www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 15) (421088 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-24 19:18
Ważne, że Ty się dobrze czujesz. Ja też mam balkon i taras od południowej strony i też jest żar, kiedyś miałam rozciągnięty bluszcz, ktory fantastycznie zacieniał taras, problemem było nadmierne rozrastanie się rośliny, do tego trzeba zdrowia, więc w....-łam i mam żar,  który wcale nie przeszkadza mrówkom.
Po drugiej stronie mam cień, ale tam mi się nie chce zagospodarowywać :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 19:30
To masz chociaż "drugą stronę". U mnie wszystkie okna są z jednej strony.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-24 20:07
To jedynie lasek :-)) Dacza w lesie :-)),  bo pod namiot to nieeee... :-))),
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-24 20:19
Kiedyś tak, ale teraz ze względu na zdrowie, to już nie tylko namiot odpada. :-):-(
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-24 20:33
No właśnie, to zdrówko kochane, człowiek od młodych lat pracuje, oszczędza, dorabia się, by  potem na wycieczki do przychodni.... :-( też mam ten problem, teraz, kiedy nic nie muszę, a zdawałoby się, że wszystko mogę, to niewiele mogę, bo jeden problem zdrowotny goni drugi i potem nic się nie chce. Wpadłam w wisielczy nastrój.., a przecież jeszcze lato, cieszmy się :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-07-24 20:47
Wiesz nauczyłam się cieszyć tym, co jeszcze mogę i to mnie "trzyma w pionie". Tylko się nie poddawaj smutkom, bo to zdrowiu nie służy. :-)

Dziś już znikam. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-07-25 10:24

>Poprawka. Ogłupiany naród i cwani politycy.<


Ludzie się garną do ryzyka zwanym cwaniactwem . i ze wszech miar chcą na niej zarobić ...piramidki finansowe, kasy oszczędnościowe czy kredyty we frankach to głupota czy cwaniactwo ? zmienia się koniunktura i larum, państwo(rząd) jest temu winne. Faktem jest, że obecny rząd zaufał mocno takim grupom ;-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-27 15:39
Jak się bierze kredyt we frankach, to się bierze też ryzyko. I koniec. No chyba, że sporo posłów się przejechało, to rząd musi pomóc koniecznie. :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-07-27 18:48
I to jest to. Tak jak mówiłam wyżej, jeśli kredyt to w walucie, w której się zarabia.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-08-02 07:33
Gdzieś przeczytałem, że frankowicze wygrali z bankami?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-08-02 10:14
również jestem za euro:) .Silna waluta daje pewność że potencjalny kredytobiorca przestanie kombinować z frankami ;-) .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-24 18:33
Rogal nie strasz mnie, ja właśnie spłacam kredyt zaciągnięty na remont, pozostało mi jeszcze 4 lata, a tu śróbki coraz ciaśniej przykręcają. Ja wiem, że jest źle, a gorzej może być. Mimo wszystko staram sie nie snuć czarnych scenariuszy. Każdy zdroworosądkowo myślący wie, że ta polityka nie prowadzi do niczego dobrego, ale też wiem, że na dzień dzisiejszy nie ma dobrych rozwiązań. Na scenie politycznej jest chaos.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-27 15:45
Ostatni kredyt (7000) wzięłam ze stałą ratą i może przepłacam, ale za to w trąbie mam stopy procentowe i inne zmienne, czy kapryśne. ;-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-07-30 15:48
Zakładam że wzięłaś na dość krótki okres?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-30 18:27
Ja wzięłam podobną kwotę na długo, obsługa była droga, wiec nie opłaca mi sie szybciej spłacać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-07-31 14:12
Wzięłam na kilka lat, przepłacam, wiem, ale ustalona w ten sposób rata miesięczna mi dość gładko przechodzi przez budżet. :-)
Jeszcze roczek i już nie wezmę, wolę tę samą kwotę odkładać tytułem rozpędu.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-07-31 14:51
Wątpię czy uda Ci się odkładać :-) ja też niejednokrotnie miałam takie postanowienie, ale rozmyło się, lepiej kredyt, fakt, że są coraz droższe. Najlepsze to jak bank oferuje - "niskie" oprocentowanie, a potem jak policzą to okazuje się, że nie warto było... Czasem jednak nie ma wyjscia. :-)) Mam jeszcze pod górkę  ze spłatą, ale daję radę:)))
Nadrzędny - Autor Balbina Dodany 2019-08-01 09:01
Ja wzięłam ostatnio kredyt 10 000 na remont mieszkania. To było dla mnie jedyne wyjście bo uzbierać dla mnie taką kwotę to nie lada zadanie.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-08-01 10:34
A nie mogłaś kupić tańszej farby albo tańszego malarza? ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-01 10:14
kredyty tylko dla bogatych, ale od października rząd poprawi niepełnosprawnym i daje po pięćset.  Nie wszystkim i nie każdy dostanie pięćset, ale zawsze to coś . Nie widzę jakieś większej radości na forum . Czy aby to nikogo piszących tutaj nie dotyczyło?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-08-01 10:37
Słysząc o jakiś ograniczeniach  nawet nie sprawdzałem czy
mnie to dotyczy..
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-08-02 11:28

> Przed wydaniem decyzji o przyznaniu świadczenia ZUS będzie musiał zweryfikować, czy dana osoba ma orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Z szacunków ZUS wynika, że do nowego świadczenia uprawnionych będzie ok. 850 tys. Około 600 tys. z nich zostanie skierowanych na badanie przez lekarza orzecznika ZUS, który ustali, czy są niezdolni do samodzielnej egzystencji.


Amalian, zacznie się znowu cudowne uzdrawianie. Z czego się cieszyć. ON będą ciągani po lekarzach, albo lekarze będą pielgrzymki do chorych robić, zamiast przyjmować innych w przychodniach. Bo rząd się boi dać ON o złotówkę za dużo. Tymczasem weźmy tylko przykładowo 100 najbogatszych Polaków, dodajmy następnych stu i dalej, dalej...i zobaczymy, że mają ustalone 500 plus na dzieci, bo nie ma koncepcji, jak obliczać i gdzie odnotować dochody dla kryterium dochodowego. Podobno trzeba by było zatrudnić rzesze urzędników i płacić im sporo kasy. Innych pomysłów 'pomysłowy Dobromir' nie ma. A 600 tys. do weryfikacji lekarze zrobią w czynie społecznym?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-08-01 10:31

> Wskaźnik PMI dla Polski w lipcu spadł do poziomu 47,4 pkt. z 48,4 pkt. w czerwcu wobec prognozy 48,0 pkt. - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Skala spadku była najsilniejsza od grudnia 2018, a indeks uplasował się na najniższym poziomie od kwietnia .2013.


Mi takie info nic nie mówi. Może to zawartość sadzy w powietrzu?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-08-03 21:54
W skrócie. Wartość >50 oznacza optymizm przedsiębiorców, <50 pesymizm. PMI to wyprzedzajacy wskaźnik koniunktury.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-08-04 12:02
Czyli optymizm przedsiębiorców jest coraz mniejszy jeśli dobrze zrozumiałem Twoje wyjaśnienie .
Można by powiedzieć żebym poszukał sobie sam w necie. Ale od czego się ma przyjaciół którzy to wiedzą i nie muszą szukać jak ja :-) dzięki Rogal.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-08-04 17:23
Proszę.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-08-11 10:22
Przeleciałbym się ale już nie ma tego co załatwia loty za Frii to przelecę się do toalety ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 12:58
Coraz trudniej tu pisać. Nie z powodów technicznych, ale nie ma do kogo.
Kiedyś Sonka wieszczyła "zgon" tego miejsca a powodów było kilka. Nie chciałem tego ale cóż.
Pięć aktywnych osób przeniosło się na forum prywatne . Zaglądają tu sporadycznie albo jeszcze rzadziej.
Inni rozważni i kulturalni dyskutanci też poznikali
Normalnych dyskusji tu nie ma od tamtego czasu.
Teraz jak zaglądam to zastanawiam się czy warto zostawić jakikolwiek wpis.
Administracja nie spełniła pokładanych w niej nadziei i lekceważyła wysyłane ostrzeżenia.
Można porównać do sytuacji w kraju "jaki rząd takie społeczeństwo"
Powtórzę ale cóż . Samo życie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-12 16:07

>Inni rozważni i kulturalni dyskutanci też poznikali<


W takim razie za kogo masz tych co jeszcze tu piszą?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 16:48
wliczając w to mnie to taki odpad forumowy, bo trudno tych co zostali określić jako niezłomnych ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-12 17:44
Nie czuje się niezłomną, a tym bardziej odpadem forumowym. Nie uważam też za takich Sylwka czy Kryształka.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 19:07
A ja uważam. No dobra pójdę na kompromis. Jesteście niezłomnymi odpadami.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-12 20:01
Odpad, to jest coś niepotrzebnego. Nie czuję się niepotrzebna. Obrażasz mnie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 21:42
Obrażałbym, gdybym Cię nazwał buduj-ącym guanem forumowym.
Ja tylko weryfikuję Twoją samoocenę :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-13 04:50
Nie znasz mnie.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-13 11:04
Kropek - weszłam tu po kilku dniach nieobecności i jakież przyjemne słowa odczytałam!!! ODPAD FORUMOWY!!!! super!! Dzięki wielkie za umilenie mi dnia. Jakim s....em trzeba być by coś takiego napisać? Nie chcesz tu bywać, idż na swoje podwórko!! przecież udzielasz się na prywatnym Forum, żle Ci tam. Otóż tak, żle bo tam nie możesz wyładować swoich frustracji. Chcesz dyskusji na poziomie twojego "doktorskiego" poziomu?, wejdź na właściwe Forum dyskusyjme - za trudne?, a może tak naprawdę nie masz wiele do zaoferowania?

Odpad Forumowy - powiesz mi to w oczy, spotkajmy się, chcę zobaczyć jak wygląda "główne danie". Chociaż wątpię, byś wychylił nosa zza "zasłony" - tchórzu!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-13 12:57
brawo. Cóż za ekspresja wypowiedzi. I jaka różnorodność tematów.
Temperament prawie hiszpańskiego tańca.
Super, wreszcie jakaś interakcja. I na dodatek prawie bez wulgaryzmów :-)

"właściwe forum dyskusyjne" - tak kiedyś tu były dyskusje a teraz miałem wrażenie, że rozmawiam z rybami.
Smuci tylko fakt że jedynie prowokujący sposób wywołuje taką reakcję. Bo co? nic innego ON nie interesuje?
ps. co do tchórzostwa. Nie sądzę aby spotkanie ze mną było jakąś atrakcją. I nie ukrywam się za kotarami jak w teatrze,
nie traktuję forum jako sceny.Czy ja mam niewyładowane frustracje-nie sądzę(ale może o tym nie wiem?).
Jest tyle innych ciekawych zajęć, że brakuje mi na wszystko czasu.
A spotkanie? Miałem kiedyś spotkanie z którego tylko wynikły pomówienia dlatego nie uważam, że to dobry pomysł ale gdyby to
miało być aktem odwagi z mojej strony, to nie wykluczam takiego zdarzenia ;-) 
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-13 15:55
Nie "prawie bez wulgaryzmów", ale bez wulgaryzmów :-) Ciekawa byłam interpretacji, a tymczasem... skunksem.. powtórzę... SKUNKSEM... resztę dośpiewaj

Nie potrzebna tu prowokacja do dyskusji, wątpliwej wartości.

ON coś tam interesuje, mnie na przykład powidła, które smażę już drugi dzień i dlatego znikam na kolejne dni, albo tygodnie. Robię zapasy jak chomik. :-)

Co do Twoich frustracji - to nie zmienię zdania.

Ty masz niewątpliwie wiele ciekawych zajęć.. wycieczki, zdjęcia, piwko etc... Ja - zapasy w spiżarni, robótki ręczne, kiedyś (w innej epoce) wywoływałam zdjecia ( pozostał mi sprzęt), teraz bardziej kręcę się wokól własnej osi, jeszcze lubię podróże w nieznane - pewnie moje zajęcia są dla Ciebie nudne, ale to moje życie i nie zamierzam zmieniać swoich zainteresowań, by zaspokoić gusta jakiegokolwiek Forumowicza. Więc wyluzuj z prowokowaniem kogokolwiek do czegokolwiek. To, że chcesz dosięgnąć "gwiazdki" , mnie nie kręci, ja zadowalam się skromnym kamyczkiem i niech tak trwa :-)))) Wracam do garów!!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:09
I ryps talerzem o podłogę! Kryształku.:-) A co! :-) Kropek prowokator pod miotłę niech się schowa.:-))))))))))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 11:28
Co za solidarność jajników ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:36
Nie lubię tego określenia. Kojarzy mi się z niewyżytymi chłopami.;-) :-)))))))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-14 11:40
Niewyżyte chłopy najczęściej opowiadają sobie żarty o kobietach. Tym się wyżywają ;-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 11:38
Zapasy w spizarni a na dodatek w kisielu mogły by mnie zainteresować ;-) ale zgadza sie dla mnie to nuda chociaż traktuję takie zadania z całą powagą.
Czytając forum raczej dyskusje były wątpliwej wartości a prowokacje zawsze wzbudzają jakieś emocje ;-))
Znikanie na tygodnie w niczym nie przypomina forum. Forum to rozmowa. Forum to odnoszenie się do wypowiedzi natychmiast po przeczytaniu ;-)
Ty jak Iota proponujesz przemyślenia, spacer czy zrobienie powideł. Jest to faktycznie sposób na frustrację ale nie jest to inspirujące.
Nie zamierzam zmieniać Twoich zainteresowań ;-) ani zmuszać do zaspokajania ... prowokatorów ;-)
Być może wystarcza Ci kamyczek ale czy to nie jest samoograniczanie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-14 13:12
Na ciągłe siedzenie na forum i odpowiadanie natychmiast trzeba mieć czas.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 13:43
Nie chodziło mi o ciągłe siedzenie ale dobrą organizację swojego czasu. A przede wszystkim nie kończyć dyskusji na jednym krótkim wpisie nie odnosząc sie do tematu poruszonego przez kogoś innego.
Rozumiem , ze nie musimy znać się na wszystkim a chodzi o zdanie drugiej osoby. I nie musi to być dobra rada i właściwa odpowiedź bo taką mogę odszukać np: w encyklopedii ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-14 16:28
Mam dobrą organizację swojego czasu. Internetowe forum to tylko drobna sprawa. Życie w realu jest najważniejsze. Każdy z nas ma swoje zainteresowania. Niektórzy pracują i siedzenie na forum jest dla nich stratą czasu czyli też kasy. Nie można nikomu narzucać swojego stylu życia, bo w ten sposób odstraszymy stąd resztę tych co jeszcze tutaj zaglądają. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 19:05
Zaprzeczasz swoim ideom. Zawsze twierdziłaś , ze dla niektórych to jedyne okno na świat. A teraz nazywasz to drobną sprawą?
To nie jest narzucanie. To informacja, że tak też można :-) Wiele osób nie potrafi wykorzystać swojego telefonu który obecnie ma większe możliwości niż kiedyś komputery.
A na forum nie wchodzi się dla kasy ale dla innych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-14 21:21
Nie zmieniłam zdania. tak, dla niektórych to jest okno na świat, ale miałam na myśli ludzi, którzy ze względu na niesprawność nie mogą wyjść z domu.

>A na forum nie wchodzi się dla kasy ale dla innych.<


Nie sądzę żebyś na forum wchodził dla mnie.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-17 00:34
No i tu się mylisz.
gdybyś napisała "tylko dla mnie" to bym się z Tobą zgodził :-) a tak znowu mamy odmienne zdanie ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-14 17:08
Kropek i znowu zaliczyłeś wpadkę.. :-) mówiłam, że tu nie wejdę, a Ty wierzysz,  jakby kobieta nie zmieniała zdania.. :-))) Powidła w słojach, a ja odpoczywam przy kompie. Strasznie jestem utrudzona. Nawet czytać mi się nie chce :-)) Właśnie wolę ksiązki od czczych debat. Jestem niestety zienną i co chwilą muszęmieć inne "zabawki" Ty tego nie pojmiesz :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 15) (421088 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill