www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 12) (296869 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-12 14:01
Norbi jak zwykle, rzeczowo i na temat. :-)
Norbi jak walczyć skoro tu nas nikt nie słucha? Podpowiedz coś.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-05-12 16:34
Lidian napisała:

>Norbi jak zwykle, rzeczowo i na temat. :-)
>Norbi jak walczyć skoro tu nas nikt nie słucha? Podpowiedz coś.


Lidian, ja dawno porzuciłem sposób wyrażania swojej opinii na łamach forum a zwłaszcza tego bo na forach nic nie można zdziałać, ponieważ na forum, to można tylko pisać a i tak nikt tej pisaniny nie bierze poważnie. Więc zacząłem uczęszczać na wszystkie posiedzenia samorządu gminnego, a wiadomo, że każde posiedzenie jest nagrywane, kiedyś tylko audio a teraz wideo + audio i w czasie posiedzenia na żywo transmitowane. I to postanowiłem wykorzystać, bo ja sam nagrywam moim dyktafonem owe posiedzenia ponieważ wyczaiłem, że nagrania urzędowe są wstawiane na stronę po tygodniu a dziennikarze lokalnych mediów/prasy muszą czekać na te wiadomości aż urzędowy informatyk przerzuci z kamery na stronę nagrania audio-wideo, ja go wyprzedzam udostępniając owym dziennikarzom moje nagrania z mojego dyktafonu... A przy okazji opisuję i publikuję owe nagrania na grupie organizacji której jestem członkiem i z której już drugi raz startowałem w wyborach do samorządu. Niestety, drugi raz przegrałem, jednak nie do końca, gdyż trzech członków dostało się do samorządu i z nimi współpracuję i osiągam pożądane efekty stając się skutecznym w tym co robię...
Siedzenie i pisanie na forum uważam za zbyteczne bo niczego nie wysiedzę a zwłaszcza na tym... a piszę tego posta tylko w ramach ćwiczenia pisania na klawiaturze z komputera...  :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-05-12 16:51

>piszę tego posta tylko w ramach ćwiczenia pisania na klawiaturze z komputera...  :-) .<


To mimo wszystko coś dobrego z pisania na tym forum wyniknęło. Pozdrawiam. :-)))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-05-12 17:27
Liduś, tak, bo ćwiczę biegłość pisania... :-) Nic po za tym, również pozdrawiam... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-06 09:23
Trochę goryczy się ulało z Norbiego.
Na str, głównej przeczytałam artykuł 'Integracja dzieli się wiedzą'. Napisałam tam komentarz. Zamieszczam go tu w całości, żeby nie zaginał przypadkiem  pod cięciem cenzury. Jest krytyczny, ale uważam, że oddaje stan rzeczy dobrze.

"W pełni popieram, takich działań nigdy dość. Ale gdy Pani Prezes mówi:
"- Ta akcja ma dla nas wyjątkowe znaczenie – mówi Ewa Pawłowska, prezes Integracji. – Niesie bowiem za sobą przesłanie, które już od 25 lat jest kwintesencją działalności Fundacji: to integracja społeczna, pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami nie są przybyszami z innej planety, a w kontaktach z nimi obowiązują te same zasady, co w przypadku osób w pełni sprawnych: życzliwość, otwartość i... zdrowy rozsądek.",
to może to powinno się to też odnieść do dbałości o forum niepełnosprawnych i nietolerowanie od lat tego samego trolla, który obraża i zniechęca do pisania innych.     Wielkie i szczytne cele zaczynają się zawsze od tych całkiem małych i przyziemnych."

Napisałam, co powyżej,  bo nadal mi żal, że nie mogą wrócić tamte rozmowy, ostre czasem, ale nie uwłaczające nikomu.
Szermierka słowem tak, prostactwo nie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-07 08:04
Żadnego komentarza nie wpuścili?
To mój komentarz pod tym artykułem :-)
DODAJ KOMENTARZ

Wpisz tytuł komentarza (pole obowiązkowe)
Gdzie są komentarze?
Wpisz treść komentarza (pole obowiązkowe)
Czy wszystkie były tak niepochlebne dla Was, że zostały zamiecione pod dywan?

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora
Podpis (pole obowiązkowe)

Kropek
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-07 15:49
No i wszystko jasne. Z koniem się nie należy kopać.  :-))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-06-08 19:35 Zmieniony 2019-06-08 19:57
To że na stronie www.niepelnosprawni.pl jest taka funkcja "DODAJ KOMENTARZ" wyczaiłem już przed dziesięciu laty, jednak wtedy mi nikt nie wierzył, że ta funkcja jest nie aktywna... Zawsze wiedziałem, że fundacja i stowarzyszenie "Integracja" to stwór, który dawno powinien zniknąć lub zostać przemianowany na "De-Integracja".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-09 08:48

> to stwór, który dawno powinien zniknąć <


Rozumiem żal..... tylko oby nie zaczęło to trącić malkontenctwem....
Nie abym bronił,- ale pamiętajmy, że jak zwykle istnieje druga strona medalu. A ta jest oczywista: Przecież nikt na siłę nikogo tu nie trzyma. Proste ? Proste!!
A zdecydowana większość frustracji wynika z braku kultury (niektórych) i zgodności charakterów poszczególnych użytkowników. Na to każdy sam musi wypracować sobie środek zaradczy......
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-09 13:17

> Przecież nikt na siłę nikogo tu nie trzyma. Proste ? Proste!!


Proste. Tyle, że chciałoby się, aby wzniosłe hasła głoszone przez administrację/zarząd miały pokrycie, a nie ewidentnie chroniły agresję i lekceważenie innych. Inaczej ma się wrażenie, że ktoś działa dla własnych profitów, a nie dla innych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-09 12:29
Norbi  , a może to jest tak, że Integracja trochę forum zaniedbała, a w innych sprawach się sprawdziła. Wiesz jak to jest? Powiem szczerze, że ja ostatnio nie śledziłam i nie wiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-06-09 13:46
Lidian napisała:

>Norbi  , a może to jest tak, że Integracja trochę forum zaniedbała, a w innych sprawach się sprawdziła. Wiesz jak to jest? Powiem szczerze, że ja ostatnio nie śledziłam i nie wiem.


Odpowiadam:
Integracja zawsze na wszystkich płaszczyznach zaniedbywała wszystkie sprawy związane z osobami z niepełnosprawnościami po za jednym, wypraszaniu jak największej kwoty pieniędzy z naszych podatków, czyli 1%...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-09 14:16
Szkoda, że tu na forum nie chcą z nami o swoich osiągnięciach porozmawiać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-06-09 14:29
Liduś, bo niby czym się mają chwalić...?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-09 16:04
Właśnie chciałabym wiedzieć. :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-09 13:14
Puszczali mi komentarze, więc jest aktywna.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-09 16:54
Hmmm..... To teraz nie wiem.....Czy ja ze swoim prostym spojrzeniem na problem ( o ile taki w ogóle istnieje) jestem radykałem czy może nadmiernie uległym ???  Bo w zasadzie ani jedno ani drugie mnie nie grzeje i nie ziębi.... Czyli chyba taki luzak ze mnie ??? c'est la vie......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-11 09:52
Nie ma się co smucić. W sumie my tu gadu gadu, a gdzie indziej i tak...buraki rosną. :-) (Wszelkie skojarzenia jakichkolwiek osób z burakami uważam za nieuprawnione, ale nie zabronię przecież, bo nie mam uprawnień do korekty skojarzeń.) :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-11 10:15
To o tych burakach to takie niewinne,- nikt by się nie obruszył..... Ale gdybyś napisała, że burakom berety rosną,- to ho ho ho....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-08 13:08
Do Moderatora
Skoro  tu wątek w sprawie funkcjonowania Forum to mój wpis będzie jak najbardziej na miejscu.
Proszę cokolwiek zadziałać w związku z zaśmiecaniem Forum  przez nicki mające w opisie adres internetowy.
Ja rozumiem, że  reklama jest naszą codziennością., ale tutaj prezentowana jest niezwykle nachalnie, urągając inteligencji pozostałych uczestników.
Pozdrawiam i liczę na szybką/sprawną reakcję.....
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-09 00:24
Przecież oni się cieszą, że im licznik bije :-) Chociaż jak wiem czytają forum tylko nie myślą .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2019-12-29 18:45
Witam.
Tak przeglądam to forum jako osoba niewidoma, układ nic się nie zmienił, jest to dla osób niewidomych układ nie do przyjęcia, posty nowsze są wyżej niż posty starsze, bo wszystko zależy kto komu i na jako post odpowiada, masakra, ale do rzeczy, bo tego pewnie już nie zmienicie, już o tym pisałem dawno temu.
Ale, no właśnie, ale może jedno zmienicie, jest coś takiego jak nieprzeczytane posty, czy nowe posty - jakoś tak.
Klikamy w to i pojawiają się nowe posty, super, ale można je jedynie przeczytać, może warto by było dodać funkcję odpowiedzi w tym miejscu, aktualnie nie ma takiej możliwości, taka osoba jak ja, niewidoma miałaby wówczas ułatwione zadanie, wchodzę w nowe posty i przeglądam, chcę odpowiedzieć, po prostu z tej pozycji odpowiadam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-29 19:20
Tutaj już nie ma gospodarza. Biednie to nasze forum wygląda.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2019-12-29 19:54
Czyli nic się nie zmieniło, gospodarza nie ma i nie było hehe
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-12-31 18:48
no jeżeli przyjąć to co sie mówi ze właścicielem jest Niemiec to na pewno nic sie nie zmieni i nikogo to obchodzić nie będzie a wy niepełno sprawni radźcie sobie jak możecie boż to demokracja kto silniejszy i sprawniejszy ten do przodu itd.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2020-01-08 12:37
Jeżeli właścicielem byłby Niemiec, to pewnie chociaż czas wpisywanie postu nie różnił by się od czasu wyświetlającego się na forum.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-02-19 20:31 Zmieniony 2020-02-19 20:33
Cóż. Szanowni Administratorzy.
Też zwracam się z poważaniem.
ale przede wszystkim z pytaniem.

> Chcemy podkreślić, że przepraszamy za brak reakcji lub jeśli nie jest ona taka, jaka być powinna. Wierzymy jednak, że i Państwo są w stanie uderzyć się w piersi, ponieważ czasem dyskusje stają się zbyt gorące i zgłoszenia postów otrzymujemy z obu stron konfliktów.


> Z naszej strony postaramy się skuteczniej walczyć z treściami reklamowymi i kontami zakładanymi przez roboty.


Czy teraz To Wy nie powinniście uderzyć się w pierś ?
I co ? została Wam walka z reklamami i na dodatek nie robicie tego skutecznie :-)

a ja podrapię się pod okiem.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-02-22 20:32

>a ja podrapię się pod okiem. >


Środkowym palcem?
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2020-03-06 23:20
ciekawa propozycja ale ja wniósłbym jedna dodatkowa chodzi o punktowanie naszych wypowiedzi( za  norma przeciw) przez forumowiczow  Jestem tu ładnych parę lat i wiem co kto może napisać podpisując sie takim czy innym logo ale sa ludzie nowi i na pewno ich opinie nie będą tak jednoznaczne jak stałych forumowiczow i chętnych na dotacje może  a raczej na pewno zmieni sie typ porad i może będzie z nich pozytek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-26 10:28

>Z naszej strony postaramy się skuteczniej walczyć z treściami reklamowymi i kontami zakładanymi przez roboty<


Szanowni Państwo już sporo czasu upłynęło od Waszego wpisu i nic się nie zmieniło. Dalej osoby reklamujące różne towary panoszą się na forum. Najgorszą sprawą jest to, że teraz zaczynają udzielanie porad medycznych, a to chyba jest karalne. Oni może nie zostaną ukarani, ale admini tego forum chyba poniosą konsekwencje niedopilnowania regulaminu.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-26 12:33

>admini tego forum chyba poniosą konsekwencje <


Lidziu, wierzysz w to?
Myślę, że admini mają to w nosie, a reklamy wpływają na statystkę aktywności forum, która jest, jak wiesz, niska, więc będzie jak jest i było.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-26 16:10
Ja nie jestem przeciwny reklamom i reklamo wpisującym. Traktuję ich jak powietrze. Przynajmniej ktoś pisze na forum a czytający nie musi wchodzić na podane linki. Szkoda tylko, że nie podejmują dyskusji :-( na inne tematy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-26 17:31

>Traktuję ich jak powietrze<


A bez powietrza nie można żyć. :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-26 18:49
Właściwie teraz masz słuszną uwagę ;-) Forum bez ich wpisów już dawno byłoby martwe.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-28 15:08

>byłoby martwe<


Pytanie, dlaczego tak mała aktywność. ON w Polsce mnóstwo. Forum niby dla ON, ale pisać może każdy.
A tu na palcach jednej ręki można policzyć uczestników.
Nawet Ci, którzy bywali zimują jeszcze?
Kryształek zapewne uprząta grządki, a W-zetka zajęta sprawami ważnymi, innymi, twórczymi?

To pozdrawiam Wszystkich tych i tych - tu i tam:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-04-28 19:07
Znam odpowiedź na te zagadnienie i powód tak niskiego zainteresowania osób z niepełnosprawnościami temu forum.
Odpowiedź brzmi:
Osoby z niepełnosprawnościami, które na tym pisały i były aktywne dawno doszły do wniosku, że forum jest własnością organizacji pozarządowej która tylko na pozór zajmowała się i nadal tylko czyni takie pozory, że działa na rzecz tych, co zostało stworzone.
Pisanie do nie aktywnej administracji forum, domaganie się reakcji na nieprawidłowości w zachowaniu się i łamanie regulaminu przez użytkowników, to tak jakby oczekiwanie na ruch kogoś nieżyjącego.
To forum jest prawie tak martwe jak ich św. pamięci prezes Integracji...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-29 14:26

>forum jest własnością <


Norbi, każdy pamięta Twoje zaangażowanie w działalność na rzecz ON.
Warto więc pisać. Zawsze ktoś zajrzy, nawet jak się nie odzywa, to może przeczyta.
Może to mu w czymś pomoże?
Nie wiem, nie trzeba się tak łatwo poddawać, ON to grupa siłaczy:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-30 13:24
Bardzo mi się to określenie podoba :-)

> ON to grupa siłaczy:-)


Bo to nie chodzi o siłę fizyczną a wzajemne zrozumienie i wsparcie wzajemne.
To nic że tylko słowne, ale życie dokopuje nam wielokrotnie gorzej,  tu słowa mają wspierać a nie dołować :-)
Dosyć mamy wymądrzania w tv i polityce.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-04-30 15:42

>nie chodzi o<


Też tak rozumiem:-)
Wszak można też wg "Na początku było Słowo".

Słowo ma moc, dobre wzmacnia, mobilizuje, motywuje.
I nie chodzi o wymądrzanie się, jak zauważyłeś, ale o ludzką życzliwość i empatię.
To nic, że nie poda się ręki przez ekran komputera, ale można wesprzeć, czasami świadomość, że się jest, że jest ktoś...myślący i
czujący podobnie...że rozumie. Łatwiej wtedy.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-28 20:40

>To pozdrawiam Wszystkich tych i tych - tu i tam:-)


PRZEKAŻĘ POZDROWIENIA.

Tam mamy też ok tyle osób co tu ale dyskusje się toczą w kulturalny sposób mimo różnic w wielu sprawach.
Cztery osoby które wyemigrowały z tego miejsca i trzy inne. Nie staramy się nagłaśniać miejsca a nawet przenieśliśmy się na bardziej zabezpieczone forum. Ok 25-50 wpisów dziennie wystarczy.

Do Norbiego. - forum jest takie jakim tworzą je uczestnicy.  Nie rozszerzamy zasięgu aby uniknąć takich ("budujących") jazd jak tutaj bo wiele wpisów jest bardzo osobistych.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-04-29 00:43
teraz przekazuję w drugą stronę

>Pozdrów Sonkę. Nie loguję się tam, bo grasuje tam teraz 'zośka-przebieraniec'.


I pozdrowienia dla pozostałych
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-29 14:17
Dziękuję za pozdrowienia.
To miłe, że u Was panuje tam rodzinna atmosfera.
Właśnie o to chodzi, aby czuć się dobrze, aby móc spokojnie dyskutować, być.
Pozdrawiam Wszystkich:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-04-29 15:24
Tutaj też można dyskutować, tylko trzeba chcieć. :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-04-29 20:43
Dyskusja bez efektów, to jest to samo jak wlewanie wody do naczynia bez dna...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-04-30 10:40

>Dyskusja bez efektów <


Norbi, a na jaki efekt liczysz w dyskusji tu?
Wyjaśnij, proszę:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-04-30 20:22 Zmieniony 2021-04-30 20:34
Aby stowarzyszenie i fundacja Integracja wzięła się do roboty... bo organizowanie co rocznej gali "Człowieka bez barier" uważam za mało, ponieważ uważam, że z barierami trzeba walczyć, trzeba je usuwać... Prawda? I żeby wiedzieć z jakimi barierami się borykają Osoby z niepełnosprawnościami to trzeba uczestniczyć w forumowych dyskusjach...
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2021-06-03 16:48
Jestem tutaj od 2017 roku. Na początku mało pisałam, teraz trochę więcej ale i tak nie tyle ile bym chciała. Jest tyle tematów do poruszenia... Ale to co uderzyło mnie od samego początku to fakt, że Integracja w ogóle nie interesuje się tematami, które są poruszane na forum. Mało tego: kilka razy wysłałam do nich maila, z propozycją tematu i że sama chętnie coś napiszę - kompletnie bez odpowiedzi! Ostatni raz napisałam do nich z tematem braku dostępności kościoła w Częstochowie dla osób niepełnosprawnych - to był dopiero mój 2 rok na wózku i byłam tym zszokowana, teraz wiem, że brak dostępności to norma. Ponieważ się nie odezwali napisałam o tym bardzo dużo na forum, myśląc, że może wtedy ich ruszy. NIC! Przez kolejne lata śledziłam co się dzieje na forum i stronie Integracji. I niestety ale bije aż po oczach (nawet słabowidzących) że oni tylko o wszystkim PISZĄ, kompletnie nie działając! Zawsze myślałam, że wszelkiego rodzaju fundacje czy stowarzyszenia skupiają się po aby działać, bo popisać to sobie można właśnie na forum jako zwykły użytkownik. Niestety nie jest to tylko domena Integracji. 2 miesiące temu dałam znać lokalnemu MOPSowi, że mam do ODDANIA mój stary chodzik ambonę, w bardzo dobrym stanie. Oj pani, my mamy tylu ciężko niepełnosprawnych podopiecznych i na pewno się przyda. Nie odezwali się do dnia dzisiejszego. I jestem pewna, że nie dlatego, że nikt nie chce tego chodzika tylko dlatego, że byłoby to dla pracowników trochę zachodu i dodatkowej pracy. Chodzik wystawiłam na olx z zaznaczeniem, że oddam tylko osobie niepełnosprawnej z orzeczeniem, żeby mi go ktoś na handel nie wziął. Mam takie wrażenie, że te wszystkie organizacje, obojętnie czy państwowe czy NGO traktują to wszystko jak zwykłą pracę, którą należy odbębnić, tylko tak aby się nie narobić. Znakomitym przykładem tutaj jest walka o szczepienia dla niepełnosprawnych. Co zrobiła Integracja czy inne organizacje rzekomo zajmujące się niepełnosprawnymi? PISALI o tym. Taka sama skuteczność jak rysowanie kredą po chodniku po zamachach terrorystycznych. Dopiero znienawidzona Hartwich zrobiła coś konkretnego. Mam do niej ogromny szacunek bo robi więcej niż te wszystkie organizacje razem wzięte, mimo, ze jej metody są dla mnie trochę ... kontrowersyjne, bo wymusza wszystko krzykiem. Organizacje od lat apelowały, że renty za niskie, że nie ma rehabilitacji. APELOWAŁY! Dopiero realny protest w sejmie przyniósł skutek. Gdzie była wtedy Integracja? Acha, już wiem, dała teksty o... seksie niepełnosprawnych jakby to był temat nr jeden, najważniejszy z ważnych. Morał jest z tego jeden: jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, czyli krótko mówiąc musimy walczyć o wszystko sami bo nikt za nas tego nie zrobi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-03 19:31
Dynia - Trochę masz rację, ale nie we wszystkim.. Bo co miałaby zrobić jakakolwiek organizacja kościołowi w Częstochowie?? Przecież tam był podjazd dla Papieża JP II. A potem popadł w ruinę, bo konserwacja kosztuje, a Ojczulkowie biedni, oj biedni..., na pewno biedniejsi od ON. Są w Polsce kościoły z podjazdami i sanktuaria też. Wszystko zależy od opiekunów danego miejsca, od ich dobrej wolim, ale nikt im niczego nie nakaże, bo to jest "państwo w Państwie".

Piszesz o chodziku: Po  prostu dostarcz ten przedmiot do MOPS-u. Oni też nie mogą tak sobie chodzić i zbierać przedmioty. I wcale nie z lenistwa, ale zgodnie z przepisami.

A seks też jest bardzo ważny :-))) bo nie byłoby nas :-)

Z ostatnim Twoim zdaniem zgadzam się w 100%.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Dynia Dodany 2021-06-04 12:48
Małe sprostowanie: ja nie mówię, że jakakolwiek organizacja ma coś zrobić z niedostępnym kościołem w Częstochowie. Chodzi o to, że nie byli w ogóle zainteresowani tematem i nawet łaskawie mi nie odpowiedzieli. W dzisiejszych czasach internetu wystarczyłoby sprawę nagłośnić. I tyle. Aż tyle... Tym bardziej, że Kościół ciągle gada jak to niby się troszczy o niepełnosprawnych czy chorych, a jak jest wszyscy wiemy. Kościół dla niepełnosprawnych robi tyle co Integracja: gada o tym. A za słowami nie idą czyny. A może to jestem jakaś nienormalna, że dla mnie czyny znaczą więcej niż słowa?
Urzędnicy: temat rzeka. Tak trochę ich bronisz :-) i to w ich stylu: ja nie mogę nic zrobić, bo przepisy. Wszystko, powtarzam WSZYSTKO zależy od dobrej woli. Kiedyś pracowałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, niedostępnej dla osób na wózkach. Dyrekcji nie interesowało, że mamy takich petentów i sporo dzieci niepełnosprawnych, które rodzice wnoszą po schodach. No i kiedyś przyszła mi kobieta, która mówi, że pod poradnią czeka pan na wózku i chce złożyć dokumenty. Poprosiłam koleżankę o chwilowe zastępstwo i wyszłam do człowieka. Uznałam, że to mój obowiązek. Mocno się zdziwiłam gdy wróciłam, bo czekała na mnie dyrektorka z opier...lem, że to problem tego faceta, że mógł przyjść z kimś do pomocy, że pracownicy poradni nie mają obowiązku wychodzić do nikogo, że tego NIE MA W PRZEPISACH. Ja jej na to, że co jeśli ten człowiek nie ma nikogo do pomocy? A ona: empatia fajna rzecz ale przede wszystkim trzeba myśleć O SOBIE! W głowie to mam do dzisiaj, mimo, że minęło już prawie 10 lat od tej sytuacji. Wtedy nie myślałam, że będę kiedyś na jego miejscu i przekonam się na własnej skórze co znaczy urzędnicze: nie chce mi się, nic nie muszę.
Chodzika nie dostarczyłam do MOPSU bo nie dałabym rady tego zrobić na wózku. Jednakże, nie było mowy o tym, że mają po to sami przyjechać. Gdyby znalazł się chętny wtedy bym kombinowała, poprosiła sąsiadów czy coś podobnego. Coś by się wymyśliło, bo mam do tego talent. Chodzi o to, że rozmawiałam z nimi telefonicznie, wysłałam maila ze zdjęciami (bo na to nalegali) i przez 2 miechy cisza. A tylu niby potrzebujących mają. Wszystko zgodnie z przepisami jak piszesz. Nikomu nie chce się poświęcić trochę czasu i wyjść trochę poza nawias. Nadmienię, że przepisy na bank tego nie zabraniają. Tak samo jak nie zabraniają wyjść do niepełnosprawnego przed budynek urzędu. To DOBRA WOLA URZĘDNIKA. Takie podejście było jednak u mnie w pracy niemile widziane przez dyrekcję bo mówiła, że klient ma wtedy wrażenie, że to my jesteśmy dla niego i mamy wobec niego jakieś obowiązki. Żeby być dyrektorem w urzędzie to trzeba mieć jednak predyspozycje :P
Wracając do Integracji, to bardzo mi tu brakuje konkretnych porad i rozwiązań, wskazówek jak coś załatwić. Gdy na pytania czytelników odpowiada prawnik mam wrażenie, że prowadził szkolenia w ZUSie: cytaty z ustawy i na końcu formułka żeby udać się po pomoc prawną do jakiegoś punktu. Często też te porady nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości np. jakby ten co to pisze nie był nigdy na komisji w ZUSie i nie wiedział jak to naprawdę wygląda. Np co zrobić gdy lekarz cię upokarza, idziesz na komisję ze wzrokiem a orzecznik karze ci się rozebrać, poruszasz się na wózku a orzecznik podważa specjalistyczne badania i gada że udajesz. Więcej można się dowiedzieć z forum niż z porad prawnych Integracji.  
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2021-06-04 16:09
Ja mam inne doświadczenia. Do mnie urzędnicy wychodzili i wychodzą, a nawet zdarzyło się, że przyszli do domu i to zdarzało się już ponad 10 temu. Teraz to chyba już obowiązek mają wychodzić. Wiesz, jak ja mam coś do oddania, to po prostu daję i nie interesuję się co z tym dzieje się dalej :-)).

Co do porad prawnych Integracji, to masz absolutną rację, nie można na nich liczyć.

Pozdrawiam :-))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 12) (296869 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill