www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 316) (3675572 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-17 10:20
Nałóż na jego kompetencje polityczne tło i wypośrodkuj.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-18 08:16

> jego kompetencje polityczne<


@ Rogal......... Ależ,- gdzie jak gdzie ale w wojskowości szczególnie znaczenie powinna mieć fachowość a sympatie polityczne muszą spaść na bardzo odległy plan.... Dziwi mnie to, że bez dowodów próbujesz generałowi przypiąć łatkę polityczną. Nie w tym rzecz....
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-06-21 10:09
Chłopiw, myśl samodzielnie. Jak być powinno to ja wiem. A jak jest to wszyscy wiemy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-06-18 19:39
Czy chcesz powiedzieć, że dla polityki kupiłoby się okręt podwodny nie mając dostępu do morza? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-15 12:46

>https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451058-sedzia-ponizyla-niepelnosprawnego-oskarzonego<


Jeżeli to każe się prawdą, to wielu powinno dać do myślenia.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-06-15 15:21
A kilkanaście miesięcy wcześniej oskarżony ON zgwałcił 10 letnią dziewczynkę?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-24 14:18 Zmieniony 2019-06-24 14:23

>Państwo jest w stanie "przedzawałowym", a lekarstwem jest decentralizacja. Czy rząd podzieli się władzą z samorządami? <


"To państwo niezdolne do wypracowania koncepcji transformacji energetycznej czy koncepcji reformy systemu emerytalnego, a jednocześnie zajmujące się dziś nadzorem nad kołami gospodyń wiejskich" -"
Tak uważają w swoim raporcie przedstawiciele "Fundacji Batorego"......
Ta Fundacja to niezależna, niedochodowa organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.....
Przyznam, że podzielam spostrzeżenia i wątpliwości tej organizacji...... Zresztą od dawna jestem zwolennikiem decentralizacji....
A jak Wy,- Szanowni Forumowicze uważacie? Jest w tym coś "na rzeczy" ?
Więcej do poczytania tutaj :

>https://trojmiasto.onet.pl/decentralizacja-polski-raport-fundacji-batorego/rsx4677<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-25 07:43
Fundacja Batorego niezależna:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-06-25 08:32

>Fundacja Batorego niezależna:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) <


Być może nie jestem do końca w sprawie zorientowany, ale skoro Twój wpis sugeruje coś innego to proszę uzasadnij to.
Sam pusty śmiech niczego nie wyjaśnia a raczej pokazuje, że mało masz do powiedzenia. Ciekawi mnie czy zajmiesz merytoryczne stanowisko ?........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-06-25 09:36
Posłuchaj. Od 6 lat pracuję dla organizacji non-profit. Mam 52 klientów obecnie. Żadna nie jest niezależna. Dlaczego? Każda ma donatorów i robi to co oni im każą. Zrozumcie, świat to nie serwis informacyjny - ten z TVN i ten z TVP. Fundacje, stowarzyszenia są wykorzystywane w działalności lobbingowej i politycznej, w praniu kasy , marketingu itd. Wiem bo trzy z czterech wymienionych działań sam wykorzystuje. Luknij to: http://www.batory.org.pl/darczyncy

Jednym z donatorów jest AGORA. Już to kończy dyskusję o niezależności.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-24 17:12
Kropek. W takim razie można go zeszmacić? Czy sędzia ma takie prawo? Zobacz jaka nagonka zrobiła się na policję w innej sprawie : za aresztowanie mordercy dziewczynki kilka dni temu. Czy wg Ciebie policji  nie wolno, a sędzia może?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-06-25 12:34 Zmieniony 2019-06-25 12:43

> Żadna nie jest niezależna. Dlaczego? Każda ma donatorów i robi to co oni im każą. <


Nie neguję tego, że podmioty z którymi współpracujesz są niezależne. Nie znam ich......nie wypowiadam się.....
Ok. Czytałem link, są podmioty wspomagające ale od tego jeszcze daleko do "poddaństwa" czy służalczości.....

A tak na marginesie :

>Darowizny na Fundusze Powierzone:<


>Pakiet 14 000 akcji spółki AGORA S.A. o wartości 855 881,76 zł


przekazany w 2001 roku na utworzenie Funduszu wieczystego Małgorzaty Szejnert<
Darowizna Agory była jednorazowa, 18 lat temu i na bardzo specyficzny cel.....Nie na działalność opiniotwórczą.....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-06-26 21:31

> " Autor  Dodany 2019-06-26 20:14
> popatrzcie tylko na TV jedynkę a z drugiej strony TVN! ja z żadna z tych stacji sie nie zgadzam bo doskonale dziennikarze robią wodę z > mózgu nam obywatelom jeden kraj a tyle partii? to obraza zdrowego człowieka. lekarz chce tylko leczyć za pieniądze ksiądz modli > sie za pieniądze prawo za pieniądze itd. gdzie my jesteśmy w tym wszystkim? czy ten rząd widzi więcej ? nie po prostu jest taka 
> możliwość i to roi a dla jakich celów ano dla dalszego rządzenia . Powiem więcej lekarze mnie zawiedli rząd mnie okradł a ja w tym  > wszystkim nie umie sie znaleźć po 72 latach zycia po raz pierwszy zwątpiłem w jego sens. i mam stres nie wiem co dalej ale jestem > psychicznie do tyłu. czy myślicie ze jak sie czyta te opinie na forum to jest lepiej, dla mnie nie. To nie jest pisane do Lidian ale taki
> układ postów i tak wyszlo "


Taki post nie powinien zostać bez odpowiedzi. Przekleiłam  go więc  tutaj. Siemaquore, opinie na forum pozwalają do pewnego stopnia stres właśnie zniwelować/rozładować. Nic więcej nie możemy, niezależnie od opcji, bo żadna z partii nigdy szarego człowieka nie słucha. Dobrze, jeśli pozwala na wywalenie z siebie stresu. To czysta łaska pańska, chciałoby się zażartować. Jaka rada? Nie za bardzo umiem poradzić na totalny stres....Pogodzić się z tym, że głową muru się nie przebije i skupić na pozytywach własnego prywatnego życia??? Polityka zawsze była jakby teatrem. Jest scena dla widza  i są kulisy dla aktorów. Trzeba też głosować...na mniejsze zło.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-07-02 14:01
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-02 14:04
Ciekawe jak sobie poradzą z bankami.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-07-03 11:11
W ogóle jak sobie poradzą z udzielaniem kredytów na cudze dowody. Bo na razie nikt palcem nie rusza w tym kierunku. Płaci poszkodowany, zamiast banki.
Nadrzędny Autor Jolkatazla1 Dodany 2019-07-13 17:44
A WY dalej napierniczacie o polityce i wyborach :-( Masakra! Kogo to obchodzi? Ludzie na to leją...
Każdy POLAK wie i go tyle interesuje: ile kasy będzie miał. Mają w d... partie i polityków, bo wiadoma rzecz zawsze będzie tak jak było ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-11 12:45
I oto ON mają projektowaną radość, całkiem jak pod choinkę? Nie ma co żartować. Szykują się nowe protesty.
"Jak dodano w tym dokumencie: "Proponuje się, by świadczenie dla osób całkowicie niezdolnych do pracy i niezdolnych do samodzielnej egzystencji przysługiwało w wysokości do 500 zł miesięcznie, w zależności od wysokości pobieranego przez osoby uprawnione świadczenia. Łączna kwota świadczenia dla osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji oraz pobieranego świadczenia z systemu emerytalno-rentowego (lub innego w ramach zabezpieczenia społecznego) nie będzie mogła przekraczać łącznej kwoty 1600 zł"."

Czyli 'krezus', który dostaje już 1600, to niech zapomni o dodatku. A 'biedulek' z apanażami dostanie po 500+ na każde dziecko, bo mu się słusznie należy bez względu na dochody.  Prawie i sprawiedliwie, a jak.

https://www.money.pl/gospodarka/500-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-rzad-przyjal-projekt-wyplaty-od-1-pazdziernika-6400649602386049a.html
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-11 14:30
"bidulek" swoje zrobił wobec natury... reszta to sprawa ludu, bo przecież wszyscy płacimy podatki.... nigdy nie było bogatemu po drodze z biedakiem... chyba, że w powieściach i bajkach :-)))

co może leżąca ON?  niech protestuje!!! znowu ogrodzą, sprowadzą do parteru i posypie się lawina upokorzeń... ot taki katolicki lud...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-11 14:41
ON protestując, może za to znowu tym zachęcić niektórych polityków do miłego spływu Dunajcem.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-11 15:30 Zmieniony 2019-07-11 15:34
To jest totalny ;-) atak na panią premier, której po prostu to się należało . Podobno chciała sprawdzić czy górale, po spływie nie zatrzymują się w celu uzupełnienia płynu ;-). Wszystko tak wysycha, że górale boją się o pracę ;-)).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-11 20:33

> To jest totalny ;-) atak na panią premier, której po prostu to się należało .


Jak wiele innych rzeczy. :-) Składam samokrytykę, jako karę proponuję, żeby mi zabronić jedynie słusznie głosować. Mogę też za paniami posłankami w UE nosić słuchawki z tłumaczem. Hurtem trzy od razu. Dam radę. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-07-12 10:34
W-zetko, nie bądź taka wyrywna, chętnych jest sporo :-)
No, chyba, że podzielisz się i chociaż oddasz jedną parę słuchawek :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-12 11:32
Oj nieładnie ;-) Chcecie dowiedzieć się co w kulisach słychać?.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-12 12:20
W kulisach sobie mema zdjęciowego zrobili, jak to się pani Szydło uśmiechała w czasie głosowań na nią w PE i ogłaszania wyników.
Ci, którzy zrozumieli komunikat patrzyli jakby z politowaniem, jak się jeszcze długo uśmiechała, zanim tłumacz jej do ucha przetłumaczył jak wyszło. ;-)
Pozostaje się teraz wakacyjnie bawić z galerią ostro satyryczną http://sklave.manifo.com/galeria
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-12 15:33
dziś idealna pogoda na lampke wina i krzyżówkę, a oto jedno z rozwiązań... ochrona do dziadka parkującego malucha... "Panie,  zjeżdżaj Pan stąd. To jest sejm. Tu się kręcą posłowie i senatorowie." Dziadek... Ja się nie boję, mam alarm. :-)
Nadrzędny - Autor Jolkatazla1 Dodany 2019-07-13 17:45
Dobre dowcipy Kryształku :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-16 12:19
Teraz zostały nam tylko dowcipy :-(.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-07-16 12:25
a swioją drogą to jest żenada  . Czy pani Szydło pracuje w radiu Erewań czy w Unii  ? I don't understand ;-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-16 14:42
to nie są dowcipy, ale rozwiązanie krzyżówki z dymkiem - ale śmieszno... i smutno...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-07-16 21:10
Czyli komuś się udało obecną PiS cenzurę wykiwać! Do tego z dymkiem......To ci sukces....
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-07-18 12:29
:-) rozwiązujesz czasem krzyżówki? polecam KORONĘ :-))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-07-20 11:51

> Czyli 'krezus', który dostaje już 1600, to niech zapomni o dodatku. A 'biedulek' z apanażami dostanie po 500+ na każde dziecko, bo mu się słusznie należy bez względu na dochody.  Prawie i sprawiedliwie, a jak.


No i mamy poprawkę komisji sejmowej - komisja wnioskuje o zmianę tego limitu dochodowego:

Przebieg prac legislacyjnych (link)
Druk z proponowaną poprawką (link)

Treść sugerowana przez komisję sejmową:

Świadczenie uzupełniające przysługuje osobom uprawnionym, które nie posiadają prawa do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych albo suma tych świadczeń o charakterze innym niż jednorazowe, [...] z wyłączeniem zasiłku pielęgnacyjnego oraz innych dodatków i świadczeń wypłacanych [...] na podstawie odrębnych przepisów przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń, nie przekracza kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Minimalne wynagrodzenie wynosi w tej chwili 2250, czyli przy utrzymaniu tej poprawki do dodatku 500 zł miałyby prawo ON z orzeczoną niezdolnością do samodzielnej egzystencji, których suma świadczeń od państwa wynosi nie więcej niż 2250.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-20 14:23
a co z tym Dunajcem ? Kiedy mamy zaliczyć pływanie . I dlaczego nie możemy skorzystać z asystenta ? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-07-20 14:55

> a co z tym Dunajcem ? Kiedy mamy zaliczyć pływanie . I dlaczego nie możemy skorzystać z asystenta?


Zdaje się, że nie jestem w temacie, bo nie wiem czego to dotyczy – możesz mnie oświecić, o co chodzi?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-22 07:59
w Związku Radzieckim każdy emeryt, rencista dostawał Wołgę :-):-):-) ....do przepłynięcia  :-(  . I tak sobie myślę co wymyślą nasi rządzący politycy, żeby ograniczyć wypłaty 500+ dla ON . Jakie będą kryteria otrzymania tej wypłaty: 1100zł. czy 2100zł . Pani premier Szydło pływała tratwą po Dunajcu, więc pomyślałem, że może i nam (mam na uwadze ON mieszczących się w granicach dochodu)chcą zaserwować jakieś koryto :-)
do przepłynięcia:(.  Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-07-22 15:26

>  I tak sobie myślę co wymyślą nasi rządzący politycy, żeby ograniczyć wypłaty 500+ dla ON


Nie podoba mi się proces uchwalania tej ustawy, bo uważam że jest robiona na kolanie (i mam w ogóle skomplikowane zdanie o systemie wsparcia ON), ale już kilka razy musiałam odszczekiwać swój sceptycyzm. Mówiłam na przykład, że absolutnie nie wierzę w 500 na dzieci, a jest.

Jaka będzie ustawa to jeszcze zobaczymy. Natomiast podejrzewam, że osobom już uprawnionym wypłacą dodatek bez specjalnych ceregieli. Podejrzewam, że gorzej będą miały osoby, które chciałyby to uprawnienie uzyskać (tj. dostać orzeczenie o „niezdolności do samodzielnej egzystencji” jeśli go teraz nie mają). Podejrzewam też, że w związku z tym, że takie orzeczenie będzie dawać więcej uprawnień, będzie je trudniej dostać na kolejnych komisjach, czyli że w sumie że więcej osób w sytuacji niejednoznacznej (między stopniem umiarkowanym a znacznym) dostanie w przyszłości niższe uprawnienia.

Jakbym miała uprawiać czarnowidztwo, to oczywiście jest też możliwe, że np. limit dochodowy zostanie zapisany w ustawie w taki sposób, że nie będzie się podnosił automatycznie wraz z waloryzacjami świadczeń i kiedyś część uprawnionych straci świadczenie tylko dlatego, że limit nie był waloryzowany (taki błąd popełniały już różne rządy przy pisaniu innych ustaw).

Natomiast dla osób głęboko niesamodzielnych, co do których stanu nie ma wątpliwości a kryterium dochodowe spełnią, przewiduję, że dodatek wypłacą i to im sytuację (póki co) poprawi. Dunajca moim zdaniem niet.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-22 19:58

>Natomiast dla osób głęboko niesamodzielnych, co do których stanu nie ma wątpliwości a kryterium dochodowe spełnią, przewiduję, że dodatek wypłacą i to im sytuację (póki co) poprawi. <


To jest szansa na podróż za dwa uśmiechy :-)np. nad polskie morze . Spacer po  Kołobrzegu i wypicia kafci w zakręconej restauracji .  Na plaże chyba nie pójdę, bo nie wiem czy jest rozminowana ;-)).
Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-07-23 00:40
Może WzK przekaże nam jakieś wieści w tej sprawie, bo przebywa aktualnie na tych plażach ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-21 09:17

> samodzielnej egzystencji, których suma świadczeń od państwa wynosi nie więcej niż 2250.


Na pewno, Iota ??? Bo  tak zawsze jest, raz od kwoty netto a raz brutto, zależy jak rządzącym lepiej.
Czyli ktoś kto otrzymuje 1800 zł już nie dostanie 500+. Mimo że musi opłacać dodatkowo prace opiekunek transportu do lekarzy, bieżące stałe opłaty nie wspomnę o jednorazowych środkach higieny itp.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-07-21 15:37

> Na pewno, Iota ???


Na pewno to będzie, jak ustawa zostanie ostatecznie przegłosowana i uchwalona przez wszystkie instancje. Wcześniej wszystko się może zmieniać. A jako, że podobno posłowie pomylili się w trakcie głosowania nad poprawkami (pomylił im się porządek i przyjęli coś, co mieli odrzucić), trochę zmian jeszcze pewnie będzie.

>  Bo  tak zawsze jest, raz od kwoty netto a raz brutto, zależy jak rządzącym lepiej.


Ta poprawka (o ile zostanie użyta) - jak pisałam wcześniej - podaje, że limitem jest "kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę". Nie używa żadnych liczb. Tak jest w dokumencie, możesz to sobie sprawdzić. Po to takie rzeczy linkuję. Kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę jest zaś oficjalnym państwowym wskaźnikiem. Podawana jest zawsze brutto. W tej chwili wynosi 2250 brutto: http://www.wskazniki.gofin.pl/8,75,2,minimalne-wynagrodzenie-za-prace.html
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-22 08:21 Zmieniony 2019-07-22 08:23
Senat może przyjąć ustawę w niezmienionej formie lub nie . Dołożyć poprawki, które zmienią kryteria przyznania np. każdy ON musi przepłynąć  Dunajec. Żeby nie było lekko to wcześniej musi padać przez okres dwóch tygodni :-) . Faktem jest, że PiS sobie strzelił w kolano-przegłosowując -w sejmie, poprawkę 500+ dla ON . Przed wyborami - mieszanie w zmianie poprawki,może okazać się dla PiS (wizerunkowo)niekorzystne i jest nadzieja, że jednak senat przyjmie poprawkę bez poprawki ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-07-23 00:43
Ale ilość głosów sobie powiększył przed wyborami. A ile zmian- ustaw kolanowych(jak nazywa to Iota) nastąpi po wyborach, tego nie wie nikt :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-23 00:47

>  Podawana jest zawsze brutto. W tej chwili wynosi 2250 brutto


Tak jak średnie wynagrodzenie. Tylko komu to podnosi ciśnienie?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-07-23 11:20

> Tylko komu to podnosi ciśnienie?


Nie wiem?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-07-23 12:13
Tym którzy wierzą że na ciśnienie wystarczy zmienić tabletkę ;-) . Na ulicach pojawią się seturatory i zamiast wody z sokiem będą zachęcały do tabletki ;-)) . Pozdrawiam :-). Weź tabletkę ;-);-);-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-18 14:28
Największa krzyżówka do rozwiązania się porobiła na niwie politycznej. Pomieszali się, poplątali, każdy linę ciągnie w swoją stronę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-18 15:04
Tak było, jest i będzie.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-07-18 17:48
z tej krzyżówki to już tylko coś w stylu GMO
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-19 11:23
Pewnie boją się jedności, bo zacierają się granice . A to szkodzi nie tylko w wyborze ;-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 316) (3675572 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill