www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 8) (211075 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-10 20:59
A nie zastanawia Cię, jaki elektorat głosował na to ugrupowanie i dlaczego SLD poniósł klęskę?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-10 22:27
Nie byłaby tego pewna...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-11 07:53
Młody elektorat, no i skrajnie lewicowe bojówki.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-11 14:11 Zmieniony 2011-10-11 14:22

>Młody elektorat, no i skrajnie lewicowe bojówki.<


Jesteś tego pewien? Jeżeli wierzyć mediom, to wygląda to tak. Cytuję za TVN24: http://www.tvn24.pl/12690,1720286,0,1,typowy-wyborca-palikota-mlody-mezczyzna,wiadomosc.html

>ELEKTORAT PARTII<


PO
Kobiety - 54,9 proc.
Mężczyźni - 45,1 proc.

Wiek:
18-25 lat - 11,5 proc.
26-39 lat - 28,4 proc.
40-59 lat - 35,9 proc.
60 + - 24,2 proc.

PiS

Kobiety - 52,2 proc.
Mężczyźni - 47,8 proc.

Wiek:
18-25 lat - 11,0 proc.
26-39 lat - 20,4 proc.
40-59 lat - 38 proc.
60 + - 30,6 proc.

>Ruch Palikota:<


Kobiety - 36,9 proc.
Mężczyźni - 63,1 proc.

Wiek:

>18-25 lat - 32 proc.<
>26-39 lat - 30,5 proc.<
>40-59 lat - 25,8 proc.<
>60 + - 11,7 proc.<


Jak z tego widać, za PO i PiS głosował elektorat w podobnym wieku z przewagą na  ludzi starych. O czym to świadczy? Moim zdaniem o tym, że ten przedział wiekowy jest na tyle zindoktrynowany przez Krk, że głosuje zgodnie z linią ideową Kościoła. Zatem nie ma mowy, aby przez najbliższe lata w Polsce cokolwiek się zmieniło na lepsze.
Inaczej sytuacja się przedstawia w elektoracie Ruchy Palikota. Na Ruch Palikota głównie głosowali ludzie młodzi, a więc ci, którzy chcą mieszkań w państwie nowoczesnym i przyjaznym wszystkim obywatelom. Trzeba raz, a porządnie posprzątać, aby ludzie młodzi i wykształceni nie musieli wyjeżdżać "za chlebem" i pracować za granicą.
Tego nie dokonają znani i może nawet lubiani politycy, którzy po raz "enty" zasiądą w parlamencie. ONI już byli i nic nie zrobili dla Polaków. I nie zrobią, bo poszli do sejmu i senatu, aby utrzymać status quo (niezmieniony stan rzeczy).
Jeżeli ktoś uważnie śledził debaty przedwyborcze, to takim charakterystycznym była debata przedstawicieli czterech ugrupowań, na którą nie wpuścili Janusza Palikota.

>Palikot brak zaproszenia na debatę ocenił jako "zmowę elit". "Dostałem maila od pana Adama Pieczyńskiego, szefa TVN24, że zaproponowali dzisiaj wszystkim komitetom, żeby dopuścić mnie do wzięcia udziału w tej debacie i wszystkie komitety odmówiły, co potwierdza tezę, że jest zmowa" - powiedział Palikot.<


Debata liderów bez... liderów
To też o czymś świadczy, że obecnie, gdy znany jest wynik wyborów, bano się Palikota i robiono wszystko, aby to ugrupowanie nie weszło do sejmu.
I tak właśnie wygląda demokracja w polskim wykonaniu.
Jest jeszcze jedno, na co chciałbym zwrócić uwagę. Otóż Janusz Palikot robił kampanię wyborczą za swoje lub swoich zwolenników pieniądze. Natomiast partie rządzące kampanię robiły za pieniądze wszystkich podatników, gdyż są dotowane z budżetu. Partie te wydawały więc miliony naszych pieniędzy, aby ponownie dostać się do władzy, zasiąść w ławach sejmowych lub senackich i nadal żyć na nasz koszt.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-10-12 10:57
Nie byłem na wyborach lecz duchem byłem za Palikotem NAPISZE do niego par słów lecz nie dzisiaj gdyż nie mam dobrego humoru jakaś ta pogoda taka pod psem lecz na kolejnych wyborach na pewno na niego zagłosuje oczywiście jeśli mi się jego polityka spodoba bo jeśli coś zacznie kręcić to wiecie jak dzisiaj jest podobnie jak z J Tymoszenko na Ukrainie i to jest przecudowna demokracja kradła udowodniono jej i basta a u nas cóż najpierw udowadniają że się nie da potem sami kradną ŻYCZĘ ZDROWIA
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-10-13 09:25
123456 nie byłeś na wyborach to nawet się na ten temat nie wypowiadaj,widzę że po wyborach to się mądrzysz i próbujesz nam udowodnic że coś zrobiłeś dla Polski.Nic nie zrobiłeś i też niczego nie wymagaj,pogoda ci przeszkodzila biedaku ja do lokalu jechałem na wózku i nie myślałem o tym ze tam kropi mały deszczyk i potrafiłem zagłosowac.Jesteś żałosny myslisz że ktoś za ciebie odwali robotę a ty zbierzesz smietankę.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-10-14 15:54
daj sobie na wstrzymanie niewiele ludzi głosowało a słyszałeś o wolnej karcie jak myślisz ja mogę nawet biec i co jakoś nie pobiegłem gdyż wiesz mi zmiany będą tylko wtedy kiedy politycy będą odpowiedzialnymi ludźmi a nie bada złodziei mam nadzieje iż nie maż z nimi żadnej stycznosci bo ja akuratnie nie mam walczę o co innego
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-16 14:50
"mogę nawet biec", jednooki między ślepcami?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:56
Bogacz między biedakami?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-12 13:26
Nachbar - zgadzam się z Tobą. Scenę polityczną trzeba przewietrzyć, ale nie wróżę RP dobrze, a to dlatego, że elity ustawiły się na "nie". Zmartwiło mnie, że rząd ma do końca roku być w nie zmienionym składzie. Przez ten czas można przeciwnika zlikwidować, albo skutecznie uciszyć.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-13 08:39
Przewietrzanie sceny politycznej  u nas wygląda tak, że przestawia się tylko stołki.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kopacz-marszalkiem-jest-decyzja-po-w-sprawie-koali,1,4879056,wiadomosc.html
Może jest dobrą kandydatką na to miejsce , nie wiem, ale wygląda to tak jak powiedziałam wyżej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 15:09
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-traci-grunt-pod-nogami-Zostanie-zmieciony,wid,13890350,komentarz.html

Przeczytajcie , tu jest nie tylko o Palikocie.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 15:19
Ta pani wypowiada się tendencyjnie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 15:23
Też mi komentarz. Tak można o każdym powiedzieć.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 15:39
Nie bardzo rozumiem - mówiłam o P.prof.Staniszkis
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 15:46
Ja również. Chodzi mi o to , że każdą wypowiedź można tak osądzić. W pewnym sensie każdy z nas jest tendencyjny. Wszystko zależy od tego kogo popieramy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 15:52
No, ale chyba mam prawo powiedzieć co sądzę w temacie, do którego podałaś link. Co to za słowa "Też mi komentarz..."
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 16:00
Ok. Myślałam, że rozwiniesz swoją wypowiedź. :-)))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 16:14
Chciałaś, żebym odniosła się do tego co myślę o RP?
Mogłaś sama skomentować artykuł :-)))
Ja trzymam za nich kciuki!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 16:21
Prawdę mówiąc bardziej chodziło mi o to co powiedziała o PO. Co się zaś tyczy pana Palikota, to mam inne poglądy, a jego metody "rozmowy" nie podobają mi się.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 16:24
Masz prawo tak sądzić. W temacie PO pewnie trochę racji ma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-13 16:27
Coś mi się zdaje , że w temacie PO nie tylko trochę racji ma.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-13 19:35
W skrócie wybory można skomentować tak: wybraliśmy stary/nowy rząd, czyli nihil novi sub sole. Pani Staniszkis ocenia wynik wyborów na zasadzie: punkt widzenie zależy od punktu siedzenia. Oczywistą oczywistością jest, że przegrany, po raz kolejny, PiS ma lepszych fachowców od PO i PSL. Takim stwierdzeniem niczego nie ryzykuje, bo przecież nikt tego "w praniu nie sprawdzi". Ma jednak w jednym rację, jeżeli mówi o arogancji. Każda władza demoralizuje. Załapanie się na drugą kadencję jest tym bardziej demoralizujące. To daje poczucie pewności siebie, a pewność już niejednego zgubiła.
Jak pisałem przed wyborami, jedynie zmiana składu osobowego sejmu i senatu może coś zmienić. Jest już pierwsza jaskółka w postaci Ruchu Palikota. Wprawdzie pani profesor wróży rychły koniec tej formacji, jednak jest to raczej pobożne życzenie. Pani profesor nie bierze pod uwagę, w jakich okolicznościach RP powstał i  dlaczego zyskał tak dużą popularność. Trzeba przyznać, że w kilka miesięcy 10% startując od "zera", to imponujący wynik. Panią profesor to nie zastanawia. A powinno, skoro:

> Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.<


Źródło.
Jednym z podstawowych celów, jakie sobie postawił Janusz Palikot, jest stworzenie nowoczesnego państwa. Nie da się jednak tego dokonać, gdy sejm będzie miejscem propagowania jedynie słusznej ideologii religijnej. Nie tylko przy pomocy symbolu religijnego, ale również ustaw uchwalanych w duchu tej ideologii. Nie kłóci się to w żaden sposób z wolnością religijną, bo tę zapewnia konstytucja, jednak w Polsce nie mieszkają tylko sami katolicy. Janusz Palikot ma rację, bo sejm jest miejscem neutralnym, a nie do manifestowania swoich przekonań religijnych. A jeżeli już, to w sejmie powinny zawisnąć symbole wszystkich wyznań. Jeżeli wisi tylko jeden, jest to dyskryminacja innych wyznań. O tym powinni wiedzieć posłowie prawicy, którzy cichcem, pod osłoną nocy, powiesili krzyż w sali sejmowej. To oni zaczęli tę "religijną wojnę".
Oponentom Janusza Palikota warto polecić korepetycje z historii Polski z uwzględnieniem roli Krk, szczególnie w czasie rozbiorów.
[url= https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=13374]Inne oblicze historii Polski.[url]
Dzisiaj Polska jest podzielona.
KTO DZIELI POLAKÓW?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 19:50
Z Twoim postem zgadzam się w 100%. Proponuję założenie nowego wątku o poszanowaniu symboli nie tylko religijnych.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-13 20:23
Moim zamiarem było ukazanie, jak wielki wpływ ma osobowy skład sejmu na podejmowanie ustaw i stanowienie prawa, gdy w ławach zasiadają osoby, które zamiast reprezentować społeczeństwo, reprezentują swój światopogląd i wykorzystują aparat władzy do zunifikowania społeczeństwa pod względem wyznaniowym. Innymi słowy, mamy państwo wyznaniowe.
W tym układzie nie ma możliwości przeprowadzenie zmian, w tym uporządkowanie budżetu, aby zamiast na na ideologię religijną, środki te przeznaczyć na cele służące społeczeństwu. Pod tym względem nie trzeba zmieniać prawa, a jedynie je przestrzegać, bo istnieje konstytucyjny rozdział Kościoła od Państwa. Jak na ironię, nawet w Biblii zapisano, aby "oddać co boskie Bogu, a co cesarskie  cesarzowi". Więc niech posłowie "klęcznikowi" nie ściemniają, że Janusz Palikot robi "religijną wojnę". Jeżeli chcemy mieś nowoczesne państwo, to najpierw musimy zrobić z tego państwo świeckie i takie prawo. Nie przeszkadza to w niczym, aby katolicy postępowali zgodnie z doktryną swojego Kościoła.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-13 20:31
Tak to wygląda z naszej strony. Jednak po mojej rozmowie z własnym synem mam wątpliwości. Powiedział mi mianowicie, że inne państwa nawet na fladze mają symbole religijne. Wcale nie oznacza to, że nie szanują innych wyznawców, ale świadczy o woli większości. Trzeba byłoby jednak głębiej zastanowić się nad tym.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-13 21:10
MOIM ZDANIEM  POWINNA ZADECYDOWAĆ WIĘKSZOŚĆ O TYM CZY KRZYŻ MA WISIEĆ CZY TEŻ NIE
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-13 21:13
Zatem mamy zdania podzielone. Ja staję po stronie prawa. Umieszczenie jednego symbolu religijnego dyskryminuje inne wyznania, a to już jest poważne naruszenie Konstytucji.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-13 21:27
jakoś nikomu nie przeszkadzało do tej pory
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-14 08:10
wydaje mi się że nie jest ważne kto więcej wydał ludzie tak zagłosowali i tyle
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-14 08:32
Chodzi o to ile kasy z naszych podatków na to poszło.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-14 09:40
zawsze z naszej kasy szło
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-14 11:08
Nachbar - prawo tworzą ludzie i powinno im służyć, a nie ograniczać. Moim zdaniem wojna o krzyż jest jednak niepotrzebna, są ważniejsze zadania. Poza tym P.Palikot rozczarował mnie. Wypomina P.J.Kaczyńskiemu zmianę poglądów z ateistycznych na religijne. Każdemu wolno zmieniać siebie. Wytykanie komuś przeszłości świadczy o własnej słabości. Pewnie skończy jak SLD, albo gorzej.
Wracając do krzyża, Polska usiana jest krzyżami (choćby przy drogach), jakoś nikomu nie przeszkadzają. Więc po co ta awantura?
Może zostawić krzyż na miejscu i cały gmach sejmu. Pamiętacie kampanię wyborczą, politycy wygłaszali swoje przemowy do Narodu w plenerze, a P. Kaczyński nawet na tle schnących liści tytoniu. Może niech swoje posiedzenia przeniosą w plener, w pobliże schnących liści tytoniu. Świeże powietrze przewietrzy im głowy, a "skręt" lub fajka pokoju pomoże w dojściu do consensusu (ostatni werset to sarkazm).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-14 12:40
Jeszcze nie tak dawno Palikot składał przysięgę kończąc ją słowami: "Tak mi dopomóż Bóg" . Wszystkie wiadomości to przypomniały i  pokazały.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-14 13:28
było mineło zapomniał
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-14 14:16
Te słowa akurat nie świadczą o jego ideologii. Może jest głęboko wierzący i dlatego żąda zdjęcia krzyża z miejsca, w którym zapadają decyzje niekoniecznie zgodne z duchem chrześcijaństwa, czy naukami Jezusa. Może bardziej czci krzyż niż nam wydaje się,
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-14 14:18
Mylisz się . Oficjalnie temu zaprzeczył kilka dni temu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-14 14:55
jego sprawa nie ma sensu tego roztrząsać
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-14 15:50
w usa wszyscy prezydenci kończą w ten sposób i u nas także podobnie lecz to nie rozwiązuje sprawy,państwo od kościoła powinno być już dawno oddzielone, gdyż jedno drugim się posługuje a nie wini ludzie cierpią a tak jak by sie oddzielili to wtedy być morze powtarzam być moze wiele by sie mogło zmienić na pewno nie na gorsze a to z tego powodu ze nie zwalali by winy na siłę wyższą lecz na szukali by wśród swoich. Choćby ostatnie powodzie ile ludzi ucierpiało i jak Oś w tej sprawie niewiele się dzieje a tam także przebywają ON,CHODZI MI MIANOWICIE O TAKĄ SPRAWĘ ŻE u nas w naszej ojczyźnie jest tak ze oficjalnie nie zwala się na siły wyższe rożnego rodzaju niepowodzeń wypadków powodzi pożaru itd gdyż kościół zabronił a jeśli się dobrze przyjrzeć sprawie to nie bóg jest winien lecz człowiek i tu jest pies pogrzebany że jest ślepa uliczka np;powodzie ;wały powinny być zabezpieczone od samego początku czyli zaraz po wojnie tak lecz kto się spodziewał powodzi i tak jest nadal w mojej miejscowości budują orlik nie wiem po co czyżby było więcej sportowców myślę ze nie ze na wybudowanie tego rodzaju inwestycji jest bardzo duży fundusz a przy okazji można się nieźle obłowić choćby na przetargach.  WIĘC WSZYSTKO OPIERA SIĘ O KASĘ i mogę się założyć ze jeśli by wziął jakiegoś człowieka z branży lecz z innego kraju to na pewno by koszty budowy by były o połowę tańsze oczywiście w naszych polskich warunkach. Dlatego nie może być zwalania winy na to że piasek ma inny kolor bo to nie prawda morza go polać farbą nie może także mieć innej konsystencji  piasek to piasek a skała to skał a glina to glina jest tylko jedno pytanie do tych ludzi którzy to budują ich dacze w między czasie także są budowane.Gdyby było państwu Siweckie to proszę jest prokura to i ktoś za to odpowiada i idzie siedzieć na długie lata gdyż jak wiadomo niema ludzi niezastąpionych oczywiste zdrowych. A ci którzy wierzą niech sobie wierzą bo w coś trzeba wierzyć to tylko niektóre sprawy które poruszyłem nie sposób jest wszystkich spraw poruszyć gdyż nie jesteśmy kompami jedna na naszym polskim podwórku jest dużo roboty i trzeba jak najszybciej zrobić porządek.Ja osobiście obserwuje polityków lecz trudno mi się z nimi pogodzić tak im władza uderza do głowy ze hej a co do mediów to racze powinny być niezależne a są jak myślisz bo ja wiem że nie
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-10-14 16:03
lidian jak myślisz ta pani już nie jest młodą kobieta mało tego profesor ile mogła wziąć łapówki za czasów realnego socjalizmu za to żeby przepchać jakiegoś studenta na następny rok nie ze swojej watahy pewnie nie wiesz bo niby z skąd to powiem ci każdy profesorek lekarz itd.Brał łapówki a teraz grają świętych że to niby realna demokracja
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-14 16:08
Od tej pory jestem z Palikotem. Krzyża miejsce jest w Kościele. Jak ktoś chce niech sobie cały dom obwiesi krzyżami i czym tylko chce-jego sprawa - łącznie z kibelkiem.
Wałęsa jak zwykle rozwala na łopatki "jak ktoś MU SIĘ OŚMIELI". To mnie akurat wkurza, że na niego nadal idą nasze pieniądze.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-14 16:54
Pan prezydent Komorowski zabrał głos w sprawie krzyża w Sejmie. Jak zwykle popełnił gafę. Rolą prezydenta jest obrona Konstytucji. Krzyż został powieszony w sali sejmowej bezprawnie, pod osłoną nocy. Dzisiaj nie jest ważne ile lat tam wisiał. Ważniejsze jest przestrzeganie prawa. Polska jest państwem świeckim, gdzie mieszkają obywatele różnych wyznań. Ponad wszelką wątpliwość nie jest państwem wyznaniowych, bo nie ma takiego zapisu w Konstytucji. Każdy obywatel ma równe prawa i nie może być dyskryminowany ze względy na płeć, rasę i wyznanie. Jeżeli w sali sejmowej wisi symbol jednej religii, to znaczy, że DYSKRYMINUJE się obywateli innych wyznań.
Jeżeli chcemy mieszkać w nowoczesnym państwie i przyjaznym WSZYSTKIM obywatelom, to najpierw musimy nauczyć się przestrzegać Ustawy Zasadniczej, czyli Konstytucji. Od tego zaczął Janusz Palikot.
Jeżeli ktoś przeczytał program wyborczy Ruchu Palikota, to wie, że oprócz obietnic są tam wskazanie źródła finansowania. Tego nie zrobiła żadna z dotychczasowych partii rządzących.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Otóż Janusz Palikot wydał w przeliczeniu na jednego wyborcę tylko 0,70 złotego. Słownie:siedemdziesiąt groszy, gdy PO i PiS wydali po około 5,00 złotych. W dodatku Janusz Palikot wydawał własne lub zwolenników pieniądze. Natomiast "banda czworga" PO-PiS-PSL-SLD wydawali nasze pieniądze, podatników, gdyż partie są dotowane z budżetu.

A dla tych, co uważają, że Krk ma jakieś zasługi dla Polski, przypomnę, jak w przeszłości Kościół "umacniał" nasze państwo.
Inne oblicza historii Polski.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-10-17 11:35
i to mi sie podoba
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-14 16:20
123456 jak możesz tak powiedzieć? Od Ciebie brała? Jeżeli nie , to może masz na to niezbite dowody? Nie wolno rzucać takich oskarżeń.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-14 17:05
Dorzucam jeszcze fragment Konstytucji:
"Art. 25. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.."

Co z tego zapisu wynika? Ono to, że skoro w sali sejmowej wisi krzyż i "klęcznikowi" posłowie chcą go mieć, to w żaden sposób nie mogą zabronić powieszenia tam symboli innych wyznań. A jest tego trochę. Jakby wówczas wyglądała sala posiedzeń? Jak nie przymierzając stragan odpustowy pełen świecidełek i maskotek.
I jeszcze jedno. Określenie "życie publiczne", użyte w art. 25,  nie jest tożsame z określeniem "przestrzeń publiczna".
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-14 17:18
No to ufoludka też trzeba powiesić - są tacy co w nie wierzą!
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-14 17:58
Chociaż już po wyborach, jednak warto zobaczyć jak media kształtowały opinię publiczną. Jednocześnie ukazuje "obiektywizm i profesjonalizm" dziennikarzy.
Trzy szybkie: Kolejny pokaz obiektywizmu TVN-u 24
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-17 22:42
Nachbar, a wiesz że kościół chce dostawać też dotację z naszego podatku, z tego naszego jednego procentu z którego  wspierane są O. P. P.  Te największe organizacje, które są stworzone do pomocy... a nie robią tego, tylko utrzymują nierobów na ciepłych pensyjkach... Wiesz co mam na myśli????  Ponieważ, uważam że kościół jest jedną z takich organizacji...
A po za tym masz 100 % racji że jak chcemy aby Polska była państwem nowoczesnym, to musimy usunąć wszystkie symbole religijne z miejsc w takich jak urzędach i  parlamencie... Polska nie jest krajem wyznaniowym i wcale nie świadczy o tyn że Karol Wojtyła był Papieżem, to musimy być państwem wyłącznie katolickim... Wśród Polaków są wyznawcy różnych wyznań więc, uważam, że jakby miał w Sejmie zostać ten krzyż, to też obok tego krzyża powinno być powieszone inne symbole religijne, jak np. krzyż prawosławny, gwiazda Dawida lub muzułmański pół księżyc i wiele innych... 
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-17 23:10

> wiesz że kościół chce dostawać też dotację z naszego podatku, z tego naszego jednego procentu z którego  wspierane są O. P. P.


Prawie tak, tylko inaczej.

Kościół proponuje likwidację Funduszu Kościelnego w zamian za możliwość doborowość odpisania drugiego procenta podatku. Jeden, tak jak wcześniej mógłby iść na OPP, a drugi, na wybrany związek wyznaniowy. Źródło Nie ma więc mowy o "dotacji [...] z tego naszego jednego procentu z którego  wspierane są O. P. P."
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 8) (211075 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill