www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 311) (3675248 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 14:33
Taka zabawa w statystykę, ale domy dziecka mają dzieci do adopcji, natomiast procedury są jak za króla Ćwieczka? Kobiecie samotnej nie przyznają dziecka, bo rodzina by była niepełna. A w domu dziecka jest pełna?
Rodzicom z racji na późny wiek też nie. A jak kiedyś wyglądał 50 latek, a jak dziś?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-20 17:14
Hmm...... Tak czytam, czytam i się zastanawiam..... Bo wpisy ( różniste) o homo wciąż się przewijają....... Zatem jaką wielką siłę sprawczą ma zdeklarowany gej p. Rabiej, że wywołuje tyle poruszenia?  Z kolei: Czy jakaś wypowiedź osoby hetero powoduje podobne poruszenie w tamtejszym środowisku? Chyba czas porzucić ten temat........
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 17:18
Gdybyś nie umieścił "zajawki" to w ogóle temat pominął bym milczeniem ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-20 18:03

>Gdybyś nie umieścił "zajawki" <


Chyba jednak nie ja pierwszy poruszyłem tu ten temat. Ale znając Kropku Twoją internetową dociekliwość liczę , że to sprawdzisz i napiszesz jak było...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-20 20:08 Zmieniony 2019-03-20 20:12
Żaden problem aby to sprawdzić ;-) jedyny kłopot, że miałem do dyspozycji tylko telefon:)
Temat zaczyna dyskusj1a Amaliana z Lidią słowem hetero na Twoje wspomnienie o ciachu :-):-) a hasło LGBT pojawiło się we wpisie Amaliana a u Ciebie pojawiła się w odpowiedzi jakaś " niewyparzona gęba" :-) i to by było na tyle, z mojej strony. Myślę że zrobiłem to rzetelnie :-)
Ale nie wiem czy była taka potrzeba.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-21 22:52 Zmieniony 2019-03-21 22:59
Mnie problem nie grzeje ani nie ziębi kto i jaką ma orientację seksualną, wiem, że ja jestem hetero a reszta kto, kim jest nie interesuje mnie... Dla mnie ważne sprawy ważne i pierwszoplanowe jest prawo osób z niepełnosprawnościami i teraz skorzystam z tego, iż jesteśmy na forum niepełnosprawni pl w wątku aktualności, więc dodaję nowe aktualności które moim zdaniem są ważne:
Pieniądze na usługi opiekuńcze dla niepełnosprawnych...

Gminy będą miały szanse na zwiększenie godzin usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych. W 2019 roku rząd przeznaczył 60 mln zł na wsparcie w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Do 29 marca gminy mogą składać do wojewodów wnioski w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Na realizację Programu zaplanowano w 2019 r. kwotę 60 mln zł.

Program ma na celu zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności w wieku do 75 lat, a także dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniami.
Dofinansowanie do 50 proc. kosztów organizacji usług opiekuńczych

Dla gmin przewiduje się dofinansowanie do 50 proc. kosztów przeznaczonych na organizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, co umożliwi zwiększenie godzin usług opiekuńczych.

Terminy naboru wniosków

Gmina składa wniosek do właściwego wojewody do 29 marca 2019 r. Wojewoda sporządza i przekazuje wniosek na środki finansowe z programu z listą rekomendowanych wniosków ministrowi rodziny do 30 kwietnia 2019 r.

Ostateczna weryfikacja i zatwierdzenie wniosków złożonych przez wojewodów ma się zakończyć do 17 maja 2019 r.

Program będzie realizowany do 31 grudnia 2019 roku. Gminy będą miały możliwość refundacji z programu wydatków poniesionych od 1 marca w związku z realizacją zadania.

Źródło:
https://www.prawo.pl/samorzad/pieniadze-dla-gmin-na-uslugi-opiekuncze-dla-niepelnosprawnych,388389.html

A gejom i lesbijkom dajmy żyć, niech żyją byleby nie wtrącali się w nasze życie... i tyle...

I jeszcze jedno, czy wiecie, że dziś jest dzień a raczej był:
Światowy Dzień Zespołu Downa
Lektura:
https://pl.aleteia.org/2019/03/21/rodziny-osob-z-zespolem-downa-pozostawione-same-sobie-brak-wsparcia-lekarzy-kosciola-i-panstwa/?fbclid=IwAR1iW6wYRufvWuJ-aJWPJnoCPJq6dpu384Fu5s1RfZmulzqow8Hs6Ku-GqE
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 17:49

> Chyba czas porzucić ten temat........


Niekoniecznie, bo czas by był na to, by sprawy w państwie uregulować, przedyskutować bez emocji i nie wracać ciągle, jak do krucjaty wyborczej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-20 18:05
Masz rację Wuzetko. Temat jest "na czasie" i rzeczowa dyskusja jest potrzebna.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-20 20:29
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-03-20 23:42
Jednak zmieniasz temat. :-)

> Zgodnie z nowymi przepisami, skierowanie do sanatorium można będzie otrzymać tylko raz do roku.


Jak na razie to się czeka po 24 i więcej miesięcy w niektórych regionach
Kolejki wynikają z tego, że
a. sanatoria rezerwują sobie miejsca komercyjne i wolą takich gości przyjmować,
b. ludzie (głównie małżeństwa) jeżdżą hurtem jak na wczasy i balety, często z końskim zdrowiem.

> Według specjalistów dopiero po upływie 12 miesięcy można ocenić skuteczność rehabilitacji lub leczenia w sanatorium. Częstsze pobyty nie zawsze są zasadne, dlatego postanowiono z nich zrezygnować.


Po 12 miesiącach to już porządnie 'łamie' na nowo,  a co specjaliści od siedmiu boleści, jeśli to właśnie  neurolog radzi co pół roku jeździć?

> Konieczne jest wprowadzenie nowelizacji, aby rozstrzygnąć wątpliwości i zapewnić każdemu pacjentowi uczciwe traktowanie.


I nie prześwietlać, bo co tam kogo obchodzi, jak się trafi gruźlica u współlokatora na pokoju.

WzK, ale temat podałeś....:-) :-) :-) Wesoły, że klawo jak u Egona.:-) :-)
Akurat w tym roku jadę z NFZ nie prywatnie.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-21 10:31
Pewnie chciał nawiązać do "Sanatorium Miłości " tak myślę ;-))
Chciałem iść na wagary z forum ale komp przeskoczył mi ze skoków tu i zonk się zrobił ;-)
Bo dzisiaj jest słynny Dzień Wagarowicza
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-21 11:20
Hej,- i ja też jadę, przynajmniej tak zamiaruję..... Aktualny numerek w kolejce 3100 a startowałem z 36070.... Jest dobrze, może latem będzie frrrr....
Ciekawe jakie znajomości/przygody mnie czekają????
Sprawa kolejek..... Trafnie napisałaś o komercyjnych ale to ekonomia i nie mamy na to wpływu.
No i drugi fakt: Jest (dosyć szerokie) grono stałych bywalców mających znajomości/układziki i gdyby w tę sitwę uderzyć to pewne przyspieszenie kolejek by nastąpiło. Przecież w NFZ dokładnie wiedzą, które pesele się notorycznie powtarzają i tu powinna być blokada...... Chyba, że decydenci sami są w tej grupie....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-21 13:49
Z przyjemnością pojechałbym do sanatorium, choćby ze względów socjologicznych. Przeraża mnie jednak choćby perspektywa dzielenia z kimś pokoju.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-21 13:52 Zmieniony 2019-03-21 13:55
Zabierz ze sobą osobę "towarzyszącą" i po kłopocie ;-)
I zajmiesz się tym pod względem psychologicznym
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-21 20:54
Nie bardzo mam kogo niestety.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-21 21:59
Dla  chcącego nic trudnego :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-22 09:48
Banał jakich wiele.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-22 10:01
;-)
Tak to jest ,ze nasz byt to wybieranie między mniejszymi i większymi banałami.
Zaginęło pytanie do Ciebie .
Czy z okazji drugiej rocznicy urodzin syna, na prezenty przeznaczyłeś całe 500+ ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-03-22 21:11
Ja na niego co miesiąc przeznaczamy dużo bo chłopak lubi zjeść :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-23 00:04 Zmieniony 2019-03-23 00:06
"Wyhodujesz potwornego grubasa"  ;-) za taką kasę to kontener jedzenia'
Ile waży ten dwulatek?
A jakie plany na urlop w tym roku mają Kowalscy?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-03-23 09:10
Polskie tylko. Polanica w lipcu i Świnoujście w sierpniu. Zbieram na Japonię i Malediwy bo w Europie już byłem tam gdzie fajnie, a egzotyka dla czterech osób to już kawał grosza.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 19:08
Lidzia, "rzeczowa"! Nie mogę pojąć: z jednej strony taka empatia, kochanie dzieci itp., itd. A z drugiej skazanie tych porzuconych dzieciaków na nijaką, często pełną bólu fizycznego (oprócz psych.) egzystencję :-( boooo "peał, booo lesba... ? :-(  Większość homoseksualistów jest życiowo "ustawiona", mają kasę, dobre zawody, stałych partnerów, bo ślubów u nas nie ma :-( Czy dziecko przez nich adoptowane będzie miało źle? Na 100% NIE. Wiedza na temat związków homoseksualnych społeczeństwa i ludzi na tym forum jest żadna :-( Nie da się z osoby HETEROSEKSUALNEJ ZROBIĆ HOMOSEKSUANĄ! Poczytajcie, douczcie się.

Które/jakie dziecko będzie wolało darcie mordy i kary zakonnicy, gorsze traktowanie w rodz. zastępczej, razy, nękanie w D. Dz. niż luksus, spokój, własny pokój u 2 mam, czy 2 tatusiów?
Jestem umiarkowanym liberałem, nie emocjonuję się (na bieżąco) polityką, ale żyję między ludźmi, widzę i rozmawiam.
-----------------------------------

Większość z Was teoretyzuje, mnie niedawno "namacalnie" w realu pozytywnie zaskoczył Min. spraw. Wewn. Nalatują na Niego strasznie, ale... tylko dzięki niemu facet nie siedzi w więzieniu - NIEWINNY! Emeryci dostali kasę, renciści dostali kasę. Fakt, że wszystko podrożało :-( Jednak czy kiedyś (za PO) było lepiej?  NIE! Ludzie chcą emerytury po 60 itd. Nie rozumiem nienawiści O.N. do PIS, zwłaszcza, że w większości są ortodoksyjnymi katolikami :-( Wadą PIS dla mnie jest włażenie w tyłek klerowi, a zwłaszcza utrzymywanie tego wieprza z Torunia :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 19:27

>Większość homoseksualistów jest życiowo "ustawiona", mają kasę, dobre zawody, stałych partnerów, bo ślubów u nas nie ma<


Nie sądzę, że większość choć zapewne wielu jednak takich badań statystycznych nikt nie zrobił. Musi ich być dużo skoro mają takie wpływy. Tylko ci ustawieni nie afiszują się w rajstopkach na paradach równości, a nie wiesz do której grupy trafiło by dziecko. Tak, tak zawsze istnieje ryzyko, że dziecko "źle trafi". Obojętnie czy to będzie małżeństwo czy związek partnerski tej samej płci.

>żyję między ludźmi, widzę i rozmawiam. <


Myślę, że jest nas więcej takich. :-)))))

> Nie rozumiem nienawiści O.N. do PIS, zwłaszcza, że w większości są ortodoksyjnymi katolikami <


Nie tylko ON, ale wiele osób nie chce otworzyć oczu na to co się zmieniło na dobre. Nie musi nam się wszystko podobać , ale są sprawy, które idą w dobrym kierunku. Nie możemy zachowywać się jak oburzone dziecko "nie bo nie".
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-03-25 18:56
"...nie afiszują się w rajstopkach na paradach równości" co ci to przeszkadza? Kolorowo i fajnie :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-25 19:01
"...Nie tylko ON, ale wiele osób nie chce otworzyć oczu na to co się zmieniło na dobre."

Rzecz w tym, że zmieniło się na lepsze dla o.n. zdrowi mają przegwizdane :-( i z tego powodu nie chcą PIS-u.
Co do homo... napisałaś: "...Musi ich być dużo skoro mają takie wpływy" Ano mają, ano twoi ulubieńcy są homo :-) i co Ty na to?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-25 19:46
Nie interesuje mnie to z kim sypia. Chcę żeby to było jasne. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:09
Wybacz ale jeśli ksiądz "SYPIA" z małolatą lub chłopcem to POWINNO Cię i innych interesować i z tym walczyć!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-02 17:34
Oczywiście, że pedofili należy karać. Wszystkich bez wyjątku.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:37
Tak, tak, ale do życia ma się to nijak :-( Ostatnio, po ostatnich "doniesieniach" jakoś tak mi się wydaje, że te straszne przepowiednie Nostradamusa się spełniają i niestety mogą spełnić się do końca :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-02 17:49
I to jest smutne, że ludzie kryją takich.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-05 16:49
"Ludzie" to jest bardzo ogólne słowo - określenie, ja bym uściśliła: Polacy; jakiś taki dziwny kraj, naród... ludzie :-( Z tego powodu: jak ktoś wyjechał, jest mu jako tako, to ciężko wracać :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-04-06 06:46
Wyjesdzalwm dziesiątki razy. Zawsze wracałem z radością.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-22 09:56
Norbi poruszyłeś ważny temat

> Do 29 marca gminy mogą składać do wojewodów wnioski w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Na realizację Programu zaplanowano w 2019 r. kwotę 60 mln zł.


Tylko zginął on w gąszczu dyskusji o LGBT i sanatoriach.

Ja mam tylko pytanie . Co jeśli jakiś" urzędas" nie zmieści się w terminie to kto za to będzie odpowiadał i czy będzie?
I kto na tym straci najbardziej /  najmocniej odczuje ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-22 11:17

>to kto za to będzie odpowiadał i czy będzie?<
>I kto na tym straci najbardziej /  najmocniej odczuje ? <


Pytanie chyba raczej do Norberta skierowane, ale potraktuję jak rzucone w eter i napiszę co myślę:
W odpowiedzialność urzędników to już dawno przestałem wierzyć... Tym bardziej "za obecnej władzy" gdzie największa afera ( ta srebrna) jest skrzętnie pod dywan zamiatana...
A kto najmocniej odczuje?  Przecież wiadomo, że my jako najsłabsi/najbardziej podatni na wykiwanie......
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-22 12:37
Masz rację. Pytanie jak najbardziej ogóle do dyskusji.
A chodzi o to ,ze za błedy urzędnicze (myśle o wszystkich urzędach) nikt nie odpowiada a konsekwencje ponosimy my, zwykli ludzie pbez pomocy sztabu prawników i znajomości przepisów.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 12:40 Zmieniony 2019-03-22 12:48
Kropek...
To jest projekt Made in PiS, specjalnie dali takie krótkie terminy na składanie przez gminy wniosków o dofinansowanie na  „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” z SFWON aby jak najmniej z osób niepełnosprawnych skorzystało... A znając chęci do pracy Klasy Urzędniczej/Urzędasów to PiS-owcy już mogą myśleć, że na tych „Usługach opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych” stracą jedynie osoby niepełnosprawne... A zasłoną dymną będzie fakt że PiS-owski rząd chciał dobrze a urzędnicy nie postarali się lub z powodu nawału pracy w urzędach nie zdążyli... A niepełnosprawni mogą poczekać... Prawda???
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-22 13:01
Właśnie o to chodzi. Nie wnikając kto rządzi. Za błędy urzędnicze nie ma odpowiedzialnych ale konsekwencje ponosi zwykły człowiek. Działania obecnego rządu są faktycznie na pokaz i nastawione na zdobywanie głosów wyborców. Ale tak działająwszyscy obecni nasi politycy. Walczą o swoje kosztem naszym.
Tak samo działają zmiany w sądach. Nie chodzi im o nas tylko o zabezpieczenie siebie i swoich stołków.
Tylko czy szary człowieczek coś może?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 13:06
Szary człowiek powinien dobrze pomyśleć zanim postawi x przy nazwisku podczas wyborów. Nie sugerować się prasą czy tv tylko samodzielnie wyciągnąć wnioski. Nie dać sobie zrobić sieczki z mózgu przez wrzeszczących celebrytów. Myśleć samodzielnie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-22 13:10
Można myśleć samodzielnie i wybierać jeśli ma się wybór- dobry lub zły. Ale jeśli musimy decydować się na mniejsze zło to co da myślenie?
Skoro obecny rząd twierdzi, ze wszystko jest cacy to dlaczego jest nadal tak źle?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 13:17
Mimo wszystko rodzinom się poprawiło.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 13:28
lidian

>Mimo wszystko rodzinom się poprawiło.


Za tą poprawę Polacy (wszyscy zdrowi i ON) słono zapłacą...
Liduś zdejmij te PiS-owskie klapki z oczy a ujrzysz prawdę...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 13:48 Zmieniony 2019-03-22 13:53
Ok. Kiedyś też wszyscy płaciliśmy tylko kasa szła na przysłowiowe ośmiorniczki.
Norbi,  jak Ty swoje zdejmiesz, to i ja to zrobię. :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 14:18
Ja nie muszę zdejmować klapek z oczy, no, najwyżej z nóg... Trzeźwo oceniam życie, gdyż nie zażywam alkoholu ani innych używek, no, po za kawą...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-03-22 14:21
To ja też nie zdejmę. :-))))

Ja już nawet kawę zamieniłam na herbatę. :-))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-03-22 19:10
Norbi wytłumacz mi w jaki sposób: "Za tą poprawę Polacy (wszyscy zdrowi i ON) słono zapłacą..."
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 20:44
Buduj...
Już ci tłumaczę, chodziło mi te wszystkie pisowskie plusy, dostają tą kasę ci co mają a na niepełnosprawnych zawsze brakuje...
Tu masz kolejny przykład:
Mniej pieniędzy dla niepełnosprawnych. "Rząd odkłada na spełnianie obietnic Kaczyńskiego"

Organizacje wspierające osoby niepełnosprawne dostaną o 20 proc. mniej pieniędzy z państwowego funduszu. Dla niektórych z nich oznacza to zamknięcie placówek i brak możliwości pomocy najbardziej potrzebującym.

*PFRON przyznał dofinansowania organizacjom zajmującym się osobami z niepełnosprawnościami. Okazało się jednak, że dostaną one o około 20 proc. mniej funduszy.
*Według ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z fundacji im. Brata Alberta wynika to z tego, że rząd musi robić oszczędności na spełnienie obietnic wyborczych.
*Z kolei PFRON tłumaczy, że cięcia wynikają z dużej ilości złożonych wniosków, a tym samym konieczności innego rozporządzania funduszami.

Prawie 160 stowarzyszeń, które walczyły o wsparcie finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzyma mniej pieniędzy, niż to było na początku zakładane. - Nikt z nami o tym nie rozmawiał, nie poinformował nas, że będą cięcia - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który prowadzi fundację im. Brata Alberta.

Odcięcie 20 proc. funduszy daje o 2 mln złotych mniej w perspektywie 3 lat. Isakowicz-Zaleski podkreśla, że to może oznaczać konieczność zamknięcia 9 świetlic.

- Prowadzimy je od 18 lat, korzysta z nich 185 niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, które zostaną bez pomocy. Brak świetlic uderzy nie tylko w nie, ale także w ich rodziców. Wielu z nich tak zaplanowało swoje życie, żeby jak najlepiej wykorzystać czas, który dzieci spędzają w naszych ośrodkach. Mogli dzięki temu podjąć pracę zawodową. Bez tego, nasi podopieczni znów utkwią w domach, a rodzice nie będą w stanie pracować - mówi ksiądz.

Prowadzący fundację zwraca także uwagę na jeszcze jeden fakt: świetlice działają w małych miejscowościach, w których ani gmina, ani rząd nie oferuje podobnej alternatywy dla niepełnosprawnych.

Zepchnięci na dalszy plan

- Niepełnosprawni zawsze mieli gorzej. Ze względu na stan zdrowia trudniej walczyć im o swoje prawa. Dlatego są niewidoczni a ich potrzeby łatwo zepchnąć na dalszy plan. Trudno byłoby się zebrać i pojechać do Warszawy rozrzucać jabłka. Nawet, jak był protest rodziców w sejmie, to zebrała się niewielka ich grupa. Większość nie miała siły albo możliwości - wyjaśnia Arkadiusz Tomasiak, który działa w fundacji im. Brata Alberta.

Także działacze innych fundacji podkreślają, że odczuwają skutki tej decyzji. - Część naszych oddziałów nie będzie w stanie zrealizować w pełni założonych celów. Chociaż i tak cieszę się, że wszystkie nasze placówki dostały pieniądze, bo to nie było wcale takie pewne. Wolę, żeby wszyscy mieli mniej, niż gdyby dla ktoś miał zupełnie zostać bez funduszy - mówi prezes Związku Głuchych Krzysztof Kotyniewicz.

Obietnice Kaczyńskiego

Niektóre organizacje przyjęły niższe wpływ z PFRON za fakt, na który nie mają wpływu. Jednak fundacja im. Brata Alberta postanowiła zawalczyć. A dokładniej: postawili się rodzice dzieci, które korzystają z pomocy fundacji.

- Prowadzimy obecnie protest, którzy oni rozpoczęli. Aż 277 rodziców pisze pisma do wszystkich posłów, niezależnie od ich opcji politycznej, z prośbą o pomoc - mówi Tomasiak.

Rodzice, którzy stworzyli też apel do rządu, piszą: "Dlaczego nie są [osoby niepełnosprawne - przyp. red.] traktowane na równi z innymi grupami społecznymi, które otrzymały ostatnio hojne wsparcie w ramach "piątki Morawieckiego" i "piątki Kaczyńskiego"? A jeszcze niedawno rząd i władze Ministerstwa Rodziny składały deklaracje rodzinom osób niepełnosprawnych, że los ich dzieci ulegnie poprawie, bo otrzymają należne świadczenia i odpowiednią rehabilitację. Jak te deklaracje mają się do stanu faktycznego?".

Ksiądz Isakowicz-Zalewski też w upatruje przyczyn obcięcia funduszy w konieczności realizowania rządowych deklaracji. To oburza go chyba najbardziej.

- Oficjalnie nikt tego nie powie, ale rząd musi odkładać na spełnienie obietnic, które złożyli Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Nie neguję potrzeb, które chcą w ten sposób zrealizować, ale dlaczego dzieje się to kosztem niepełnosprawnych? Tym bardziej że nie jest to nam potrzebne na jakąś jednorazową akcję, a na działalność, którą zajmujemy się od lat. I która bardzo dobrze odpowiada na potrzeby ludzi z niej korzystających - podkreśla.

Większa ilość wniosków

Mówiąc o obietnicach, ksiądz ma na myśli te złożone przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Chodzi o 500+ na pierwsze dziecko, dodatkową emeryturę, zwolnienie z podatku młodych pracujących osób do 26. roku życia, obniżenie PIT i dofinansowanie połączeń komunikacyjnych w mniejszych ośrodkach.

PFRON cięcia tłumaczy jednak zupełnie inaczej. Mają one być spowodowane większą ilością wniosków, która spłynęła do urzędu. Jego pracownicy byli zmuszeni obniżyć dotacje, by starczyło dla wszystkich chętnych.

Jednocześnie rozdysponowane zostało jedynie 58 ze 100 mln przeznaczonych na ten cel. Reszta ma służyć za rezerwę na wypadek, gdyby organizacje, które nie dostały pieniędzy, skutecznie odwołały się od tej decyzji.

Źródło:
https://kobieta.onet.pl/mniej-pieniedzy-dla-niepelnosprawnych-rzad-odklada-na-spelnianie-obietnic/fcwghzf

Moje zdanie w temacie:
Widać to jak na dłoni, że zbliżają się wybory a obecnie panującym pali się grunt pod nogami dlatego obiecują wszystkim złote zamki...
Sęk z tym, że aby spełniać te poronione obietnice, to trzeba komuś zabrać a zabrać najłatwiej tym którzy nie stawiają oporu, najlepiej tym co z racji swojej niepełnosprawności nie oprą się!!!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-03-22 13:17

>Skoro obecny rząd twierdzi, ze wszystko jest cacy to dlaczego jest nadal tak źle? <


Bo to zwykła propaganda podszyta ogromnym lękiem. Lękiem przed utratą kolosalnych zarobków ( dojna zmiana) i lękiem przed odpowiedzialnością karną. Wide ostatnie afery PiS-u....
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-03-22 19:13
WzK czego, kogo się boisz? Może jaśniej? :-)
"...ostatnie afery PiS-u"; przypomnij sobie afery PO i poprzedników ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-22 13:19
Jak za komuny, rządzący mówią, iż wszystko jest dobrze, a lud, że wszystko jest źle...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-03-22 13:25
Norbi. A co Ci się pogorszyło? Jesteś osobą, która już trochę żyje na tym świecie, tak jak ja. Powiedz uczciwie czy za komuny mieliśmy tak dobrze, że teraz wszyscy wrzeszczą , a dawniej siedzieli jak myszy pod miotłą. Za poprzedniej władzy też mało było wymagań od rządzących.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 311) (3675248 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill