www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 9) (211457 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-19 10:33
wczoraj słuchałem audycji pr pr 1 gdzieś koło 18 morze trochę dalej był program z posłami itd był poruszony problem kościoła krzyża itd doszedłem do wniosku iż ci sami złodzieje co kradli za komuny dalej to robią i to w sposób perwersyjny na całego z ich wypowiedzi wynika iż chcieli by aby polska była państwem świeckim lecz aby kościół miał większe prawa najbardziej najeżdżali na Palikota co normalne a kto już mówię Józef Zych były PSL-owiec co za komuny oznaczało jak myślicie co trochę historii jak wiadomo reżim to reżim wszyscy którzy mieli styczność z jaką kol wiek polityką za czasów PRL to zdrajcy którzy się nakradli i za tamtych czasów potem bezkrwawa rewolucja i dalej te same mordy wierzcie mi ich rodziny są ułożone na wiele wiele lat mają ciepłe wygodne posadki w różnego rodzaju instytucjach żaden z nich nam ON nie pomorze gdyż oni żyją z nas to zwykłe pasożyty dlatego trwa nieustana walka w naszym kraju o stołki dlatego nam ON tak się wiedzie i dlatego tak będzie dopóki w naszej konstytucji nie znajdzie się wyraźny wpis aby oddali co wzięli padło tam także w tej audycji słowo o kościele że to niby kościół dorabiał się swoimi rękoma tak,ich majątków proszę mi powiedzieć w jaki sposób jak księżom i całej tej bandzie nie chciało i nie chce się pracować tylko a to za chrzest a to za wesele i w końcu za pogrzeb trzeba tym nierobom płacić a oni nam karzą pościć a sami się bawią jak mogą. Prawdziwa historia jet inna nasi dziadowie walczyli dla dobra wszystkich ludzi a komu się dostało politykom i kościołowi a nam dają jakieś gad.żety. Być morze to wielkie słowa i są skierowane do pewnych grup ludzi którzy nas cały czas oszukują i tumanią lecz taka jest prawda i dopóki się z tego nie otrząśniemy to będziemy poniżani i kopani przez swoich rodaków a szczególnie ci najsłabsi którzy nie mogą wyjechać z ego kraju za chlebem gdzie indziej.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-17 11:49
jeszcze jedno jak myślisz dla kogo został stworzone biuro antykorupcyjne to do tej profesorki także się odnosi
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-10-17 11:46
jak myślisz kto jak nie Palikot mógł wbić siekierę po między bandę czworga czyżby ojciec dyrektor a może ktoś inny ta siekiera to słowa okrutne dla niektórych jednak prawdziwe ,starzejesz się już chyba lub brak ci tupetu spójrz co się dzieje na świecie dokąd nas zaprowadził kościół i bankowcy politycy i reszta tej zgrai profesorki doktorki itd wszyscy mają lub mieli brudne ręce a niby jak myślisz skąd mają takie wypasione fury piękne domy co wygrali w totka lub legalnie zarobili to czysta bajeczka RUCH KTÓRY POWSTAŁ w USA potem przelał się na całą prawie Europe zaczajając o Polskę jest bardzo ale to bardzo potrzebny a polska nazwa to OBURZENI POCZYTAJ COŚ NIE COŚ O TYM RUCHU a poznasz coś nie cos jestem całym sercem z nimi szukałem strony gdzie można ich poprzeć niestety nie znalazłem wie tu trzeba ich popierać nie pisze dla czego gdyż myśle ze nie jesteście wszyscy w temacie jak się coś dowiecie napiszcie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-17 13:06
123456 wg Ciebie wszyscy mają brudne ręce i wszystkie "wypasione fury"  są kradzione. Przeginasz.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-17 13:18
jak myślisz po co był i jest IPN i różnego rodzaju służby do ścigania i korupcji być może ze nie wszyscy lecz są wyjątki którym się nie udało uciec przed prawem lecz oni trochę później i tak zostaną wykryci co jakiś czas zresztą się sami ujawniają wiesz po co to wszystko jest po to aby ktoś nie czekał latami  w kolejce np na zabieg lub przeszczep implantu a inny po znajomościach ma na drugi dzień to doktorków a profesorki po to aby mimo zaliczonych wszystkich egzaminów z pozytywnymi wynikami ktoś nie dostaje pracy tylko dlatego że ktoś inny dostał w łapę i po to jest to co dzisiaj napisałem i to co się teraz dzieje na świecie tak że jeśli znasz takiego prof który nie brał to napisz jego imię i nazwisko wyraźnymi literami gdyż ich zadaniem jest udowodnić ze nie brali nawet papierze brali już nie wspomnę o innych 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-19 11:30
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Internauci-oburzeni-oszukali-nas-plakac-sie-chce,wid,13907039,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-19 11:47
cyrk był jest i będzie
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-10-20 12:42
zadam ci jedno pytanie czy zastanawiałaś się nad tym czy my ON jesteśmy zdrowi a to wszystko to nie jest cyrk tylko próba grania jakiegoś niesamowicie brudnego aktorstwa czy widzisz co się dzieje na świecie strajk za strajkiem a morze czas już abyśmy wszyscy ON wzięli się za ręce i powiedzieli dość.Nie mam pojęcia dlaczego na tym forum nie rozmawia sie o sprawach poważnych i w jaki sposób można np; wpłynąć na rząd aby żyło nam się lepiej nie wiem przypadkowo czy z naszych pomysłów już ktoś nie korzysta, coś ostatnio bardzo często waruje mój komputer i chyba wiem dlaczego a twój jak tam
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-20 18:56
A konkretnie to jakich pomysłów?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:26
rogal, a tak w szczególe to o czym ty piszesz??
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:27
też go nie rozumiem
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:29
Nie dziwię się Basiu!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:31
czyli uważasz mnie za tępaka ?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-20 19:36
NIE!!! Ja też nie wiem o co biega!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-20 19:53
ok
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-21 09:24
"nie wiem przypadkowo czy z naszych pomysłów już ktoś nie korzysta". Pytam o jakie pomysły chodzi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-21 09:28
Wprawdzie pytanie skierowane nie do mnie, ale ja też zauważyłam, że z naszych tematów - wypowiedzi - nie wiem, jak to nazwać, korzystają redaktorzy Integracji. Podejmują temat, rozwijają i piszą artykuły. Myślę, że to dobrze. :-)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-21 16:41
Nawiążę do linku, jaki podała Lidian:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Internauci-oburzeni-oszukali-nas-plakac-sie-chce,wid,13907039,wiadomosc.html
Zacznę od znanego powiedzenia "punkt widzenia, zależy od punku siedzenia", czyli każdy widzi co innego, albo to, co mu wygodne i tak też interpretuje rzeczywistość.

>Temat krzyża w sali sejmowej wzbudził największe od czasu wyborów emocje wśród Internautów, dzieląc ich na dwa wrogie, atakujące się wzajemnie obozy. Internauci sprowokowani żądaniem Janusza Palikota, aby usunąć krzyż z sali sejmowej kłócą się o historię Polski i Kościoła, religię, a nawet o genezę i znaczenie tego symbolu. W tysiącach komentarzy przebija się wiele opinii, według których obecna dyskusja jest "kompletnie nie na temat"<


A właśnie, że jest temat i to bardzo poważny. Jeżeli chcemy mieszkać w nowoczesnym i świeckim państwie, to najpierw musimy zrobić porządek tam, gdzie zapadają najważniejsze decyzje i stanowione jest prawo. Takim miejscem jest sala sejmowa. Jeżeli w Sejmie nie przestrzega się prawa i chyłkiem, pod osłoną nocy posłowie wieszają symbol religijny, to o czym to świadczy? O bezprawiu, bo tylko w nocy skrada się złodziej, aby bezprawnie wejść w posiadanie cudzej rzeczy. W tym przypadku skradziono nam suwerenność państwową i staliśmy się państwem wyznaniowym, podległym Watykanowi i kler dyktuje nam prawo. Przy tym sowicie jest opłacany z naszych pieniędzy i grabi majątek narodowy przejmując z bonifikatą 99% atrakcyjne nieruchomości.
Czy przez to Narodowi żyje się lepiej, że ma taką "opiekę bożą"? Wręcz przeciwnie, bo brakuje na wszystko. Nie będę wyliczał, bo sami wiecie, jakie problemy mają osoby niepełnosprawne. Państwa  nie stać, aby ulżyć doli biednym i schorowanym, ale stać opłacać armii darmozjadów. O przepraszam, kapelanów.

>Zaczęło się. Będzie wojna z „Palikotami”. Będą zniesławiania, pomawiania, polowania, prowokacje, obrona krzyża, kłamstwa, krzyki, wrzaski, piski, a za kulisami – fałszowanie teczek w Instytucie Patologii Narodowej. Czy się z tego cieszę? Oczywiście, że nie. Naszemu krajowi potrzeba rozwoju i stabilizacji. Ale musimy przez to przejść, by oczyścić polskie elity z pasożytów i oszołomów. Dlaczego zaczęliśmy od sejmowego krzyża? Ktoś powie, że to błąd, bo na przykład domagając się rewizji postanowień Komisji Majątkowej – największej grabieży (ponad 60 mld zł) w majestacie prawa w dziejach Europy, a może i świata – z pewnością „Palikoty” zdobyłyby dużo większy poklask i sympatię społeczną. Zapewniam, że dojdziemy powoli do wszystkiego, ale trudno nie zacząć od konstytucji i od sali, w której składać będziemy ślubowanie. Bo chyba nikt nie myśli, że chodzi tu o krzyż jako taki, co jednak usilnie próbują dowieść media.<
>Pragniemy jednak żyć w praworządnym państwie i jako obywatele tego państwa nie możemy się pogodzić z nieprzestrzeganiem Konstytucji RP – ustawy zasadniczej, najwyższej instancji prawa stanowionego! Ponadto doskonale rozumiemy, że krzyż na sali sejmowej, a także w innym państwowym urzędzie czy szkole, może przeszkadzać osobom wyznającym religię inną niż chrześcijańska (oraz tym prawdziwym chrześcijanom, którzy oddają cześć Bogu, a nie krzyżowi). Ci mają wówczas prawo nie traktować Polski jako swojej ojczyzny, skoro poddana jest ona obcej im religii. I tak się właśnie dzieje, a nawet jest gorzej, bo wyznawcy innych kościołów, religii oraz ateiści, agnostycy i antyklerykałowie zmuszeni są przez polskie państwo do płacenia podatków na jeden panujący Kościół watykański.<
>Trudno się oprzeć wrażeniu, że symbolem tej całej polskiej patologii jest krzyż wiszący niezgodnie z prawem obok państwowego godła. Wisi on w Sejmie niczym zwycięski sztandar Watykanu zatknięty w nocy przez jego dwóch pijanych najemników. I jako taki jest broniony przez ich następców. Nie jako symbol religijny czy nawet kościelny, ale jako symbol poddania państwa jednej religii i jednemu kościołowi. Czy ktoś bowiem widział, żeby Niesiołowski, Jurek albo inny Gowin modlili się pod wejściem na salę obrad? Czy choćby wzdychali w tym kierunku? Otóż wręcz przeciwnie – w bezpośredniej bliskości symbolu własnej wiary kłócili się, obrażali, pluli jadem i kłamali. Krzyż w Sejmie pojawił się dopiero jesienią 1997 roku – 8 lat po Sejmie kontraktowym – i NIKOMU przez te 8 lat jakoś go nie brakowało. NIKT też spośród stanowiących prawo nie zareagował na jego powieszenie – jawne bezprawie. Jako żywo nasuwa się tu analogia z ostatnimi latami I Rzeczypospolitej, kiedy kolejne sejmy stanowiły prawa, których sami posłowie (po części zdrajcy, z prymasem i biskupami na czele) ani myśleli przestrzegać. W ten sposób, mając najlepszą na owe czasy Konstytucję 3 maja, straciliśmy na 123 lata własne państwo.<
>A dlaczego Polacy mają tak ambiwalentny stosunek do prawa? Ano zawdzięczają to właśnie Kościołowi, któremu tak ślepo służą.<
>działa zgodnie z naczelną zasadą Ecclesia supra– Kościół ponad wszystko – według której dobro Kościoła (ziemskie, czyli materialne) ważniejsze jest od Boga, którego zastępuje papież; od Biblii, którą Watykan interpretuje według własnych potrzeb; a także od przykazań, z których łamania można się w każdej chwili wyspowiadać. A dodatkowo wszystko, łącznie ze zbawieniem, można kupić za pieniądze (np. msze, pokropki czy tzw. wypominki za zmarłych). Także celibat kleru jest po to, żeby go łamać, podobnie jak śluby ubóstwa w zakonach itd. Takiej obłudy Kościół „matka” uczy swoje dzieci i taką mentalność zaszczepia im od przedszkola na katechezie. Gdzie tu jest miejsce na życie wiarą?<


Źródło.
Oczywiście łatwiej głośno wołać, że Palikot walczy z krzyżem, aby za chwilę ustanowić nowe prawo odnośnie grzebania zmarłych. Jak zwykle Kościół mówi NIE.
Nie będziesz mógł tego już robić? Kościół protestuje
Kościół rzekł, że urna to pogański zwyczaj. A choinka, pisanki i inne to co? Oj dają się ludzie ogłupiać, dają. A powiedzenie "z prochu powstałeś, w proch się obrócisz"?  Ale głównie chodzi o  pieniądze i o to, aby najpierw trumna trafiła do kościoła, a później kremacja. Czyli dwa pogrzeby i by człowieczek czuł się  mały i chodził na pasku Krk.


Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-21 18:54
A' propos kremacji (nie ja wybieram temat)...

Listu o którym mowa jeszcze nie upubliczniono (tytuł: „O szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu związanych z kremacją zwłok”, do odczytania 13 listopada w kościołach) więc krótko:

Kremacja jest w katolicyzmie dopuszczalną formą pochówku, chyba, że ktoś jest kremowany po to, żeby zamanifestować sprzeciw wobec wiary (no ale w tym wypadku, prawdopodobnie nikt i tak nie będzie prosił o mszę nad zmarłym). Źródło. Tradycyjnie wybiera się jednak raczej pochówek ciała.

> Czyli dwa pogrzeby


O ile dobrze rozumiem, msza ma się odbyć nad jeszcze nieskremowanym ciałem (czyli nad trumną, a trumna i tak przy kremacji występuje, bo do pieca wsuwa się nie ciało, a trumnę z ciałem w środku). Poem następuje kremacja i pogrzeb. Nie ma żadnego drugiego pogrzebu.

> chodzi o  pieniądze


Wydaje mi się (może znów źle myślę?) że czy tak, czy siak obrzęd kościelny jest jeden (jeśli ktoś chce, nie ma przecież obowiązku odprawiania mszy za zmarłego...). Ta sama msza pogrzebowa i nad ciałem w trumnie, które zostanie złożone do grobu, i nad ciałem, które zostanie następnie skremowane. Mszy jest tyle samo więc pieniędzy tyle samo. Znajdź lepszy argument, bo ten się nie trzyma matematyki.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-21 19:05
Trzyma się matematyki, bo: teraz kremuje się ciało w prostej trumnie, natomiast do pochówku z ceremonią złożenia do grobu, każdy będzie kupował trumnę okazałą. Poza tym co z prochami, przecież też trzeba gdzieś je złożyć (o ile pamiętam, nie wolno trzymać w domu).
Już w mediach mówiono o podwójnym pochówku. Ja na razie nie pasjonowałabym się tematem. Na pewno jakoś poukłada się.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-21 19:15
można trzymać w domu
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-22 12:32
Nie można Basiu - tak stanowią przepisy.
Ale wróćmy do żywych :-))))
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-22 13:38
MOŻNA WIEM COŚ O TYM
NIE JESTEŚ PEWNA TO SIE NA TEN TEMAT NIE WYPOWIADAJ
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-21 20:12 Zmieniony 2011-10-21 20:26

> natomiast do pochówku z ceremonią złożenia do grobu, każdy będzie kupował trumnę okazałą.


No ale na tym Kościół już nie zarabia. Jeśli dobrze rozumiem, Nachbar twierdzi, że Kościół zyska na tym, że ewentualne obrzędy będą się odbywały przed kremacją.

> przecież też trzeba gdzieś je złożyć


Może ja czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się, że w tej kwestii decyzja episkopatu nic nie zmienia. Teraz też się ludzi kremuje i podchowuje skremowane zwłoki - przy zastosowaniu procedury wskazanej przez KEP to się nie zmienia, jeśli się nie mylę.

A w ogóle przepisów w tej sprawie nie wymyślili sobie dwa lata temu polscy Biskupi. Jeśli wierzyć temu źródłu, sprawa ma dłuższą historię: http://ekai.pl/analiza/x44760/bez-urny-w-kosciele/

EDIT: Tu (klik) są w miarę dobrze opisane zasady przeprowadzania pochówku z kremacja. Nie widzę tam problemu "podwójnego pochówku"

Na przechowywanie prochów gdziekolwiek poza cmentarzem, wedle mojej wiedzy, nie pozwala ani Kościół ani polskie prawo świeckie (z powód sanitarnych, nadzoruje to Ministerstwo Zdrowia).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-22 12:31
Nie bardzo rozumiem, dlaczego odnosisz się tylko do kościoła - czy zyska, czy nie. Ja mówiłam o podwójnym pochówku. Traci bezwzględnie organizator ceremonii, ktokolwiek by  to nie był.
A w ogóle to chcę jeszcze żyć i to ostatnie moje słowa w tym temacie :-)))
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-22 16:14
Ale kiedyś umrzesz!!! Twoje biedne dzieci będą miały przes... ( do kryształ-z paprochami)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-22 17:48 Zmieniony 2011-10-22 17:52

> Ja mówiłam o podwójnym pochówku.


Widzisz, a ja z kolei odpowiadałam Nachbarowi, który postawił konkretną tezę dotyczącą tego, że to Kościół skorzysta z tego układu finansowo. I to ten aspekt mnie w tym momencie interesował najbardziej.

Aczkolwiek znów podkreślam, że nie widzę żeby był tu jakiś podwójny pochówek. Jest (ewentualnie, zależnie od tego co wybitą organizujący pogrzeb) kwestia "ładniejszej" trumny i to wszystko.

> chcę jeszcze żyć


Oczywiście słusznie. :-)
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-24 13:16
Jak wiesz do kryształek pochodzę z wioski i zbytnio nie słyszałem o kremacji, ludzi którzy odeszli na zawsze jednak, mam znajomego grabarza co jak tylko ktoś umrze zaraz krzyczy że zarobi na skórze,głupie to tak samo jak on jest głupi, i dziwi mnie to ze taki proceder trwa już od lat i nikt jakoś nie morze wpłynąć na jego postępki. Sławni ludzie mają problem co zrobić ze swoim ciałem po śmierci nawet i to ich denerwuje natomiast ci naprawdę sławni porostu chcą aby ich proch zostały rozsypane mnie osobiście jest obojętne co zrobią ze mną jak odejdę w inny wymiar czasu i przestrzeni gdyż już nie będę płacił choćby podatków.Na temat innego wymiaru czasoprzestrzennego co z nami dzieje się jak umrzemy już dość napisałem tak że nie zmieniam zdania co do wyborów i polityki cóż tak naprawdę to nic się  nie zmieniło po za tym iż debatują nad żołnierzami jak zginą a konkretnie nad odszkodowaniami jak mają płacić czy tak jak za Smoleńsk czy normalnie standardowo, pozostaje pytanie jak coś trzeba dać to komuś trzeba wziąć i jak myślisz w kogo na początek uderzą bo ja wiem w nas ON rencistów i emerytów jednak pod płaszczykiem że to niby armia ma płacić tak ale armia skąd weźmie też wiem ze z budżetu tak ze wiesz mi za wszystko zapłacą najsłabsi
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-21 17:44
A ja kryształku uważam, że to plagiat! Redaktorzy powinni być od nas mądrzejsi!! Biorą za to pieniądze!!!!!
Gratuluję spostrzegawczości - to nie "złośliwość" lecz uznanie.
Pozdrawiam - w końcu
:-)
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-24 13:21
dziwi mnie to naprawdę ze taki uczony człowiek jak ty nie masz pojęcia o czym pisze pomyśl
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-10-24 21:00
Wrzucę tu swoje parę groszy bo z życia wzięte:

Czy pochówek może być podwójny? Według mnie tak.
Czy przed kremacją są obrzędy kościelne?
Tak, oczywiście, że tak bo często życzy sobie tego rodzina za który płaci. Jest jednak wybór co do.....:
Trumna z ciałem ma prawo być na mszy żałobnej potem (tu się pogubiłam co do niej) jest w domu przedpogrzebowym lub zakład pogrzebowy wiezie do kremacji.
Urna z prochami też ma prawo być w kościele na mszy i też nie za darmo i też tak jak rodzina sobie życzy. Tę część obrządku niektórzy ganią. Kościół za pieniądze zrobi wszystko co chcemy.

To smutne co napisałam, ale po kilku latach wiele da się napisać bo czas nie goi ran, ale je lekko zaciera.

Pozdrawiam wszystkich.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-24 21:39
Już myślałem ,ze pomyliłaś wątki  ale nie. Ty zadajesz pytanie Lidian która w tym temacie wkleiła link o krzyżu. Myślę ,ze ona powinna wiedzieć .

A przy okazji przeczytałem tam komentarz który też pasuje do dzisiejszego czasu

> Argumentami historycznymi posługują się też chętnie przeciwnicy zdjęcia krzyża. - Ateiści, niby jesteście tacy mądrzy wykształceni, ale gdyby nie chrześcijanie, już dawno bili byście pokłony w stronę słońca każdego dnia o 12. Tak, to chrześcijaństwo przeciwstawiło się fali Islamu, która mogła zalać całą Europę. I to też dzięki Polakom, kłania się historia - pisze Internauta Czaddylankuper74.

Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-19 05:01
Znalazłem wątek na temat wyborów 2011 :-)  jeszcze wtedy mnie nie było na tym forum. Z ciekawością poczytam Wasze komentarze.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-24 10:43
      

> Miałem napisać dłuższy artykuł lecz wszystko jest wiadome nie idę


To byłeś czy nie, bo nie doczytałem       
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:41
I ja mam też ciągle ten sam dylemat jak Ty.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 9) (211457 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill