www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 314) (3675843 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-08 13:23

>Nie mów więc, że to Pis jest winny. <


PiS rządzi i to jego odpowiedzialność . Krowy, świnie dostały po pięćset a nauczyciele nie . Pewnie trzeba coś zmienić . Prezes musi odpocząć, nabrać sił. Zebrać myśli i wyjechać z przewoniczącym na wakacje . Polska by odpoczęła . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-08 13:30
Inwestycje w rolnictwo są potrzebne. Nie widzisz tego?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 13:37
To dlaczego rolnicy nie są z tego zadowoleni? Bo czują, że to opowiastki nie rozwiązujące ich problemów? A mają je faktycznie. Tylko wszystko miało być lepiej, a tymczasem srebrnouste obietnice takie hojne, a każdy niezadowolony. Coś nie halo?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-08 14:11
To dla czego poprzednie ekipy niewiele zrobiły, a teraz krzyczą? Od czegoś muszą zacząć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-08 13:32
Jak szybko kanał wykopie, to w długi rejs dookoła świata.:-) Jak Odyseusz. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-08 14:52
Hmmm...... PiS - owskie trole nie dają rady zohydzić strajku nauczycieli :
"Mimo prób zrobienia czarnego PR-u strajkującym, w mediach społecznościowych znaczącą siłą są dziś ci, którzy popierają protestujących nauczycieli. W czasie weekendu i w poniedziałek przed południem to oni zdominowali dyskusję internetową. Hejterom, często popierającym PiS, mimo wielu starań nie udało się nawet zohydzić Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, choć to właśnie z niego strona prorządowa próbuje zrobić największego wroga zarówno rządu, jak i rodziców oraz uczniów w Polsce."
Tu więcej,-  artykuł :

>http://wyborcza.pl/7,162657,24627956,strajkujacy-nauczyciele-z-masowym-poparciem-w-sieci-hejterzy.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.3-L.1.duzy<

Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-04-09 15:59
WzK nie kliknęłam na twój link, ale przeczytałam tyt. TO SĄ BZDURY! Nauczyciele NIE MAJĄ POPARCIA ani w sieci ani w życiu! Ludzi, którzy piszą PRAWDĘ nazywasz (nazywają) hejtem?! KPINA!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-09 16:14
"Strajk nauczycieli przybiera na sile. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że dołączają do niego kolejni nauczyciele. - Protestuje 15 179 szkół, czyli 74,29 proc. wszystkich placówek edukacji bezpośredniej - stwierdził na konferencji."
Tu  więcej i źródło:

>https://wiadomosci.wp.pl/znp-wie-ilu-nauczycieli-strajkuje-slawomir-broniarz-podal-nowe-dane-6368464117819521a<

Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-04-09 16:23
Czyli WYMUSZAJĄ NA RZĄDZIE KASĘ :-( A my za to zapłacimy!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-11 10:45

> Hmmm...... PiS - owskie trole nie dają rady zohydzić strajku nauczycieli :
> "Mimo prób zrobienia czarnego PR-u strajkującym, w mediach społecznościowych znaczącą siłą są dziś ci, którzy popierają protestujących nauczycieli.


Dużo chyba zapłaci pis za trolling, a może pretorianie za darmo piszą, bo ich stan nerwów jest w rozsypce. Jak można się 'władzuni jedynie światłej" tak postawić.:-) Posty często jedną ręką pisane, bo pisowe dziadki się nauczyły, że internet ma moc. Wygląda na to, że społeczeństwo jest przeciw, a jest jak zwykle po prostu podzielone.
MEN zastrasza nauczycieli, chce listy osób strajkujących, a do niektórych szkół (wg komunikatu Broniarza) wchodziła po to policja.
Z uwagi na potrącanie pensji cześć pewnie się wycofa, bo kto im zapłaci? "Ściepa" narodowa chyba.
Co z maturami, co z promocjami? Powstaje pytanie na kogo się złość rodziców wyleje?
Na nauczycieli, czy na rząd? Rząd nie widzi, co się dzieje? Na co gra, przekładając rozmowy aż na po świętach? To zagranie powinno być czytelne nawet dla gimbazy (nie mam na myśli uczniów, a stan umysłów niektórych ludzi).
Ci, którzy w necie podszczuwają jadem na nauczycieli też są nieuchwytni.
Ciekawe, czy gdyby te posty odmienić postawiając za słowa "nauczyciele" słowa 'rząd' - też by nie ponosili konsekwencji?
Za moich czasów było przysłowie 'tak długo dzban wodę nosi, aż się ucho nie urwie'. Bo kto pójdzie do zawodu, gdzie jest nikim do poniewierki? Potem zatrudnią w szkołach przysłowiowe kasjerki.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-12 13:30

>Dużo chyba zapłaci pis za trolling,<


dlatego kopią w Mierzeji Wiślanej. Bursztynu tam tyle, że będą mieli problem w jego upłynnieniu ;-) . Prezes miiał sen;);-);-).Szukają już jubilerów i zajmą się produkcją bursztynowych komnat ;-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-12 15:43
Albo srebrnych wież wykładanych bursztynem....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-12 16:47
Ja jednak optuję za budową bursztynowych pomników. Wiadomej osoby.... To by dopiero połechtało próżność szefa szefów......
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-12 19:27
hehehehe ale się uśmiałem... Buahahahaha...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-04-12 19:36
Jak taki wielki kult jednostki to tylko małe miniaturki. Już pewna wdowa generałowa takie rozdawała kiedyś, oczywiście z inną osobą, ale pomysł do wypożyczenia. :-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-25 13:12

>Strajk nauczycieli kosztem dzieci. Czy to jest ok?<




Zależy od punktu siedzenia ... Pewnie powinni przyjść do szkół z petardami i zrobić demolkę(podobną z poprzednich lat) .Uważasz, że petardy i świece dymne przemówiły by do rządzących skuteczniej ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-25 16:17
Wygląda na to, że ten rząd i tak widzi więcej niż poprzednicy. Bez petard.
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2019-06-26 20:14
popatrzcie tylko na TV jedynkę a z drugiej strony TVN! ja z żadna z tych stacji sie nie zgadzam bo doskonale dziennikarze robią wodę z mózgu nam obywatelom jeden kraj a tyle partii? to obraza zdrowego człowieka. lekarz chce tylko leczyć za pieniądze ksiądz modli sie za pieniądze prawo za pieniądze itd. gdzie my jesteśmy w tym wszystkim? czy ten rząd widzi więcej ? nie po prostu jest taka możliwość i to roi a dla jakich celów ano dla dalszego rządzenia . Powiem więcej lekarze mnie zawiedli rząd mnie okradł a ja w tym wszystkim nie umie sie znaleźć po 72 latach zycia po raz pierwszy zwątpiłem w jego sens. i mam stres nie wiem co dalej ale jestem psychicznie do tyłu. czy myślicie ze jak sie czyta te opinie na forum to jest lepiej, dla mnie nie. To nie jest pisane do Lidian ale taki układ postów i tak wyszlo
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-15 20:12
Symbol Francji w płomieniach. Katedra Notre Dame ginie w płomieniach. Wieża już się zawaliła. Pali się od dwóch godzin.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-15 20:55
Właśnie mówią, że pożar dotarł do lewej wieży. Dach to 1300 dębów...Płoną podobno dzieła sztuki ze środka...Tragedia...
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-16 05:26
Ja właśnie przekazuje swój 1% na odbudowę Katedry Notre Dame do fundacji jeden świat ich adres mailowy to outgoing@jedenswiat.org.pl

Krs odnajdziecie w spisie fundacji
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-16 11:28
Żeby coś dostrzec musi to zniknąć . Nie wiem czyja to maksyma(jak mniczyja to moje ;-)) ale to praawda . Pewnie milony ludzi przechodziło koło tej świątyni obojętnie. Wpatrzeni w smartfona, wsłuchani w mp3 szli i ... Pożar i zjednoczeni w smutku zbierają fundusze . Czy tak zawsze musi być, że dopiero tragedia odkrywa nasze zobojętnienie na to co obok nas . Pozdrawiam zmierzła bułła ;-)) .
Nadrzędny - Autor odszkodowaniainfo Dodany 2019-04-16 12:40
To że zbierają i chcą pomóc to nic złego.
Problem w tym że wcześniej nie było środków na szereg zabezpieczeń których prawdopodobnie zabrakło :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-16 12:48
Myślę, że to brak wyobraźni, niechlujstwo a czasem zmęczenie materiału daje na coś ,,,zastanowienie. Mimo wszystko  :-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-16 16:29
Cokolwiek by myśleć o spaleniu katedry to jednak na pierwszy plan wysuwa się żal,- przynajmniej u mnie......
Myślę, że każda osoba  której bliskie są zabytki i dzieła sztuki tak to odczuwa.
Nadrzędny - Autor odszkodowaniainfo Dodany 2019-04-16 22:20
zgadzam się z tą opinią. irytujące zaczynają być już doszukiwania się różnych znaków.. na koniec okaże się że tym znakiem był niedopałek robotnika. tak czy inaczej odczuwa się jakiś smutek. przecież odbudowana katedra już nigdy nie będzie taka sama
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-17 08:28
Z tym niedopałkiem , to chyba żartujesz. Jak od małej iskierki mogą się podpalić belki, które były specjalnie przygotowane, aby nie poddać się ogniowi. Przetrwały wieki. Teraz, to musiało być coś poważniejszego.

Co do znaków, to uważam, że to nieszczęście samo w sobie jest już znakiem dla nas wszystkich, bo zmusiło nas ludzi do refleksji.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-17 08:43
Ty jesteś doświadczona. Przeżyłaś już drugi pożar katedry. ;-) Żartuję oczywiście, żeby nie było . Ale pytanie czy pierwszy pożar  i przyczyna został wyjaśniony?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-17 08:53

>Ale pytanie czy pierwszy pożar  i przyczyna został wyjaśniony? <


Tego nie wiem, ale przy drugim przypuszczam, że przyczyną okaże się to co najczęściej w takich wypadkach występuje : Niedbalstwo i niefrasobliwość kogoś z ekipy remontowej i oczywiście brak należytego nadzoru.... Wniosek taki wyciągam na podstawie podobnych wcześniejszych tragedii. Ktoś użył szlifireki kątowej, posypały się iskry, gdzieś w zakamarku się tliło a jak ludzie opuścili stanowiska pracy to pożar się rozszalał. Tyle w temacie. Każde inne spiskowe teorie układane są jedynie dla potrzeb polityczno-religijnych..... Bo może by tak muzułmanów o podpalenie oskarżyć ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-17 09:04
Już w momencie wybuchu pożaru słyszałem takie opinie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-17 09:08
Możesz uściślić ? Czy opinie o remontujących czy też taką spiskową ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-17 09:29
Brak kontroli ?  Pewnie, gdyby nasi to robili... sprawdzili by ....do dziesiątego pokolenia ;-) . Pewnie, gdyby zachowano wszelkie procedury p.poż nie było by tej konsolidacji w patrzeniu w jednym kierunku tak wielu ludzi . Ludzi, których poglądy polityczne, wiara staje na drugim planie . Są świętości, które warto odbudować, które są ważniejsze od polityki, doraźności. I to one mi pozwalają ukryć się przycupnąć i pomyśleć .nad pełnymi zdaniami również ;-). Pozdrawiam zmierzła bułła ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-17 09:52

>Brak kontroli ?  Pewnie, gdyby nasi to robili... <


Proszę zauważ, że "nasi robią" coraz lepiej......... Pomału ale systematycznie rośnie Polska marka w świecie..... Oby tak nadal.....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-17 10:09

>Proszę zauważ, że "nasi robią" coraz lepiej......... Pomału ale systematycznie rośnie Polska marka w świecie..... Oby tak nadal.....<


Nie twierdzę, że tak nie jest, ale ... Przed nami dłuuuga droga . Wytrwałość, to coś czego nam(i nie tylko nam ) - w budowaniu lepszego jutra, brakuje . Wchodzimy na niebezpieczną drogę w rozdawaniu i... . I co ?Uważasz, że ci którzy nie otrzymali nic będą siedzieli8 cicho? Oj, rząd coś rozwiązał ...Supeł czy problem ?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-04-17 10:20

>Uważasz, że ci którzy nie otrzymali nic będą siedzieli8 cicho? Oj, rząd coś rozwiązał ...Supeł czy problem ?<


W poprzednim swoim wpisie pisałem o tym jak nas postrzegają na zewnątrz. Twoje zacytowane zdania to z naszego podwórka.
Oczywiście PiS-owskie rozdawnictwo nie swoich pieniędzy jest krzywdzące,- bo nie dla wszystkich starczyło a pieniądze były wspólne. Najzwyczajniej dano łapówki wybranym grupom aby uzyskać głosy w wyborach. Można było to zrobić sprawiedliwie poprzez obniżenie podatków. Wtedy wszyscy by skorzystali.
Oby Twoje drugie zdanie " supeł/problem" nie okazało się prorocze bo przymierzam się jeszcze z 30-ci lat w tym kraju pożyć.... Nie jako żebrak czy poddany wschodniego brata.........
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-17 10:40
A tu wszyscy gdybamy i gdybamy a jeszcze nie znaleziono przyczyny pożaru, ja mówię tak, czas to główna przyczyna, działanie i koniec wszystkiego... Aha, i jeszcze jedno, gdyby babia miała wąsy, to byłaby fajnym dziadkiem...
Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-17 15:35

> Możesz uściślić ? Czy opinie o remontujących czy też taką spiskową ?


Chodziło o zamach. Że to muzułmańska sprawka. Bo przecież w ciągu godziny taki pożar od jakiegoś zwarcia nie mógł powstać bez jakiejś "dopałki". Czy to w postaci lakieru czy innego środka łatwopalnego.
Może to nieszczęśliwy zbieg okoliczności ale .....
Ktoś w TV  wspominał o jakiś super systemach p.poż. Ale na czas remontu mogły być wyłączone lub zwyczajnie nie ukończone jeszcze.
A to stwarza sprzyjające warunki do takich akcji. Czy komuś normalnie powstał by pomysł aby zniszczyć wieże Word Center?
Pamiętam jak kiedyś wielokrotnie miałem problemy z rozpaleniem ognia w piecu kaflowym ;-)
Nie raz pewnie rozpalaliście ognisko.
Czasami to trwało, zanim się rozpaliło przygotowane sianko,papier i suche gałązki?
  Nie wyobrażam sobie by zrobić ognisko z takich solidnych belek, bez ożycia np. benzyny bo ropę tęż nie jest łatwo zapalić.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-17 16:14

>Czasami to trwało, zanim się rozpaliło przygotowane sianko,papier i suche gałązki? <


Baaaa.... Nieraz na biwakach z rozpaleniem ogniska walczyłem. Kiedyś nawet słony mandat za takie ognisko dostałem.
Ale proszę weź pod uwagę, że tam w katedrze były zgoła odmienne warunki. Z pewnością mnóstwo pajęczyn ( w każdym kącie poddasza, kilkuset letni kurz) no i drewno, które przez kilkaset lat działania promieni słonecznych też było skrajnie wysuszone. W takich warunkach wystarczy jedna nieopatrzna iskra. A co dopiero taka "Niagara" ze szlifierki kątowej......

>Że to muzułmańska sprawka.<


Doprawdy byłbym daleki od niepotwierdzonego obwiniania wyznawców Islamu....  Jak wcześniej pisałem taki fakt raczej jest kreowany przez odpowiednie kręgi......
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-17 16:35
Oficjalnie taki fakt Francuzom nie był by na rękę. Tam ich jest zatrzęsienie ;-) tak słyszałem.
Wieża Eiffla jest też jakimś symbolem Paryża ale chyba gorzej by się paliła?
Poczekamy na oficjalne komunikaty, teraz to jak gra w totolotka ;-) ale są tacy którzy trafiają.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-17 19:45 Zmieniony 2019-04-17 19:49
Zajmujecie się sprawami francuzów a polskie pomijacie... Jakby w Warszawie palił odbudowany zamek królewski to Francuzi olaliby ten fakt... 
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-17 19:52
jak się będzie palił to będziemy gadać o Zamku Królewskim. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-17 19:59
To może lepiej nie o pożarach a o budowaniu ? Np. są zapędy aby w Warszawie Pałac Saski odbudować. Jak to widzicie ? Warto to zrobić ? No i czy to sprawa na serio czy tylko lansowanie się polityków ?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-17 23:11
Pałac Saski, nie mam nic przeciwko jego odbudowie, jednak jestem przeciwko budowie dwóch wież J. K.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-18 07:04
Dodałbym do tych budowli stawianie setek pomników i zmian nazw ulic.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-18 07:59
Kropku to co napisałeś to są wypaczenia obecnej władzy, być może właściwszym określeniem jest ułomność ?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2019-04-18 17:52
Dokładnie, "wypaczenia", zgadzam się z tobą w stu procentach...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-04-19 18:02

> Chodziło o zamach. Że to muzułmańska sprawka. Bo przecież w ciągu godziny taki pożar od jakiegoś zwarcia nie mógł powstać bez jakiejś "dopałki". Czy to w postaci lakieru czy innego środka łatwopalnego.
> Może to nieszczęśliwy zbieg okoliczności ale .....


No i jest poważne ale....
https://www.o2.pl/artykul/tajemnicza-postac-na-dachu-katedry-przed-pozarem-widac-bylo-blyski-6371962540136577a
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-04-19 18:49
Ważna byłaby precyzyjna godzina tego nagrania i jej zestawienie z chwilą wybuchu pożaru.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-04-24 10:40 Zmieniony 2019-04-24 10:43
Nie jestem specjalistą od pożarów.Wiem jedno; ostrożnosci nigdy za wiele, ale bez przesady i nie twórzmy nowej tradycji ;-) .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-04-24 14:35

>i nie twórzmy nowej tradycji <


No właśnie,- jeszcze niedawno pewna partia polityczna zaczęła tworzyć taką tradycję chadzając wieczorami z pochodniami po Krakowskim Przedmieściu w stolycy... Jak to dobrze, że nie po strychach kościołów...... Np. Bazylice Mariackiej w Gdańsku.....Ech........tam nie ma strychu.......
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 314) (3675843 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill