www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 318) (3675609 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-22 14:59
tak
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2019-09-03 21:59
Tylko jest jedno "ale", specjalistów brak a jak już się znajdzie, to prywatnie przyjmie za co najmniej 500 zł... :-) Tak działa "dobra (zła) zmiana"... :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-09-06 16:55
tak, przećwiczyłam to na własnej "skórze" strach żyć, lekarze obrośli w "piórka", a nas niepełnosprawnych najlepiej wystrzeliliby w kosmos. :-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-09-09 13:04
Już niedługo na SOR obsłuża Cię w godzinę a u specjalisty będziesz po 21 dniach.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-09-09 14:41
Masz dzisiaj dobry humor, Rogal...
Rozumiem, ta perspektywa Cię tak nakręca.
Obyś nie musiał korzystać, bo 5 min może się
wydłużyć, albo 15 - kwadrans studencki
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-09-10 12:49
Tak obiecuje POKO, ja im wierzę:) 5 lat temu z kamieniem nerkowym, po 7h byłem wyleczony:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-22 09:32

>Dlaczego jesteście tacy "zjadliwi"? <


Kryształku,- nie zjadliwi a raczej prześmiewczy........ Jednak nie w emocjach sedno, a w tym, że opisana wyżej sytuacja może spotkać każdego z nas....
I co wtedy? Czyż nie zmienisz punktu widzenia jak Ci świadczenie "okroją" lub zabiorą . Chodzi o pewną elementarną uczciwość wobec ON.
To, że jest jakaś tam grupa osób mających świadczenia uzyskane za pomocą przekrętów ( tak było, jest i będzie) nie może rzutować na całość społeczności ON.
Jednak obecny rząd planuje "ruską urawniłowkę" wobec naszej grupy...... Wiadomo,- kolezanki i koledzy ze świecznika potrzebują coraz więcej kasy......
To komu zabrać ?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-22 11:00
Ja jestem emerytką z własnej naiwności na najniższej, ale to inna "para kaloszy"  :-)))

Ja nie neguję świadczeń dla tych, którzy nie mają żadnych szans na pracę, ale jeśli ktoś ma wyższe to prace znaleźć może. Znam przypadki z własnego "podwórka" ludzi, niesamodzielnych, a jednak pracujących. Ja od zawsze byłam on ze znacznym st., a moim standardem na życie była praca, nawet na myśl mi nie przyszło być na utrzymaniu kogokolwiek, dlatego nie rozumiem, jak można walczyć o kasę, zamiast o miejsca pracy dla ON.

W-Z nie znam Cię, ale pamiętam, jakby z innej bajki, nie byłes marudny :-))) Uśmiechnij się i miłego dnia :-))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-22 11:44

>W-Z nie znam Cię, ale pamiętam, jakby z innej bajki, nie byłes marudny :-))) Uśmiechnij się i miłego dnia :-)))) <


Za życzenia z całego serca dziękuję i odwzajemniam.........
Nie do końca zgadzam się ze słowem "marudny", raczej przejmujący się losem innych...... Chociaż,- może wraz z wiekiem zaczynam tetryczeć/pierniczeć.... Nie mi to oceniać........
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-08-22 11:56
Ciasteczko jest man...em ;-)?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-08-22 14:06
Kryształek Mam podobne zdanie do Twojego, bo mnie też tak wychowano. Mimo niepełnosprawności trzeba pracować. Oczywiście w miarę swoich możliwości. Od młodych lat jestem ON i nie czekałam na mannę z nieba , tylko tak jak Ty uczciwie pracowałam.

Ps. Na forum jest W-Z i WzK
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-08-22 14:59
Dzięki :-) Nawet nie zauważyłam, że są dwa nicki.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-22 11:15 Zmieniony 2019-08-22 11:19
Samo życie i ON nie są wyjątkami(no, może ja ;-)) ... Załatwialiśmy coś w oddz. PEFRON a że ja nie musiałem wychodzić z samochodu to przyglądałem się interesantom wchodzącym i wychodzącym z budynku, w którym znajdował się ten oddział . Widzę faceta , który ślimaczo szedł o kuli . Wyszedł ...iiii jego cudowne uzdrowienie za rogiem budynku. Pewnie to jest wyjątek, ale... . Co się zaś ma rządów to dają jak czują że któryś z ministrów nie zdążył ... Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-22 12:01

>Widzę faceta , który ślimaczo szedł o kuli . Wyszedł ...iiii jego cudowne uzdrowienie za rogiem budynku.<


Myślę,- na podstawie obserwacji własnych zachowań, że sposób/dynamizm poruszania nie zawsze jest oznaką  niepełnosprawności.
Niejednokrotnie czułem na sobie wzrok innych gdy parkując na niebieskim polu rączo wyskakiwałem z auta. Widać taka ludzka mentalność, że jak bez wózka/kuli to oszust..... A ja tymczasem lubię być aktywny...... Mimo oznaczenia "znacznym".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-22 13:50
Ja zaś myślę, że są  ON, którzy  zapominają o tym że mają problem w poruszaniu się ...Co kilka lat komisja lekarska przypomina im o ich kalectwie ;-).Też bym tak chciał :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-08-23 16:36
Amalian, tak samo jest w sanatorium. Niby poratowanie zdrowia, ale połowę bym stąd odesłała do domu.  Pewnie, że pozory mylą, jak pisał WzK, ale raczej jednak widać co i jak. Bo jak ktoś po zabiegach, spacerze, dalekiej jeździe na rowerze itd. potrafi jeszcze tańczyć do utraty tchu, to chyba na wczasy sportowe przyjechał, a nie podkurować się.
Może moje spojrzenie jest zbyt subiektywne z uwagi na moje własne schorzenia, ale w końcu to moje spojrzenie.:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-22 15:02
Przepraszam, że pomyliłam Nicki :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-08-22 15:06
Kryształku,- nic się nie stało, a nicki rzeczywiście dosyć podobne.....
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-08-22 17:32
Fajnie, że nie obrażasz się :-) i może wcale nie jesteś marudny, skoro nie do końca wiem z kim rozmawiam :-))) Cofam "marudny" :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-08-22 19:07
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-08-23 16:25
No i proszę. W sam raz wchodzę, by się wyświetlić dla odróżnienia. :-) :-) Pozdrawiam z Kołobrzegu z sanatorium. Tęsknię za domem, a tu jeszcze trochę tego "miodu". Do zobaczenia na forum  po powrocie.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-08-24 20:03
Ciebie nie pomylę :-))) Pogoda piekna, korzystaj z uroków Kołobrzegu, chociaż ja też już kocham być w domku... . Miłego kurowania mimo wszystko :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-08-26 09:33
W Kołobrzegu byłem jak plaża była niedostępna dla wszystkich:) nie tylko dla wózkowiczów:(. To za sprawą niewybuchów jakie znaleziono na plaży . Mogły wybuchnąć .Pewnie teraz tylko mogą wybuchać tylko sprzeczki o miejsce na plaży, bo pogoda sprzyja opalaniu. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-01 19:27
80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Symboliczne uderzenie reprezentantów 40 krajów w dzwon Pamięć i Przestroga. Nigdy więcej wojny.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-02 11:26
Zawsze mam zastrzeżenia do świętowania takich rocznic. Rocznica wybuchu wojny, rocznica śmierci a nawet rocznica np.powodzi czy wybuchu wulkanu czy też podobne wydarzenia.
Jeśli świętować, to powinno się świętować radosne wydarzenia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-02 13:31
Tak jak na dzwonie "Pamięć i Przestroga". Nie świętujemy tylko pamiętamy i nigdy więcej.
To nie to samo co " Radosne świętowanie" jak to powiedziała pani z władz Gdańska na Westerplatte.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-09-03 07:41
Każdy może mieć coś z ogrodnika i 'przesadzić' . Ale to kliknij przypomina PRL w wydaniu obecnie rządzących .
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-03 09:03
Amalian przy okazji znalazłem to https://facet.onet.pl/podnieslismy-sie-po-upadku-pgr-ow-dzis-od-rzadu-dostajemy-drugiego-kopniaka/9e2b0cs
I jest to jeszcze bardziej przygnębiający temat.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-03 09:10

> Nie świętujemy tylko pamiętamy i nigdy więcej.


To nie powinno się nazywać Rocznica ale apel !!!. A Ty za innymi nazwałaś to rocznicą.
Rocznica ślubu, urodzin jest ok. ale rocznica rozwodu lub śmierci ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-03 10:09
Niektórzy świętują rocznicę rozwodu ze szczęścia. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-03 11:22
To mają szczęście ;-) najczęściej jest to tylko szczęście 50% czyli druga połowa może być nieszczęśliwa .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-03 11:57
Tak już w życiu jest. Wszystko ma swoje dobre i złe strony.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-03 15:19

>Każdy może mieć coś z ogrodnika i 'przesadzić' . Ale to kliknij przypomina PRL w wydaniu obecnie rządzących .<


W czasach komuny mówiono "Lenin wiecznie żywy"....... Maksyma obecnie rządzących jest PiS - owskie zawołanie (Kurski?) "Ciemny lud to kupi.".....
Jednak tu kontrahent podobno zagraniczny.......... To pewnie i nie głupi...... Zatem tymi głupimi mamy zostać my i wierzyć w propagandowe bajania.......
Nooooo brać moherowa pewnie kupuje.........Ale to tylko przypuszczenie......
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-09-05 13:01
kontrahent może zagraniczny, ale toto ma łamać lody na naszych rzekach . niech zaczekają bo klimat się ociepla i pomysł na lodołamacz może okazać się chybiony. Pozdrawiam klima ;-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-06 09:14
Pomysł na lodołamacz chybiony nie tylko ze względu na klimat..... Też ze względu na ścieki w naszych rzekach...... No.... jaką blachę nie "przeżre" to agresywne środowisko???  Zaś cała nadzieja w Kaczyńskim..... że srebra ze Srebrnej użyczy  jako dodatek do blachy......
No i wymyśliłem kolejny bajer, którym rządzący mogą nas karmić...... Ech.....smutny los Polaków......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-06 12:30
Smutny los, to mają tylko zrzędy, bo z niczego nie potrafią się cieszyć. Jestem ON od dziecka. Teraz już ze znacznym stopniem. Życie mnie nie oszczędzało, ale kształciłam się , pracowałam i rodziłam dzieci. Żyłam całą pełnią. Wszystko dzięki Bogu, który dał mi na to siły i dzięki temu , że nie zrzędziłam,a robiłam co do mnie należy w tym miejscu , na którym się znalazłam. Trzeba się cieszyć z tego co nam życie daje i nie marnować go na użalanie się na coś na co wpływu nie mamy.
Życzę Ci pięknego dnia i więcej uśmiechu. :-))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-06 16:52
Lidian... co do zrzędy, masz rację, co do P.Boga też, ale żyłaś, uczyłaś się, leczyłaś w czasach komuny, tak teraz przez wszystkich opluwanej i nikomu do głowy nie przychodzi, że gdyby nie komuna wielu nie byłoby w miejscu, w którym są dziś. Niestety ja jestem przeciwko tej władzy i kazdej innej, która opluwa poprzednią. Za komuny nie słyszałam .... "tamci byli be", może mam sklerozę już. Do ch...y niech przestaną porównywać się do poprzednikow, a wezmą dp roboty, bo za chwilę wszystko runie. Poza tym mają wygodną wymówkę.. jak trzeba pochwalić się, mówią.. "My zrobiliśmy, a tamci nie", ale jak chodzi o powietrzne taksówki to się mówi... "przecież tamci też latali. Ja oczekuję rządu, który przestanie rozliczać innych, a zacznie siebie. Więcej nie piszę, bo podniosło mi się ciśnienie :-( :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-06 17:21
Kryształek, nie tęsknię za komuną, bo wiem ile cierpienia ze sobą niosła, ale też nie potępiam wszystkiego co się wtedy działo. Trzeźwo patrzę na to co się teraz dzieje i widzę dużo dobrego w działaniach rządu. Nie podobają mi się działania opozycji na arenie międzynarodowej skierowane przeciwko Polsce. Zawsze mnie uczono, że nie sra się we własne gniazdo.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-06 18:14
Powiedz mi co takiego dobrego PIS uczynił?? 500+ ? Nikt do tej pory nic dobrego nie czynił tylko PIS!!! ? Rozdawnictwo z jednej strony, a drugą ręką zabieranie. Żywność w górę, paliwo w górę, grożba podwyżki energii, zwrot kosztów zaopatrzenia ortopedycznego w dół, szpitale ledwie "dychają", szkolnictwo pod kreską, boję się.. rozumiesz? Wzrost o którym mówi się jest pozorny.
Co do dzialań międzynarodowych _ nie żyjemy w puszce, ja chce mieć standard życia bogatszych sąsiadów, a nie ciemnogród, i nie zgadzam sie na dotowanie kościołow.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-06 19:47
Pożyjemy zobaczymy co będzie. Zupełnie nie mam zaufania do obietnic opozycji po tym co do tej pory przez 8 lat zrobili.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-06 20:09
Oczywiście - nic nie zrobili - drogi same pobudowały sie :-))) w ogóle do tej pory nikt nic nie zrobił, tylko PIS różdżką czarodziejską machnął i jest wszystko cacy :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-06 20:55
To nie politycy budują tylko ludzie ciężko pracują.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-06 18:31
I jeszcze jedno.. Polak kocha martylologię, jak nie jest uciśniony, jest nieszczęśliwy.. :-) tacy juz jestesmy, im gorzej tym lepiej..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-06 19:48
Zdaje Ci się. Młodzi są zupełnie inni. :-)))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-06 20:10
W młodych nadzieja :-))), tylko co zdolniejsi wyfruwają niestety :-))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-06 20:57
Myślę, że to też się zmienia. :-)

Teraz znikam. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 12:46
Zagadka .
O  kim to?
cyt. z F_B
"Ojciec rodziny, biznesmen, kierowca, rolnik, bankowiec, nauczyciel, wychowany w biedzie historyczny przywódca strajku
w stoczni który doprowadził do upadku komunizmu i razem z Morawieckim wprowadził Polskę do NATO i Unii Europejskiej. Wielki przyjaciel niepełnosprawnych. Człowiek który uratował Polską Hodowlę Konia Arabskiego przed złodziejami. Ostatnie badania historyków IPN wykazują, że był żołnierzem wyklętym. Ojciec Rydzyk rozpoczął proces beatyfikacyjny Kaczyńskiego za cudowne rozmnożenie majątku kościoła. JAROSŁAW WIELKI NIE TYLKO WZROSTEM."
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:38
Za FB mają się zabrać, jak obiecują, więc lepiej nie cytuj. ;-))))))))
A teraz ojciec narodu mówi o rodzinie w tv na konwencji, posłuchaj.:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-15 11:59

>ojciec narodu mówi o rodzinie <


Też mi fachowiec........ Wiem Oleńko, że napisałaś z pewnym przekąsem.... Ale rozwijając tę frazę,- można powiedzieć, że super fachowiec od antykoncepcji..... Moim zdaniem zasługuje na takie miano bo jak się przez całe życie ani jednego "gola"się nie strzeli to jednak trzeba się znać w temacie.. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-15 12:32
Można "goli nastrzelać" i być durnym jak noga stołowa.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 318) (3675609 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill