www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 14) (421037 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-23 19:54
Czy ktoś jeszcze pamięta?
Dziewięć lat temu uśmiercono na tym forum "boginke".
Błąka się jeszcze czasami jej awatar po forum, choć nie wiem po co? Lepiej poczytać w bibliotece.
Ja tak z "obowiązku" kronikarza wspominam,  bo nie było mi na szczęście z tą wiedźmą mieć do czynienia.
Ale skorzystam z okazji i zareklamuje.
Najlepsze miotły sprzedają na targowisku w piątki. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-23 19:57
Wypróbowałeś? :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:02
Niestety rodzajowi męskiemu nie sprzedają
;-) Zarezerwowane tylko dla baby - jag
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-23 20:07
A może jest jakiś męski odpowiednik Baby Jagi?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:14
Nie mam wiedzy w temacie, ale kojarzy mi się Gargamel ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-23 20:16
Może ktoś jeszcze innego gagatka znajdzie. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-23 20:21
oczywiście "buduj" a jakże , też śmieszy swoją wredotą choć to jest żenujące, nie zabawne.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-24 22:28
Ale urodziła się Iota.
To już dziewiąte urodziny  ;-) Wszystkiego najlepszego.
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-04 14:04
Zestawy narzędzi King Tony są idealne dla tych, którzy potrzebują kompletnego wyposażenia narzędziowego. Każdy zestaw jest starannie dobrane, aby zapewnić szeroki zakres funkcjonalności i wszechstronność, co jest szczególnie ważne dla profesjonalistów w branży motoryzacyjnej i przemysłowej.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-03 09:10
Dziś jest Dzień Savoir-Vivre

Podobno Święto po raz pierwszy obchodzone w 2016 roku, mające na celu propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu kultury społecznej. Dzień Savoir-Vivre ustanowiony został z inicjatywy Akademii Montemarco na dzień przed rocznicą wolnych wyborów 1989 r., aby symbolicznie uczcić zmiany w Polsce.
Dobre i budujące byłoby aby na stałe nie tylko w jednym dniu taki zwyczaj przestrzegania go na co dzień i byłoby to nie tylko symboliczne uczczenie.
Data 3. czerwca jest również nieprzypadkowa z dwóch innych powodów.
Tego dnia obchodzone jest święto Dobrej Oceny, a cyfra 3 jest wyjątkowa i magiczna.
Jako, że dzieci i młodzież są głównymi adresatami oferty szkoleniowej Akademii Montemarco, trzeci dzień po Święcie “Dzień Dziecka” ma symbolizować trzeci okres w rozwoju człowieka (dojrzałość) i jego dobre skutki zgodnie z zasadą “czym skorupka za młodu nasiąknie”.
A skoro niektórzy nie nasiąknęli zapewne, to warto aby się chociaż z tym zapoznali :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-03 13:19

>Dziś jest Dzień Savoir-Vivre<


Może niektórzy potrzebują takiego dnia, ale kulturalny człowiek zna zasady obowiązujące w jego kraju i nie tylko. Dotyczą one zarówno zachowania jak i ubioru, sposobu nakrywania do stołu i spożywania posiłków i wiele innych spraw. Znajomość tych zasad świadczy o naszej kulturze osobistej.
Jak wygląda to wszystko w wielu domach? Czy jeszcze pewne zasady obowiązują? Dawniej nawet u mniej zamożnych ludzi posiłki spożywało się przy stole, a teraz ? Kultura jedzenia jeszcze istnieje? Już nie mówię o innych sprawach, bo wiele z nich można zauważyć na forum. "Hulaj dusza piekła nie ma"- żadnych zasad.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-03 22:03
Niewątpliwie masz rację. Brak kultury daje się wszędzie zauważyć. Szczególnie dzisiaj w Gdańsku pewien pan dał popis braku kultury wobec pewnej pani. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-04 07:43
Przy odbiorze nominacji na europosłów widzieliśmy "piękne" zachowanie. Myślę, że do wyborów będziemy mieli więcej takich "obrazków".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-04 08:42
Tam chodziło o to, że nie podaje się ręki komuś, kto tak długo nie potrafi ukarać tych, którzy wieszali portrety ludzi w miejscu publicznym na szubienicach, a są znani. (W domyśle się ich w takim razie chroni i popiera?!) Był to zrozumiały skutek animozji osobistej. Poza tym, czy ten drugi szereg na sali stał po to, żeby im dziękować, ściskać dłonie?
W Gdańsku to premier był gościem, a ta pani prezydentem miasta. Każdy normalny człowiek by się zatrzymał, ale nie. Są więc trzy możliwości - albo brak wychowania, albo pogarda dla funkcji i kobiety, albo prezes  zakazał rozmawiać. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-04 09:40
Wuzetko nie staraj się doszukiwać jakie motywy kierują politykami (z każdej strony), bo nie wiesz dokładnie gdzie tkwi istota sprawy. Możemy się tylko domyślać, mieć własne sympatie i antypatie, ale polityka "chodzi własnymi drogami".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-04 15:56
Polityka nigdy nie chodzi własnymi drogami. Historycznie zawsze chodziła tam, gdzie jej dyktatorzy kazali chodzić, albo jak wyborcy wybrali.
Dzisiaj wyborcy to my i każdy ma prawo oceniać, jak zachowuje się premier rządu, prezydent i inni, niezależnie kto rządzi i  z jakiej opcji.
Gdyby nie te własne oceny nie umielibyśmy sami wybierać/głosować i musiałby nam któryś bohater literacki: pan, wójt, albo pleban podpowiadać. ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-04 16:51
Tylko ostatnio tak się porobiło, że opcja , która wygrywa jest krytykowana za wszystko, a ci co ją wybrali uważani za "niekumatych". Dlaczego przeciwnicy nie potrafią się oderwać od stołków? Należy pokazać dobry program i wygrać wybory, a nie być totalną opozycją. Jak dzieci "nie bo nie".
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-07 00:10

> Dzisiaj wyborcy to my i każdy ma prawo oceniać


Nawet gdy nikt nas nie słucha.

> Gdyby nie te własne oceny nie umielibyśmy sami wybierać/głosować


I dlatego ja od stanu wojennego nie chodzę na wybory nie interesuje mnie kto rządzi , może potrzebne są kolejne afery taśmowe aby prawda ujrzała światło dzienne.
Ja do tego mam własny pogląd i wybieram bierny opór bo ja na pewno tego nie zmienię. A gadki typu każdy głos się liczy już dawno schowałem między bajki.
Nie denerwuję się i żyję spokojnie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-07 08:29
To tak jakbyś się schował w "mysią dziurę". Co to znaczy "bierny opór"? Chcesz żeby inni za Ciebie zdecydowali , a Ty ewentualnie pochwalisz lub skrytykujesz to jak się Tobie żyje.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-07 10:37
Ja się nie skarżę na swój los. A krytykować lub chwalić jakieś pojedyncze decyzje zawsze mogę.
Może to jest schowanie jak to określiłaś "mysią dziurą" ale działam według swoich zasad. :-)
I nie sugeruję się podpowiedziami czy poglądami innych.
Obserwuję i oceniam fakty, nie obietnice ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-07 12:10
Wszyscy powinniśmy oceniać fakty. Tylko Ty biorąc udział w wyborach miałbyś możliwość decydowania czy chcesz mieć "na stołku" kogoś, kto tylko obiecuje czy takiego co działa na korzyść Polski.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-04 09:59

>  Już nie mówię o innych sprawach, bo wiele z nich można zauważyć na forum. "Hulaj dusza piekła nie ma"- żadnych zasad.


I właśnie o to chodzi. Nie można się nie sprzeciwiać zachowaniom które ranią innych. Nie jesteśmy to po to by kogokolwiek osądzać, ale możemy uczciwie powiedzieć, że się z czymś zgadzamy albo nie. Faktycznie tak się porobiło ,że nie poruszamy tu bardzo osobistych spraw. By nie być obiektem ataków frustratki/ów.
Ale fakty, wydarzenia dookoła Nas, wyzwalają w nas radość lub złość. I możemy o tym rozmawiać a nawet powinniśmy by poznać czy Nasze zdanie podzielają lub nie inni. Ale nie można nikogo obrażać z tego powodu i to jest sens Savoir-Vivre ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-04 14:29

>Nie można się nie sprzeciwiać zachowaniom które ranią innych<


To może niech każdy zacznie od siebie zamiast beż końca wypominać innym.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-04 16:57
No to zaczynaj, a ja idę na ryby
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-05 15:26
Normalna trwoga......
"W trakcie rządów PiS zadłużenie Polski wzrosło o 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu"
Więcej wiadomości tutaj:

>https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/zadluzenie-polski-opinia-prof-dariusza-filara/47bkj9j<


Polska jest już tak zadłużona, że niedługo nawet "Iwan" może nas zająć za jakąś niespłaconą kopiejkę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-09 13:29
Jeszcze trochę i będę pis życzyła zwycięstwa, by obserwować, jak się w tym 'słodkim budyniu' będą poruszać następne 4 lata.:-) Ambicje ludzi rozbudzone bardzo mocno, dług wzrasta, wujek Sam jak się pokłóci na ostro z Chinami, to spowoduje kryzys  i rządy ....prawa i sprawiedliwości  byle  rozdawnictwem  się nie wykpią. :-)
To wersja pesymistyczna. Może ktoś napisać optymistyczną? Ja idę na spacer. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-10 22:23
Polska rośnie w siłę. Wujek Sam, sam pompuje w Nas kasę :-) My naród, jesteśmy centrum Europy.
Komuna przekształcona w demokracje, przyznaje narodowi rację.
Z milerem na czele wyznaczają narodowi nowe cele.....
czy z kratkami ?
Przekonamy się sami.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-11 09:47
A na razie kratka dla pana Mareczka, którego kusi od politycznego granatu zawleczka.:-) Pan Roman żongluje prawem, boksuje się pośrednio z  samym Jarosławem.
https://wiadomosci.wp.pl/roman-giertych-przygotowal-wniosek-ws-afery-podsluchowej-pan-marek-f-moze-zlozyc-zeznania-6390533000611457a

A tu ludzie piszą komentarze, o które się nie obrażę. :-) Jednak zatrważa mnie sposób, w jaki się tam wyraża kilka osób.
https://wiadomosci.wp.pl/pawel-wojtunik-sluzby-sledcze-panstwa-nie-dzialaja-ws-falenty-6390713652131969a
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-18 12:32
Dzisiaj w przychodni widziałem Panią na wózku.
Z tyłu na nim, miała napis.
"JEŚLI BĘDĘ POTRZEBOWAŁA POMOCY TO O NIĄ POPROSZĘ"

Czasami zła pomoc jest gorsza od obojętności ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-18 13:19

>Czasami zła pomoc jest gorsza od obojętności <


Dawno temu się o tym przekonałem. Miałem wtedy malucha (126 P). Zimą po wyjeździe z garażu przystanąłem przed kioskiem aby coś kupić. Wracam do auta a ten się zbiesił... Nie reaguje na odpalanie przy pomocy cięgła. Wyciągnięta linka. Normalna sprawa w tych gratach.... Ale wystarczyło trochę na biegu go popchnąć aby zębatki inaczej się ustawiły i zaskakiwał. No to wysiadam i lekko go pcham. Nieoczekiwanie zjawiła się pomoc i jak popchnął tak samochód zapalił, a że był na biegu i ssaniu to ostro wyrwał. Biegłem z nim trzymając się jedną ręką kierownicy. Jednak jechał za szybko aby wskoczyć. Gdy zobaczyłem jadące z przeciwka auta to aby uniknąć "czołówki" ostatkiem sił skręciłem w prawo wprost w płot Zakładu Energetycznego. Na szczęście przed płotem była niewielka zaspa śnieżna, która trochę go wyhamowała potem uderzył w siatkę ogrodzeniową i ta też trochę się "poddała" Generalnie zdarty lakier na narożniku klapa bagażnika - błotnik. Lampa ocalała...
I wcale tej pani na wózku się nie dziwię...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-18 19:31

> "JEŚLI BĘDĘ POTRZEBOWAŁA POMOCY TO O NIĄ POPROSZĘ"



To brzmi dla mnie zbyt obcesowo.
A gdyby napisała "Gdy nie dam rady sama, poproszę o pomoc" i do tego jakiś miły emotek?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-18 19:46
Hmmm....... Pewnie ta pani pisała to pod wpływem chwili,- jakiegoś impulsu. Wtedy niespecjalnie myśli się o niuansach słownych.......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-18 21:33
:-) Każdy na siłę ja może przewoził, gdzie nie chciała, albo pytał, gdy nie trzeba było.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-06-18 21:40
:-) pamiętam taki filmik , gdy niewidomego gdy przeszedł przez przejście, ciągle mu ktoś pomagał i przeprowadzał na drugą stronę ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-06-18 21:41
Nie obcesowo ale zdecydowanie ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-23 13:41
Szokujące informacje w necie.
Emerytury mają wzrosnać o 27 zł, Szykują sie dwa nowe podatki czy starczy te 27 czy trzeba bedzie wydać 50?
No i propozycja opłat za radio i telewizję. Ma być  opłacana przez wszystkich. Niezależnie czy ktoś ogląda czy nie. Ma to być wliczone w jakimś podatku?
Nawet brak teleizora nie uchroni przed płaceniem .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-23 15:44 Zmieniony 2019-07-23 16:41
Przecież z jakiegoś żródłełka musi dopłynąć kasa na socjal. Atak w ogóle to już od dawna sprawa jest wałkowana. Podobno TV nie ma kasy, może i nie ma, ja ich bilansów nie sprawdzałam. Ciekawi mnie jedno, pośrednicy, którzy dostarczają kanały satelitarnie, czy swiatłowodem placą TY?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-07-24 07:20
Rzadko ostatnio tu piszę więc zrobię to raz a dobrze. Idziemy ku przepaści. Za 2-3 lata wszystko j...e, kupujcie walutę. Dlaczego? Idioci rozdają kolejną kasę bez pokrycia w produkcji co musi prowadzić do inflacji. Do tego mamy bańkę na rynku nieruchomości. Gdy inflacja już wystrzeli NBP podniesie stopy procentowe, raty kredytów wzrosną i ludzie, którzy dziś płacą 10tys./metr kurnika będą mieli problem. Nikt, absolutnie nikt o gospodarce nie myśli. Nadal nie ma żadnego planu na to, abyśmy zostali przestawieni na wysokie technologie, jesteśmy montownią Europy. Nie myśli się o energetyce, ani o wodzie - dramat za 30 lat. Opozycja? "Co dane nie będzie zabrane", czyli rozdajemy nadal, ich program to stek sprzecznych ze sobą bzdur. A więc oszczędzajcie w walucie. Nasza przewaga konkurencyjna w postaci niższych kosztach pracy się kończy, innych nie ma i nie będzie w średnim okresie. Durny naród - durni politycy. Niestety. I nie piszcie mi, że byłem za PiS i mi przeszło. Zawsze byłem za sobą i zdrowym rozsądkiem.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-24 12:22 Zmieniony 2019-07-24 12:26

> I nie piszcie mi, że byłem za PiS i mi przeszło. Zawsze byłem za sobą i zdrowym rozsądkiem.


Czasami gadałeś jak Ci zleceniodawca "proponował" to znaczy ten co płacił miał wtedy racje ;-) cześć.
A nie lepiej inwestować w złoto? Bo tak naprawdę nie wiadomo jakiej waluty się trzymać?.

> Idioci rozdają kolejną kasę bez pokrycia w produkcji co musi prowadzić do inflacji. Do tego mamy bańkę na rynku nieruchomości.


Pamiętam takie przemówienie " chyba Gomółki " stoimy nad przepaścią , ale robimy krok naprzód"

A dzisiaj.
Ludziki dostaja 500+ i się cieszą i będą głosować pod wpływem przeróżnych "darów" od rządu miłościwie nam panującego.
I nawet jak się pokaże paluchem to nie zobaczą zagrożeń.
A potem będą nocne posiedzenia , nocne uchwały i trzeciej kadencji nie będzie ;-)

ps: Już jesteście po wakacyjnym wyjeździe?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-07-24 13:25
Po i przed. Złoto to też dobry pomysł. 500+ to dzielenie biedy. Ja już mam 1000 i odkładam nie wiem na co:) Właśnie wróciłem z pewnego spotkania w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, byli też marszałkowie województw z PSL i PO. Zupełnie inaczej niż w tv, PiS, PO, PSL grzecznie i merytorycznie, nawet z sensem. Ale niestety bez jakichś przełomowych wizjonerskich pomysłów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 14:05
Trzeba im było podpowiedzieć skoro jesteś czy byłeś doradcą. :-))
A jeśli już na forum dla ludzi w większości niezbyt majętnych tak się chwalisz, że nie wiesz na co kasę dziecięcą odkładać, to może przekaż dla chorego dziecka. Myślę, że Twoje dzieci bez wahania się zgodzą na pomoc dla potrzebujących. Nie będą miały takich dylematów jak Ty. Moim zdaniem takie gadanie z Twojej strony to co najmniej nietakt.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-07-24 18:45
Zle mnie zrozumialas. Chodzi mi o to że ten program w tej formie nie ma sensu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 18:58
Też mi się tak wydawało, ale widocznie władza wie co robi. Z innej strony patrząc, pomyśl jakie wojny by się toczyły jeśli ktoś przekroczył by o przysłowiową złotówkę próg dochodowy upoważniający do tego dodatku.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-07-25 11:37
Ok. Wtedy powinna być stosowana zasada "złotówka za złotówkę".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-24 14:38

> Idioci rozdają kolejną kasę bez pokrycia w produkcji co musi prowadzić do inflacji.


Kto myśli o inflacji, jak ciągle się bierze nowe kredyty, a w razie co dodrukuje pieniądze, jak robią inni. Polska jest odbiciem świata, tyle, że lustro krzywe.
Oszczędzanie w walucie w jakiej perspektywie. Ja pamiętam dolary po 7 zł bodajże, a dziś, ile bym realnie zyskała? Nic. Ktoś to umie obliczyć rok do roku? Trzeba by było własną buchalterię 'koszykową' robić, albo jeździć jako własny kantor z północy na południe Polski, jak ludzie jeździli. Przy dużej ilości się opłacało podobno.
Złoto? Chyba na sztaby, bo w wyrobach to jest jedna wielka plajta. ;-) Idż sprzedaj bizuterię. Cena złomu, no chyba, że za zabytek, wtedy pewnie aukcja ludzi ratuje. Ale trzeba kupca znaleźć.
Wniosek? Kupować, co potrzebne do domu teraz i żyć na bieżąco. A jak kasa jest duża, to kupować ziemię. Ta nawet spalona ma swoją wartość.
Mam zamiar kupić...hihihi, ja to taką do doniczek, bo muszę niedługo storczyki przesadzić. :-)

> Durny naród - durni politycy.


Poprawka. Ogłupiany naród i cwani politycy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 15:53
Super Wuzetko . Ziemia do kwiatów. Super inwestycja. Dobre. Uśmiałam się. :-)))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-24 17:04
Tylko na tyle ziemi mam zasobów, ale zawsze coś.;-) Dwa piękne storczyki, a zamierzam dokupić dwa. Jak już być ziemianką, to być na całego, co tam się rozdrabniać. ;-) Od czterech doniczek może już mnie do KRUSu przyjmą??? ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-24 17:41
W dzisiejszych czasach, to nigdy nic nie wiadomo. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-24 18:47
W-zetka :-)) do KRUSu nieee...., chyba że na KURS :-)))) oczywiście sadzenia nie tylko kwiatków. Mnie też dopadła uprawa roślin już drugi rok. Plony takie sobie, jako,że mam mało kasy dwa lata temu na jesieni zakupilam różyczkę w doniczce i gerberę.. Gerbera miała 3 kwiatki może przez 3 tygodnie, potem "pięknie"" się rozrosła niestety tylko w liście. Jeszcze rozkwitły 2 anemoczne kwiatuszki... i wy....-łam. Różyczki kwitły przecudnie całą zimę, na wiosnę przesadziłam i wystawiłam na balkon - i co?....zeżarły mszyce i mrówki.. To samo stało sie z lubczykem. Ze złości w tym roku kupiłam dracenę, fikusa i zamioculcas na razie bez problemów. Muszę się pochwalić fiołkami amerykańskimi, cudowne roślinki, nie wymagające kwitną niemalże przez cały rok, nie puszą, bezproblemowe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 19:04
U mnie na balkonie jest taki żar, że po wielu próbach upiększania go roślinami poddałam się. Kupiłam za to piękną osłonę balkonową z roślinnym motywem. Jest tak realistyczna, że z daleka trudno odróżnić od żywych roślin.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 14) (421037 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill