www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 317) (3675478 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-19 20:16
Krzyżówki krzyżówkami ale może taki atak z trzech ston będzie skuteczniejszy.
Boję się nocnych sesji, kolanowych uchwał bez kontroli.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-20 10:42

> Tak było, jest i będzie.


Nie musi być...ale nie dorośliśmy.
Co jakiś czas przypomina mi się satyryczno-ironiczny okrzyk 'komuno wróć!' w odpowiedzi na jakieś głupie pociągnięcia poszczególnych rządów. Czy ktoś będzie krzyczał "pisie wróć!" :-))))
Co przyniosą wybory? Tego nie wie nikt.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-20 11:46

>Czy ktoś będzie krzyczał "pisie wróć!" :-))))<


Myślę, że tak. Coraz więcej na to wskazuje.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-20 14:17
Powracanie czegokolwiek i kogokolwiek nigdy dobrze nie wróży, ani nie przynosi niczego dobrego. Właśnie dostałam rachunek za wodę - wzrost. Ci co chwalą PIS chyba nie zdają sobie sprawy, że prawą ręką dają, a lewą zabierają. Nie tylko woda wzrasta, ale żywność, benzyna, usługi, teraz afera z lekami, ciekawe co jeszcze przyniesie jesień, bo susza na pewno przyczyni się do jeszcze większego wzrostu żywności. Owoce jakie drogie!!! Nasze polskie droższe od importowanych. Ziemniaki, warzywa w ogóle. Ja nie chcę powrotu PRL-u, ani PIS-u, bo obie są podobne w dążeniu do celu, przez propagowanie własnych - jedynie słusznych - idei. Jestem za zdrową demokracją, w której każdy ma miejsce. Pytanie, czy społeczeństwo dorosło do tego - mam wątpliwości.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-20 14:20
W takim razie proszę wskaż mi kogoś , kto w tej chwili jest w stanie wg Ciebie zapewnić nam taką "zdrową demokrację", o której piszesz.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-20 14:31
Niestety nie wskażę, bo jej praktycznie nie ma :-), ale marzenia mogę mieć :-), a pamiętaj, że kropla drąży skałę. Pewnie nie doczekam spełnienia moich marzeń, ale wiem na pewno, że kiedyś wszystko zmieni się :-). Przeminęły czasy wielkich Faraonów, cesarzy, królów, którzy dbali jedynie o własne interesy, przeminą i dzisiejsi wielcy. Nie zastanowiłaś sie nigdy, dlaczego przetrwały niektóre monarchie? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-20 14:53
Ja oczywiście też nie chcę powrotu komuny. :-) Może tylko taką oświatę jak wtedy bym chciała  + języki z dzisiaj.

> Pewnie nie doczekam spełnienia moich marzeń, ale wiem na pewno, że kiedyś wszystko zmieni się.


Pewnie tak, ale ja widzę też alternatywę, podział wg kryterium: ciemny lud często ozdobiony tatuażami jako symbolami wysoce rozgarniętego umysłu, władza mająca ciemny lud w głębokim poszanowaniu, ale dająca im poczucie szczęścia i podziemie intelektualne. :-)))))) Dlaczego podziemie? Bo intelektualiści nigdy nikomu nie pasowali.;-) 
Ktoś się nie zgadza z tym podziałem? :-)))))) Ależ,  dlaczego? :-)))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-20 15:13
hmmm... to podziemie intelektualne... teraz to chyba już nie taki problem, ze względu na otwarte granice, raczej intelektualisci umykają z ciemnogrodu. Ale może mylę się??? Judymów nie widzę. Chyba nastała epoka materializmu, egoizmu i snobizmu.

Masz rację co do oświaty, kiedyś szkoła uczyła i wychowywała, teraz jedynie edukuje.. jak? to widać efekty. Młodzi zdolni wykształceni dbają najpierw o karierę zawodową, zatrudniają się w dużych korporacjach zarabiają dobre pieniądze, często opuszczają kraj, czy powrócą??? Dlaczego gdzieś mogą mieć lepiej a nie tu? I nie pomogą żadne +. Choć tak naprawdę.. to wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... Bo jednak wielu nie znajduje szczęścia gdzieś tam... i powraca. Śiwat jest skomplikowany :-))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-07-20 15:27
Jest skomplikowany, lekko podłamani mówią, że schodzi na psy...Od wieków tak mówiono, a jednak się kręci, więc może się jakaś pozytywna transformacja systemów i ludzi kiedyś uda? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-20 15:17
Intelektualiści teraz też się pogubili. Niestety.

>Może tylko taką oświatę jak wtedy bym chciała  + języki z dzisiaj. <


Tak, zgadzam się z Tobą. Nauczyciele wtedy nie bali się uczniów i mieli dla nich czas. Dodatkowe zajęcia dla chcących się rozwijać były bezpłatne. Piękne przygotowanie do matury. Miło się to wspomina.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-20 15:34

> Intelektualiści teraz też się pogubili. Niestety.


I to niektórzy bardzo, bardzo. Podejrzewam jednak, że mówimy nie o tych samych ludziach. :-) Bo trzeba by było też zdefiniować pojęcie intelektualista. Intelektualista wg mnie leży blisko słowa 'twórca' ogólnie pojętego. Twórca z kolei to niekoniecznie zawsze intelektualista.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-20 17:38
Wiem o co Ci chodzi, przynajmniej tak mi się wydaje. Zawsze było i na pewno teraz też jest podziemie, nie wiadomo jakich rozmiarów i jak silne. Nic nagle nie spada z nieba, a rodzi sie w bólach. Czy nasze pokolenie doczeka się radykalnych zmian - pożyjemy, zobaczymy. Zależeć będzie od sytuacji międzynarodowej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-22 11:59
Po której stronie maszerujesz ? Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie politykiera ;-) . Wracamy do tych czasów . To są radykalne zmiany jakie już nastały . Tylko czekać jak tęczę będą 'rozpuszczały' samoloty w myśl hasła że  niebo wolne od LGBT:(. Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-22 12:21
Amalian Mówiąc LGBT kogo masz na myśli? Tych normalnych ludzi homoseksualnych, którzy żyją pośród nas i mają w nosie  "paradowanie" czy tych , którzy paradują w rajstopkach i niby stanikach na gołym torsie dziwiących się, że starsze pokolenie może to zszokować?  Wykazujących zupełny brak szacunku do starszego pokolenia mówiąc o nim "stare k...y muszą wymrzeć" i zapominających, że to właśnie ci starsi walczyli o Polskę, pracowali często za głodowe pensje żeby nam się żyło lepiej. Czy taki ktoś ma prawo obrażać starość i to tylko dlatego, że starszy nie potrafi zrozumieć ich wizerunkowej inności?
Ludzie opamiętajcie się, bo sami się nakręcacie nie wiadomo czym. Niech każdy żyje jak chce byle nie obrażał innych. A tak się dzieje zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-07-22 13:46

>Niech każdy żyje jak chce byle nie obrażał innych. A tak się dzieje zarówno z jednej jak i z drugiej strony.<


Nic dodać nic ująć . Tylko tyle i żaden prezes czy pierwszy sekretarz nie powinien nas dzielić . Temat LGBT został wyciągnięty  do brudnej walki politycznej, przez obecnie rządzącą partię :-( i nie dziw, że opozycja podjęła walkę podejmując rzuconą rękawicę . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 17:32
Lidian dłaczego dzielisz ludzi na normalnych i nie normalnych. Jesteś katoliczką, czy tych innych stworżył diabeł?? Czy może jakiś cyborg? Nic nie usprawiedliwia starszego pokolenia, by opluwałło innych, nie mieszczących się w ich ciasnym światopoglądzie. Czy wiesz, że są kraje, w których dzieci urodzone nawet z niewielkimi wadami - zabija się? Mówię również o uszkodzeniach fizycznych, ilu z nas nie miałoby szansy na cieszenie sie życiem??? Tobie przeszkodziła wada rozwojowa w czymkolwiek? Chyba nie? Mnie też nie. Obie cieszyłyśmy sie macierzyństwem, TY już jesteś Babcią - przepiękna sprawa. Nie oceniaj ludzi po pozorach. Czy jestem przeciwko marszom?? Nie!! Dlaczego? Żeby babcie zmądrzały. :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-22 17:50 Zmieniony 2019-07-22 18:13
Nie zrozumiałaś mnie, a może użyłam złych słów i dlatego tak wyszło. Nikogo nie dzielę. Tak jak już wcześniej powiedziałam żyj i pozwól żyć innym. :-)
Oczywiście nic nie usprawiedliwia złych zachowań zarówno starszych jak i młodych. Każdy z nas powinien mieć hamulce nawet jeśli nam się coś w innych nie podoba.
Wiem co się działo w naszym kraju z ON w czasach mojego dzieciństwa. Miałam na tyle światłych rodziców, że mnie wspierali i nie ukrywali w komórce, a niestety wiem, że niektóre osoby z widoczną niepełnosprawnością tego doświadczały.

Ps
Przypomniało mi się co miałam na myśli mówiąc o normalności. Normalnie człowiek nie obnosi się ze swoją seksualnością po ulicach, obojętnie jaka ona jest. To jest sprawa intymna , osobista itd. Traktuję wszystkich równo i nie obchodzi mnie zupełnie to co robi "mój sąsiad za ścianą" z kim i jak się kocha.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 16:32
Amalian - o co Tobie brachu lata? :-) Włąśnie matura nauczyła mnie myśleć, może dlatego, że zdawana w iinych czasach, tych opluwanych teraz. I nic mnie nie obchodzi, czy ktoś jest homo, czy hetero, byle nie pedofil. Nie interesuje mnie jaką ktoś wyznaje religię. Ja chcę, by nikt mi nie narzucał swojej, ani swojego stylu życia. Nie kręcą mnie kobiety, ale jeśli spotkam lesbijkę, nie ominę jej, ani zaatakuję.

Amalian wszystko Ci sie miesza :-)) Żyj spokojnie, świat jest piękny, kolorowy, różnorodny tylko trzeba spojrzeć na drugiego człowieka z tolerancją. Też pozdrawiam :-)))

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-22 17:01
I tak powinno być.
Jeszcze jedno , niech nikt nie narzuca naszym dzieciom swoich wydumanych nauk o sexie. Tyle ile szkoła uczyła do tej pory, to wystarczy. Cała reszta to rola rodziców.
Zamiast uczyć dzieci tolerancji to chce się uczyć masturbacji i kto  by tego uczył? Pedofil? Normalny człowiek chyba by tego nie dał rady zrobić. Do czego to ma prowadzić?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 17:24
Lidian nie wiem nic o masturbacji, ale wiem, że o seksie z dziećmi trzeba rozmawiać od najmłodszych lat. ja tak robiłam i byłam dumna, kiedy moje dziecko po pawrocie ze szkoły, chyba była to piąta klasa, od progu zawołało..  mama pani nas pochwaliła.. za co pytam.. powiedziała, że jesteśmy jedyną klasą, która nie śmieje się na lekcji wychowania w rodzinie - temat seks. Tylko trzeba odpowiednio dziecko edukować. Ale czy nasze społeczeństwo jest wyedukowane? Może trzeba byłoby najpierw dorosłych i nauczycieli wyedukować. Czy gdyby był temat o kubkach smakowych, albo o powoniuniu, czy słuchu, kogoś by to obrażało? Nie! A seks? Zgorszenie! A przecież nas nie znaleziono w kapuśnie, czy może bocian spóścił kominem? Życie seksualne jest tak samo ważne, jak picie i jedzenie, bo bez "tak nieistotnych" :-) czynności nie byłoby nas :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-22 17:38
To jest właśnie to o czym mówiłam. Szkoła tyle co dotychczas, a rodzice przede wszystkim. I tutaj jest problem, który poruszyłaś. Rodziców też trzeba edukować.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 18:09
wiesz co mi przyszło do głowy... że na temat seksu powinni w szkole uczyć lekarze. Pamiętam, kiedy byłam w sanatoium właśnie w  wieku dojrzewania, kiedyś leżało się długo. Tam też kończyłam szkołę podstawową i oczywiście jak to małolaty, nie wiem skąd, ale krążyły "broszurki" :-). Kiedyś wpadłyśmy. Nie było afery, przyszła lekarka, usiadła i zapytała... co chcecie wiedzieć? Na początku było sztywna, ale ona pociągnęła temat delikatnie i wyczerpująco, Może też psycholog powinien być - nie wiem, ale myślę, że edukacja seksualna powinna być.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-22 18:17
Mądra edukacja tak.

Ciekawe czy czasami nie byłyśmy w tym samym miejscu. Spędziłam rok życia w takim miejscu i z bardzo mądrymi ludźmi. Dużo tam wycierpiałam (nieudana operacja), ale też dużo się nauczyłam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 18:28 Zmieniony 2019-07-22 18:35
nie sądzę, jestem zupełnie z iinego rejonu  :-) Ja też dużo wycierpiałam, miałam kilka operacji, raczej doświadczalnych,  teraz to przy dzieciach są rodzice, kiedyś człowiek był sam. Mnie uczyli mądrzy mauczyciele, śmiałam się, że sanacyjni :-). Jedem zwłaszcza utkwił mi w pamięci, bardzo dystyngowany pan, do dziś pamiętam lekcje wychwania z nim i zasady dobrego wychowania. Dziś postrzegane byłyby w kategorii dziwactw. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-22 18:41
Jednym słowem Ci co "plują" na wszystko co było za komuny nie mają racji. :-)

Też cierpiałam, bardzo cierpiałam. :-(
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-07-22 19:10
Komuna dawała równe szanse młodym w szkoleniu, były dodatkowe zajęcia i chyba było bezpieczniej. Ale może ta moja ocena jest nieobiektywna? Właściwie to nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Już chyba o tym mówiłam, każda władza daje coś dobrego, niestety też negatywnego, bo zawsze coś trzeba sp.... :-). Jak czytasz historię, to nigdy nie jest piękna. Szczerze mówiąc, to nigdy nie lubiłam historii i polityki też. Tylko walka, walka i krew.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-22 19:12
Ale sama przyznasz, że mimo wszystko świat idzie "do przodu", a życie staje się łatwiejsze i pewnie byłoby jeszcze piękniejsze, gdybyśmy znowu nie nakręcali sie. Zamiast politykować lepiej poplotkować :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-22 19:39 Zmieniony 2019-07-22 19:42
Oczywiście, że życie jest łatwiejsze, szczególnie dla nas ON, ale zawsze jest coś za coś.
Polityka to zawsze trudny temat, tym bardziej, że co Polak to polityk. :-))
Bardzo lubię historię. Zaczytywałam się w książkach historycznych, a teraz dzięki internetowi jest tyle możliwości dotarcia do różnych historycznych faktów dotąd mi nieznanych. Oczywiście nie o bitwy mi chodzi, bo to już mniej mnie interesuje. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-23 14:18
Bocianów proszę w to nie mieszać. Od dawna wiadomo że przynosiły dzieci w węzełku pod drzwi a nie kominem jak napisałaś
;-)
Teraz gdy trochę zainteresowałem się bocianim tematem to wiem ,że to nie są takie niewinne ptaszki.

> A przecież nas nie znaleziono w kapuśnie, czy może bocian spóścił kominem? > Życie seksualne jest tak samo ważne, jak picie i jedzenie, bo bez "tak nieistotnych" :-) czynności nie byłoby nas :-)


Dawniej te tematy poznawało się najczęściej ukradkiem, w rozmowach z kolegami i koleżankami a nawet z encyklopedii. I jakoś ludzkość nie zaginęła . Bez wychowania w rodzinie i nauki o sex-ie ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-23 15:42
Ale nie dziś, kiedy seksem kipi każdy fim, a nawet gdzieś czytałam, że w parku uprawiano w biały dzień, zgorszona staruszka zadzwoniła na policję i dostali mandat :-)) To tak na margonesie, ale tu nie chodzi o wyginięcie, ale żeby młody człowiek nie zrobił czegoś głupiego, co spapra mu życie. A tabu zawsze wyzwala niepohamowaną ciekawość
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-23 16:47

> żeby młody człowiek nie zrobił czegoś głupiego, co spapra mu życie.<


Kryształek, młody jak nie zrobi czegoś głupiego, to się nie nauczy życia. Nie pamiętasz jak to było? Na złość babci odmrożę sobie uszy. :-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-22 19:49

>Amalian - o co Tobie brachu lata? :-) Włąśnie matura nauczyła mnie myśleć, <


Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-07-22 23:18
Amalian  odpowiem Ci w kawiarence, bo tu zaśmiecamy wątek
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-23 12:16
Obawiają się zatartych granic i żeby ich nie pomylić z innymi chcą iść osobno .Jakie to da efekty? Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-23 13:57
Ale oni sami ciągle się mieszają . Raz są na tej liście raz na drugiej a czasami trzeciej i czwartej.
Gdyby ludzie wstępując do jakiegoś ugrupowania otrzymywali stały tatuaż np: na czole wyborcom było by łatwiej ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-23 16:43
ale podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-07-23 17:46
:-)) To byłby kłopot, ale są przypadki a może egzemplarze których nie przekona żaden argument
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-20 11:49
te, te, te Koniec sierpnia i wszyscy na kanikułach . Co? Internet nie jest najlepszym miejscem do przyjaźni czy koleżeństwa . To wszechświat informacji czy interesów i krowa tego nie ogarnia . Pozdrawiam mieeetek ;-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-08-21 11:46
Jesteś lepszym ojcem niż niejeden sprawny, który ma możliwości, ale brak mu chęci do wychowania swojego dziecka. Twoje dzieci kochają Cię takim jakim jesteś, a kiedy dorosną to docenią, że wychowały się z kochającymi rodzicami. Powodzenia.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-08-21 11:51
Dzięki
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-08-21 22:42
Dobre tezy. Gdybym nie znała autora, mogłabym jednak nie doczytać do końca, bo miejscami styl jest mocno zawadiacki – jakbyś niemal celowo szukał kłótni z czytelnikiem. („Tak, wiem, połowa czytelników właśnie zamknęła to okno przeglądarki.” – po takiej deklaracji zwykle mam ochotę spełnić oczekiwanie. Nawet, gdy zgadzam się z tezą przewodnią :-)).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-08-21 23:08
Ten styl jest żywcem przeniesiony z mojego sposobu bycia. Natury nie oszukam:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-21 10:14
Kolejny rządowy bicz na rencistów....... Jak zwykle najłatwiej uderzyć w najsłabszych......

>Najprawdopodobniej będą ustalone konkretne procenty naszej przydatności do pracy. "Może być też ustalona konkretna granica procentowa przydatności do pracy, poniżej której będzie przysługiwać renta. Prawo do niej miałby np. każdy, kto będzie zdolny do pracy tylko w 30 proc." - czytamy.<


cały artykuł tutaj :

>https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/renta-zasady-przyznania-zmiany/vv8b6m3<

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-21 13:37
wszystko idzie w dobrym kierunku . Dobra zmiana zadba o to i poprawi niepełnosprawnym perspektywę na leżącą . Trzeba stanąć w kolejce za łóżkiem na kółkach, bo wózek, pewnie nie wystarczy ;-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-21 15:27
A na komisję ZUS-owską to z "wbitym" wenflonem i dopiętą kroplówką. Bo inaczej portier do budynku nie wpuści.......
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-21 19:42
Dlaczego jesteście tacy "zjadliwi"? Ilu jest takich, którzy mogliby pracować, a są na rencie. Dostają świadczenie na jakiś okres i kombinują  jak robić, żeby dalej być na garnuszku - kogo? No właśnie należaloby sobie odpowiedzieć o czyje pieniądze walczymy. Młodzi nie udźwigną tego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-08-22 09:28 Zmieniony 2019-08-22 09:34
Masz rację. Pamiętam jak kiedyś wszyscy się wyśmiewali, że na trzeciej grupie to siedzą zdrowi ludzie, którzy potrafili sobie ją załatwić. To było bardzo krzywdzące dla prawdziwie niepełnosprawnych, bo "wrzucano " ich do "jednego kosza" z cwaniakami.

Dziś rejestrowałam się do reumatologa po raz pierwszy i pani z okienka powiedziała mi , że ze znacznym stopniem, to nie potrzebuję skierowania. Czegoś nie doczytałam czy to wyjątek?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-22 10:50
Nie wyjątek, tak wynegocjowano w ubiegłym roku :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-08-22 13:58
Czy do wszystkich specjalistów jest taka możliwość?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 317) (3675478 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill