www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 106) (1087396 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-10-28 22:18
No i gra gitarra - nie jestem ostamotniony w tym warczeniu.

Lubię jak na forum jest spokój, ale nie lubię dupowłastwa, co innego spokojne wypowiadanie się, nawet z epitetami (tu przytyk do mojej osoby), a co innego wazeliniarstwo, dwulicowość i fałszywa tolerancja. Jak mnie się coś/ktoś nie podoba nie milczę, w słowach rónież nie przebieram.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 12:48
Kogo męczy czytanie, niech nie czyta, bo się bardzo wypisałam, gdy mnie to wkurzyło.:-)

"Szansę na rehabilitację powinny mieć osoby przewlekle chore, u których nie ma nasilenia choroby, tzn. mają deficyt i trwale wymagają usprawniania, jak np. pacjenci z SM czy po urazie rdzenia kręgowego. Trzeba stworzyć dla nich możliwość korzystania z rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku, np. w warunkach uzdrowiska. Pacjenci z innymi chorobami przewlekłymi, wynikającymi np. z procesu starzenia, powinni mieć stworzone warunki do stałego nadzoru nad ich aktywnością fizyczną poprzez kontakt z fizjoterapeutą. Należy, by powstały ośrodki w dzielnicach, gminach, gdzie rehabilitacja byłaby finansowana z innych źródeł niż NFZ i dostępna blisko miejsca zamieszkania 1-2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb.
Bo w tej chwili budzi to moje ogromne emocje, gdy muszę przyjąć kolejny raz tę samą osobę, którą bolą i będą bolały kolana, która mogłaby spokojnie korzystać z rehabilitacji prewencyjnej, a zajmuje miejsce i nie mogę przyjąć np. 30-letniej kobiety chorującej na RZS, u której nastąpił nawrót choroby i nie może samodzielnie funkcjonować, a ma np. dwoje małych dzieci i pracuje."


Kto się starzeje, niech straci nadzieję!
Nie mam nic przeciwko rehabilitacji młodych, NIC, jestem ZA!, ale zamiast dążyć do poszerzenia bazy rehabilitacyjnej zaczyna się mówić o podziałach.  Kto się zestarzeje, to na aut?
Szczytna idea, żeby była rehabilitacja w miejscu zamieszkania, ale stwierdzenie, że 1-2 dni w tygodniu, to kabaret. A czy autorka tej radosnej twórczości była kiedyś w gminie? Wie, że się składa z wielu wsi i dojazd do ośrodka NFZ jest tragiczny? Już też  widzę, jak rehabilitację finansuje się z innych źródeł niż NFZ. Ludzie nagle zrezygnują z drogi, z chodnika, kanalizacji, a pan burmistrz będzie wszystkim potrzebującym z uśmiechem zapewniał rehabilitację i kontakt z fizjoterapeutą . Kontakt, bo przecież nie leczenie (nawet jeśli tylko zachowawcze).
Kto i z czego wyposaży gminę w kompleksowy sprzęt, zatrudni ludzi? Tylko rowerki stacjonarne zakupią? Zrobią galę, bankiecik  na otwarcie, wstęgę, kropidło i odfajkowane? A stary człowiek przyjedzie rano, pomacha rękami i nogami (w miłym kontakcie oczywiście z miłym fizjoterapeutą), zgrzeje się, uzdrowi w jeden dzień,  potem będzie czekał na autobus, a jak go będzie stać, wejdzie gdzieś na obiad. Jak nie, to przemarznie i całą niby rehabilitację dodatkowo 'o kant ...stołu trzasnąć'. 
Środki się też rozproszy po gminach, urzędnikach - zamiast w to miejsce  budować/rozbudować oddziały rehabilitacyjne dla wszystkich.
Jednym słowem rehabilitacja dla młodych, aby ich jak najszybciej cudownie uzdrowić i wykopać do pracy, a starszemu i staremu z kopania zostanie tylko kopanie w tyłek. Bardzo sprawiedliwe propozycje, co się będzie budżet rządu obciążał na biorących rentę lub emeryturę?
Młodych też się przyjemniej leczy niż stetryczałych staruszków, co ledwo łażą i się plączą pod nogami z tysiącem spraw..
Zdarza mi się jeździć na rehabilitację z NFZ, czekam po dwa lata, a ortopeda i neurolog mówią, że powinnam dwa razy w roku taką rehabilitację mieć.  Taki stacjonarny pobyt mnie ustawia w pionie i bardzo pomaga, ale to serie intensywnych zabiegów, codziennie przez (ostatnio) miesiąc, a nie 1-2 razy  w tygodniu.
W międzyczasie jadę jeszcze na krótkie pobyty prywatnie, najwyższym kosztem mojego budżetu, a co mają zrobić biedniejsi i naprawdę biedni?
Za co mam chwalić PiS wobec takich planów????
Przecież to nie jest odosobniony głos, tylko przejaw tendencji. Nowe zasady określania niepełnosprawności też w planach wytyczają kryterium zdolności do pracy jako cel zasadniczy.
A odpisy podatku? Jak masz samochód odpiszesz, jak cię nie stać, to się ugryź, bo to ulga dla tych zasobniejszych jest.
Płać komuś ze swoich za benzynę, jeśli cię regularnie wszędzie podwozi, albo idź po czworakach.
źródło cytatu
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-22 12:57
Spokojnie jest projekt ,ze zarabiający powyżej 127tyś w roku będą płacić wyższe podatki . Pis znajdzie kasę na wszystkie polskie bolączki ;-)
a wybory coraz bliżej .

http://www.rp.pl/ZUS/311229980-Poslowie-PiS-za-wyzszymi-skladkami-dla-osob-z-zarobkami-powyzej-1278-tys-zl-rocznie.html
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 13:04
Będą jeśli w Polsce firmę zarejestrują lub mają zarejestrowaną. :-)
Nadrzędny Autor Grig Dodany 2018-04-25 09:25
Wkurza mnie, że wszystkie miejsca na wczasy odchudzające są zarezerwowane.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-02-09 10:47
Wkurza mnie coraz bardziej pierwszy wątek Kawiarenki (nie Kawiarenki w kawiarence). Oczywiście, gdyby to był wątek, w którym się pisze tylko i wyłącznie na temat, to miało by sens utrzymywanie go ciągle na pierwszym miejscu. Jednak jest inaczej i w związku z tym proponuję, by go zdjąć i traktować jak inne wątki, a wywoływać tylko w momencie, gdy jest coś ważnego w temacie do napisania.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-18 16:35
Wkurza mnie ,ze nie mogę wygrać w Lotka ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2018-02-18 17:57
To bardzo małe zmartwienie... hihihi :-D
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-18 18:04
Ale jakie uciążliwe :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2018-02-18 18:10
To trza podawać "dobre cyfry"...  Proste... :-p
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-18 18:30
Jak sznurek w kieszeni :-)
Nadrzędny - Autor brgd Dodany 2018-02-27 08:56
Wkurza mnie jak mam dużo spraw na głowie i bardzo mało czasu na ich realizację
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-27 12:39
Ich verstehe, aber ist es nicht Werbung? Wie soll ich sagen: Werbung oder Anzeige? :-) :-)
Wpisujący określił się w profilu jako tłumacz, więc chwila dla rozrywki.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-27 17:59
Jak zabawa to zabawa, ja to spróbuję przetłumaczyć ;-)
"Drogi zapracowany, może wyjściem jest nocna praca?. Ale pamiętasz o zasadzie: praca nie ponad wszystko?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-01 13:30
hm...jednak chodziło tylko o reklamę...W takim razie zabawy nie będzie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-01 17:16
Ja się bawię mimo wszystko ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2018-04-12 20:53
Przyjmę strongmana z epilepsją. Pożądane pozwolenie na broń”. Wszystkie patologie branży ochroniarskiej...

Kontrowersje. Niemal wszystkie oferty pracy w agencjach ochrony skierowane są do niepełnosprawnych z dodatkowymi schorzeniami. W efekcie już jedna czwarta z około 100 tysięcy niepełnosprawnych ochroniarzy w Polsce ma orzeczenie specjalne: o epilepsji, niedorozwoju, chorobie psychicznej. Wielu z nich ma uprawnienia kwalifikowanych ochroniarzy, niektórzy pracują z bronią.

- Biegają w mundurach z napisem „Ochrona” po marketach itp., ale znajdowaliśmy ich też w ochronie jednostek wojskowych, spadochroniarzy krakowskich, a nawet „Gromu” – mówi Krzysztof Witulski, wieloletni szef magazynu „Ochroniarz”.

Dotacje z budżetu państwa na zatrudnienie inwalidów otrzymuje za pośrednictwem Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych (PFRON) ok. 600 firm ochrony. Roczne wydatki sięgają tu miliarda złotych.

- Od 50 do 70 proc. takiej dotacji stanowi dodatkowy zysk właściciela firmy – szacuje Witulski. Dziwi się, że biedni polscy podatnicy dotują w ten sposób ochronę właścicielom wypasionych willi, osiedli strzeżonych i banków.

Oferowane przez agencje ochrony wynagrodzenie niemal zawsze bliskie jest płacy minimalnej, czyli 2100 zł. Najbardziej poszukiwani przez branżę są niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym – przysługuje na nich 1125 zł dotacji. Ale jeszcze większym wzięciem cieszą się inwalidzi z orzeczonymi schorzeniami specjalnymi – na nich dostaje się już 1725 zł.

Źródło:
https://plus.gazetakrakowska.pl/magazyn/a/przyjme-strongmana-z-epilepsja-pozadane-pozwolenie-na-bron-wszystkie-patologie-branzy-ochroniarskiej,13086996

Moja opinia na ten temat, jako 62norbi03 :
Ręce po prostu opadają, uważam, że sprawami firm ochroniarskich należą do prokuratury...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-12 21:43
No proszę. Kiedyś tu na ten temat pisałam i była krytyka. :-) Jednak nadal uważam, że te pieniądze z dopłat powinni dostawać ON.To szerszy temat.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2018-04-29 23:38 Zmieniony 2018-04-29 23:51
Była krytyka bo szef  Integracji pracuje w radzie nadzorczej IMPEL a z kolei IMPEL trudni się ochroną... Więc, teraz rozumiesz o co tu chodzi i dlaczego Cię krytykowano??? Zastanawia mnie ta cisza w tym temacie i nie sądzisz, że ochroniarzem nie powinna, a raczej nie może być osoba ze stopniem znacznym i z umiarkowanym a zdrowa i silna osoba?  Czy uważasz, że zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami ze stopniem znacznym i umiarkowanym to (delikatnie mówiąc) przekręt??? Czy uważasz, że to naciąganie kasy z PFRON-u? Czy uważasz, że to zajęcie bezpieczne dla niepełnosprawnej osoby???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-30 10:32
Norbi, krytycznie byli nastawieni forumowicze. Były argumenty, z którymi się zgadzałam, ale w odniesieniu do umiarkowanych i lekkich stopni. Stopień znaczny, to stopień znaczny. "Datek" od państwa powinien być taki, że starczyłoby na integrację w takiej formie, jaką by wybrał ON. Raczej przyjemność nie praca. Cierpień ON mają dosyć. Tyle, że wtedy musieliby dostać wszyscy ze znacznym, a teraz się łoży tylko na pewien procent pracujących.

> Czy uważasz, że zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami ze stopniem znacznym i umiarkowanym to (delikatnie mówiąc) przekręt??? (...) Czy uważasz, że to zajęcie bezpieczne dla niepełnosprawnej osoby???


Ochrona to w wielu przypadkach tylko siedzenie na portierni i alarmowanie służb, gdy się coś dzieje. To może emeryt robić, może też niepełnosprawny. Problemem są stopnie. Znaczny wg mnie nie powinien pracować, umiarkowany pod pewnymi warunkami juz tak, ale.....
To ale dotyczy orzekania, bo wg mojego rozeznania komisje często dają umiarkowany w ramach cudownych terapii komisyjnych zamiast znacznego. Jest też może odwrotnie, ludzie niejako wypraszają umiarkowany, bo wtedy dostaną pracę i pewne przywileje.

> Czy uważasz, że to naciąganie kasy z PFRON-u?


W jakim sensie?

> Czy uważasz, że to zajęcie bezpieczne dla niepełnosprawnej osoby???


Znam byłego dyrektora, któremu pracy wciąż mało i wygodnie dość dorabia na ochronie. Niby sielanka. Czasem jednak słyszę, ile ci ludzie biorą zwolnień, jak  wołają pogotowie i.....ilu się wykruszyło, odeszło już na zawsze. Więc jednak nie powinni pracować z takim zdrowiem.
Jest to problem i chyba  żaden rząd go nie rozwiąże. Bo można w przypływie gorzkich refleksji powiedzieć, co konia obchodzi, że wóz się przewraca??? Zawsze są sprawy ważniejsze, a niepełnosprawni ogólnie mało waleczni z natury rzeczy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2018-06-26 12:42
Mało waleczni, bo są w większości (nie myśleć wszyscy) biernie nastawieni do swojej sytuacji w większości (nie myśleć wszyscy) brak odwagi, świadomości i siły do walki... To, jak należy walczyć pokazali protestujący w sejmie, pokazali, że jednak można, a że rządowa reakcja była taka jaka była, to tylko możemy zawdzięczać większości (nie myśleć o wszystkich ON)...
Nadrzędny - Autor marceliM Dodany 2018-05-22 10:26
Mnie wkurza brzydka pogoda. Musze się mocno zmuszać, aby wyjść z domu...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2018-06-09 12:30
Każda pogoda jest dobra do wyjścia tylko trzeba chcieć....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-06-09 17:26
Norbi teraz to dokonałeś wiekopomnego odkrycia :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-06-13 17:03
Każda jest dobra  też do lenistwa.:-)
Nadrzędny Autor laskowY8 Dodany 2018-06-25 11:48
mlaskanie i siorbanie
Nadrzędny - Autor Bartek2137 Dodany 2018-11-21 10:47
Sprawdźcie koniecznie https://polska-chwilowka.pl
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-11-21 15:26
Wkurza mnie taki Bartek który napisał jeden wpis i domaga się aby inni sprawdzili to koniecznie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-11-21 15:34
Widocznie bardzo go wkurza to co linkuje skoro w takim wątku to wkleił. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-09 12:26
Już kilka lat temu założyłam ten wątek, a sprawa, o której wspomniałam w moim pierwszym wpisie nadal jest aktualna. Ciągle słyszymy o pijanych na drogach. Najbardziej wkurzający  oprócz pijaków są ich bliscy, którzy na to pozwalają, a na dodatek razem z dziećmi jadą z pijanym. :-(
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 13:18
Ostatnio czytałem o wyroku sądu. Facet wtargnął na jezdnie, na czerwonym świetle. Miał nawet ok 0,5 promila (nie wiem ile to piw (jedno dwa )trzeba wypić aby takie wskazanie mieć.
Otóż sąd ogłosił winnym kierowcę, bo podobno jechał o 13 km/h szybciej niż można.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-03 13:31
To się pozmieniało, bo pamiętam dawniej było tak, że obojętnie kto zawinił, ale zawsze ukarany był kierowca jeśli był wypity.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 13:14
Niektórych to wkurza. A ja jestem za.
Uważam to za coś co powinno być zrobione wcześniej, Dużo wcześniej.
Chodzi o przekop Mierzei Wiślanej
Teraz nie mam czasu aby rozwinąć temat
to napiszę tylko Jestem za przekopem
Może rozwinie się jakaś rzeczowa dyskusja na argumenty nie inwektywy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-03 13:33
Też tak uważam. Wszyscy chyba już zdążyli poznać argumenty "za".
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 22:50
Raczej nie wszyscy bo są przeciwnicy, którzy argumentują to ochroną lęgowisk ptaków itp niepoważne argumenty.
Według Ciebie jakie to są argumenty za ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-04 08:39
Federacja rosyjska ma kontrolę nad Cieśniną Pilawską, trzeba się uniezależnić. Chodzi też o rozwój gospodarczy całego regionu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-04 09:10
Dodał bym zmarnowane lata jedynego obiektu w Polsce czyli Kanału Elbląskiego. Kto nie miał okazji odbyć rejsu po pochylniach niech żałuje.
A już niewykorzystanie portu w Elblągu i zniszczenie przemysłu to
powinno być ścigane przez prawo.
Wystarczy porównać port w Kłajpedzie jak tam jest zagospodarowany. A Krynica Morska była znanym miejscem za komuny. Teraz to dziko zagospodarowany teren, i tętniący życiem tylko w sezonie letnim.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-04 10:57 Zmieniony 2019-04-04 11:01
Każdy władca ma swojego budowlanego "joba"....nie tylko w Polsce. Bo piramidy, mur chiński.... to może przejaskrawione przykłady.
Ale spójrzmy na nasz kraj:
Gierek,- Zamek Królewski. Licencja Fiata.
No wcześniej tandem Bierut, Gomułka to nam PGR-y "zbudowali"
Czasy współcześniejsze.
Tusk,- Orliki i autostrady + Stadion Narodowy....
No i chciałby coś Kaczyński, ale póki co na razie wszystko spieprza.... Myślę o Srebrnej no i ten nieszczęsny przekop.
O ile budowanie Tuska przyniosło wymierne korzyści to wizje  Kaczyńskiego są albo moralnie niepewne (Srebrna) albo ekonomicznie nieuzasadnione.
Ku swojej chwale chce z naszych pieniędzy (budżetowych) wydać na przekop około miliarda zł.... Co prawdopodobnie nigdy się nie zwróci. Bo pamiętajmy też o wysokich przyszłych kosztach remontów i utrzymywania odpowiednio głębokiego toru wodnego. Zamiast nam rosnąć świadczenia pogłębiarki będą wciąż wodę mącić......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-04 11:03
Kurde, tu są spece od wszystkiego:)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-04-04 11:29
Przekopem będą mogły pływać statki do 100 długości i mniej niż 5 m zanurzenia. Oznacza to maksymalną wyporność ok. 3500 ton. Tak małymi statkami teraz się nie pływa i Polska nie ma takich statków. Nikt na razie nie potrafił wskazać co z portu w Elblągu można by wywozić i co przywozić. Jako ciekawostkę można wskazać gotowy port w Kołobrzegu z zapleczem kolejowym, dawniej wykorzystywany przez Polską Żeglugę Bałtycka do rejsów po Europie statkami średniej wielkości. Teraz port stoi praktycznie niewykorzystany w powodu braku zapotrzebowania na takie przewozy. Podobnie Władysławowo. Podobny los spotka port w Elblągu, który poprzez swoje ograniczenia nigdy nie będzie jakimkolwiek uzupełnieniem dla portów Trójmiasta. Jedyne co będzie możliwe to rejsy białej floty.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-04 11:53
I wiesz to zapewne z mediów. To teraz Ci powiem jak to działa bo 6 lat się tym zajmowałem. Jakieś środowisko chce na zlecenie podmiotu X wypromować tezę Y. Płaci za to podmiotowi Z. Ten podmiot ma sztab ludzi nazywanych ekspertami. Ci eksperci od podmiotu X dostają masę argumentów za swoją tezą i uwierz, że bardzo często nie mają one nic wspólnego z prawdą. No i podmiot Z za pomocą swoich ludzi od PR i zaprzyjaźnionych dziennikarzy wysyła tych ekspertów do mediów aby przekazywali tę tezę i argumenty uprawiając tym samym lobbing pośredni. Byłem takim ekspertem 6 lat - uwierz, można upaść ze śmiechu gdy się to widzi od środka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-04 12:03
To co sądzisz o tym przekopie jako neutralny w tej chwili człowiek?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-04 12:18

>jako neutralny w tej chwili człowiek? <


Padam ze śmiechu......... Kolejna osoba dzieli ludzi.... tym razem na neutralnych i w domyśle jakichś innych. Ciekawe jakich?
Czy w tej opcji politycznej nic innego nie potrafią tylko ludzi dzielić ? Ech.......
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-04 12:27
Bez komentarza.

Myślę Rogal, że Ty rozumiesz co miałam na myśli i odpowiesz na moje pytanie.  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-04 12:21
Nic nie sądzę bo się na tym nie znam. Nie zna się też nikt z tego forum a wypowiada się wielu. Z tym, że te wypowiedzi to kalki z mediów, a jak to działa napisałem wyżej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-04 12:30
Ok. Masz rację, że to są wiadomości z mediów, dlatego pytałam Ciebie jako osoby w tej chwili niezaangażowanej po żadnej ze stron politycznych (jak mi się wydaje) czyli "neutralnej". Jednak skoro mówisz, że się nie znasz, to przyjmuję do wiadomości. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-04 12:33
No nie znam się. To wymaga analiz gospodarczych i politycznych kosztujących setki tysięcy złotych. A w TVP znajdują typa lubiącego rząd i mówi...super pomysł bo.....bla bla bla. TVN bierze swojego i mówi...źle bo....bla bla bla. A tego bla bla przeciętny człowiek nie jest w stanie zweryfikować.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-04 12:36
Jednak tak na chłopski rozum handel i turystyka mogą się dzięki temu ożywić.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-04 12:42
"...są jednak głosy twierdzące, że od strony finansowej przekop to marnowanie pieniędzy, których znacznie mniej trzeba wydać, by wszystkie cele przekopu zrealizować w… istniejących portach Trójmiasta, mających puste nabrzeża i potencjał, bez wydawania ogromnych pieniędzy na przekop i jego stałe utrzymywanie. Zwraca się też uwagę na niebezpieczeństwo (koszty!) żeglugi po takim kanale i na brak towarów, które i dziś można wozić z Elbląga (barkami), czego się nie robi, bo… nie ma czego wozić."
Kiedyś miał takie plany Niemiec i nie zrobił tego. Jeśli brać pod uwagę rozwagę ekonomiczną dawnych Niemiec, to jeśli oni nie kopali, to znaczy był powód, którego dziś może ktoś nie dostrzega.
Złośliwi już zauważyli, że jak Prezes mówi, że Elbląg po Warszawie jest jego ulubionym miastem i skojarzy wakacje Prezesa na jachcie, to może chce sobie wygodna drogę wykopać na weekendy. ;-)
I jeszcze jedno a drogi do Elbląga jako portu przeładunkowego? I co i skąd mają przeładowywać? Nic mi na myśl nie przychodzi, co byłoby ekonomiczniej przez Elbląg wysyłać.
p.s.
art. stary, ale sensowny
https://dzikiezycie.pl/archiwum/2008/pazdziernik-2008/przekopac-czy-nie
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-04 12:57
Drogi można przekopać i zalać . Zmienić koryto Wisły i barkami będą pływać w nwym korycie ;-)) rzeki . Do nowego koryta rzeki towary będą dowoziły PKS-y. I co ??? Można ? Można, ale Tusk i PO to nikczemnicy i im się nie chciało . Pozdrawiam mimo wszystko :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 106) (1087396 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill