www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (Strona 7) (149162 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-22 09:54
To jest agitacja :-(
Zgodnie z zasadą wejścia POLITYKI - wychodzę ;-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-22 09:58
Paulino widziałas co wkleiłas?Znaczy popierasz p.Bronisława.:-))
Staruszko matołku piszesz jak wielokropek,toćka w toćke.:-))
Nadrzędny Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-22 11:17
To nie żadna agitka z mej strony !!! To tylko bezstronność w tej wściekliźnie wyborczej , w tym wyborze pomiędzy niczym a niczym. Mój kandydat się wycofał a szkoda , ale do następnych wyborów podejdzie mocniejszy. Anna Grodzka ! Anna Grodzka ! :D to też nie agitka bo kandydat nie bierze udziału :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-23 21:48
Jak tam: usta milczą dusza śpiewa :-)
to jak prognozy totoletkowe ?
Moje typy to
Frekwencja 47%
1. 52%
2. 47%
3.1% niewazne
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-24 08:48
                      Serwus :-)
   Już byłem wiadomą skrzynkę odwiedzić.:-)
Gdy chodzi o typowanie to trudna sprawa ale :

F - 53
1 - 51
2 - 48.5
              Miłej niedzieli życzę - Waldi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-25 08:07
Imienniku , Prawie trafiliśmy ;-)
Tylko ja myślałem że w F. będę w większości a znalazłem się w mniejszości
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-25 11:37
Paula się cieszysz,czy narzekasz?Bo jak sie cieszysz to weź rozbieg i to długi i głową w mur.Juz p.Szydło mowi,ze na jesieni wygrywają i wielki Jaro siedzieć będzie na najwyższym stołku.Wtedy na przywitanie powiesz"szczęść Boże" na do widzenia "zostań z Bogiem",religia bedzie w domach katechetycznych,gdy będziesz chciała bunga bunga to tylko kalendarzyk inaczej do tiurmy ,przeciez chcą karac za in vitro to czemu nie za pigułki?Młodzież wcale nie bedzie chciała wracać z saksów bo gdzie,do kraju skleryfikowanego do granic absurdu?Zamiast orła bedziesz mieć krzyż albo krzyżem leżec,a Putin rączki będzie zacierał bo jego Krym skonczy sie przy twoim domu,przeciez kto mu zabroni,Jaro,eurosceptyk i miłośnik Rosji?Pokazali juz kiedys jak kochają Europę i jaki maja stosunek do Rosji to myslisz,ze ktos ci sie rzuci na pomoc?Z czego sie cieszysz ty i tobie podobni?Ze dostaniesz do emerytury czy renty 500 zł,a leki za darmo beda,czy ze na emeryture pojdziesz gdy bedziesz jeszcze młoda i piękna?Weż długi,bardzo długi rozbieg.Zostań z Bogiem(przyzwyczajaj się).
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-25 12:08
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szydlo-jaroslaw-kaczynski-bedzie-premierem/eqdskc wklejam zeby nie było ze zmyślam.

> : Pamiętam jak pan prezes mówił po wygranej pana Komorowskiego w poprzednich wyborach prezydenckich że to nie może być tak że premier i prezydent są z tej samej opcji politycznej ! I tu >wychodzi cała hipokryzja prezesa,bo teraz sam do tego dąży,a wtedy zapomniał że wcześniej premier i prezydent mało że byli z tej samej partii,to byli nawet z tej samej rodziny,a nawet braćmi >bliźniakami ! Także panie prezesie nie tylko mamy krótkie nóżki,ale także pamięć coś szwankuje !

Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-25 12:23
Kobietko nie ma co siać defetyzmu ale faktem jest ze PiS u władzy absolutnej nie jest dobrym rozwiązaniem jeszcze z Jarosławem premierem,kto troche szerzej myśli ten wie że to racja,kilka miesiecy zostało trzeba sie dobrze zastanowic.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-25 12:53
Kukiz musi spiąć dupę i jest będize bardzo dobra alternatywa :-)
Witam wszsytkich.

Dodam, że w żadnym przpadku nie jest dobrze gdy jedna "strona" rządzi, teraz tak było i mamy co mamy.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-25 13:41 Zmieniony 2015-05-25 13:45

> Paula się cieszysz,czy narzekasz?


Ani jedno , ani drugie. Moja Polska została wyokrąglona na nocnej zmianie. Tak poza protokołem by by by by nie było tak jak prorok rzekł :

> To właśnie bowiem szef "Gazety Wyborczej" na początku bieżącego roku w programie Tomasza Lisa, nadanym w telewizji publicznej wypowiedział (tak na marginesie, tonąc w oparach dymu z papierosa palonego na oczach zszokowanych widzów) słynne już "proroctwo", że Komorowski, aby przegrać musiałby "po pijanemu na pasach przejechać niepełnosprawną zakonnicę w ciąży".


Aaaa Boga nie mieszaj z polytyką bo to nie przystoi człowiekowi. Chyba , że pełnego sumienia Bolka chcesz naśladować ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-25 18:11

>Boga nie mieszaj z polytyką bo to nie przystoi człowiekowi. >


No właśnie!!!
Ty Paulo-Nikito nie jesteś "człowiekiem'?!
Tak przy okazji: co Ty masz z tym Bogiem?  Z Twoich postów to tak jakoś dziwnie wygląda, że Go traktujesz jak... :-( i skąd wiesz, że nie poszedł np. na golfa ;-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-28 13:08
Jola11 ta Paula mizantropijna introwertyczka swoimi postami przypomina mi pewnego poete który tu pisał,trudno znależć jego posty ale jak się postarasz.:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-29 12:18
Nooo kobietka... Introwertykiem był Elvis Presley, a jak wiadomo Jego muza powoduje u mnie dreszcze ;-) a głos przeszywa do szpiku kości ;-)
Masz na myśli "Pawła i Gawła" ;-) Pisz jaśniej - nie mam czasu na

>znależć jego posty ale jak się postarasz.:-)<

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-27 07:54
Skoro tu taka cisza nawet powyborcza to opowiem Wam swoją anegdotkę a może zagadkę ? Jeszcze tego nie określiłem, może pomożecie to nazwać?

Czym różni się prezydent od Kukiza?
Prezydent nic nie może a Kukiz może... śpiewać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-28 18:15
Andrzej Duda w RMF FM: nie mam zwyczaju rzucania słów na wiatr

>RMF FM wyemitowało dzisiaj pierwszy radiowy wywiad z Andrzejem Dudą. Zwycięzca wyborów prezydenckich odpowiadał na pytania dotyczące swoich obietnic wyborczych, a także o jego propozycji pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. – Pomnik smoleński powinien stanąć na Krakowskim Przedmieściu – w miejscu, które jest symbolem tamtej tragedii i dni, które po niej nastąpiły – mówił w rozmowie z RMF FM prezydent elekt.


Już jeden pomnik jest, czy to nie wystarczy?
A jeżeli już to tylko wówczas, gdy spełni swoje wszystkie obietnice. Niech zacznie od odbudowy stoczni w Szczecinie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-28 18:28
Może jak się rozliczy obietnice odchodzącej ekipy, to będzie to sygnałem dla tych, którzy przyjdą, że trzeba ważyć słowa.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-05-28 20:35
Obietnice wszystkie ekipy po kolei mają z kosmosu (mniej lub bardziej):

- Aktualna ekipa rządowa dostała drugą kadencję (idąc z hasłami że jest dobrze, pięknie i w ogóle) po czym zmieniono ustawę emerytalną, a Pan premier właściwie się przyznał, że konieczność zrobienia reformy była wiadoma w trakcie kampanii, ale była kampania, więc nikt nie zamierzał o tym mówić (źródło). A teraz oczywiście jest wielkie tłumaczenie, że Platformowy prezydent przegrał pomimo, że w kraju jest cudownie i społeczeństwu się normalność znudziła.
- Prezydent elekt naopowiadał różnych rzeczy, co do których prezydent nie ma bezpośrednio wpływu. Może złożyć PROJEKT ustawy w Sejmie, ale to Sejm zadecyduje. Oczywiście zawsze można z tego robić propagandę - jeśli propozycja zostanie rzucona to dlatego, że niedobry rząd nie pozwolił (a nie, np. bo nie ma środków i nie byłoby ich nawet, gdyby rządził kto inny).
- Korwiniści z przyległościami łudzą się, że dostaną poparcie społeczne. W sytuacji, w której obcięcie podatków oznacza potencjalnie problemy dla każdej babci, dziadka, wczesnego emeryta, a nawet części budżetówki (pensje pielęgniarek, nauczycieli, lekarzy itd. w placówkach państwowych biorą się z podatków).

Debaty prezydenckie, w których na poważne pytanie jest 90 sekund na odpowiedź, czyli krócej, niż twa reklama twarożku. Kompletny brak weryfikacji pracy wybrańców pomiędzy kadencjami. (jak wyjdzie, że obiecaliśmy, a się nie da, to i tak przez 4 lata nic nam nie zrobicie). Problemy, co do których politycy mają minimalną kontrolę (globalna gospodarka), albo takie, które rozwiązuje się przez wiele lat (kadencji).

Kierowanie się obietnicami i wyborczymi wizerunkami partii/kandydatów (a nie szacunkiem tego, co dana parta może realnie zrobić) gwarantuje rozczarowanie.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-29 09:51
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-05-29 11:07 Zmieniony 2015-05-29 11:10
Miało być śmiesznie a wyszło .... jak wyszło.
Ale już Tadeusz Boy-Żeleński w wierszu Dziadzio napisał słowa pasujące do obecnego stanu umysłu i wieku Wojciecha M.:
Pamiętajcie, drogie dziatki,
Nie żartować z ojca, matki,
Bo paraliż postępowy
Najzacniejsze trafia głowy.

Jeśli tylko na tyle teraz Go stać to przykre w kontekście Jego niewątpliwych zasług w okresie słusznie minionym
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-29 12:22
Co Ty wkleiłaś?! Piszesz Wojciech Młynarski a widzę Wojciech Dąbrowski
Znam Młynarskiego ale kim do anieli jest ten Dąbrowski?!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-30 20:33 Zmieniony 2015-05-30 20:35
Człowiek nie jest istotą doskonałą i popełnia błędy, jednak to nie usprawiedliwia, gdy ktoś wykształcony i uważający się za człowieka nowoczesnego ulega nałogom. Gorzej, jeżeli nałogowi ulega cała rodzina. Jak można mówić o obronie życia i być obrońcą zarodków, gdy świadomie niszczy się zdrowie swoje i swojej rodziny? A przy tym tak ostentacyjnie demonstrować swoją wiarę. Przejaw hipokryzji?
Przesadzam????  Nie, ponieważ świadczy to o słabości charakteru i braku świadomości tego, co się robi. Ponadto kiedyś musiał być ten "pierwszy raz", to gdzie wówczas byli rodzice lub jakie środowisko wpłynęło na to, że nałóg się utrwalił?
Z góry uprzedzam ewentualne pytania, czy przypadkiem sam tego nie robię.  Otóż nie tylko nie palę, ale również nie piję, ponieważ jestem abstynentem, co zawdzięczam rodzinie i środowisku, w którym się wychowałem i sobie. Choć mam trzech synów, żaden nie pali i nie pije. Moja żona także. W końcu po to człowiek został obdarzony rozumem, aby z nie go korzystał.
Córka Dudy pali papierosy po kryjomu?

>Choć wyglądają jak z obrazka, to nie są doskonali. Andrzej i Agata Dudowie mają pewną wstydliwą tajemnicę, którą niechętnie dzielą się z mediami. Małżeństwo pali papierosy. Prezydent elekt przyznaje, że nałóg może dotyczyć też jego córki, choć - jak zaznacza - „przy nim nie pali”...


A przy okazji, aby nie być gołosłownym, coś o skutkach palenia.
Skutki palenia papierosów - w jakie mity wierzą palacze?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-30 21:07

>jednak to nie usprawiedliwia, gdy ktoś wykształcony i uważający się za człowieka nowoczesnego ulega nałogom.<


Ja paliłam. Wiele lat to robiłam, nie zniechęcało mnie nawet to, co zobaczyłam kiedy robiłam preparaty histopatologiczne z płuc palacza.  Rozsądek przyszedł z wiekiem. Palenie nie przeszkadza jednak dobrze wykonywać swojej pracy więc nie osądzaj. Zwyczajnie się czepiasz.

>również nie piję, <


Nachbar jak już nie ma innego sposobu, to warto od czasu do czasu wypić drinka, żeby wróciło łagodniejsze spojrzenie na innych . :-))))))) Taka chodząca doskonałość musi być strasznie nudna. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-31 06:02
Lidian, jestem człowiekiem, a więc nie jestem doskonały. Też popełniam błędy, ale po to człowiek ma rozum, aby z niego korzystał. Jeżeli wiadome są skutki palenia, to jak można się świadomie zabijać na raty niszcząc sobie zdrowie. Innym również, ponieważ dla osób z otoczenia bierne palenie równie jest szkodliwe. Dla mnie nałóg lub jakieś uzależnienie to nic innego, jak wyniki braku kontroli nad samym sobą, co świadczy o słabości charakteru. Środowisko, w jakim przebywałem w swoim dorosłym życiu, powinno mnie zmienić, a jednak nie zmieniło. Mając trzech synów od dziecka zwracałem im uwagę na to, jak papieros czy wódka zniewala człowieka. I to poskutkowało.
Powiem więcej. W naszym społeczeństwie istnieje przyzwolenie na picie i palenie. Skutki pijaństwa są widoczne. To tysiące zatrzymanych kierowców i tysiące zabitych na drodze. To również tragedie rodzinne. Skutków palenia tak nie widać, ale tu również mamy tysiące ofiar. Pomijam już skutki finansowe.

> Palenie nie przeszkadza jednak dobrze wykonywać swojej pracy więc nie osądzaj. Zwyczajnie się czepiasz.


Oczywiście, że  nie przeszkadza, ale ja mówię o słabości charakteru i niekonsekwencji w tym, co mówi. Demonstruje swoją głęboką wiarę i jawi się jako obrońca życia, a jednocześnie sam o własne nie dba. Widzisz w tym sprzeczność?
Dla przykładu podam, że niejednokrotnie na spotkaniach towarzyskich miałem przyjemność zasiadać przy jednym stole z muzułmanami i żaden z nich nie tknął posiłków mięsnych. Przynosili swoje jedzenie. Mówi Ci to coś?

>Taka chodząca doskonałość musi być strasznie nudna.


Uważasz, że mniej nudne jest pijackie towarzystwo?  Niekiedy, szczególnie w Internecie, pokazują filmiki z pijanymi. Mnie to nie śmieszy, bo dla mnie są to obrazy upadku człowieka w przenośni i dosłownie.

>...jak już nie ma innego sposobu, to warto od czasu do czasu wypić drinka, żeby wróciło łagodniejsze spojrzenie na innych.


Zamiast łagodnego, wolę trzeźwe spojrzenie. Natomiast łagodne, to ja mam usposobienie, czego Wszystkim życzę.
Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-31 07:49
Po takim wykładzie  bezsensowne jest tłumaczenie jakie są moje priorytety, i że zwykle nie spędzam czasu z  głową leżącą  na stole w jakiejś sałatce, w oparach dymu i alkoholu.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2015-05-31 13:52
Mozna palic i czasem koniaczka wychylic ale nie byc szują,a mozna co dzien w pierwszej ławce w kosciele siedziec,od alkoholu,papierochow i seksu stronic i być zwykłym  pierwszej jakości gnojem.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-05-31 09:23
A ja sobie drinki pije
i wesoło czasem żyje
Przy tym e-petka zapale
i nie wstydzę się wcale
;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-06-01 14:18
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 18:25
No to po koniaczku ;-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-01 19:30
Rogal już wróciłes,jakie wspomnienia z Hellady?:-)Byliśmy w ubiegłym roku na Santorini,było pięknie,hotel fantastyczny,woda ciepła,piasek ciemny,jedzonko pyszne,o dziecko nie trzeba sie martwic,ale zawsze jedziemy z tym samym biurem i wazne żeby trafić na rozgarniętego rezydenta.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-06-01 22:51
Wszystko ok. Poza hotelowym jedzeniem i wszechobecny mi tlustymi angielkami.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-06-23 17:03
I wyszło szydło z worka znaczy pojechało autobusem.:-)Oj będzie się działo ,a u Ewy remont.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-06-24 11:20
Aj tam będzie. Zmiana władzy i tyle, dla statystycznego Polaka, jego komfortu życia, to praktycznie bez znaczenia.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-06-24 11:54
                       Serwus :-)
Znaczenie będzie gdy po roku lub dwóch wyraźnie się ludziom pogorszy. Gdy laicy i oszołomy zaczną rządzić. Zły czas na takie eksperymenty gdy Putin coraz zuchwalszy się robi. Ale widać Polska tak ma, że co ileś lat zniewolenie ją dopada.
                            Waldi
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-06-24 13:43
PiS ma szansę na przejęcie władzy, ale czy będzie ją tworzył to wiele zależy od układu sił . Ze wskazań wychodzi na to że będzie rządził z partią Kukiza . I dobrze, bo będzie mógł zrealizować swoje przedwyborcze propozycje. A za cztery lata(chyba że wcześniej)będą następne wybory. Platforma przegrywa wybory, trochę na swoje życzenie . Nieumiejętnie prowadzona kampania prezydencka może ją czegoś nauczyła i może coś dobrego z tego wyniknie:dla Polski i dla samej Platformy . Pożyjemy zobaczy . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-24 14:50
A czego uczy nas historia?! Polacy nigdy nie uczyli się na błędach :-(
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-06-24 15:47
Wizja Amaliana jest zbliżona do mojej,Pis bierze wszystko ale na krotko,gora 4 lata.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-06-26 09:04
Ale dlaczego ma sie pogorszyć? Tak jak już tu pisałem. Współpracowałem z nimi w roku 2007 i gospodarczo podejmowali bardzo dobre decyzje więc spokojnie.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-06-26 10:44 Zmieniony 2015-06-26 10:46
Platforma łagodzi straszenie PiS-em zgodnie z przysłowiem "Mądry Polak po szkodzie"
Szkoda, że tu na Forum nie wszyscy zmądrzeli :-)
Czyżby zgodnie z tym dowcipem:
W puszczy lew opowiada dowcipy - wszystkie zwierzęta śmieją się natychmiast, tylko żyrafa dopiero po kilkunastu minutach :-)
P.S.
"laicy i oszołomy" - to słowa "pojednania", które tak szeroko głosił WzK?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-19 04:42
Cisza jeszcze nie obowiązuje, a temat może obudzi śpiących forumowiczów i zechcą przerwać swoje milczenie i wypowiedzieć się na temat wyborów w ostatnim tygodniu przedwyborczym.
Ciekawe może być też przeczytanie komentarzy (swoich i innych) przed poprzednimi wyborami.
Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie na niedzielę wyborczą ,bo nie mam ochoty marnować swojego czasu na chodzenie do lokalu wyborczego. Jeśli już to do lokalu ze smacznym jedzeniem.
Ponownie nie pójdę aby wybierać mniejsze zło.
Chciałbym abym kiedyś mógł zagłosować na większe dobro. Tylko kiedy to będzie?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-24 07:02
Czy już nadszedł czas na głosowanie na większe dobro?
Jak zmieniają się nasze poglądy możemy poczytać co kiedyś pisaliśmy :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-24 10:33
Czy o starych wyborach też nie można dyskutować?
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-05-24 15:02
będe głosował na dobrą zmianę
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-12 11:03
[usunięte]
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-12 11:19
Dodam tylko to. Kiedyś byliśmy odważniejsi czy stać nas było na milionowe opłaty???  Zarabiałem kiedyś miliony ;-) nawet do dzisiaj mi zostały tamte bilety.

> Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej, czyli publicznego nakłaniania lub zachęcania do głosowania w określony sposób. Nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Plakaty rozwieszone przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie muszą być zrywane. Nie wolno jednak jeździć pojazdami oklejonymi plakatami wyborczymi, oklejony pojazd może natomiast stać. Agitować nie wolno także w internecie.


> Komisja podkreśla, że zabroniona jest także agitacja w lokalu wyborczym polegająca m.in. na eksponowaniu symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.


> Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna. Najwyższa grzywna, od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze dotyczące przewidywanych zachowań wyborców, wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.


Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-trwa-cisza-wyborcza-co-grozi-za-jej-zlamanie,nId,3272953#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (Strona 7) (149162 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill