www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 315) (3675580 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-25 13:31
Ogień nie zniszczył a zjednoczył . Dał nadzieję na lepsze .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-06-25 14:00

>Dał nadzieję na lepsze . <


Jedyne lepsze to ta jednorazowa trzycyfrówka 888,- wziąłem, wydałem i prawie zapomniałem.....
Póki co na replay się nie zanosi. Ech.......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-01 12:06
Kilka aktualnych cytatów. Dlaczego cytatów? Bo oddają aktualne klimaty. Cichcem, boczkiem, na zapleczu obradować?  Dlaczego wszyscy niezadowoleni skoro jest tak dobrze? :-)  Uparli się, aby przeszkadzać? :-) :-))))))))

"- Naprawdę, lepiej, żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. (...) Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło i z całą pewnością się zmieni, tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać - podsumował prezes PiS."

"Słowa o "popieranie, a nie przeszkadzaniu" wywołały liczne komentarze. Janina Ochojska na Twitterze spytała lidera PiS dlaczego chce ukryć rozmowy z osobami z niepełnosprawnościami w mediach. "Środowisko potrzebuje otwartych rozmów, banie się nas niczego nie zmieni."

"Równo w południe, 23 maja, przed Pałacem Prezydenckim rodzicie osób z niepełnosprawnościami zamierzają pikietować przed Pałacem Prezydenckim. Decyzja o proteście została podjęta po konwencji Prawa i Sprawiedliwości na której zapowiedziano "Piątkę Kaczyńskiego". "
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-01 14:44
Majówka, piękna pogoda. Nie szkoda Ci zdrowia na takie zrzędzenie? Swojemu niezadowoleniu dasz wyraz podczas wyborów, a teraz uśmiechnij się do nas. :-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-05-01 19:39
A ja się uśmiecham do ciebie, Liduś, jednak w tym uśmiechu popieram w-zetkę... :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-05-01 19:53
Ok. :-) Najważniejsze, że się uśmiechasz. Pozdrawiam. :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-01 20:03

> Nie szkoda Ci zdrowia na takie zrzędzenie? Swojemu niezadowoleniu dasz wyraz podczas wyborów, a teraz uśmiechnij się do nas. :-))))


Uśmiechać się mogę i na ogół to robię, chyba, że słyszę jedynie słuszną opcję.
Lidian, czy chodzi o to, żeby wszyscy się uśmiechali jak manekiny i nie widzieli takich, czy innych rzeczy, z którymi trudno się zgodzić? Tym bardziej w sprawach ON.

A wybory? NIE WIEM na kogo ostatecznie  zagłosuję, ale wiem na kogo nie zagłosuję. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-01 20:18
Nie o to chodzi, ale trochę luzu jest nam bardziej potrzebne niż ciągłe narzekania. Nie ma sensu się dołować. :-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-01 20:35
Z tym się zgadzam, ale nie ma sensu też podciągać sobie nastrojów rożnymi technikami, tak jak nie ma sensu dusić w sobie niechęci do tego, co się dzieje, tak jak nie ma sensu nie mówić, że się uwielbia niektórych uwielbianych  na około 38% polityków, jak nie ma sensu......itp, itd. Każdy jest sobą i każdemu na ogół po drodze z tym, kto idzie w tym samym kierunku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-01 20:44
Jakby się zastanowić, to i ten co idzie w tym samym kierunku może w pewnym momencie nas rozczarować. Samo życie.
Teraz znikam. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-01 20:54
Dobranoc. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-05-04 14:28
Przebudzenie inflacji ?
Nie wiem jak inni ale ostatnio zauważam spore wzrosty cen. Już nie mówię o paliwie ale np. dzisiaj przecierałem oczy ze zdumienia jak przyszło mi kupować ziemniaki. Zresztą znajduje to potwierdzenie w danych z GUS-u...... Jak przewidujecie? To będzie systematyczny wzrost cen wszystkiego czy to tylko taki chwilowy "wybryk" ?

>https://www.forbes.pl/opinie/krzysztof-piech-duzy-skok-inflacji-w-kwietniu-jest-sygnalem-ostrzegawczym-dla-rpp/61he4rw<

Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-05-04 17:11
Wzrost cen jest NIE od kwietnia, ale od ub. roku. Namacalny od stycznia b.r. O 100% i więcej! Na żywności w ogólnym znaczeniu, prod. przemysłowych itp.
Przecież trzeba znaleźć kasę na te 500 na świnie, krowy i dzieci patologii :-( Do tego na komputery, książki, jedzonko i kasę dla "ubogich" i bogatych, byle było dużo :-( Bzdety o jakiś tam "zasobach" dla ciemnej masy, a tego dużo :-( Fakt tylko jeden: To NAM Z KIESZENI ZABIERAJĄ NA KROWY, ŚWINIE, R. WIELODZIETNE ITD :-( Może LEPIEJ KUPIĆ ŚWINIE I KROWY NIŻ RODZIĆ DZIECI? ;-)
Coś Wam powiem "na ucho" :-) PIS wygra, bo takich nierobów, leni i ciemnej masy w Polsce jest ponad miarę czyli ponad 95% :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-05-10 18:24
Co Wy na to? Artykuł zawiera b. dużo prawdy.
"...nasza chęć oszczędzenia każdego człowieka będzie na dłuższą metę prowadzić do pogorszenia się czysto biologicznej jakości życia. Poza tym rośnie grupa osób z problemami, które są na tyle dokuczliwe, że rzutują na tę jakość. Ci ludzie dożyją dorosłości, będą prowadzić w miarę normalne życie, ale zaczną reprodukować choroby. Kiedyś było tak, że dzieci obarczone tego typu schorzeniami wcześnie umierały, nie miały własnych dzieci, więc następowała swoista selekcja."
https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/dlaczego-my-polacy-żyjemy-coraz-krócej/ar-AAB1DvQ?ocid=spartandhp#page=3
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-10 18:38
Jakiej prawdy? Chyba tej, że mimo tych wypocin wydłużyła się średnia życia. Nie ma się co zagłębiać w słowa kogoś, kto moim zdaniem nie kocha ludzi. Przynajmniej tak oto odebrałam po przeczytaniu prawie połowy tego co zalinkowałaś. Więcej nie dałam rady.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-05-10 18:50
Lidziu to niestety są fakty :-( Ja osobiście znam długo żyjących, ale alkoholików ur. przed wojną :-( Klimat też b. duuużo robi - Włosi, Hiszpanie żyją b. długo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-10 19:01
Na moim osiedlu jest dużo 80 i 90 - latków, ale też dużo młodych umiera. Co do alkoholików, a szczególnie takich meneli, to już dawno temu zastanawiałam się czy to denaturat ich tak konserwuje.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-05-21 18:52
Chyba tak ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-05-22 11:47
Niedawno pisałem o skokowym wzroście ceny ziemniaków....Ale okazuje się, że nie tylko one.......

>https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/598334,ceny-warzyw-i-owocow-2019-ceny-owocow-i-warzyw-prognozy-pieniadze-prognozy.html<

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-05-22 12:13 Zmieniony 2019-05-22 12:30
Część drożeje, część tanieje , to zależy od pory roku. W tej chwili są komunie, to automatycznie ceny wzrosły. Ludzie mają więcej kasy i to też jak mi się wydaje ma wpływ na ceny. Nie jest aż tak źle w naszym kraju. Zauważają to już nawet Ci co do tej pory uważali inaczej.

"Francja lekceważyła Polskę i robiła błąd. Powinna od teraz zwracać na nią większą uwagę, szanować ją i budować z nią wspólne projekty ekonomiczne i finansowe —oświadczył Le Maire podczas spotkania ze stowarzyszeniem francuskich dziennikarzy"  napisano w wPolityce.pl
Pan minister powiedział też, że wzrost gospodarczy Polski należy do najlepszych w Europie
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-23 19:38
Nie oglądałem telewizji.
Czy był w Warszawie protest ON? A właściwie dlaczego oni/my protestujemy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-23 19:56
Można podejrzewać dlaczego są protesty przed samymi wyborami.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:03
Zapewne chcą być wybrani ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-28 14:14
Cisza wyborcza już dawno minęła, a tu nadal cicho. Czyżby to było spowodowane szokiem po ogłoszeniu wyników? :-)))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-28 20:14
A  to wybory już były?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-28 21:44
Poniekąd. Na pewno zaskoczenie jak działają prezenty majowe i "piątki+" na 'uczniów'. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-29 07:38
Nie dziw się Wuzetko, bo większość tych co dostali kasę, to ludzie, którzy jej naprawdę potrzebowali. Druga sprawa jest taka, że przeciwnicy zwycięskiej partii nie mieli żadnego programu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-29 10:09

> większość tych co dostali kasę, to ludzie, którzy jej naprawdę potrzebowali


Większość, a reszta dostała prezenty od dobrego wujka na waciki. Mam na myśli 500+ bez kryterium dochodowego.

> Druga sprawa jest taka, że przeciwnicy zwycięskiej partii nie mieli żadnego programu.


I tu  się zgadzam, że opozycja sama sobie winna. Cztery lata robiła to, czego nie umiała dobrze robić jako opozycja. Przeciwnik był brutalny, czasami prostacki w wypowiedziach, a opozycja delikatna jak dziewica ze średniowiecza.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-05-29 10:34

>opozycja delikatna jak dziewica ze średniowiecza. <


Z tą delikatnością, to Wuzetko przesadziłaś. Fajnie powiedziane, ale niestety mija się z prawdą.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-29 07:47
A pro po ciszy. Przytoczę Wam wypowiedź osoby z którą się identyfikuję.
Wadim Tyszkiewicz Nie jestem w stanie odpisać na blisko 4 tysiące komentarzy pod moim powyborczym postem (przeczytało go 1,5 miliona Polaków). Ale spróbuje się ustosunkować do tych najczęściej komentowanych. Łukasz U.:
"Kiedy się ockną? Już Panu mówię... Wtedy kiedy będzie prawdziwa opozycja, a nie zlepek kretynów, których hasłem przewodnim jest "Precz z Pisem" którzy wyrzekli się swoich wcześniejszych wartości i połączyli w jedną gowniana partie aby tylko wygrać z Pisem".
Co ja na to? Hmmmmmm Koalicja Europejska nie jest partią, a gdyby razem nie poszli do wyborów, to nie byłaby porażka, tylko totalny pogrom (zmarnowane głosy partii nie przekraczających progu przeszłyby na PiS). Przypomnę Ziobrę płaczącego i krzyczącego chrypliwym, trzęsącym się głosem do Kaczyńskiego: "razem, tylko razem...". I poszli razem i wygrali.
Kretynem jest łatwo kogoś nazwać, trudniej jest zrobić coś wartościowego, niekretyńskiego samemu. Opozycja jest słaba? Jest, bo i siły są kompletnie nierówne. Mogę pójść o zakład, że Koalicja Europejska intelektualnie bije na głowę zlepek przypadkowych ludzi, często zwykłych miernot (takowe są też w innych partiach) przyklejonych do PiSu, próbujących ugrać coś dla siebie na fali partyjnego sukcesu.
PiS to nie tylko partia polityczna, to bardziej stan umysłu. PiS ma jedną totalną przewagę nad opozycją: ma przywódcę! Cynicznego, bezwzględnego, doświadczonego w politycznych bojach, wielokrotnie upokorzonego w minionych wyborach, odreagowującego swoje dawne porażki, dla którego nie ma żadnych barier, ani moralnych, ani etycznych. To człowiek wyjątkowo niebezpieczny, bo nie ma osobiście nic do stracenia. Nie ma żony, dzieci, wnuków, nie ma majątku (2 bliźniacze wieże miały być na chwałę braci i partii). Kreuje się na specjalistę od wychowania w rodzinie, tylko on sam swoje prawdziwej rodziny (mąż, żona, dzieci, wnuki) nigdy nie miał. Jego wrogiem jest LGBT, choć on też nie reprezentuje chrześcijańskiego modelu rodziny. Teraz krytykuje pedofilię, choć przez lata ignorował sygnały płynące z kościoła w tej drażliwej kwestii.
Zresztą PiS do walki politycznej i do zawłaszczania umysłów Polaków używa wiary i Kościoła, jako instytucji, której Polacy ufają. Przynajmniej ufali do tej pory. Siła Kościoła, pana Rydzyka, Radia Maryja, Telewizji Trwam... jest ogromna wśród elektoratu ludzi starszych, zagubionych, ufających bezgranicznie kościołowi. Można tak długo.
Kolejnym atutem, służącym miażdżeniu opozycji, są media narodowe. Kurski realizuje swoją misję: "ciemny lud to kupi". I kupuje. Uprawia totalną propagandę metodycznie, konsekwentnie i bezczelnie. Inne partie z subwencji mogę na kampanię przeznaczyć co najwyżej kilkanaście milionów. PiS na kampanię poprzez media narodowe wydał miliardy z naszych kieszeni. To jest dopiero sztuka: ogłupić społeczeństwo za ich własne pieniądze.
Mogę dalej długo wymieniać: zmiażdżenie Trybunału Konstytucyjnego, który w normalnym kraju jest ostoją demokracji. Wykorzystywanie służb specjalnych, policji, prokuratury do załatwiania interesów partyjnych i do walki z opozycją.
No i korupcja polityczna na niespotykaną skalę. Dziesiątki miliardów złotych zagrabionych Polakom użytych do kupowania głosów wyborców. Za jeden czeski błąd w sprawozdaniu jakiegoś Komitetu Wyborczego inne partie traciły swoje skromne kilkumilionowe dotacje na kampanię. PiS w sposób bezwzględny i bezczelny w kampanii użył do swoich celów miliardy złotych z naszych pieniędzy, które można było przeznaczyć na rozwój kraju, na przygotowanie się na trudniejsze czasy, czy choćby na kulejącą służbę zdrowia.
A my, dumni Polacy, przeżarliśmy ochłapy rzucone nam przez "dobrego pana" i mając chwilowo pełne brzuszki oddajemy głos w wyborach na jego chwałę.
I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć opozycja? Jaka opozycja? Kto jest w stanie przeciwstawić się tej machinie miażdżącej każdego, kto jej stanie na drodze. Nawet najmądrzejsi ludzie, wykształceni, o dobrych intencjach, nie mają szans z cynicznymi współczesnymi bolszewikami.
Co dalej? Nie wiem. "Ciemność, widzę ciemność". 17 lat swojego życia poświęciłem pracy dla mojego miasta, pracy dla innych. Wspólnie z mieszkańcami podnieśliśmy Polskę i nasze miasto z ruiny. Teraz, jako przedstawiciel totalnej opozycji, przeciwstawiający się totalnemu zawłaszczaniu państwa i niszczeniu tego naszego dorobku, zasłużyłem na miano kretyna. No cóż. Idzie nowe. Pozdrawiam wszystkich myślących inaczej niż obrońcy i wyznawcy jedynie słusznej partii.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-29 08:51

>Przytoczę Wam wypowiedź osoby z którą się identyfikuję<


A własnego zdania nie masz?
Ten sam człowiek obraził tysiące ludzi mówiąc:

>Kaczyński wycelował w bezmyślny elektorat, który ma w nosie demokrację, <


Z tym też się "identyfikujesz"?
Dlatego między innymi wygrał PiS, bo okazał szacunek ludziom. Możesz się z tego śmiać, ale taka jest prawda.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-29 09:54

> Ten sam człowiek obraził tysiące ludzi


Lidian? A może tylko powiedział brutalną prawdę nie wszystkim, a właśnie tysiącom?

> Dlatego między innymi wygrał PiS, bo okazał szacunek ludziom. Możesz się z tego śmiać, ale taka jest prawda.


Nie wiem, jak Kropek, ale ja mam uwagę, że jednak zakładasz, że można się z tego śmiać, że okazał szacunek. :-)
Dając kasę, interpretując po swojemu konstytucję, pozbawiając  Trybunał Konstytucyjny autorytetu, manipulując telewizją w sposób niespotykany  nawet za komuny, okazuje się Narodowi szacunek????
W dawnych czasach właściciele ziemscy raz po raz ludowi wytaczali beczki wina, dzisiaj rzuca się ludowi grosiki i to tylko tym, którzy się za to pokłonią? ;-) Bo nauczycielom nie było warto, zbyt hardzi są.  Poczytaj opinie niepełnosprawnych na stronie głównej pod artykułami.......Tam dopiero o "szacunku" można poczytać...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-29 10:00
Mam inne zdanie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-05-29 10:09
:-) Wiem :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-29 10:35
:-))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-05-29 18:55

>Dając kasę, interpretując po swojemu konstytucję, pozbawiając  Trybunał Konstytucyjny autorytetu, manipulując telewizją w sposób niespotykany  nawet za komuny, okazuje się Narodowi szacunek????<


Kasa dawana wyłącznie ze strachu o własną skórę.... Strach przed tym, że przyjdzie karnie odpowiedzieć za swoje działania. Przecież nie od dzisiaj wiadomo gdzie ci państwo mają społeczeństwo.... Jednak: Jak świat światem wiadomo, że nic nie trwa wiecznie....... i może kasy na przekupstwo już jesienią zabraknie ? Pewności nie mam bo przecież ta ekipa może jeszcze bardziej nas zadłużyć....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-04 16:04
Właśnie nastąpiły zmiany rządzie. Niektóre zaskakujące. Podbijam wątek, aby reklamy nie dominowały. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-04 16:18
Generalnie rząd wiele nie stracił po odejściu kilku osób.... No może za wyjątkiem pani Rafalskiej. Chyba jedynej kompetentnej w tym gronie..
A na odejściu b. Minister Oświaty to tylko zyska, bo przecież gorzej już być nie może.....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-06 09:30 Zmieniony 2019-06-06 09:34
Może, może....Wczoraj przypominano 'światłe' wypowiedzi pana ministra.
https://wiadomosci.wp.pl/przygotowanie-dzieci-do-oddania-ich-pedofilom-nowy-szef-men-potwierdza-6388945350080129a

Mówią, że czytanie ze zrozumieniem dokumentów WHO nie dotyczy wszystkich i mają rację. A strajk nauczycieli to był cyrk. Żeby mu tylko nauczyciele nie przysłali biletu we wrześniu na nowy spektakl. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-06 10:54

>Żeby mu tylko nauczyciele nie przysłali biletu we wrześniu na nowy spektakl. :-)<


Bilet/cyrk????....  Myślę, że raczej będzie to zaproszenie na wrześniowe "Przebudzenie mocy".... Wszak w etapie późno- wiosennym nic nie załatwiono....Coś tam Rząd pod dywan zamiatał, ale przecież z idiotami nie ma do czynienia...........
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-06 12:16
Ten cyrk, to nie moja opinia, gdyby ktoś tak myślał. To pan minister tak postrzega może całą oświatę? Nauczyciele mogą wiele, żeby się odechciało ich w konia robić. Niestety zawsze to się odbędzie kosztem dzieci. Tylko powstaje pytanie, dlaczego cześć wyborców nie dostrzega, że to rządowi nie zależy na dzieciach?  Przypomina mi się scena, gdy pies rzuca się na kij, który go bije, ale nie patrzy na to, kto go trzyma w ręce.
Dlatego potraktowali nauczycieli i niepełnosprawnych jak margines wyborczy?
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-06-06 12:24
a może Giertycha chcesz z powrotem przywróci ci 4 klasy podstawówki jak po 1 wojnie światowej oj ludzie sami nie wiecie czego chcecie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-13 10:59
Od dawna wiedziałem, że Jankesi nie są nieomylni i cwani podobno jak wiele innych nacji.....
Ale czyżby próbują sprzedać nam latające buble, a naszych rządzących łapią jak muchy na lep ?
Oczywiście niuanse wojskowych latających maszyn są mi obce,- dlatego podpieram się i ufam wiedzy specjalistów...
A gen. Skrzypczak mówi :

> Nie stać nas na zakup 32 myśliwców F-35. Poza tym samoloty te mają wady techniczne.<


Więcej informacji tutaj:

>https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-waldemar-skrzypczak-ujawnienie-tych-informacji-jest-dla-mnie-zaskakujace/rymnc0h<


Pewnie nie szybko ale ewentualne komunikaty o katastrofach tych maszyn dopiero otrzeźwią decydentów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-13 11:52
Tak jest. Dałeś przykład typowego działania mediów. Przeczytałeś i bierzesz za pewnik. Klasyka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-13 13:33
Rogal, a Ty swoją wiedzę skąd czerpiesz?
To wykształcenie gen. Skrzypczaka.
    1976-1980 – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu
    1984-1987 – Akademia Sztabu Generalnego w Warszawie
    1996-1997 – Podyplomowe Studium Operacyjno-Strategiczne na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (tzw. kurs generalski)
    2006 – Intensywny kurs języka angielskiego w Lackland Air Force Base w Teksasie
    2006 – Podyplomowe studium w zakresie zarządzania zasobami strategicznymi w Monterey w Kalifornii

Masz jakieś zastrzeżenia do jego kompetencji? Dlaczego mu nie wierzyć? Zresztą nie potępia w czambuł, ale widzi wszystko szerzej. Czy decydenci to zobaczą? Są podobnie wykształceni i doświadczeni? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-13 14:14
Trochę się wcinam "między wódkę , a zakąskę" w tej sprawie, ale...

>Masz jakieś zastrzeżenia do jego kompetencji?<


A ja zapytam nic nie ujmując ekspertowi: może nie kompetencji a intencji? Wielu wykształconych ludzi, ekspertów,  wypowiada się w różnych sprawach na "nie" szczególnie są to sprawy związane z działaniami teraźniejszej władzy, a później okazuje się, że to była pomyłka ekspertów, tylko po czasie nikt już do tego nie wraca, a ziarno niezadowolenia zostało zasiane. Może pozwólcie działać rządzącym, a oskarżycie lub pochwalicie po efektach ich pracy. Ludzie nie dajcie się zwariować.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-06-13 14:53

>Przeczytałeś i bierzesz za pewnik.<


Przecież nie za pewnik,- wyraziłem swoje wątpliwości, zresztą zastrzegając ( sam siebie zacytuję) :

>Oczywiście niuanse wojskowych latających maszyn są mi obce,- dlatego podpieram się i ufam wiedzy specjalistów...<


Dlatego Rogal,- apeluję: Proszę bądź bardziej roztropny. Czytaj ze zrozumieniem i nie potępiaj wszystkiego w czambuł bo tak w istocie nic sensownego nie masz do powiedzenia......c'est la vie........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-13 23:33

> Trochę się wcinam "między wódkę , a zakąskę" w tej sprawie, ale...


No coś Ty. :-) Przecież to FORUM opinii i wymiany zdań wszystkich ze wszystkimi, a nie prywatna kawa na zapleczu :-)

> Może pozwólcie działać rządzącym, a oskarżycie lub pochwalicie po efektach ich pracy.


Jak na razie wśród fachowców nie ma huraoptymizmu.
https://wiadomosci.wp.pl/f-35-sa-dla-polski-szansa-i-wyzwaniem-moga-zmienic-armie-albo-skonczyc-na-defiladach-6391475726624385a

Wiec może lepiej, gdyby wojsko decydowało, co i jak.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-14 07:44
Wuzetko ja się nie znam na tych sprawach więc za dużo nie mogę powiedzieć, ale moim zdaniem prezydent ma swoich doradców i wie co robi. Podejrzewam, że wśród doradców są również wojskowi. A to, że są i przeciwnicy, to nic nowego. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-06-14 07:45

>Wiec może lepiej, gdyby wojsko decydowało, co i jak. <


Zdecydowanie lepiej posłuchać fachowców jak pseudo politykierstwa.... W stylu:

>Wielu wykształconych ludzi, ekspertów,  wypowiada się w różnych sprawach na "nie" szczególnie są to sprawy związane z działaniami teraźniejszej władzy<


Zgadzam się z opinią :

> Przecież to FORUM opinii i wymiany zdań wszystkich ze wszystkimi, a nie prywatna kawa na zapleczu ,


Jednakowoż dbanie o zachowanie co najmniej przyzwoitego poziomu forum powinno leżeć w polu widzenia jego uczestników.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 315) (3675580 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill