www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 110) (1444900 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 14:17 Zmieniony 2019-06-26 14:26
Niezależnie jednak od tej  ciętej riposty bitwa o Mickiewicza trwa nadal. Mickiewicz urodził się na Litwie, a po litewsku ani nie mówił, ani nie pisał. Tym bardziej po białorusku. Terytorium obecne nie przesądza o pochodzeniu. Nie jesteśmy w stanie chyba w pełni zrozumieć Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dziś powiem, że jestem Wielkopolanką, ktoś inny Ślązakiem i na takiej samej zasadzie Mickiewicz był wtedy Litwinem.
Poza powszechnie znaną Inwokacją i reminiscencjami z małej ojczyzny (ale nie tylko z niej) w poezjach (pisanych po polsku!) wszędzie spotykamy się z niekwestionowaną za jego życia jego polskością.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-06-27 11:54
Dzisiejsi polskojęzyczni obywatele Naszego pięknego Kraju nad Wisłą wyrzekają się jak tylko mogą spuścizny wschodnich województw Rzeczpospolitej. Według dzisiejszych kategorii narodowościowych ogólnie stosowanych nie tylko Mickiewicz to Białorusin ale też Kościuszko i Rejtan, Piłsudski to zatwardziały Litwin a Słowacki to jak dobrze kojarzę to Ukrainiec. Tak to jest jeśli postkomunistyczne "elity" nie odróżniają w hymnie Polski od Wolski.  
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2019-06-27 13:00

>wyrzekają się <


  A w czym to wyrzekanie się przejawia?

>Wolski<


Nie pomyliłeś w Wojskim? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-27 13:03
Tak jest, a jeszcze Aleksandra Fredro trzeba dodać. "Spośród pięciu wnuków Aleksandra Fredry, dwóch uważało się za Ukraińców, trzech za Polaków." Same problemy ta nasza historia stwarzała. :-)  A jeśli dodamy do tego późniejsze czasy i zapytamy jakiej narodowości byli Jan Kiepura, Stanisław Lem, Henryk Wieniawski, Jan Brzechwa, Krzysztof Kamil Baczyński to w oficjalnych życiorysach mamy zawsze polski pisarz, poeta, polski kompozytor. I co z tym fantem zrobić? Niektórzy w mądrościach swoich  wykreślali z kanonu lektur.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 14:22

> Podobno nie potrafili czytać i pisać, ale na pewno potrafili liczyć. Nie lubiano ich w okolicy Nowogródka – nie dość, że byli tam ludźmi nowymi, to w dodatku chciwymi.


Wynika z tego, że jak o elektoracie nie można nic na korzyść, to trzeba walnąć w Mickiewicza. :-)))) Na drugi raz przerobię jakieś innego wieszcza.:-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-26 15:03
O elektoracie można wiele na korzyść, ale jak się nie chce tego widzieć, to …. Nie będę się w takie dyskusje wdawała. Nie ma sensu, bo to i tak nie spowoduje zmiany zdania żadnej ze stron.
Mój cytat jest dowodem na to, że swoje własne wyobrażenia o kimś można sobie wsadzić w kieszeń, bo prawda może nas mocno zaskoczyć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 15:22
Ależ tak. Tylko na polonistyce  kiedyś uczyli, co potrafił wywijać w życiu wieszcz jeden z drugim. Reszta uczyła się tego, co zrobili dobrego i zbożnego. :-)
A elektorat? Pieniądz potęgą jest i basta. Niezależnie od wieku i wykształcenia. Wszystko ma swoją cenę podobno. Jak ktoś jest nieprzekupny, to cynicy mówią, że on tylko wyżej się cenił. ;-))))))))) Apetyt też rośnie w miarę jedzenia, o tym wszyscy karmiący powinni wiedzieć i pamiętać. Była też przypowieść o kijach, co to podobno wszystkie mają dwa końce. ;-) :-) Niektóre mają na końcu pęczek marchewki.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-26 15:32
Syty nigdy nie zrozumie głodnego i dlatego tyle głosów na to, że ludzie dali się przekupić. Masz rację, może tak być, że jak już się przyzwyczają do swojej "sytości", to będą chcieli więcej od "karmiciela".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-27 10:39
Niektóre mają na końcu pęczek marchewki.<

Żeby była świeża, to jeszcze,jeszcze. Ta cuchnie :-(. Obawiam się że możemy mieć powtórkę :-(.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-27 13:06
No i najwyżej wszyscy przejdą na kiszonki z marchewki. :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-06-27 13:17
a setę trzeba będzie wypić na dobre trawienie. Wrócimy do pewex-ów a fiat 126 będzie królował na naszych dogach. Nikt się nie będzie wyróżniał i będzie nam się żyło dobrze i szczęśliwie . Pozdrawiam Jarząbek :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-25 13:24

>Jak sama napisałaś wierzący i głosujący na PIS


Ja nie chodzę na żadne marsze równości i nie równości. Nie interesują mnie ani msze ani parodie. Nie chodżę z parasolką w ręku grożąc i wymachując i nie narażam się na wyzwiska żadnej ze stron.
:-)<

ale wychodź z domu...nie zamykaj się . ?Świat jest piękny a ludzie mili i wystarczy tylko poprosić a zaraz chcą pomóc, podać dłoń . Nie żyj tylko dla siebie . Masz prawo do swojej inności, ale wyjdź z chałpy by poznać inność innych . Nie musisz si z nią zgadzać, ale wyjdź :-) . Pozdrawiam :-)).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 14:25
Po tym samym w sobie pięknym apelu, Kropek wyszedł pewnie z domu i chodzi do teraz? :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-06-26 16:37
ZUS już przygotowuje przedsiębiorcom nową ofertę...

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-skladki-zus-bedzie-rekordowa-podwyzka-w-2020-r-6395995137975937a.html

trzeba komuś zabrać (czytaj dołożyć), aby....było na rozdawanie...

Kto padnie pierwszy?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-26 16:56
Carpe diem  Sonka. Po co się martwić na zapas. :-)

Fajnie, że jesteś. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 21:35

> Kto padnie pierwszy?


Ci najsłabsi. A ci pazerni, nie dostaną składek od zlikwidowanych działalności wcale. Ciekawe, czy sobie dobrze to wyliczyli, że się per saldo opłaca.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-27 08:36

>A ci pazerni, nie dostaną składek od zlikwidowanych działalności wcale.<


Otóż to....... Pokićkało się PiS-owi do reszty? Naobiecywali,- "naprzekupowali " elektorat i teraz tak z cicha próbują sytuację niedoboru kasy ratować.....
Ten przykład pokazuje całe cwaniactwo obecnie rządzących..... Działających według porzekadła:
"To jest taka amerykańska gra,
jednym zabierze a drugim da"
A najważniejsze w tym wszystkim to to aby swojakom dostatek kasy i przywilejów zapewnić...... Kiedy się to zmieni ?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-27 09:54
Nie zmieni się chyba. Bo jak komuś brakuje kasy, a tak jest, to mało go obchodzą ustawy na kolanie pisane, czasem z błędami ortograficznymi, zaklepywane w jedną noc, poprawiane za chwilę oraz inne rzeczy. Liczy się to, że opozycja "zabierze wszystko", wpuści uchodźców, daje zielone światło dla LGBT, chce bezeceństw uczyć w szkole i inne takie ostrzeżenia. 
A opozycja słucha, nie zaprzecza głośno i po sto razy dziennie, opowiada banialuki, głosi slogany, nie może się dogadać ze sobą, bo ambicyjki są ważniejsze niż oczekiwania ich elektoratu. I wiele osób się na nich po prostu na koniec wypnie plecami.
W większości nie jesteśmy lewicowi, ani skrajnie prawicowi, najwięcej jest tych w centrum, ale kto ich słucha? Programy partii od ściany do ściany. Albo po bandzie, albo konserwa. Gdyby utworzono j e d n ą Wielką Koalicję, to w jej ramach każdy by wybierał swoje typy, ale przywódcy partyjni żyją w swoim świecie.....wśród gwiazd. :-)
Taka jest moja ocena na dzisiaj.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-27 10:30
Myśleć ludzie. Składki rosną co roku, ponieważ wzrasta minimalne wynagrodzenie. Jeśli byznesmen nie umie zarobić tych 200 zlotych więcej to niech nie zawraca głowy.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-06-27 10:48
Rogal, zejdź z etaciuku, to będziesz myślał inaczej.
Po drugie, tu już może nawet nie chodzi o te 200 zł, doby byznesmen sobie odbije, masz rację...na cenie swoich usług, za które Ty zapłacisz....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-27 11:21
No właśnie. :-) A poza tym jaki to ma być dobry biznesmen w jednoosobowej działalności, gdy praktycznie wyrabia tylko pensję dla siebie, a jaki prowadzący małą fabryczkę. Tymczasem oboje płacą tyle samo ZUSu. Jest to wysoce niemoralne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-28 06:27
Jasne.  Przecież duży musi płacić karę za to że jest duży. To jest moralne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-28 10:46
Też jasne.  Lepiej małego zniszczyć do zera, aby duży miał  więcej. To jest najmoralniejsze. ;-) Co się mały będzie dużemu pod nogami plątał, lepiej niech do niego przyjdzie pracować za minimalną pensję  i szafa gra.
Rogal, teraz Ty pomyśl. Świat się nie składa z rogalików maślanych, jest jeszcze czerstwy chleb. Są tacy, którzy chcą sami zarobić na spokojne w miarę dostatnie życie i nie mają wielkomocarstwowych ambicji. To oni mają dzielić ciężary z ludźmi naprawdę majętnymi?
Często zamykają firmę i dalej robią na szaro w usługach, bo swój rynek klientów wypracowali, ci ich znajdą sami. I tyle ma budżet z tego, że wszystkim równo.
A tak wg Twojego poglądu, co to za wielki przedsiębiorca, którego nie stać na większy ZUS i płacze z góry na to?????
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-06-28 18:37
Tu nie chodzi o zniszczenie. Partia dba aby prywatna inicjatywa miał w przyszłości godne emerytury.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-06-28 21:15

>Partia dba aby prywatna inicjatywa miał w przyszłości godne emerytury.<


Hmmm..... Dobra dawka kryptoironii :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-07-02 06:48
Przecież ten duży o mały płacą identyczną kwotę.  Bardziej sprawiedliwie się nie da
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-07-03 11:12
Rogal, mądry z Ciebie człowiek, ale mądrzej już napisać nie mogłeś. :-))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-28 06:26
Moja żona już dawno zeszła z etatu i ma to w nosie z tego powodu że działa w niszy i w drobne się nie bawi:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-28 10:48
To na pewno chętnie zapłaci dużo większy ZUS. :-) Charytatywnie jakoby za tych biedaczków małych. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-06-28 13:48
Rogal, oprócz Ciebie i Twojej żony, jest jeszcze jakaś liczba ludzi pracujących w Polsce.
Jak wiesz, nie wszyscy są w stanie znaleźć niszę rynkową i w niej działać...Różne są tego powody.
Jeśli jednak ktoś ma tę swoją działalność, to dajmy mu szansę na to, aby ją ciągnął...nie dobijajmy go.
Nawiązując do W-zetki,  zadeptać mrówkę, aby słoń mógł przejść?

Jeśli jednak chcemy, aby wzrastały szeregi korzystających z MOPS-u to otwiera się droga....bo po co komuś pracować i dokładać, skoro można "brać"
i nic nie robić?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-28 14:18
Jednak są uczciwi ludzie zmuszeni przez różne życiowe przejścia  do korzystania z takiej pomocy więc ostrożnie wypowiadajcie się w temacie " lepiej brać i nic nie robić."
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-06-28 16:49
Lidziu, czy ktoś personalnie poczuł się tym dotknięty?
Mam świadomość, że sytuacje zmuszają ludzi także do korzystania z pomocy socjalnej.
Nie znasz w swoim otoczeniu nikogo, kto mógłby pracować, a nie pracuje, a my go utrzymujemy?
Ja znam.
I, moja wypowiedź była trochę przekorna, dotyczyła zupełnie innego zagadnienia.
Pozdrawiam Cię :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-28 19:36
Nie znam, jednak moim zdaniem jeśli do tych naprawdę potrzebujących "wkręci się" jakiś cwaniaczek - wyłudzacz, to i tak warto pomagać.

Również pozdrawiam. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-28 19:48
Podwyżki zawsze były.  Skoro dochody wzrosły, to i składki wzrastają. Pieniądze wpłyną na konto ZUS, a nie dla rządzących. Z czegoś trzeba czerpać, aby wypłacać świadczenia Między innymi dla ON.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-03 11:14
Lidian :-) Może wystarczy, gdzie nie trzeba nie wylewać, to czerpać byłoby skąd.:-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-03 11:21
Wiesz co mnie wkurza najbardziej? Właśnie to, że niektórzy krytykują wszystko, dosłownie wszystko co ta władza zrobi, a tego co złe za ich poprzedników było , to już nie pamiętają.

To nie jest Wuzetko przytyk do Ciebie, żebym nie była źle zrozumiana.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-03 12:21 Zmieniony 2019-07-03 12:28
Nie może być do mnie, bo ja pamiętam, co PO zrobiło na plus, a co na minus. Tylko, że mijają właśnie 4 lata 'najlepszej zmiany' i?
Co ustawa to bubel do poprawki, co obietnica to wypłacona jak przekupne. JWP Prezes tez się dał nagrać, dzisiaj gazety mu wyciągają dość niejasne pociągnięcia, ( https://wiadomosci.wp.pl/jak-jaroslaw-kaczynski-przejmowal-gazete-w-tle-spolka-srebrna-6398525187614849a).
Do tego deforma oświaty, coraz więcej leków nie ma refundacji, służba zdrowia już na drodze do zapaści. Oddziały dziecięce się co jakiś czas likwiduje. Usuwanie zaćmy sprowadzono do tak wyśrubowanego kryterium (50%),że natychmiast statystycznie kolejka zmalała, ale chorzy nie.Mieli poprawić sanatoria, a czeka się zamiast 18, 24 -30 miesięcy. Stały się prawie wczasami dla małżeństw, a resztę się ubija po trzy osoby na pokojach dwójkach  jak w koszarach. System nowego orzekania przewiozą  donikąd, bo dawno się miał choć oficjalny projekt pokazać. Musi nieźle ON przywalać, że przed wyborami ani mru mru??? Fundusze z Unii na walkę ze smogiem ostatnio podobno przepadły, rolnikom ciągle obiecują zrównanie dopłat do zachodnich. KRUSU, na który wszyscy psioczyli nie tknęli palcem. Kupuje się za setki milionów dzieła z fundacji, która jest i tak własnością Polaków.
Przez 4 lata nie wzrosła ilość oddanych dróg, wbrew szumnym zapowiedziom. Wzrosła ilość imigrantów, a przecież wołano, że nie, nie nie.
To wszystko pikuś przy aferze KNF, asystentkach prezesa banku, a reszta tutaj
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1780828,1,czy-karuzela-afer-z-ostatnich-tygodni-przewroci-pis.read

Wymieniałam niesystematycznie, jak mi się przypomniało i często z mojego punktu widzenia, czyli małe podwórka, nie w skali państwa.
Ostatnio w internetowej prasie, nie pamiętam już gdzie, zapytano dlaczego jeśli poprzedni rząd narobił rzekomo tyle kantów, to nikt nie siedzi, a Tuskowi mimo posiadania całego aparatu władzy nie wyszukano nawet jednego niezapłaconego mandatu????
Znasz odpowiedź? Bo mnie to, jak przeczytałam zastanowiło. Więc co? Propaganda dla ciemnego ludu????
P.s. I zauważ  nie poruszam tu funduszy na niejakiego ojca nie mojego oraz jego kolegów. Również konstytucji, sadów itp..co musi UE rozstrzygać. Tam płacimy opinią i pozycją.
I powiem, że jest mi z tego powodu przykro, nie mam satysfakcji typu, a nie mówiłam, ani trochę.
Tak będzie zawsze, gdy rządzą politycy, a nie kompetentnie wykształceni ludzie.
p.s.2
Kiedyś w 'politycznej' złości powiedziałam, że przydałby się dyktator. :-) Dziś mówię, że nawet geniusz strateg dyktator, gdyby się otoczył dość miałkimi, ale wiernymi ludźmi, wiele by (i nigdzie na świecie zresztą) nie załatwił. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-03 15:48

>Tylko, że mijają właśnie 4 lata 'najlepszej zmiany' i?<


Szkoda, że nie widzisz tego co dobre. Nie mam już zdrowia na tyle, aby pisać tutaj długie posty, może nawet szczerze mówiąc nie chce mi się takich pisać, ale znalazło by się "trochę" tych dobrych spraw, które zrobili. Sama wiesz, że mam inne zdanie niż Ty w tej sprawie. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-03 17:26
Dobre jest 500+ na dzieci, ale w tym bubel, że taka sama kasa dla najbogatszych. Dobre są wyprawki dla uczniów, ale bogaty ma je w trąbie, a państwo traci. Te dwa składniki pomogły przeciętnym rodzinom bardzo. Ci, co nie dostali się burzą, że rozdają ich pieniądze. Minimalna płaca też wzrosła. A kto mi powie, czy nie mogła wzrosnąć więcej, gdyby tak gospodarniej - linki wyżej. Poza tym kto niebieską teczką machał? Ja??? Tam było dużo więcej obietnic. Opieram się na wiadomościach podawanych opinii publicznej przez tv i internet.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-07-06 06:53
Wuzeko Brawa na stojąco. Niektórym berecik mocherowy utrudnia myślenie a nawet widzenie.
A rozsądne spojrzenie na to co się dzieje jest bardzo utrudnione.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-07-15 11:22
Bubel? Bo ja zarabiam to mam nie dostać? Dlaczego? Płacę w cholerę podatków i nic ma mi nie wracać? Chcesz mnie karać za operatywność?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-04 13:07
Co do reformy oświaty - to jestem za... Gimnazja słusznie uległy likwidacji, w pierwotnym założeniu miały zróznicować młodzież pod względem poziomu wiedzy, w praktyce wszystkich pakowano do jednego worka - nie mnie to oceniać. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że przedłużając okres nauki wcale nie osiągnieto zamierzonego celu. Młody człowiek kończył szkołę środnią w wieku 20 lat. Każdy chyba pamięta czas ukończenia 18 lat i jak bardzo chciał się usamodzielnić. Dzisiejsi młodzi też tak mają. Teraz jest chaos, ale z czasem wszystko się unormuje. Jest bardziej niepokojąca sprawa. Założeniem tego rządu było stworzenie warunków młodym zdolnym, by nie wyjeżdżali z kraju, a nawet powrócili ci, którzy już wyjechali. Chyba to sie nie udało. Choć migracja zawsze była, jednak teraz obserwuję jakby zwiększoną. Może to tylko moje odczucie?
Jeśli chodzi o służbę zdrowia to już straciam nadzieję, że jakikolwiek rząd ją uzdrowi. Sądownicto - chyba bardziej zbliżamy się do bezprawia, niż państwa prawa. Przepraszam za czarnowidztwo - może to aura dzisiejszego dnia? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-07-04 14:51

> Co do reformy oświaty - to jestem za... Gimnazja słusznie uległy likwidacji


Ja jestem nawet bardzo za, ale to zostało zrobione po amatorsku.  Zlikwidowano 3 lata gimnazjum i cały program z trzech lat walnięto do podstawówki. W tej chwili klasa 7 i 8 maja upchany materiał z trzech lat gimbazy do podstawówki. Mówię to na bazie opinii nauczycieli.
A wystarczyło przemianować I i II klasę na 7 i 8, a III jako pierwszą w liceum, do którego i tak doszedł rok nauki. Proste jak konstrukcja cepa.
Zbiegła się razem młodzież do liceum po podstawówce i po ostatnim roku gimnazjum. Pozwolono jej składać papiery w kilka miejsc. W tej chwili nikt nic nie wie, bo będą dublety, będą się też zwalniać miejsca z chwilą wycofania  papierów z niepotrzebnych miejsc, bo się dziecko dostało tam, gdzie chciało. Do zawodówek nikt nie chce iść, bo każdy ma ambicje, a maturę zdaje 80%, w tym nie wiadomo ile na 30%!!!!! Na 30% ktoś umie program minimum ( bo tak szkoły mają programy ustawione) i zdaje.
Wracając po dygresji do deformy, bałagan pogania bałaganem i na bałaganie siedzi. Taka to d...reforma. A szło sukcesywnie i powoli wygaszać. Programy przygotować, na coś postawić, a nie na wszystko z mydłem i powidłem.
Gimnazjum było złym pomysłem na starcie. A przysłowiowa gimbaza, która już pracuje, świadczy o tym, że nasza oświata nie stała i nie stoi na takim poziomie, jak to było i jest przedstawiane.
Zawiniły wszystkie ekipy po kolei, ale ostatnia to orły i sokoły w tej branży.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-07-04 17:55 Zmieniony 2019-07-04 17:57

> Teraz jest chaos, ale z czasem wszystko się unormuje.<


Jak to już jest na tym świecie.....po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój....... Jednak tu nie o tę oczywistą prawdę się rozchodzi. Tylko o to, że była minister (Zalewska) nie potrafiła oświatą zarządzać i przewidywać skutki swoich decyzji.... A potem na dodatek kłamała, idąc w zaparte mówiąc, że wszystko jest "cacy" i problemów nie ma...... Jednym słowem ma Polaków za głupków a sama........
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-07-05 20:05
Coś sie tu komuś pomieszało bo przykładowo czy jednostka tu rządzi i czy jest odpowiedzialna za to co robi? chyba  nie chyba odpowiada partia rządząca i rząd a poszczególni ministrowie są za wprowadzaniem tego co rząd ustala Jakby tak było ze jednostka odpowiada to dawno by już poszczególni ministrowie Tuska siedzieli w  więzieniach a tak to tylko dyskusja dyskusja i to jałowa dla zamydlenia oczu i świadomości właśnie tego Polaka. Po co rząd zatrudnia tylu psychologów socjologów a nawet filozofów prawników chyba tylko po to by umiejętnie wyjść z każdej opresji. W sumie czy Zalewska winna czy wg mnie Giertych nikt tego z rządzących nie rozsadza zostawia to takim dyletantom by to robili na forum  przy kawie czy przy piwie ale nie oni.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-07-06 17:22
Rząd to inaczej Rada Ministrów. Po to jest ich tylu, bo każdy zawiaduje swoim resortem i jest za niego odpowiedzialny. Na czele stoi premier, który sprawdza i koordynuje ich wszystkie prace. Z chwilą, kiedy pada na przykład wg wytycznych partii konieczność reform, nowych ustaw, to propozycja pojawia się na posiedzeniu rządu i po dyskusji bardziej lub mniej zaangażowanej zostaje przesunięta do dalszych opracowań. Za przygotowanie reformy oświaty odpowiada minister oświaty, a za służby zdrowia minister zdrowia itd. I chociaż miałby tysiące ludzi do opracowania szczegółów, to on jest odpowiedzialny za efekt końcowy. Jeśli więc pani Zalewska stanęła na Radzie Ministrów i wszystkich tak gorąco przekonywała, że jest wspaniale, a wszyscy za plecami czuli też ponaglający oddech Prezesa wszystkich Prezesów, to pewnie bez większych dywagacji deformę przepchnięto przez wszystkie obowiązujące szczeble i wio, poszła w Polskę.
Tyle, że oponujący nauczyciele praktycy byli lekceważeni w czasie obowiązkowych konsultacji społecznych, a pani minister, bywało, powiedziała dzień dobry i znikała (były o tym reportaże i wywiady z nauczycielami konsultantami w tv).
Czyli za reformę oświaty odpowiada bezpośrednio minister oświaty. Premier nie musi się na oświacie znać, ale zamiast przytakiwać mądry premier powinien posłuchać opozycji, bo wtedy od razu  znałby słabe strony projektu. W takich razach opozycja się stara i wytyka czasem słusznie, czasem wyjątkowo złośliwie wszystko, co się da. Na tej podstawie można sobie zdanie wyrobić, jeśli się chce.

> W sumie czy Zalewska winna czy wg mnie Giertych nikt tego z rządzących nie rozsadza zostawia to takim dyletantom by to robili na forum  przy kawie czy przy piwie ale nie oni.


Masz rację, że rządy nie rozsądzają, a nawet kurczowo się trzymają wersji, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Rzadko się zdarza dymisja ministra za bubel prawny.
Ale co do dyletantów....hm...wiesz, gdzie jest najwięcej rzeczowych komentarzy, pomijając hejt i trollowanie? Właśnie pod artykułami na forach, na forach tematycznych itp. Tam (niestety sobie a muzom) komentują ludzie, którzy są praktykami, których deformy dotykają bezpośrednio. Pojawiają się przypadki, aspekty, których ustawy nie przewidują, bo też wszystkiego przewidzieć nie można. Kiedyś były długie konsultacje społeczne, takie rzeczy wychodziły w 'praniu wstępnym'. Dzisiaj ustawy wchodzą na raz, dwa, trzy gonisz ty.:-) I mamy, co mamy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-06-27 10:29 Zmieniony 2019-06-27 10:32
I ja wczoraj wyszedłem z domu. Dałem się namówić na kino. .Film o tym byśmy uważali na naciągaczy . Dałem się naciągnąć;)Film taki sobie:lekki i wakacyjny,ale wyszedłem z chałpy . Sala kinowa klimatyzowana, więc choćby dlatego dobrze że dałem się namówić na wyjście:).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-06-28 13:30
dobrze, że masz blisko kino :-)

witam i pozdrawiam, weszłam właśnie z nudów, bo nie mam gdzie wyjść, a może mi si e nie chce, bo już wszystko znam :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-28 18:13
Lenistwo uszlachetnia :-) jak mawiali starożytni forumowicze. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-28 19:39
Jeszcze żeby z tego lenistwa były profity, to nic innego tylko leżeć i pachnieć. Jak wakacje , to wakacje.  :-)))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 110) (1444900 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill