www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / udogodnienia dla "ZNACZNY STOPIEN INWALIDZTWA" (6306 - wyświetleń)
- Autor siemaquore Dodany 2018-07-04 11:54
ponieważ weszły w życie nowe przepisy o udogodnieniach dla niepełnosprawnych właśnie dziś otrzymałem informacje ze moja rejestracja do kardiologa została przesunięta o kolejne 2 tygodnie do tylu z 6 lipca na 20 lipca to jest wspaniała informacja dla mnie kaleki sercowego, Ustawa tej rudej z góry była skazana na niepowodzenie i tak się właśnie stało Zobaczymy jak będzie z rehabilitacja ale na dzień dzisiejszy to już wiem ze żeby korzystać z rehabilitacji musze mieć zgodę miedzy innymi kardiologa naczyniowa bo lekarz od rehabilitacji mimo skierowania i opisania kodami chorobowymi tegoż skierowania nie podejmie decyzji i nie wyda zgody na sesje rehabilitacji kardiolog przesunięty naczyniowiec na wrzesień wiec pytam komu służy ta ustawa ?maxymalnie 7 dni na termin czy dziś się dowiedziano ze taka sytuacja ma byc w służbie zdrowia? To jest skandal z ta ustawa robienie ludzi w balona na każdym kroku a zaświadczenie o inwalidztwie to mam se na czole przylepić? żeby inni obywatele z daleka widzieli? Rentę z roku na rok obniżają jakimiś przelicznikami a nie wypracowana stawka i stażem. Tak prawdę mówiąc już mam dość życia w tej krainie zwanej polska .Tym bardziej ze lekarze widząc ze nie ma poprawy tez lagę kładą i mecz się sam dalej. Ja nie jestem milionerem tylko zwykłym szarym obywatelem tej krainy i tez mi się cos należy
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-07-04 21:31
Ja też byłem dzisiaj na konsultacji neurologicznej ,kwalifikującej do rehabilitacji no oddziale szpitalnym. Oczywiście na korytarzu tłok ,a pani poinformowała żeby wchodzić w kolejności ,ten kto pierwszy przyszedł i sobie ustalić kto po kim ,nie było szans ze znacznym poza kolejnością. zostałem zakwalifikowany na oddział rehabilitacji  ze znacznym stopniem, okres oczekiwania na dzisiaj osiem lat,nic więcej pani ordynator nie mogła powiedzieć na temat ustawy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-07-09 15:58
Nie bądźcie małej wiary.:-) Kolejki się skracają. Właśnie wydatnie się skrócą oczekiwania na operacje zaćmy. Niemożliwe? To poczytajcie:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/leczenie-zacmy-zabieg-usuwania-kolejki,208,0,2410704.html

Czyli jak widzisz 50% to wyjazd z kolejki. To, że lekarze każą operować zaćmę wcześniej z uwagi na wzrastającą możliwość powikłań przy odwlekaniu, to się nie liczy. Liczy się operatywność rządzących.
Może mały konkurs jak skrócić następne kolejki?
Masz jedno biodro w porządku, to po co wymieniać to chore, 'won stąd' i znowu mamy mniejsze kolejki.:-)

cytat z komentarzy pod artykułem:
"leon
2018-07-09 16:15
krótko mówiąc zmniejszą się kolejko bo mniej osób będzie miało refundowany zabieg. Takie rozumowanie to nic innego jak patologia umysłowa"
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2018-07-09 22:00
Nie chcę narzekać, bo nie lubię wiecznego narzekania ale jak tylko usłyszałem o tej ustawie, to wiedziałem, że to niewypał. Skąd? Mam znajomych, którzy są zasłużonymi honorowymi dawcami krwi. Osoby takie mają skrócone terminy wizyt u lekarza i są przyjmowani poza kolejnością jak są kolejki. Jak to wygląda w praktyce? Panie w rejestracji często mają to gdzieś, a osoby w kolejce o mało nie oplują i nie pobiją takiego dawcy. Krzyki i wyzwiska. Skoro jest tak z honorowymi dawcami krwi, to z osobami niepełnosprawnymi będzie identycznie. To było do przewidzenia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-10-07 16:41
A jednak nie.
Na podstawie tej ustawy przyspieszono mi operację o co najmniej 8 miesięcy (stopień znaczny niepełnosprawności). Na sali była też druga osoba w podobnej sytuacji. Raz dwa i po sprawie. Personel  dla wszystkich życzliwy, wszystko się kręciło na oddziale jak dobrze naoliwiony mechanizm, prawie z zegarkiem w ręku.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zapewne ktoś bez orzeczenia będzie czekał teraz dłużej, ale w ustawa zadziałała, gdy się na nią powołałam i przedstawiłam orzeczenie.
To gwoli sprawiedliwości musiałam napisać.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2018-10-08 05:26
Też mam znaczny stopień niepełnosprawności i jeszcze z tego nie korzystałem ale spróbuję. Chciałem się zapisać do endokrynologa w UCK w Gdańsku. Termin 2024 rok. Zobaczymy jak to będzie ze znacznym stopniem.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-10-08 16:34
Dziobnij pomyśl... W Gdańsku rejestrują się WSZYSCY Z DZIELNIC I OKOLIC. Wiesz ile to osób?
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2018-11-21 10:33
Jestem zadowolony w moim regionie to działa
urolog, gastroenterolog, i nawet a na to nie liczyłem dostałem się do stomatologa wszystkie terminy mam wyznaczone na grudzień , w rejestracji panie za każdym razem kserowały LON ze stopniem znacznym
pozdrawiam
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-25 17:34
No widzisz :-)
Nadrzędny - Autor Maria Ivuć Dodany 2019-04-12 09:45
Czy ktoś wie gdzie można znaleźć w Warszawie w pełni dostosowany bankomat dla niepełnosprawnych?
Nadrzędny Autor kmielczarek Dodany 2019-04-12 10:17
"Nie wiem w jakim banku masz pieniadze i z jakiego chcesz wyplacać ale ja mam w PKO i wypłacam na Górnośląskiej.
Chyba tak jest numer 4. Sprawdzę jeszcze jak będę.
Tu jest lista bankomatów dla niepełnosprawnych https://stopbarierom.pl/miejsca-bez-barier/ "
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-12 10:22
Z tego co wiem bankomaty mają jednakową konstrukcję. Co mi przychodzi do głowy to jakiś podstawiany podest lub skorzystać z pomocy drugiej osoby i wypłacić korzystając z aplikacji banku. Mam taką w telefonie i wtedy należy wpisać kod jaki Ci się wyświetla na telefonie. Następnie Ty też na telefonie musisz zatwierdzić transakcję. 
Nadrzędny - Autor Maria Ivuć Dodany 2019-04-12 10:57
dzieki za wszystkie odpowiedzi. Będę sobie sprawdzać i może dam jeszcze znać jak mi poszło. Pieniądze mam w innym banku ale pewnie tez mają taka liste "miejsc bez barier" - ach jak to ładnie brzmi ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-12 11:37
Koniecznie powinnaś dać znać. Może ktoś skorzysta z Twoich doświadczeń.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / udogodnienia dla "ZNACZNY STOPIEN INWALIDZTWA" (6306 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill