www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołąnie się od orzeczenia a oniżenie stopnia. (3050 - wyświetleń)
- Autor KrzysiekG Dodany 2019-08-09 07:54
Witam,
Na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić to mój 1 post tutaj.
Mam pytanko. 05.08.2019 dostałem orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jednak wg mnie stopień jaki powinienem uzyskać to stopień znaczny(wiele osób z podobną dolegliwością ma stopień znaczny).
Chciałbym się odwołać do wojewódzkiej komisji orzekającej, ale wiadomo jak to jest z lekarzami. Czasem trafiają się jacyś nawiedzeni i nie chce nie potrzebnie ryzykować(i tak już mam dużo stresu związanego z chorobą).
I tu pojawia się moje pytanie.
Czy jeśli mam już orzeknięty stopień niepełnosprawności umiarkowany to po odwołaniu mogą mi go obniżyć na lekki?
Chodzi mi o to czy odwołując się coś ryzykuję czy po prostu ten stopień już jest nie do ruszenia na ten okres co dostałem, a co najwyżej mogą mi go podnieść?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-08-09 10:11
To jest trochę jak ze Szwejka, nie wolno ale można. Teoretycznie jeśli Ty składasz odwołanie to można orzec na Twoją niekorzyść jedynie w przypadku stwierdzenia przez II instancję, że organ pierwszej instancji rażąco naruszył prawo albo naruszył interes społeczny, mówi o tym art. 139 kpa. W praktyce np. w Warszawie komisja u wojewody stoi na stanowisku, że powtórne badanie dokonane po kilku tygodniach może potwierdzić, że badanie w czasie komisji I instancji było błędne i stanowi to rażące naruszenie prawa. W moim przypadku obniżono mi stopień niepełnosprawności ze znacznego na umiarkowany. Aktualnie sprawa jest przed sądem. Co ciekawe zostałem poddany kolejnemu badaniu lekarskiemu. W trakcie badania zapytałem lekarza jak dziś może odnieść się do badania swojego kolegi sprzed kilku miesięcy i jak może potwierdzić rażące naruszenie prawa. Doktor odpowiedział mi, że nie interesuje nikogo mój stan zdrowia w trakcie pierwszego badania tylko stan aktualny. Wynika z tego, że nie tylko u wojewody mają w głębokim poważaniu kodeks postępowania administracyjnego ale też prawdopodobnie w sądzie. Aktualnie czekam na rozprawę.
Nadrzędny - Autor KrzysiekG Dodany 2019-08-10 19:54
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli lepiej wolę nie ryzykować i mieć z głowy.
Mogę się jeszcze spytać dlaczego odwoływałeś się od decyzji skoro dostałeś znaczny stopień w 1 instancji?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-08-11 09:14
Odwołałem się ponieważ Komisja nie przyznała mi karty parkingowej. Treść odwołania dotyczyła tylko tego zagadnienia.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-08-11 10:52
Można by to potraktować jako karę za zawracanie głowy wysokiej komisji odwoławczej, ale coś mi się wydaje że komisja nie zajęła się tematem odwołania?
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2019-08-11 15:30
Dokładnie. Nowe orzeczenie w żadnym elemencie nie odniosło się do sposobu i wyniku przeprowadzonego badania w pierwszej instancji ani nie odniosło się do przedmiotu odwołania.
Składając skargę do Sadu, bronię dobrego imienia lekarza z miejskiego zespołu ds. orzekania. Na komisję lekarską stawałem w osiem tygodni po bardzo ciężkiej operacji serca i na komisję zostałem doprowadzony przez kolegę, bo samodzielnie praktycznie nie poruszałem się. Skandalem jest wg. mnie, że badający powtórnie lekarz w II instancji, specjalizacji nie związanej z moja niepełnosprawnością, stwierdził, że lekarz I instancji rażąco naruszył prawo. W czasie komisji u wojewody największe zainteresowanie budził fakt, ze poruszam się bez kul lub laski. Gdyby komisja II instancji miała pojecie o sprawie, w której orzeka, to miałaby świadomość, że przy rozciętym mostku, użycie kul lub laski stanowi bezpośrednie narażenie życia a przynajmniej może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia ciała. 
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:55
Witam nie wiem popytaj w Zusie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołąnie się od orzeczenia a oniżenie stopnia. (3050 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill