podatek. Polski Instytut Ekonomiczny jako pierwszy w kraju oszacował jej rozmiary. W latach 2015-17, czyli za rządów PiS, mogło to być nawet 90 mld zł.

Czytaj więcej na https://www.polska2041.pl/finanse/news-luka-cit-kwitnie-pod-nosem-fiskusa,nId,2956608#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-26 14:36
Zrobiło się ciepło i przyjemnie . Na gnieździe   nadal pięć jajek tu można zobaczyć foto.
Już niedługo zaczną się wykluwać pisklaki.
Oby odbyło się szczęśliwie jak w tamtym roku. Czwórka bocianków odleciała . Teraz będzie trudniej bo pięć.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-04-26 15:33
Kropku, my śledzimy z wnuczka.
Zainteresowanie ornitologia wzrosło. 
Np. Co robi tata kiedy mama siedzi ?
I gdzie on jest? No......To pytania uboczne, inne związane są  z całą historia znalezienia się bocianka w jajku. Napięcie wzrasta.....
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-26 16:46
;-))))
Nie tylko mama siedzi na gnieździe bo tata również. Zmieniają się ale nigdy nie zostawiają jajek bez opieki. Mama robi sobie w ciągu dnia dłuższe wycieczki niż tata ;-) w nocy przeważnie mama.
Gdzie przebywają, może pomóc   podgląd z innej kamery
Pilnują tych jajeczek przez okres lęgowy trwający  ok 33 dni. Kucie młodych jest przeważnie rano między 7-9 godz.
Jajka składane są co drugi dzień a młode klują się co dzień. Najgorzej ma ten najmłodszy(ostatni rezerwowy).
W Klekusiowie też jest pięć jajek. Młode będą ok. tydzień później.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-02 20:06
Mam nadzieję ,ze już wiesz. W dzień flagi 02.05.2019 roku o 20:03 wydostało się z jaja pierwsze pisklę i można go było zobaczyć w całej okazałości. Dzióbek już pokazywał się ok 19:20.
Można ogłosić że w Przygodzicach jest pierwsze pisklę i jeszcze cztery jaja ;-).
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-05-02 20:53 Zmieniony 2019-05-02 20:57
Tak, tak, Kropku....Mnie się wydaje, że już wczoraj
pisklatko w połowie było widoczne, można było zobaczyć wykluwanie. Kokosila się mama lub tata, więc tylko chwilowa obserwacja była mozliwa, w międzyczasie.
Obserwowalysmy z Małą. Teraz wyjechała z rodzicami, więc jak wróci będzie już 2-3 pisklęta. Dzięki, Kropku.
Pozdrawiam majowo.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-06 06:52
Od wczoraj są trzy pisklaki :-)
Jeszcze dwa i będzie komplet.
Może dzisiaj kolejny?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-07 13:25
Zostało do wysiedzenia tylko jedno jajo. Może wieczorem, ale zapewne jutro do południa już  będzie piątka pisklaków.
;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-05-07 13:52
Wiemy, wiemy...
Też czekamy. Dziś odwiedzi mnie
Mała, to znowu podglądanie
będzie....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-12 10:18
W Przygodzicach przestało padać. Małe pisklaczki rosną jak na drożdżach. Chociaż jest różnica między tym czwartym (dwa dni) a trójką pierwszą. Piątego raczej nie będzie ;( Właściwie to dobrze bo 5 dni różnicy to bardzo dużo u bocianich pisklaków.
Rano Dziedzic dostarczył do gniazda zieloną majówkową gałązkę, pewnie dla ozdoby alo jako kwiatek dla Przygody ;-)))
Nadrzędny - Autor kwojtowicz Dodany 2019-05-20 11:51
Skoro Hyde Park, to jestem ciekawy ile osób wie czym dokładnie są widlaki? Ostatnio zapytałem u siebie w biurze czy wiedzą co to jest - jedna osoba na 15 umiała dobrze sprecyzować co to jest i do czego służy. Spróbujcie odpowiedzieć bez szukania informacji w sieci, a jeśli już naprawdę nie będziecie mieć pomysłów, możecie zobaczyć tu: http://www.cesab.pl/55-wozki-widlowe-elektryczne. Napiszcie swoje odpowiedzi w komentarzach!
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-20 12:31
W niektórych regionach gwarowa nazwa narzędzia rolniczo - ogrodniczego
Idź popracuj widlakami :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-07 00:43 Zmieniony 2019-06-07 00:47
Może tego nie zauważyliście ;-)
ale
podobno to Dziedzic 30 maja

> 19.44. przed chwilą właśnie obecny bocian wyrzucił jajko, które było na gnieździe


jeszcze za nim patrzy

tu jeszcze było ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-09 17:48
oczekujemy propozycji na imiona Bocianków. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Wybór nastąpi po głosowaniu większości na bocianim forum.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-06-18 14:22
Tak prezentują się małe bocianki ;-))
https://www.youtube.com/watch?v=fUE3nvSmRYo

Już niedługo trudno będzie odróżnić pisklaka od dorosłego. Teraz jeszcze czarne dziobki i nogi zaczynają się przebarwiać na czerwono.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 13) (421041 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill