www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 313) (3675313 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-28 17:57
Hmm, ten pan (bez) radny (nie) ma kompetencji...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-28 20:23
OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA W POLSCE I W NIEMCZECH – WYBRANE ASPEKTY PRAWNE... czytaj więcej >> kliknij tu<<  
Nadrzędny - Autor Wiki.a Dodany 2019-06-18 13:17
A to jest aktualne??
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-06-18 13:24
Jak nie, jak tak ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-28 21:19
Amalian to ja chcę być pilotem samolotu, mam kwalifikacje- dużo latałem ;-) Odważycie się ze mną lecieć?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-28 21:41
Kropek, latałeś? Czym lub na czym i w jakich kierunkach???
Bo ja latałem, ale jako pasażer Pyrzowice - Kolonia i Kolonia - Pyrzowice... :-) :-p
Latałem też na myśliwcu f`16 w komputerze, raz tylko na początku rozwaliłem samolot, dobrze, że wirtualny... ;-) :-p
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-28 21:44 Zmieniony 2019-03-28 21:47
Norbert ja latałem z latawcem ;-) czy nabyłem kwalifikacje?  Znaczy mam kompetencje ,dużo latałem wiele lat ;-) przeważnie pod wiatr.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-03-28 22:02
Na latawca "chyba tak" jednak na pilota nie, nawet na telewizyjnego... ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-28 23:00
spoko,  wymienię baterie i będzie zicher ;-) pilot jak tralala
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-29 10:18

>Amalian to ja chcę być pilotem samolotu, mam kwalifikacje- dużo latałem ;-) Odważycie się ze mną lecieć?<


Musimy powołać komisję weryfikacyjną i sprawdzić kompetencje . Nie wystarczą dobre chęci . Wiesz jakie jest najpopularniejsze imę w Polsce???............. na tasza i leć po piwo ;-) . Przy okazji sprawdzimy kompetencje-Twoje kompetencje- w lataniu ;-);-);-) . Dzisiaj mam pod górkę i nic mi się nie chce :-(:-(:-(
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-29 15:07
Też mam tak samo z tym niechceniem (nawet forum mi się nie chciało otworzyć), ale z piwem ;-) już się zbieram i lecę do lodówki ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-01 18:49
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-02 09:32
a w tvn fejki w drugą stronę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-02 16:01
No może nie fejki jeżeli piszesz o tej stacji. Jednak pozostaje fakt, że "w drugą stronę" jeżeli zestawimy to z TVPiS. Niestety tak wiadoma osoba kraj nam podzieliła. Ech...... Będzie normalność?  Bez strzelania jadem ?
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-02 17:12
NIGDY, jak Polak Polakiem, Kaszub Kaszubem, "Poznaniok" ;-) Poznaniakiem :-( niestety...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-02 20:06
Nie będzie, bo za dużo frustratów mających kompa do wyżywania  się na innych.:-)))))))
A poważnie. Trudno zasypać rowy, gdy brakuje piasku, czytaj umiejętności i chęci. Politycy i media żyją i karmią się 'wojenkami'. Do tego pamiętamy z nauki historii: naród skłócony łatwiej pokonać. Kiedyś militarnie, dziś może ekonomicznie? To jednak działka ekonomistów, aby potwierdzić, czy zaprzeczyć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-02 21:18
Jedna i druga tv gowno warta. Polsat jest ok.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 11:28
ja ostatnimi czasy przerzuciłem się na Puls - tam- filmy są ok - tylko wiele razy powtarzane. Nawet seriale da się strawić. Ale temat główny na teraz to bocianie gniazdo w Przygodzicach- samo życie i nikt tym nie steruje  ;-) i nie mataczy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-03 11:45
Słyszałem, że min.do spraw naturalnego środowiska - którego PiS powoła w ramach restrukturyzacji rządu, będzie optował za zdjciem kamer z bocianich gniazd . Podobno, ma to poprawić oglądalność TVP .
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-03 12:07
;-)))) :-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-04-03 12:20
Ja już od dawna tylko Netflix i HBO GO. Do tego kanały sportowe. Klasycznej tv praktycznie zero.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 12:49
Jeszcze tego netflikasa nie używałem a hbo odstawiłem bo brakowało mi czasu na życie ;-)
Oczywiście sport jak najbardziej, teraz można w necie wiele imprez na żywo oglądnąć.
Jak pamiętam Iota nie ma wcale telewizora i żyje :-) Można? Można.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-03 13:15

>Jak pamiętam Iota nie ma wcale telewizora i żyje :-) Można? Można.<


Iota ma widzę i dla niej odbieranie lub nie TV nie powinno być trudnością . Pewnie sąsiad zza ściany ma i dlateo gra . Podobno zmienia instrument na Suzafon-zmuszający sluchacza do marszu ;-);-);-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-03 13:24
;-))) no nie , idę już bo Amalian doprowadzi mnie do płaczu ...ze śmiechu.    ----   ps. i ona z tym "somsiadem gra" znaczy koncertuje na Suzafonie ? zdolna bestyjka ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-04-03 15:21
Daj spokój. W tych serwisach jest do obejrzenia tyle że można by nie przestawać
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-03 21:38
Ja mam inny temat na aktualności... mam nadzieję, że bardziej na topie niż o filmach i stacjach TV...
Wygrał wybory, stracił pracę. Dramatyczny apel niepełnosprawnego Grzegorza Samborskiego z Nysy...

Proszę mi pomóc, bo jestem na skraju wytrzymałości – z taki dramatycznym apelem zwrócił się do wszystkich niepełnosprawny radny powiatowy z Nysy Grzegorz Samborski. Podkreśla jednak, że walczy o pracę dla wszystkich niepełnosprawnych.

Grzegorz Samborski ma 41 lat, jest niepełnosprawny od urodzenia.

Trzy ostatnie kadencje był radnym gminy Nysa z Platformy Obywatelskiej. Jesienią wystartował z listy Koalicji Obywatelskiej do rady powiatu i wygrał mandat, zdobywając 850 głosów.

Niestety, po wyborach stanął przed dylematem co wybrać. Pozostać radnym, czy dalej pracować w starostwie powiatowym, gdzie był pomocą administracyjną i pomagał petentom wypełniać wnioski w wydziale komunikacji.

Wybrał mandat radnego i poszedł na nieodpłatny urlop.

    Wybór był trudny, ale uważam, że niepełnosprawni muszą mieć w samorządzie swojego przedstawiciela – tłumaczy swoją decyzję Grzegorz Samborski. - Przed wyborami nie zdawałem sobie sprawy, że będę musiał zrezygnować z mandatu. Myślałem, że ten wymóg dotyczy naczelników wydziałów i kierowników jednostek powiatowych.

Po wyborach Samborski zaczął szukać pracy, obchodzi prywatne firmy i instytucje, ale na razie bez efektu. Na piątkowej sesji rady powiatu nyskiego dyrektor urzędu pracy referowała sytuację na lokalnym rynku. Bezrobocie jest tu rekordowo niskie, ludzie wręcz wracają do pracy w Nysie.

Te informacje wywołały pełne emocji wystąpienie radnego Samborskiego, w którym zwrócił się o pomoc dla siebie i innych niepełnosprawnych.

    To nie było planowane – mówi Grzegorz Samborski. - Nie chciałem nikogo obrazić, ale skoro dyrektor PUP opowiadała jak jest dobrze z pracą w Nysie, to chciałem powiedzieć jaka jest sytuacja niepełnosprawnych. Niepełnosprawni też chcą żyć i pracować normalnie. Na swoim przykładzie wiem, że każdy pracodawca pyta o dotacje i preferencje. Szukam pracy i ciągle słyszę – jakie przyniosę ulgi czy korzyści, a nie jakie mam wykształcenie czy doświadczenie.

Radny z opozycyjnej w Nysie Koalicji Obywatelskiej wytknął też swoim kolegom, że dla innych zatrudnienie się znalazło. W różnych spółkach pracują osoby z poprzednich władz, które trafiły do opozycji. Nowe posady znaleźli także ci, co podobnie jak Samborski musieli zrezygnować z pracy, bo kolidowała prawnie z pełnionym mandatem.

- Chcę wyczulić na problem niepełnosprawnych wszystkie instytucje i firmy, których szefowie wolą płacić składki dla PEFRON – apeluje radny z Nysy. - Za co mamy żyć samodzielnie gdy braknie nam rodziców? Zasiłek pielęgnacyjny wynosi 180 zł. Renta 800 – 900 zł. Tymczasem prywatna rehabilitacja kosztuje 100 zł za godzinę. Rower kosztuje 15 tys. zł. Wózek inwalidzki 9 tysięcy.

Rada powiatu przyjęła wystąpienie Grzegorza Samborskiego chwilą milczenia. Tylko starosta Andrzej Kruczkiewicz stwierdził, że problem uderzył go w serce i wymaga głębokiego zastanowienia, a zarząd do niego powróci. Chwilę później rada wybierała nowego wiceprzewodniczącego. Piotr Woźniak z SLD zgłosił na tę funkcję Grzegorza Samborskiego, a Jacek Chwalenia z koalicyjnego PiS – radnego Zbigniewa Kowasia. Wygrał radny rządzącej koalicji Zbigniew Kowaś.

Wiceprzewodniczący rady powiatu dostaje dietę o 40 procent wyższą od radnego.

Źródło:
http://nysa.naszemiasto.pl/artykul/wygral-wybory-stracil-prace-dramatyczny-apel,5064867,art,t,id,tm.html

Moje zdanie w temacie:
Nie jestem zwolennikiem ani PO ani KO, ani też PiS-u...
Jednak bardzo mnie wzruszył powyższy artykuł, ponieważ znam go z autopsji...
Pan Grzegorz Samborski jest przykładem podejścia do kwestii przestrzegania przez lokalne władze, jak również pracodawców  praw osób niepełnosprawnych... Pan Grzegorz Samborski jest taką samą ofiarą jak większość osób niepełnosprawnych... Myślę, że pracodawcy boją się o własne tyłki bo pan Grzegorz Samborski deklaruje że będzie walczył o pracę i poszanowanie praw osób niepełnosprawnych... I to jest główna przyczyna jego sytuacji...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 22:56
Norbi na stronie głównej niepełnosprawni.pl powstał nowy dział" Serwis Bez Barier". Czy Ty w nim działasz?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-04 17:51
A kto jest wlascicielem strony, Integracja od św. pam. Pawłowskiego? Jeśli tak to niech sobie dalej szukają ludzi bez barier zamiast likwidować bariery...
Dziękuję za propozycję, jednak nie przyjmę jej, ponieważ nie jestem fanem tej organizacji...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-04 23:47
Norbi chodzi o ideę. Przecież tego do którego miałeś "żal" już nie ma? To w czym problem? Nie bo nie?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-05 15:04
Jednak organizacja dalej działa i nic nie zamierza zmieniać, zamiast likwidować bariery to szuka ludzi bez barier bo to lepiej i taniej...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-05 17:14
Strajk nauczycieli kosztem dzieci. Czy to jest ok?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-05 17:49

>Strajk nauczycieli kosztem dzieci. Czy to jest ok? <


Tak postawiona teza jest wysoce kłamliwa.
1) Każdy człowiek ma prawo do godnego życia. Nawet w Konstytucji jest zapis na ten temat... To dlaczego PiS próbuje wykluczać z godności ?
2) Każdy strajk jest kosztem kogoś/czegoś. Np. rolnicy blokujący przejazd robią to kosztem współobywateli.
3) Podstawową "instytucją" mającą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jest rodzina. Szkoła to już drugi plan.
4) Dlaczego nauczyciele a także inne grupy społeczne mają cierpieć z powodu nieudolności PiS-u ? Po co się brali za rządzenie jak teraz się okazuje nie dają sobie rady....
5) Jak wszyscy widzą "dojna zmiana" opływa w luksusy, robi desant do UE a inni to co ? Żebrakami mają być ? O aferach rządzących w innym wpisie bo byłoby zbyt długo......
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-05 18:12
Nic ująć, nic dodać... 100 % racji...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-05 19:15
Zauważ, że sprawy płacowe nauczycieli ciągną się już wiele lat. Ten rząd zaczął to zmieniać, ale od razu wieloletnie zaniedbania trudno jest rozwiązać. Nauczyciele mają prawo do strajku, do dyskusji, ale zaczęli z tego w całej pełni korzystać dopiero teraz, a szkoda, tym bardziej, że wciągają w to dzieci i młodzież.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-06 11:21

> Ten rząd zaczął to zmieniać, ale od razu wieloletnie zaniedbania trudno jest rozwiązać



To trzeba reformować, a nie deformować.

> Nauczyciele mają prawo do strajku, do dyskusji, ale zaczęli z tego w całej pełni korzystać dopiero teraz, a szkoda, tym bardziej, że wciągają w to dzieci i młodzież.


Wszystko jest postawione na głowie. Komuna (oby nie wracała) miała chociaż porządnie ustawioną pod względem programu oświatę. Z tego co wiem, pensje się też nie przelewały, ale nauczyciel był kimś ważnym.
Dziś nauczyciele są już wytworem nowej epoki i nikt nie będzie pracował jak kiedyś dla idei, czy dla prestiżu w swoim środowisku.
Kraj, który nie stawia na oświatę, produkuje przysłowiową gimbazę. Żaden rząd nie ustawił tak do końca dobrze programów, a deforma już w ogóle ustawiła je żałośnie!
Rząd, który ma w trąbie nauczycieli, rozmawiał z początku  tylko ze swoją  przystawką związków zawodowych, a nie z innymi związkami doskonale wie, że ucierpią uczniowie. Chyba, że sam jest ciężko kapujący.
Rząd, który rozdaje swojej tv tubie propagandowej ponad miliard i innym biznes-ojcom kasę, a nie ma dla nauczycieli pierwszy  wciąga dzieci i młodzież w swoje nieudolne pociągnięcia.
Nie trzeba było machać niebieską teczką,  mówić o sukcesach, obiecywać cuda wianki bez zgody minister finansów, bywać dobrym dziadkiem przed kamerami....
Dlaczego pani od spływów Dunajcem dzisiaj nie macha teczką i nie mówi, że wystarczy nie kraść, żeby było? Bo wielu rodaków by ją zaczęło naśladować, jak kiedyś. Cała opcja prawicowa powtarzała wtedy jej slogan jak mantrę wszędzie, gdzie się dało. Może i dziś te mądre słowa ktoś powie do kamery? Uczymy się w końcu ocen od  ludzi na świecznikach.
Jestem za tym, żeby nauczyciele wywalczyli swoje. Jeśli się ugną, stracą wszystko, jeśli zwyciężą, może odzyskają szacunek bezstresowo chowanych w domach uczniów.
Nie chciałabym, żeby uczniowie mieli na lekcjach przegranych, poniżonych nauczycieli, którym już cała (ta niedouczona) Polska zaczyna wygadywać wolny czas nic nie wiedząc o tej pracy i prawdziwych problemach oświaty. Wystarczy mieć w rodzinie nauczyciela i spotkać się z nim na imieninach u cioci. Oczy się robią okrągłe ze zdziwienia jak to wygląda od podszewki....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-06 12:54
Jeszcze się strajk w oświacie nie rozpoczął....jeszcze rząd ma szansę. Ale jeżeli do niego dojdzie to ciekawi mnie to: Jak długo będzie trwał i jakiego typu szkoły obejmie ? Wszystkie czy tylko podstawówki? Bo przecież maj za pasem a wiadomo....matury......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-06 14:05
Gimnazja też, więc i licea chyba, ale przypomniało mi się coś. Komuna miała pewien sposób. Jak potrzebowali podwyżek dla nauczycieli, to drożały alkohole i kasa była na pstryknięcie palca. :-)
Szkoły na egzamin gimnazjalny indywidualnie zwołują rodziców z przygotowaniem pedagogicznym, którzy w szkole nie pracują. Tych, których dzieci zdają, więc trudniej odmawiać.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-06 14:54

>zwołują rodziców z przygotowaniem pedagogicznym, którzy w szkole nie pracują. Tych, których dzieci zdają, więc trudniej odmawiać. <


Wiadomo, że o swoje pociechy należy zadbać. Ale tak czy siak to pomysł obarczony wadami... Bardzo delikatnie to określając....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-08 10:02
Strajk nauczycieli rozpoczęty. Kiedy zakończenie? To tylko od rządzących zależy.
Proszę przeczytajcie ten artykuł wyjaśniający jego przyczyny. Szczególni polecam obejrzenie tamtejszego wykresu obrazującego, że to za czasów rządów PiS rozpoczął się i trwa ten dramat. Między bajki można włożyć kłamliwe tezy, że "inne rządy też..."

>https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/strajk-nauczycieli-przecietna-pensja-w-polsce-vs-place-w-oswiacie/2l2cp8f<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-08 10:32
Nie czytałam, ale powiem Ci, że kiedy jeszcze pracowałam, to też walczyłam o swoje zarobki, bo służba zdrowia i nauczyciele zawsze mieliśmy najmniejsze wypłaty. Nie mów więc, że to Pis jest winny. To trwa od lat, a ten strajk uderzający w dzieci i ich rodziny nie jest ok. Nie można walczyć o swoje kosztem innych.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 12:13
Nie można opowiadać koszałków opałków, jak robi rząd. Dostaną więcej, jak zwiększy się pensum godzin przy tablicy. Po wyliczeniach wyszło, że przy ew. wejściu w życie porozumienia, stawka za godzinę się zmniejsza, a podwyżki wynikają z większej ilości godzin i ze zwolnień nauczycieli. To powiedzmy kasjerce tak: "zmniejszamy pani stawkę godzinową, zwalniamy kilka koleżanek przy kasach i w zamian dajemy pani szansę zarobienia większych pieniędzy, oczywiście popracuje pani godzinowo też za te koleżanki." W międzyczasie krzyczmy, że pani kasjerka strajkuje kosztem klientów, napuszczajmy ich na nią, bo nie chce pracować. Powinna przecież dać się zrobić w konia i całować po rękach mocodawców.
Oto sukces negocjacji.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-08 13:28
Ile godzin pracuje nauczyciel, a ile kasjerka? To też trzeba brać pod uwagę. Wiesz (bo ja nie wiem) ilu jest nauczycieli, którzy naprawdę uczą, a nie tylko odbębniają godziny w pracy? Widzę co się dzieje w szkołach i przedszkolach, do których chodzą moje wnuczki i dzieci moich znajomych.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 14:01 Zmieniony 2019-04-08 14:06
Nauczyciel 18 przy tablicy+ 2-3 dniowe lub całodniowe wycieczki z uczniami, wycieczki do kina, teatru nie dla własnej przyjemności a programowe, rady pedagogiczne wielogodzinne  kilka w roku,rady klasyfikacyjne,  zebrania z rodzicami, dyżury dla rodziców co miesiąc, rozmowy  z rodzicami, gdy przyjdą po godzinach, papierkomania oświaty do wypełniania, sprawdziany, kartkówki do poprawienia, przygotowanie do lekcji, omówienie hospitacji po godzinach pracy itp. W wakacje dyżur przy układaniu planu, wyprzątanie szafek w klasie, bo sale klas się zmieniają. W ostatnim tygodniu sierpnia do dyspozycji dyrekcji. Przygotowanie szkoły i klas do rozpoczęcia roku, wykonanie dekoracji, latanie po drabinach, kupowanie za swoje materiałów, rady pedagogiczne - wytyczne na nowy rok, itp, itd. Do tego wielogodzinne konferencje metodyczne w ramach samokształcenia często poza szkołą macierzystą. Dojazdy do innych szkół, gdy zabrakło pensum (czas i kasa na dojazdy policzona do godzin pracy?) I to jest te niby 18 godzin pracy tygodniowo.
No i teraz policzmy się z panią kasjerką, która zamknie kasę i ma wszystko w trąbie, a nauczyciel się wozi do domu z obmyślaniem, co zrobić, żeby Jaś chciał się uczyć, żeby się zachowywał jak człowiek na lekcjach, a jego rodzice go przypilnowali chociaż trochę.
Godzin pracy dyrekcji nie liczę, bo tego czasem się  w danym dniu nie ogarnia na spokojnie i wióry lecą. ;-)
Sprawozdania, konferencje dyrektorów, koszałki opałki na wrotkach.
Każdy kto ma nauczyciela w rodzinie - ma podstawową wiedzę o tym, jak i ile pracuje nauczyciel poza tablicą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-08 14:14
Wuzetko już wyżej pisałam, że szkolnictwo zawsze było niedofinansowane, ale nie wszyscy nauczyciele robią to o czym piszesz, dlatego płace powinny być odpowiednie do tego co robi dany nauczyciel. Nie wszystkim tysiąc dodatkowo i sprawa załatwiona.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 15:52
Zapomniałam o przygotowaniu akademii "ku czci" różnych świat i rocznic.
Zróżnicować kogo i jak? Plastyka, który ma jeszcze dodatkowe konkursy poza szkoła i w szkole? Wuefistę, w którego skórze nie chciałabym być z uwagi na możliwość kontuzji rozbieganych uczniów i odpowiedzialność za wszelkie kontuzje (co najmniej spowiedź u dyrekcji za każdym razem) oraz wyjazdy na zawody międzyszkolne. Udział w powyższym też mają, choć może do wuefisty, plastyka rodzice nie chodzą tyle. Oni pracują tak samo, czy nie? To może panu od techniki mniej? A kto go zwalnia z powyższych godzin poza tablica i z realizacji programu? Wywalić ze szkoły wf, plastykę, technikę i co jeszcze? Zastąpi tych nauczycieli za mniejsza kasę pani kasjerka? Będzie miała tak miło z klasami po kolei w danym dniu. Poskacze, pobawi się, porysuje.....fajnie, nie? 
A teraz znowu poważnie. Komu mniej i dlaczego mniej? To poważne pytanie.
A co do tego, że nauczyciele są różni to też zgoda. Tylko jak oceniać w całej ich masie niewymierne. Papierkami i sprawozdaniami? Zadowoleniem rodziców? To będą szóstki wystawiać z korzyścią dla siebie, nie ucznia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-08 16:01
Jakieś kryteria muszą być. Nie może być po równo. Za bylejakość nie powinno się płacić, ale nad tym niech już myślą mądrzejsze głowy. :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-04-08 16:43

>Jakieś kryteria muszą być.Nie może być po równo<


Pewnie tymi samymi kryteriami kierowała się pan Szydło, nagradzając swoich ministrów premiami. Wszystkim się należało . Opozycji wara od ich pieniędzy ;-). Bezinteresownoć, to coś czego dzisiejsza opozycja - bo nie rządzący;)- nie rozumie.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-09 15:53
Odpowiadam pod Twoim postem Lidziu, bo po pierwsze zgadzam się z Tobą - piszesz prawdę z życia, po drugie mam wrażenie, a właściwie pewność, że: WIĘKSZOŚĆ NICKÓW NA TYM FORUM TO TWORY POLITYCZNE - płacom im za sianie defetyzmu :-( Nie czytałam dokładnie epistoł - dluugich postów wzetów i innych wzk - niby Kaszubów, ale tyle co "przeleciałam wystarczy :-(
- przestałam czytać/śledzić wydarzenia polityczne w sieci i TV, no to dzisiaj się uśmiałam - myślałam, że to żart :-) Nooo nie mogę... dopłaty do "wychowania" świni, krowy i co kaczki i kury"? :-) ;-) Nooo jaja jak... cebula była po 1zeta z gr. teraz jest po 3,50 zł i drożej! Do cebuli trzeba innych produktów! Może powinniśmy jeść cebulę jak jabłka ;-) w starodawnych więzieniach :-(
- STRAJK NAUCZYCIELI TO KPINA - MÓWI O TYM, ŻE DZISIAJ NAUCZYCIEL TO ŚMIEĆ, GNi... I INNE EPITETY! Jaki porządny nauczyciel dbający o dzieci pozwoli na zamknięcie szkoły?! SKORO SZKOŁY NIE CZYNNE - NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ TO ZNACZY, ŻE NIE SĄ NAUCZYCIELAMI - NIE ZASŁUGUJĄ NA PIENIĄDZE I SZACUNEK! Obecnie większości to bym dała, ale kopa! ROZMAWIAŁAM Z WIELOMA OSOBAMI MAJĄCYMI DZIECI W SZKOLE (i nie tylko) WSZYSCY UWAŻAJĄ, ŻE NAUCZYCIELOM NIC SIĘ NIE NALEŻY, ŻE SĄ KPINĄ i ŁAPÓWKARZAMI! PINDA SIEDZĄCA W ŚWIETLICY ZARABIA WIĘCEJ  NIŻ PRACOWNIK SOCJALNY, PRAWNIK I SĘDZIA! Do tego łapówki od rodziców, prezenty na święta, koniec i początek roku, wakacje itp. itd!
- przełknęłam niedopracowaną Ustawę o 500+
- emerytom się należy!
- przełknęłam 13 rencistom - niektórym trzeba pomóc, ale naprawdę NIEKTÓRYM!
Teraz mam dość! IDĘ GŁOSOWAĆ PRZECIW PIS nie ważne na kogo!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 14:04
A co się dzieje? Bo ja też miałam synów w szkole i mam teraz wnuki. Nie widzę, żeby szkoła się jakoś obijała, wręcz przeciwnie. Musiałaś trafić na złą szkołę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-08 14:08
Widocznie źle trafiliśmy, ale nie szkołę tylko nauczycieli.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 313) (3675313 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill