www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 109) (1444860 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-09 23:12

> Podobni do mnie czyli jacy?


Jak sama napisałaś wierzący i głosujący na PIS
Ja nie chodzę na żadne marsze równości i nie równości. Nie interesują mnie ani msze ani parodie. Nie chodżę z parasolką w ręku grożąc i wymachując i nie narażam się na wyzwiska żadnej ze stron.
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-10 08:00
Kropek.
Nie wiesz o czym mówisz. :-(

>nie narażam się na wyzwiska żadnej ze stron.<


Tak robi tchórz.

Skoro wypowiedzi osób

> wierzący i głosujący na PIS <


czyli i moje jak powiedziałeś , są dla Ciebie obrzydliwe, to proszę Cię jeśli jest to w Twojej mocy , nie czytaj tego co napiszę, a przynajmniej nie odpowiadaj.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-06-10 09:06
Podziwiam Twoją odwagę. ;-)
Ale fakt że jesteś wierząca i głosujesz na Pis nie powstrzyma mnie od krytykowania gdy nawołuje się otwarcie do nienawiści.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-11 10:22
Widzę, że idziecie ostro na siebie. Jaki to ma sens, jeśli się i tak nie przekonacie? No może ma.
Jednak zapytam, co to jest właściwie i kiedy występuje obraza uczuć religijnych? Czy ta niby msza była w namiocie, czy odbyła się pod kościołem, w kościele? Bo jeśli w namiocie, to bym odpuściła i potraktowała jak powietrze. Po co tam zaglądali pobożni katolicy, po to by się czuć obrażonymi? Ta niby-msza jest podobno odprawiana od kilku lat, a dopiero teraz biskupi się gromko odzywają? Coś chcą zagłuszyć, co ich dotyczy, jak pisał WzK?

Z drugiej strony absolutnie nie pochwalam (!) tworzenia wrażenia jakiejś dziwnej pobożności w durszlakach na głowie, jako parodii obrządków wiar wszelkich. Niech sobie tworzą własne obrządki i liturgie. Mogą nawet z tym 'spadać na drzewo' jeśli chcą.:-)  Że to parodia jestem osobiście przekonana. Po co? Nie wiem. Może chcą pokazać hipokryzję pewnej frakcji wiernych? Nie, chyba za daleko idę w domysłach.
Jedno wiem, że jeśli (powtarzam: jeśli) kpią z wiernych katolickich, którzy do namiotu głowę wtykali,   to im się udało ich 'zagotować' i mają powód do zadowolenia. Rozreklamowano ich za darmo. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-11 12:09

> i kiedy występuje obraza uczuć religijnych?<


Zdefiniowanie tej sytuacji wydaje się bardzo trudne,- czasami wręcz niemożliwe. Poniżej postaram się ( w miarę moich możliwości) to wyjaśnić.

>Z drugiej strony absolutnie nie pochwalam (!) tworzenia wrażenia jakiejś dziwnej pobożności w durszlakach na głowie,<


No właśnie..... Między innymi w tym jest trudność. Albowiem ta osoba z "durszlakiem" to nie kto inny jak wyznawca Kościoła latającego spaghetti.
Nota bene Kościoła liczącego setki lat.....

>https://www.klps.pl/o-nas.html<


Zatem czy wobec prawa ( z definicji równego dla wszystkich) czyż tej osoby uczucia religijne nie są obrażane?
Czy nie obraża ich osoba machająca różańcem lub parasolką ? Po za tym czy prawo zabrania durszlaka lub moherowego beretu ?
No i przychylam się do stwierdzenia

>Po co tam zaglądali pobożni katolicy, po to by się czuć obrażonymi<


Jak mi coś brzydko pachnie to tego nie wącham..... Tyle w temacie..... Można się zgodzić lub nie.....tolerancyjny jestem........
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-06-11 20:33
Ja zaś uparcie będę nawoływał osoby niepełnosprawne do łączenia się bo to środowisko jest najbardziej podzielone i to jest prawdziwa przyczyna totalnej ignorancji i łamania tak pięknie brzmiących praw... Jak to Waldek Kiepski w klopie na ścianie napisał:
W kupie siła :-p
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 10:09
Podzieleni są ci, którzy niby pracują na rzecz niepełnosprawnych. Powstało wiele organizacji, fundacji, liderów i każdy ciągnie w swoją stronę.....a najchętniej dotacje.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-12 09:51

> Widzę, że idziecie ostro na siebie. Jaki to ma sens, jeśli się i tak nie przekonacie? No może ma.


Ja tak tego nie postrzegam. Cieszy mnie to że Lidian się otworzyła szczerze i wyraźnie określa swoje poglądy i ich broni.
Ja staram się tylko zwrócić jej uwagę by nie wpadała w samouwielbienie ;-)
Staram się postawić po drugiej stronie barykady i wyjaśnić dlaczego nie wszyscy widzą to jak ona.

> Z drugiej strony absolutnie nie pochwalam (!) tworzenia wrażenia jakiejś dziwnej pobożności w durszlakach na głowie, jako parodii obrządków wiar wszelkich. Niech sobie tworzą własne obrządki i liturgie.


Ależ własnie to jest ich obrządek od dawna. To nie jest tworzenie czegoś na tą chwilę. Oni tak mają. I ja to szanuję jak każdą religię nawet tą z którą się nie zgadzam np. islam.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 10:09
:-) i wszystko jasne.
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2019-07-17 07:02
Zastanawiam się, czy te protesty frankowiczów przynisą jakiś efekt? Niby prezydent obiecywał, ale teraz zapomina o obietnicach. A frankowicze z miesiąca na miesiąc muszą płacić często 2x większe raty.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-07-17 08:07
Przeniosę odpowiedź na ostatnią stronę bo w środku jakoś niewygodnie pisać.
Nadrzędny Autor Szuwi Dodany 2019-07-17 08:32
A wiesz dlaczego tak się działo? Bo byłeś jednym z nielicznych którzy taki kredyt posiadali. Gdyby było was wielu - np 100 tys, to już stanowicie pewną siłę wyborcza. Już trzeba o was zabiegać, obiecywać, że kredyt spłaci się sam i te sprawy.
Kredyt we franakch niby można sprzedać wraz z mieszkaniem.
Problem polega na tym, że spłata ze sprzedaży bardzo często pokrywa 2/3 realnego długu. A co z 1/3 czy np 100 tys zł?
Niestety ale wiedza Polaków o finansach nie jest zbyt duża http://www.gazetainwestycyjna.pl/wiedza-polakow-sferze-finansow/
Nadrzędny - Autor Tomekkm Dodany 2019-08-15 10:25
oni mają frankowiczów w głębokim d... . Zbyt mała liczba osób aby miały wpływ na wybory, lepiej zadowolić rolników albo bezrobotnych.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-08-15 13:02
Podaj konkrety, dlaczego właśnie zadowolić frankowiczów, a rolnikom i bezrobotnym nie pomagać. Ciekawe co będziesz jadł jak zaniedba się rolników.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-08-16 10:06
Co do frankowiczów mam jedno pytanie - jeśli kurs franka by spadł, oddaliby swój zarobek bankom?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-08-18 10:40
Problem kursu jako główny podrzucają bankierzy. Faktycznym problemem jest to, że tzw. kredyty walutowe nie spełniały definicji kredytu. Podstawową zasadą jest to, że bank powinien określić jednoznacznie ile i kiedy należy spłacić. W wielu państwach UE były zabronione w innych sady decydowały, że są nielegalne. Jesteśmy bodaj ostatnim państwem w UE które tego nie uregulowało. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Banki to prywatne firmy i ktoś podejmował decyzje aby kosztem klientów maksymalizować zyski. O ile wiem to zdecydowana większość banków oferujących w Polsce kredyty walutowe była częścią banków zachodnich. Co ciekawe banki te nie oferowały podobnych kredytów w państwach gdzie mają siedziby. Jeśli więc banki udzielały kredytów niezgodnie z prawem, to powinni zapłacić za to właściciele. Mogą sobie ściągnąć te pieniądze od kadry zarządzającej. W Polsce mamy jednego Prezesa, którego bank udzielał takich kredytów. Nieźle zarabia jako Premier, więc komornik będzie miał z czego ściągać.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-19 12:18

>Nieźle zarabia jako Premier, więc komornik będzie miał z czego ściągać.<


Komornik może ściągnąć  spodnie z premiera, ale nie zaległości kredytobiorców,  zaciągających kredyty w frankach . Lepiej (podobno, bo sam nie zaciągałem) zaciągnąć jest się innym zielskiem ;-). Mój neurolog zaproponował mi kurację ziołami(zmodyfikowaną marihuaną) , ale odmówiłem . Podobno samo GMO ;-) . Na razie wizualizuję bez jakichkolwiek wspomagaczy i niech tak zostanie :-).
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-08-19 16:33

>Mój neurolog zaproponował mi kurację ziołami(zmodyfikowaną marihuaną)<


A tak w ogóle,- to się pali, pije, je, czy w jakiś inny sposób wciąga ?
Bo jak pali, to się nie skuszę........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-12 08:27
Naprawdę bronicie tych pajaców od tej paramszy? Jeśli wśród księży są pedofile to nabijanie się z kwestii ważnej dla milionów osób jest ok?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-12 09:25
Niestety niektórzy tak uważają. :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 09:48
Lidian. Nie zauważyłam, aby ktoś ewidentnie ich bronił. No może trochę  Kropek. ;-) A jak już, to powiem, że zauważyłam coś innego. Jak wg Rogala "pajace" w namiocie robili sobie od lat coś tam, to nagle w tym roku hałas do samego nieba ze strony panów biskupów. Jak wyszło szydło z worka, co się od dziesiątek lat wyczyniało w Instytucji, to wierni uszy po sobie i jakoś nie widzę protestów, krzyków publicznych, marszów w intencji oczyszczenia kościoła ze zboczeńców pedofilów i z tych, co ich kryli.  Porównajmy ciężar gatunkowy (nawet jeśli) parodii mszy katolickiej i wyczynów pedofilów. I co?
A wierny ludek boży  - cisza. W swojej egzaltacji waginę porównują do sakramentu, o imprezę w namiocie oburzeni. Podbudowani głosem p.biskupów.
Ale co? Zgłosił któryś pan biskup sprawę do prokuratury?  Nie, bo łatwiej się wiernych mobilizuje do gniewu,  niż samemu działa? Zresztą, który sąd skaże za wyznawanie i oddawanie czci Latającemu Potworowi Spaghetti? I wiedzą o tym dobrze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-12 09:57
Wuzetko już dawno wyraziłam swoje zdanie na temat pedofilii, a szczególnie potępiłam takie czyny wśród księży, bo im ludzie ufają. Każdy za taki czyn powinien zostać ukarany. Księża powinni odpowiadać przed świeckimi sądami , a dopiero później przed swoimi zwierzchnikami. Ci , którzy ukrywają pedofila są współwinni więc kara powinna być taka sama, a może nawet większa.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 10:03
Wiem, pamiętam, ale mi chodzi o to, że nie widzę oburzenia publicznego ze strony wiernych wiernych manifestowanego z co najmniej z równą siłą jak w stosunku do LGBT. Głodne kawałki  o seksualizacji w szkołach, protesty itp. Gniew ludu został skanalizowany w inną stronę jakby? Czy się mylę?
(I uprzedzam wątpliwości, to hetero uważam za stan zgodny z intencją Natury w odniesieniu do człowieka)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-12 10:20
Moim zdaniem to co i z kim robimy w alkowie w ogóle nie powinno nikogo obchodzić. To jest sprawa intymna i nie ma potrzeby obnoszenia się z nią.

>Głodne kawałki  o seksualizacji w szkołach, protesty itp<


Ten temat stawiam jednoznacznie. Tak jak było do tej pory jest ok. Mój sprzeciw budzi nauka masturbacji (nie mylić z uświadomieniem, że coś takiego istnieje i od tego "nie uschnie ręka" jak to kiedyś straszono), a szczególny sprzeciw prowadzenia takich działań w przedszkolach.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-12 10:46

>Mój sprzeciw budzi nauka masturbacji (nie mylić z uświadomieniem, że coś takiego istnieje i od tego "nie uschnie ręka" jak to kiedyś straszono), a szczególny sprzeciw prowadzenia takich działań w przedszkolach. <


@ "L" to że jesteś lojalną nosicielką moherowego beretu wcale nie upoważnia Cię do szerzenia kłamliwych treści. Doprawdy proszę przeprosić za te kłamstwa albo podać konkretny przykład przedszkola gdzie według Twojego szkalowania "nauka masturbacji prowadzona w  przedszkolach..."
Nieraz już na tym forum kłamałaś/oczerniałaś innych ale tym razem przeszłaś samą siebie........
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-12 11:26
Karta LGBT wzorująca się na zaleceniach WHO podpisana w Warszawie  w jednym z punktów mówi o przedszkolach.

Ps. Na beret teraz za ciepło. Noszę słomkowy kapelusik. :-)) Do reszty się nie odniosę. Nie warto.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 11:29

> To jest sprawa intymna i nie ma potrzeby obnoszenia się z nią.


Tu się zgadzam. Hetero nie czyni ze swoich związków parad. Chociaż...ale to już żartem, marsz rodzin to parada hetero kontra LGBTw końcu, czy nie?

> ...szczególny sprzeciw prowadzenia takich działań w przedszkolach.


Nikt w przedszkolach nie prowadzi. To powtarzany fejk spowodowany czytaniem bez zrozumienia dokumentów WHO.
Pierwsza seksualizacja i roztrząsanie spraw "nieczystych" kiedyś przychodziła w klasie drugiej, a teraz w trzeciej z okazji rachunku sumienia.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-12 11:33

>Nikt w przedszkolach nie prowadzi. To powtarzany fejk spowodowany czytaniem bez zrozumienia dokumentów WHO.<


Oczywiście, że nikt nie prowadzi.... Ale wcale nie przeszkadza to "L" w rozsiewaniu podłych kłamstw.
Na marginesie: Kapelusik słomkowy jest twarzowy.....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 12:01
Do Lidian. Czy ten kapelusik nie psuje fryzury? Pewnie pod nim włosy są mokre w upały? Może się namówię nad morzem.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-12 12:04
Nie psuje, bo w tej chwili zaczesuję włosy do góry i zawiązuję. :-)

PS
W tej chwili w tv jest dyskusja z rzecznikiem praw dziecka o edukatorach seksualnych w szkolnictwie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-12 11:47
Wuzetko źle mnie zrozumiałaś. Nie napisałam, że prowadzi, ale że jestem przeciw. W tej karcie o tym jest wspomniane. Nawet oglądałam wywiad z osobami, które mają takie zajęcia prowadzić więc coś jest "na rzeczy", a nie chciałabym żeby moją wnusię w takie sprawy wprowadzano. Od tego ma matkę i ojca. I tyle. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 12:04
Niczego bez zgody rodziców nikt nie wprowadzi. Na razie się krzyczy, że gasimy pożar, a jeszcze nawet zapałek do niego nie wyprodukowano.
Wylewa się dziecko z kąpielą, zamiast uczyć, np. o złym dotyku. Nie każdy rodzic, albo  rodzic patologiczny to zrobi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-12 12:12
Niestety Wuzetko wygląda na to , że dąży się do tego, aby wprowadzić. Dzisiejsze doniesienia na to wskazują.
Oczywiście, że dziecko powinno być uświadomione, ale najpierw rodziców uświadomić , że nie można bezkrytycznie ufać ludziom pracującym z dziećmi , w tym i duchownym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-12 13:01
Niczego nie wprowadzą bez programu,  rodzice mogą się na niego nie zgodzić i nie posyłać dzieci. Tak jest  z przedmiotem 'przygotowanie do życia w rodzinie' - nie jest obowiązkowy. Gorzej z religią, bo programu nie zna dyrektor szkoły, nie hospituje nauczycieli katechetów, bo nie może. Nie słyszałam też o hospitacji katechetów przez władze kościelne. Czyli równi i równiejsi w szkole i mogą uczyć czego chcą. Zgoda, uczą religii, ale też często dewocji.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-12 13:47
Nie wiem czy wprowadzą czy nie, ale czarno to widzę patrząc na stolicę, gdzie już karta LGBT jest podpisana. Szkoła powinna uczyć szacunku człowieka do człowieka nawet do takiego, który bardzo się od nas różni, ale teraz "klimat" do tego jest mało sprzyjający. Może po wyborach, kiedy walka wyborcza ucichnie, to i ludziska się opamiętają.

>uczą religii, ale też często dewocji. .<


Do dewocji człowiek sam dochodzi. :-) 
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-12 11:53
Jeszcze jedno Wuzetko

>Pierwsza seksualizacja i roztrząsanie spraw "nieczystych" kiedyś przychodziła w klasie drugiej, a teraz w trzeciej z okazji rachunku sumienia. <


Tak, tylko w tym uczestniczą rodzice i to oni tłumaczą dzieciom tak, żeby im to nie szkodziło.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-12 09:41
Rogal, ja nie wiem co się kryje pod określeniem "paramsza". Ale mnie, to nie oburzyło. Jak to lidnian określiła "facet w garku" , żeby tak się pomylić i nie odróżnić durszlaka od gara?
Wracając do pytania Rogala o "pajaców" .
Wyznawcy Latajacego potwora spagetii od lat walczą o zarejestrowanie tego kościoła w Polsce. Występuje on legalnie na świecie a u nas jest prześladowany.
Bo czy brak zgody na zarejestrowanie to nie jest prześladowanie. Czy to nie jest dobitny przykład o braku równości?
I czy udział w takiej paradzie i odprawienie mszy która miała natchnąć ludzi różnej wiary to nie jest walka o równość praw  dla wszystkich?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-12 10:02

>Czy to nie jest dobitny przykład o braku równości?<


Dokładnie,- jest to taki przykład. W naszym kraju już od lat wytworzyła się taka sytuacja :
Masz moherowy beret na głowie to jesteś nasz/a........
A wtedy możesz kłamać, lżyć innych i wywyższać się ponad innych...... Ważne, że jesteś nasza i stajesz w obronie kleru. Choćby nie wiadomo jak bardzo byłby on zepsuty/zdegenerowany,- obciążony pedofilią i chciwością......... Za to ten kler swoich wyznawców prawą ręką pochwali a lewą wyciągnie po następną kasę......
A tak na marginesie pojęcie "obrazy uczuć religijnych " zostało wymyślone w tym samym celu co pojęcie "antysemityzmu" tak chętnie ( często nadużywanego, bez uzasadnienia) głoszonego przez Izraelitów....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-12 14:42
Widzę tu kalki z TVN. Nie,nie oglądam TVP
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-14 08:35
Co prawda piszę w wątku" Co nas wkurza" ale mnie to o czym anonsuje nie wkurza a cieszy.......
Otóż powstaje film o zachowaniach rodzimych polityków. Zawsze dobrze wiedzieć ile są warte osoby które mandatami parlamentarnymi obdarzamy....
Otóż do sieci trafił krótki urywek tego filmu i warto się z nim zapoznać. Tym bardziej, że Telewizja rządowa skrupulatnie gdy chodzi o ich polityków cenzuruje takie "smaczki" :

>https://wiadomosci.onet.pl/kraj/patryk-vega-odpowiada-krystynie-pawlowicz-i-pokazuje-fragment-filmu/tw9h21z<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-17 10:20
Ale Ty wiesz, że to jest film komercyjny a nie dokumentalny?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-18 08:07
Tak,- wiem doskonale.... Ale absolutnie nie jest to twórczość fabularna tylko oparta na stenogramach.... Bądź nagrań kiepskiej jakości nie nadających się do powielania..... Gdyby było inaczej to przedstawieni "bohaterowie" w mig w sądzie "zjedliby" twórcę. A uściślając temat to w filmowej nomenklaturze taki film uznawany jest za  gatunek paradokumentalny....
Wyrażę jeszcze nadzieję, że zobaczymy w nim polityków różnych opcji....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-18 19:45
Miał być do końca niespodzianką i się nie udało. Może taka promocja. Rola aktorki jako posłanki od sałatki na sali sejmowej bardzo sugestywna. :-) Kwintesencja osobowości pierwowzoru. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-21 10:08
Może? Lubię twórczość Vegi. To takie kino-polo. Ot, lekka rozrywka
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-25 13:28
Polo nie polo, ale trafi w cel .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-25 14:04
Już Srebrna trafiła i działki Morawieckiego:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-25 18:47
'Słuchaj, elektoracie!
- On nie słucha-
To dzień biały! to miasteczko!'

'Kasa silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.'

Powiedziałby Mickiewicz dzisiaj. :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-25 19:42
Pochodził z rodzinki, która kasę lubiła. Cytuję za ciekawostki historyczne.pl:
"Zacznijmy od tego, że w połowie XVIII wieku żyło sobie pięciu braci: Jakub (dziadek poety), Adam, Józef, Stefan i Bazyli Mickiewiczowie. Podobno nie potrafili czytać i pisać, ale na pewno potrafili liczyć. Nie lubiano ich w okolicy Nowogródka – nie dość, że byli tam ludźmi nowymi, to w dodatku chciwymi. Słynęli z pożyczek na wysoki procent (oznaczało to 12% rocznie przy standardowych 4–7%). Zwykle szukali dłużników, którzy byli utracjuszami lub pijakami. Wiadomo, że nie było szans na odzyskanie pieniędzy, dlatego gdy mijał rok, zajmowali ich majątek."
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-06-26 08:56
Dobrze, że dziś to nie Polak tylko Białorusin.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-26 11:00
Dawno Cię tu nie widziałam. Witaj. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 109) (1444860 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill