www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 132) (1857215 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-04-03 13:11
A pamiętasz jak w dzieciństwie ciekawiło gdzie kończy się tęcza?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-04-03 13:19
:-) Wielokrotnie jako dziecko miałem zamiar to sprawdzić
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-04-03 13:35
A jeszcze jak powiedzieli , że na końcu tęczy stoi garnek złota.....  :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-11 10:47
W takie noce i dnie, kiedy żar leje się z nieba, a duchota utrudnia oddychanie mocno odczuwam, że czas ucieka. Kiedy byłam bardzo młoda, bo teraz też jestem tylko już bez słowa "bardzo", to taka pogoda tak mocno na mnie nie działała. Tak, upał  daje mi się we znaki. Nawet nocne burze nic nie zmieniły. Wczasowicze za to mogą w pełni korzystać z lata. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-06-12 08:28
Spokojnie, 1 lipca jadę w góry, miesiąc później nad morze. Wtedy będzie lało. Odetchniecie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-06-12 09:21
Najważniejsze na urlopie żeby zdrowie i humor było ok. :-)

Ps Fajnie , że znów jesteś na forum. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-06-23 09:50
To się nazywa "troska" o ON.
http://www.fronda.pl/a/to-juz-jest-nazizm-brytyjski-sad-nakazal-zabic-dziecko,128879.html
Nadrzędny - Autor SMs Dodany 2019-08-01 09:09
Ja w poniedziałek wybieram się nad polskie morze. Mam nadzieję, że pogoda dopisze...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-08-02 11:44
Taaa...i będzie raczej chłodno. To z kolei moja nadzieja.;-)))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-08-02 12:29
A Ty już tam jesteś czy dopiero masz jechać?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-08-07 18:04
Teraz to już jest ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-08 11:29
jest może w pracy a może w chałpie :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-08-08 12:49
Zażywa sanatoryjnych przyjemności nad naszym morzem ;-) Amalian a Ty jakoś się opuściłeś w wycieczkach po kraju?. Oszczędzasz swój "silnik" (którego pozdrawiam :-) )
czy Cię może domowe ognisko zatrzymuje bo zdrowie mam nadzieję jest jakie jest.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-08-08 14:34 Zmieniony 2019-08-08 14:37
No nie. Jestem w cągłym ruchu np. wyjechałem na krótki spacer i przebiłem koło w wózku manualnym . Ile ja się napodróżowałem, żeby koło zakleić ;-) .Oczywiście że z żoną, bo ona jest tą siłą która napędza mój wózek. Co zaś się ma zdrowia, to ........... :-(( . Ale jak ma na kim wesprzeć to problemy łagodnieją. Ja nie :-((.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-19 21:46
Koło naprawione to nadrabiaj zaległości, bo niedługo będziesz musiał wózek na sanki zamienić ;-) motorowe oczywiście.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-19 21:13
Właśnie pozbyłam się kamienia z dróg moczowych. Po wielu dniach cierpienia wreszcie mi ulżyło. Mam o czym myśleć w nocy. Co za ulga. Dzięki Bogu. :-)))))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-19 21:41
To świetnie. Może klinika nie będzie potrzebna? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-19 21:49
Klinika to inna sprawa.

Dobranoc. Znikam już dziś. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-08 00:05
Tak mi sie marzy... żeby usmiech był serdeczny, żeby sąsiad spojrzał przyjaźnie, żeby zawsze było słońce ( z jakiej to epoki?), żeby ptaszki były wesołe, żeby łzy miały smak miodu, żeby...żeby...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-08 08:26
Kryształku, ależ tak jest, jeśli tylko zaczniemy od siebie. :-) Jeśli będziemy się serdecznie uśmiechać, to w końcu , za którymś razem w odpowiedzi otrzymamy serdeczność w uśmiechu i spojrzeniu. Słońce w sercu też od nas zależy. Ptaszki zawsze wesoło ćwierkają, tylko nie zawsze chcemy je usłyszeć. Jak się skupimy, to zauważymy jeszcze , że  przyroda jest piękna i uśmiecha się do nas. Tylko z tym smakiem łez będzie problem, no chyba, że są to łzy szczęścia. :-))))))
Przeżyłam wiele trudnych chwil i ciągle uczę się takiego uśmiechu. Dzięki niemu nie popadłam w "kompletnego doła". Bardzo, ale to bardzo w odzyskaniu uśmiechu pomogła mi wiara w Boga. Pozdrawiam i uśmiecham się najpiękniej jak potrafię. :-))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-09 16:35

> Jeśli będziemy się serdecznie uśmiechać, to w końcu , za którymś razem w odpowiedzi otrzymamy serdeczność w uśmiechu i spojrzeniu.


Tak, akcja budzi reakcję, to się doraźnie sprawdza w znacznym stopniu. Najrzadziej w urzędzie, kiedy tam gimbaza pracuje i jej się wydaje, że jest królewną, a głupi petent jej tylko przeszkadza.. ;-)))))

> Słońce w sercu też od nas zależy.


No tu się nie zgadzam. Miej słońce w sercu, jak nie masz co do gara włożyć, jak właściciel wykupił kamienicę i daje gorsze mieszkanie, jak dzieci za oceanem, a do szpitala nie ma kto na zmianę bielizny przynieść (historie zasłyszane ostatnio - prawdziwe). Albo chodzisz po lekarzach i widzisz, że wszystko na aby, aby. Recepta i do widzenia. Na pełne spektrum badań nie ma puli. Badań profilaktycznych nie może być, bo by była NADwykrywalność chorób, dłuższe kolejki. Cyniczne, ale szczere chociaż to było....;-))) A w necie codziennie o wycofaniu leków i nie wiesz, czy jutro nie będą nasze wycofane...
Napisz, jak to mają ludzie zamienić na słońce w sercu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-09 17:31
Wiem, że jest nieraz ciężko, bo moje życie też nie jest usłane różami. Powierzyłam wszystko Bogu i jest mi lżej w sercu, a i słońce częściej tam gości. :-)))))

Ps. Mojego leku też nie ma.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-10 10:14
Może jest w poznańskich aptekach?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-10 10:48
W Poznaniu też nie ma. Nawet w hurtowniach. Teraz częściej tam bywam więc pytam. Nawet w aptekach przyklinicznych są braki. W przyszłym tygodniu znów tam będę, to popytam. Może coś się zmieniło. W październiku miały być.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-10 10:56

> Powierzyłam wszystko Bogu i jest mi lżej w sercu.


Człowiek pobożny powie, tak jest najlepiej.
Ateista powie, że to jeden z psychologicznych mechanizmów obronnych przed ciężarami życia.
Ja powiem, że niech każdy swobodnie robi to, co mu ulgę w życiu niesie. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-10 11:56
Nikomu nic nie narzucam. Każdy ma wolną wolę i wybiera swoją drogę życiową. Ja idę z Bogiem i do Niego. Przynajmniej staram się nie zbaczać z tej drogi co nieraz jest trudne.  :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-09 16:17
Tak sobie rozmyślam i czy wiecie o czymś takim?

> Prawo do emerytury z ZUS będą mieć tylko osoby, które udowodnią 15 lat opłacania składek. Jeśli zabraknie im choćby kilku dni, nie dostaną nic. To najnowszy pomysł rządu.


ZUS nie bank i nie odda wpłaconych składek po prostu przepadną .
można o tym poczytać tu

taka lektura na nocne rozmyślania ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-10 11:06
Teraz po nocach to pewnie o wyborach niektórzy myślą. :-) Co nas czeka nie wiemy. Zapowiedzi są coraz bardziej drastyczne....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-10 11:22
Ja bym się tym tak bardzo nie przejmował ;-) Na pewno kogoś wybiorą upsss wybierzemy bo tym razem też oddam swój głos, Obiecałem sobie ,ze nie będę chodził na wybory skoro mam wybierać mniejsze zło. A nie robiłem tego od wielu lat. Myślałem sobie ludzie chyba dobrze wybiorą, nie będą przecież wybierać nierozsądnie.
Ale tych rozsądnych coraz mniej przy urnach.
Należałem do tej pory to tej większej połowy która wybory traktowała chyba nieodpowiedzialnie?
I zgadzałem się z tym  co wybierała ta mniejszość ok 45% społeczeństwa którzy brali udział w wyborach.
A w tych procentach byli podzielenia i wybierali jeszcze mniejszymi procentami. czy były one zgodne z moimi. Niestety nie.
Teraz postanowiłem zagłosować.
Będę miał uczucie przegranego jak wybiorą nie tych co ja chciałem ale będę mógł powiedzieć wnukom że próbowałem, że walczyłem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-10 11:51
Kropek napisałeś

>Należałem do tej pory to tej większej połowy <


a nie ma większej połowy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-10 15:21
To tylko tak zwrot słowny gdy coś jest prawie równe. A nie chcę posługiwać się procentami bo mi się z alkoholem kojarzy.
Ale skoro się tego uczepiłaś to są nierówne połowy. Przykład: połowa mrówki i połowa słonia
:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-10 15:44
Chyba, że jesteś tą połową słonia. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-10 11:40
Poddałaś się propagandzie i wpadasz Wuzetko w panikę. Bywało dużo gorzej w naszym kraju, a ludzie nie dali się tak propagandzie przytłoczyć jak teraz. A może i Ty chcesz za celebrytką powtórzyć, że po wyborach to Ci internet zbiorą? Przestańcie się nakręcać głupim gadaniem. Jakoś na ulicach nie widać  wojska i czołgów, nikt nas nie kontroluje, na forum piszesz co chcesz, możesz się kształcić i leczyć, w sklepach są towary , na które Cię stać itd. Przestań narzekać, bo aż głupio czytać. Zobacz jak wiele rodzin się cieszy. Żyje im się o wiele lepiej.

Dziś "Politico" napisało broniąc Polski "Zachód ma obsesję "
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-10 12:40

> Dziś "Politico" napisało broniąc Polski "Zachód ma obsesję "


Kto ciekaw, artykuł źródłowy (o który pewnie chodzi) znajdzie tutaj:
https://www.politico.eu/article/in-defense-of-poland-ruling-party-law-and-justice-pis/

Przy czym jak to często bywa „zachodnia prasa napisała” (zarówno w przypadku pochwał, jak i nagan) oznacza „Polski dziennikarz napisał i wysłał – czasopismo zachodnie wydrukowało”.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-10 13:20 Zmieniony 2019-10-10 13:23
Jeśli już wysyłasz link, to miej na uwadze, że nie wszyscy czytają w oryginale. Cytowałam z tego źródła
https://www.fronda.pl/a/politico-broni-polski-zachod-ma-obsesje,134405.html

Mogą Ci się nie podobać moje poglądy, ale ja nie zagłosuję za osobami, które mają poglądy sprzeczne z moją religią. Nie poprę zabijania dzieci w łonie matki, mimo iż niektórzy mówią, że to nie jest człowiek. A co to może być skoro spłodziło go dwoje ludzi? Nie poprę też eutanazji i małżeństw jednopłciowych tym bardziej, że jest możliwość , aby te osoby notarialnie załatwiły wszystkie swoje sprawy.
Uważam, że każdy, kto mówi, iż jest katolikiem ma obowiązek bronić życia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-10 13:41

> Mogą Ci się nie podobać moje poglądy


Ale ja nie mam nic do Twoich poglądów, Lidia?

To, że komentuję np. że wizy nie są w większej mierze sukcesem rządowym (bo wynikają ze zmian statystyk) albo że cytuję oryginalne źródło o którym mówimy to z mojego punktu widzenia właśnie ciekawostki około-wyborcze, bez znaczenia politycznego (na tym forum wszyscy stali bywalcy mają opinie i szczerze wątpię, żeby ktokolwiek kogokolwiek przekonał do głosowania inaczej, niż on już myśli).

Ot, skoro temat wypływa, to coś tam podrzucam w nadziei że jest interesujące "ponadpolitycznie". Ale jeśli odbierasz to jako agresję, mogę oczywiście przestać się "podczepiać".

> Uważam, że każdy, kto mówi, iż jest katolikiem ma obowiązek bronić życia.


No i zgoda. Mam kandydata nie-lewicowego, po którym spodziewam się że nie naruszy tzw. "kompromisu aborcyjnego" (bo w to, że uda się ustawę zaostrzyć niestety nie wierzę) i nie poprze innych tych rozwiązań. Tak się składa, że bezpartyjny (nie z PiS, nie z PO itd.). Więc w tym punkcie się zgadzamy.

W czym problem?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-10 13:53
Ok. Nie ma problemu. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-11 22:36
Jest problem.
Bo przypisywanie zasług osobie która ich nie osiągnęła jest wysoce niemoralne i fałszuje obraz rzeczywistości.
To tak jakbym pogodynce zawdzięczał,
że np. jutro będzie piękna słoneczna pogoda i to własnie dzięki jej zapowiedzi tak się stało ;-)
Bo ona się tym zajmuje i żadna jej zasługa , ze prognoza była trafiona.
Podobnie zafałszowane było by wychwalanie ratownika za to ,że uratował komuś życie bo zastosował sztuczne oddychanie. Gdyby to zrobił przechodzień który przez przypadek znalazł sie w tamtym miejscu to można by go chwalić za słuszną decyzję i uratowanie życia. A ratownik był tam na wezwanie i dobrze fachowo wykonał swoje zadanie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-10 15:54

> Poddałaś się propagandzie i wpadasz Wuzetko w panikę.


Jaka panikę? Jaka panikę? :-) Pamiętasz znane za komuny przysłowie? "Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki" ;-)))))))) I oby tak było w czasach różnych analogii i kontrowersji - nie precyzuję oczywiście jakich, co podkreślam.

Nie poddałam się brutalnej propagandzie, mimo że czasem telewizyjną tubę pisowską włączam dla porównania.

> Przestańcie się nakręcać głupim gadaniem.


Wzajemnie przestańcie, jeśli uważasz inne poglądy  za głupie gadanie. :-)

> Jakoś na ulicach nie widać  wojska i czołgów,


Dzisiaj wojna to nie czołgi tylko media i cyberprzestrzeń. Jak to działa widać często  w tvppis. :-) Widzowie sa regularnie i agresywnie pouczani, co im grozi ze strony opozycji i ze strony środowisk LGBT zamiast z nimi negocjować, bo oni istnieją  i nikt tego nie zmieni.
Sam szefuńcio w ogóle medialnie jedzie jak po bandzie.
"Dwa dni przed ciszą wyborczą Kaczyński wplątuje śmierć byłego ministra w kampanię wyborczą. Robi to jednak ostrożniej, niż wtedy gdy wykorzystywał katastrofę smoleńską do zdobywania poparcia."źródło
Czyli co jest głupim gadaniem? Może sobie stopniujmy: głupie, głupsze, najgłupsze gadanie?

> nikt nas nie kontroluje, na forum piszesz co chcesz


Nie kontroluje? :-) A słowa o dzisiejszym piętnowaniu wrogów?  Co to właściwie było? Na razie słowa prezesa tłumaczą jego politycy i jednoznacznie interpretuje opozycja.
Nie piszę, co chcę. Uważam na słowa, choć niektórzy mnie wkurzają (tak, tak) :-) i bardzo się staram zachować dystans i granicę między polityką, a własnymi prywatnymi sprawami.

> możesz się kształcić i leczyć


kształcić......nie za wielkie słowa po deformie oświaty?
A leczeniu lepiej zamilczmy, bo dobrej zmiany nie ma.
Widziałaś w całości chociaż tylko projekt nowego orzecznictwa? Dlaczego ucichło? Jak takie dobre, to powinno być atutem wyborczym, a nie jest????? Niemożliwe, pewnie przez przeoczenie? :-)))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-10 16:44
Wuzetko mam zupełnie inne zdanie. Opozycja też ma swoją telewizję. Nie chce mi się pisać długich postów i wyliczać wszystko co mi się nie podoba w opozycji. Oczywiście i druga strona ma swoje "za skórą", ale już wcześniej pisałam jakie wartości mnie przekonują. Zmęczona już jestem tymi politycznymi przepychankami. Mam nadzieję, że po najbliższej niedzieli politycy choć troszkę odpuszczą.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-11 18:35
Też jestem zmęczona. Zawsze byłam przeciwna ciszy wyborczej, ale się przyda. :-))) Mam zaległe lektury, jakoś przeleci.
A wieczorem w niedzielę super spektakl. Niektórzy na wozie lub pod wozem.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-11 21:49
Oby Polska była "na wozie". :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-11 22:19
Co z tego , że na wozie jak woźnica pijany ;-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 10:36
Pozitivum.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-22 20:01
Zaczyna się okres jesiennej zadumy o przemijaniu. Wspominamy tych co odeszli i sprzątamy groby. Jestem już w takim wieku, że coraz bliżej mi do "tej drugiej strony". W tym okresie moi bliscy zmarli przychodzą do mnie we śnie. Może dlatego, że coraz trudniej mi chodzić i rzadko do nich przychodzę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-24 10:51
Jakie przemijanie? Przenosimy się w inny rodzaj bytu i tylko tyle. Podobno. ;-)
Od strony lekko naginanej fizyki w inny wymiar innym naszym wymiarem.
Od strony religijnej do nieba i chodzimy po szczęśliwych łąkach z aniołami.
Więc jakie przemijanie, Lidian, kto to mówi. ;-))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-24 11:27
Doprecyzuję: ziemskie przemijanie. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-24 16:05
Ziemskie nie - przemijanie - chyba, że nas spopielą, ale może popiół też komuś/czemuś służy? Nie zgłębiałam tego :-) Natomiast tradycyjnie - ciało rozkładając się daje nowe życie komuś/czemuś np. roślinie, robakowi, który w dalszej kolejności posłuży za pokarm ptaszkom..... itd. Jesteśmy ogniwem łańcucha pokarmowego :-))) Co innego nasza energia/dusza, ktora jest niezniszczalna - czy na pewno....?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-24 16:08
Na pewno . :-)))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-24 16:10
Energie łączą się - ktoś zbadał? :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 132) (1857215 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill