www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 16) (421055 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 19:07
Faktycznie . Takie podejście jest nie do pojęcia :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-15 12:15

>"właściwe forum dyskusyjne" - tak kiedyś tu były dyskusje a teraz miałem wrażenie, że rozmawiam z rybami.<


Ryba czyli zwierzę nieme, też ma swoje zalety...... Doprawdy cisza niekiedy bywa cudowna........ Tak na marginesie to może i ja trochę do ryb się wpisuję? Bo coraz rzadziej tu zaglądam......Tak co kilka tygodni........ Zajrzę, poczytam i wpiszę albo i nie........ Nie przykładam do tego wagi... Uważam, że znacznie ważniejsza od ilości wpisów jest ich treść..... Celność, sens i humor...... Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-09-15 19:57
...i pewien sentyment do miejsca z dawnych lat....
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-08 13:21 Zmieniony 2024-01-08 13:50
Otwarcie sklepu monopolowego: Planowanie otwarcia sklepu monopolowego? Cortez oferuje kompleksowe wsparcie i wskazówki, które pomogą Ci z sukcesem wejść na rynek alkoholowy. Od wyboru lokalizacji, przez załatwienie formalności, aż po zarządzanie sklepem – jesteśmy z Tobą na każdym etapie tego procesu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-24 09:16
Porozmawiajmy dzisiaj o złotych misiach hari bo ;-) bo one są takie owocaśne :-)
A właciwie to o reklamach .
Są dzwignią handlu czy niekoniecznie?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-24 21:22
Są "dźwignią" i to doprawdy zdumiewająco wielką..... W swojej drodze zawodowej miałem też epizod handlowy i się osobiście przekonałem........
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-25 01:16
Zastanawiam się zawsze po co są lekarze kiedy w tv przynajmnie kilka lub kilkanaście reklam leków na wszystkie dolegliwości ? ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-09-25 10:27
Dobrego,- skutecznego leku reklamować nie potrzeba..... Te są też na receptę, aby społeczeństwo  wybaczcie słowo.... nie żarło je bez umiaru. To co w TV pokazują to raczej "paraleki". Aczkolwiek na jakiś odcisk/nagniotek mogą pomóc :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-25 10:48
Ale wiara czyni cuda... :-))) , w zioła, leki plecebo, czy magię....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-25 11:48
Taka wiara, to raczej wpędzi chorych w kłopoty, a nie wyleczy. Szczególnie wiara w magię.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-25 13:14
Napisałam z przekąsem :-) Różne są choroby, niektóre urojone.. Nie dotyczy ludzi, u krórych zdiagnozowano chorobę na podstawie badań, ale bywają też tacy, którzy chcą chorować...., a nawet zostać niepełnosprawnymi...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-25 13:35
Przychodzi w życiu taki czas, że więcej chorób nam doskwiera, a nie tylko niepełnosprawność. Nie mają czego nam zazdrościć. Jednak ja staram się nie narzekać i cieszę się życiem. Trudne bo trudne, ale jest. :-))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-25 14:07
Chyba nie rozumiemy się.... nie wypowiadam się personalnie, jedynie na podstawie obserwacji i rozmów we własym środowisku bytowym... Pewnie, że wraz z wiekiem przybywa dolegliwości i nikt nas nie uzdrowi za pomocą różdżki, ale sami możemu sobie pomóc... ja np. nie myslę o chorobach, a nawet je wypieram i o jestem nawet ordynarna w stosunku do kogoś kto zaczyna rozmowę.... ja też jestem chora... i ciągnie swoje żale... przerywam, że nie jestem lekarzem i nic nie pomogę... :-)))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-09-25 15:00

>Pewnie, że wraz z wiekiem przybywa dolegliwości.<


Takie prawo życia/natury..... I tu ważna dygresja....... Nie można nikogo obarczać swoimi problemami, w tym zdrowotnymi.......
Każdy ma dosyć swoich problemów i po co się dołować cudzymi ?
Jak czytam nasz Kryształek to rozumie i nawet stanowczo reaguje....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-25 17:00
Kryształku, zrozumiałam co mówiłaś. Wiem, że nie wypowiadasz się personalnie. :-)
Dla mnie to jest temat "na czasie" , bo u nas są Misje Parafialne i właśnie dziś są msze o uzdrowienia z namaszczeniem chorych. Wielkie tygodniowe święto w parafii. Piękne kazania ks. Rafała Jarosiewicza.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-28 11:30
Pewnie o tym, jak należy cierpieć i być z tego powodu szczęśliwym, bo wzorzec cierpiał bardziej. Potem niejeden ksiądz jedzie do znajomych lekarzy, albo do prywatnych sanatoriów, a wierni wracają uduchowieni do domów i cierpią dalej, ale może spokojniej bez buntu choćby na NFZ. Takie terapie pt. 'każdemu na miarę jego możliwości'....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 11:47
Nie śmiej się Wuzetko, bo takie misje wnoszą w moje serce wiele pokoju. To są moje drugie w życiu Misje Parafialne. W mojej parafii odbywają się co ok 10 lat. Wielkie przeżycie, tym bardziej, że kaznodzieja wie o czym mówi. :-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-28 11:59
Nie, nie śmieję się. Tak po prostu jest i napisałam, że wierni wracają uduchowieni. To ważne w danym momencie i dalej też. Jednak mój post był oglądem szerszym, jakby z drona. ;-) A tam rzeczywistość skrzeczy.
Natomiast siłę modlitwy w oddziaływaniu psychicznym i FIZYCZNYM na człowieka docenia nawet nauka ostatnio. Tylko nie byłabym sobą, gdybym nie dodała, że nie chodzi o monopol w sprawie jedynie słusznych modlitw tylko w ogóle.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 12:05
Wszystko o czym mówisz zależy od tego jakie masz nastawienie do sprawy. Jeśli już na wstępie powiemy sobie, że nie będzie ok, bo ….. i tu wyliczymy sobie tylko minusy, to tak będzie jak sobie zażyczyliśmy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-28 12:10
:-) Tu wchodzimy na grząski grunt, bo czyżby uczono teraz afirmacji, a nie, że (ogólnie) Niebo daje łaski bez naszej mocy? :-)
Tyle trochę żartem, trochę nie, a teraz na razie, bo muszę się położyć i miło leniuchować.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 12:46
Wielbimy Boga za wszystko co nam daje. :-))))

Zdrowia życzę. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-28 13:25
Lidian - Bóg mówi do nas przez ludzi, i stawia ich na naszej drodze, nic nam nie daje, lecz wskazuje, a my wciąż okopujemy się, bo jak trochę inny od nas - to odwrcamy się. Mnie imponuje bardzo siostra M. Chmielewska i takich ludzi chciałabym spotykać na swojej drodze, kiedyś też wspomniałam o ks. Kaczkowskim, on świetym nie zostanie, bo inaczej rozumiał swoje posłannictwo. Mówisz o kazaniach, teraz nie ma kazań, lecz homijie :-)) Słuchać to jedno, a czynić - zupełnie co innego. Niestety W -zetka ma rację, Kaięża żyją ponad stan, zapomnieli co bieda.... Nie mówię że  wszyscy, podziwiam tych, którzy jeżdżą na misje do ubogich krajów
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-28 14:37
Powiedziałam kazania, bo to był prawdziwy kaznodzieja. Głosi słowo Boże w Polsce i na świecie. Nieczęsto spotyka się takich ludzi na swojej drodze choć na moich kapucynów nie narzekam.
Mam w domu książki księdza Kaczkowskiego, już kiedyś o tym pisałam na forum.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-28 11:46

> np. nie myślę o chorobach, a nawet je wypieram i o jestem nawet ordynarna w stosunku do kogoś kto zaczyna rozmowę.... ja też jestem chora... i ciągnie swoje żale... przerywam, że nie jestem lekarzem i nic nie pomogę...


O chorobach najwięcej się mówi w sanatorium i po przychodniach w kolejce. Dlaczego ludzie opowiadają wszystko przypadkowym ludziom? Bo może nie mają się komu wygadać tak w ogóle, a temat chorób jest najbardziej nośny w tych miejscach. Czasem warto tych opowieści posłuchać, bo doświadczenie innych czynni  też mistrzem. ;-) A czasem trochę współczuć i potem powiedzieć sobie, że skoro inni mają gorzej, to jeszcze nie jest tak źle z nami. Czasem można usłyszeć o wyjątkowo dobrym lekarzu. Na koniec powiem, że liczy się kontakt z człowiekiem, a słowa są czasem tylko zasłoną dymną i zawsze można zręcznie zmienić temat. Ostatnio tak się wszyscy zagadaliśmy w kolejce o dawnych czasach w kontekście naszego dzieciństwa, że było wesoło i żal było odejść. ;-)
Tak więc Kryształku nie wal tak od razu na odlew chorych, a przydzwoń zdrowym z grubej rury. :-)))) :-))))))) Energii masz sporo! :-)))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-28 13:05
Może i mam energii sporo, ale niekoniecznie na "walenie" w kogoś, poza tym, rzadko bywam w przychodniach, a własciwie prawie wcale, bo co to jest - 1 raz w roku? Jak mówiłam choroby wypieram. Niestety właśnie potrafię słuchać i chyba ludzie to czują, ostatnio przy śmietniku "gościu" zaczął wylewać swoje żale" . Az mnie skręcało, by mu kulą nie dołożyć, ale opanowałam się - o dziwo :-)) i grzecznie wymówiłam się czymś tam.

W-zetko, ja nikogo nie obciązam swoimi chorabami, ani inymi żalami i dlatego jest mi bardzo ciężko. Niestety jestem bardziej chora jak ci użalający się nad sobą. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 14:46
A może jednak warto mieć kogoś kto nas wysłucha. Nieraz prawdziwy przyjaciel czyni cuda. Mam kilka koleżanek, z czasów szkolnych. Nasza przyjaźń przetrwała wiele lat. Robimy sobie co jakiś czas "zloty czarownic", które jak zgodnie zauważyłyśmy , lepsze są niż gabinet psychoterapeuty. To naprawdę działa. "))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-28 16:02
Gdzieś powiedziałam, że nie mam przed kim wygadać się? :-))) Też mam koleżanki z ławy szkolnej i tak naprawdę to tylko z sobą szczerze rozmawiamy, bo znamy się "od podszewki", zwłaszcza, że przebywałyśmy w internacie. To są przyjaźnie niejednokrotnie na całe życie, mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa. Choć mieszkamy w różnych częściach Polski, rokrocznie spotykamy się :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 16:20

>Gdzieś powiedziałam, że nie mam przed kim wygadać się?<


Nie, ale zrozumiałam, że nie chcesz rozmawiać o swoich sprawach i wszystko "dusisz w sobie", dlatego taka moja odpowiedź. Wybacz jeśli to Cię uraziło. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-28 19:20
Nic mnie nie uraziło :-))) Poza tym uważam, że i tak za dużo gadam :-) taka ze mnie papla...

A może tak z innej "beczki"... ostatnio zainteresowałam się astrologią - trudny temat ( dla mnie) i ciekawy... nawet bardzo... Wpływ planet na nasze życie.... :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-28 19:50
Bardzo fajne zainteresowanie, Ja wiem jak wygląda księżyc w pełni i ciągle wypatruję Twardowskiego na kogucie :-)
Chociaż już jako dzieciątko interesowało mnie słońce a swoją ciekawość przypłaciłem uszkodzeniem wzroku w lewym oku .
To która albo które planety mają na Nas największy wpływ?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-09-28 20:22
Podobno zdecydowanie księżyc :-) dziś jest Wielki Nów, który zdarza sie raz na 2,5 tys lat i przynosi zdecydowane zmiany, ponoć wojenne m.innymi - włożyć to między bajki? - pożyjemy zobaczymy. Chińczycy mają swoją teorię na odziaływanie energii kosmicznych na nas. Ciekawy jest Wszechświat, ciągle niepoznany :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-28 20:26
Kropek Kryształek mówi o astrologii, a u Ciebie to raczej były zainteresowania astronomią.  :-)

Astrologię i wszelkie wróżbiarstwo zdecydowanie odrzuciłam. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-09-28 22:34
Pamiętam okres mody na wróżbiarstwo i fascynację horoskopami. Taka była moda :-)
Ja wróżbitów, horoskopy traktuje tak samo jak polityków bez względu na przynależność do partii czy wiary , jako kłamstwo, oszustwo i żerowanie na łatwowierności społeczeństwa.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-10-04 19:54
ja TV nazwałem z tymi reklamowymi lekami publicznymi znachorami a w swoim imieniu mogę tylko tyle dodać ze od leczenia są lekarze i jeżeli mi czegoś nie przepiszą to nie kupie nawet pani doktor powiedziała kiedyś do mnie ze ten lek jest bez recepty to ja odpowiedziałem ze w takim razie jest niepotrzebny i o dziwo trafił na receptę. Wiec tylko recepta bo tego wymaga fiskus recepty zalecenia  a co do reklam zawsze byłem przeciwny  na dzień dzisiejszy jest tyle gazetek tak wielkie sklepy ze wszystko można pomacać dotknąć sprawdzić a nie byle co kupować bo reklama ma wzięcie bez reklam byłoby z góry wiadomo która firma żywieniowa czy ze sprzętem jest dobra i samo by sie kupowało a tak oglądając tv mamy reklamy i reklamy tych reklam wszystko bez sensu
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-07 13:04
Kup sobie apap albo inny specyfik z reklamy i po kłoocie
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-01 09:58
To się nadaje do Hyde Parku, gdzie każdy może trochę lepiej lub gorzej. :-)

"Dziennikarz Tomasz Lis stwierdził, że PiS stosuje pogardę i zapytał, skąd zdaniem Stuhra się ona bierze. – Mam teorię taką, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie. Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie – odpowiedział Stuhr.

– Ale wtedy byśmy ustawili zwolenników PiS-u na pozycjach potomków chłopów folwarcznych – stwierdził Lis. - Tak - odpowiedział zdecydowanie aktor."
(Źródło Wirtualna Polska dzisiaj)

Ciekawe, czy się podniesie  w Pisie wrzawa, bo przywalił...jak ryczką. ;-) (gwara poznańska tu pasuje)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-01 11:09
I taka pogarda do ludzi podoba Ci się? Oczywiście pogarda zarówno dla zwolenników PiS jak i dla wspomnianych prawdziwych potomków.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-01 13:50
W Polsce nigdy nie było większej pogardy do drugiego współobywatela jak w czasie rządów PiS-u.
Doprawdy nie sposób wszystkie przypadki wymienić...... Zatem zacytuję z głowy kilka ważniejszych obelżywych zdań wypowiedzianych wobec Polaków  ( będących inspiracją dla innych członków) wypowiedzianych przez przywódcę partyjnego:
- Zdradzieckie mordy!!! ( to z mównicy sejmowej)
- Cała Polska z was się śmieje,- komuniści i złodzieje!! ( to do Polaków w czasie celebracji miesięcznicy)
- takich "kwiatków" jest całe mnóstwo ale nie będę "czesał" netu w tym temacie bo każdy sam może znaleźć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-01 18:23
No właśnie, a dziś "miszczostwa" w hejcie na Trzaskowskiego, że sabotuje 500+, a tylko niewinnie zapytał, czy starczy rządowi na wypłatę tych 500+ do końca roku. Tak się prezio zdenerwował jak rzadko kiedy.;-))))  Czyżby "trafiony zatopiony"? :-) Nie wierzę. Pewnie młodzian zrobił to złośliwie.:-)
Jednym wolno sortować ludzi na sorty, a Stuhrowi nie? A co posłanka od jedzenia sałatki w ławach sejmowych (!!!) nawrzeszczała wielokrotnie?
- "Bydło poselskie z lewej strony sali zagraża Sejmowi, posłom i polskim instytucjom."

A Prezes?
-"Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje." - to o wszystkich protestujących przeciw działaniom Prawa i Sprawiedliwości wymierzonym w Trybunał Konstytucyjny
- "socjalizm to był ustrój hołoty dla hołoty, można powiedzieć" to się JK sam określił, bo się w tym czasie urodził?
- "My jesteśmy tu gdzie wtedy. Oni tam gdzie stało ZOMO. "
- "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych ludzi."
(Cytaty z Wikicytaty)
A o rodzinie to co? Sztab ludzi potem to tłumaczyć musiał i łagodzić. A poza Kościołem to jest nihilizm?
No i co na temat pogardy teraz powiemy? Uprzejme pytanie do Lidian. :-)
Sorry, takie mamy klimaty od czterech lat. Czy się uda zakończyć spory? Może jak młodzież dorośnie do rządzenia?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-01 19:19
Takie klimaty Wuzetko to mamy od wieków. Chyba to wiesz z historii. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-01 19:31

>Może jak młodzież dorośnie do rządzenia?<


Oby........ale to potrwa......... Tymczasem mamy tak mierną opozycję, że takie gardzenie Polakami uchodzi tym politykom "na sucho".
Wszystkie znaki na niebie wskazują, że kolejną czterolatkę będą nami pomiatać.
      Każdemu kto dzisiaj nie ma mohera na głowie
      byle łajdus z wiadomą legitymacją tak powie :
      Zdradziecko mordo, bydlaku, spieprzaj nieboże
       Bo nie pasujesz w naszej wielkopańskiej oborze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-02 08:24
Czyli bycie osobą wierzącą w Boga (moherem j.w) z automatu nas dyskryminuje? Nasze zdanie jest nie ok, bo zgodnie z naszą wiarą jesteśmy przeciwko aborcji, eutanazji i małżeństwom jednopłciowym (proszę nie łączyć tego z brakiem szacunku do ludzi homoseksualnych) ? Wszyscy mieszkający w tym kraju mają prawo do własnego zdania i wszyscy możemy je wyrazić na kartach wyborczych. Nie trzeba się przy tym opluwać i brać przykładu z jakichkolwiek partyjnych przepychanek. Obserwujmy i wyrażajmy  własne zdanie bez chamstwa i opluwania się nawzajem, bo życie mimo , że trudne, to jest piękne i żal je marnować na wrogość do drugiego człowieka. Pozdrawia serdecznie moher bez berecika. :-)))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-02 11:12

>Czyli bycie osobą wierzącą w Boga (moherem j.w) z automatu nas dyskryminuje? <


Jeszcze nie spotkałem się z tego typu dyskryminacją. Z obelżywym nazwaniem mnie "gorszym sortem" owszem.
Jeżeli ktoś czuje się dyskryminowany z powodu nakrycia głowy to powinien to przemyśleć, bo raczej nie jest to wina tegoż nakrycia a samej..........
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-02 12:27
Proponuję chmiel na zgodę i walerianę na uspokojenie :-)) Uderz w stół , a nożyce się odezwą - ludowe porzekadło... Ja wierzę w Boga i niekoniecznie obrażam sie na "moher", dlatego, że to bardzo piękna wełna, choć w robótkach troche uciążliwa, dlatego niestety nie mam bereciku.

Niestety chamstwo jakie  prezentuje obecna władza nigdy nie miało miejsca, przynajmiej publicznie. W ogóle nie zamierzam iść na wybory, bo każdy obiecuje, a potem dostaje amnezji.

Jestem zdecydowaną zwolenniczką aborcji, eutanazji i in vitro, jak i związków jednopłciowych jawnych, bo niejawne były odkąd ludzkość istnieje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-02 13:09
Kryształku nie potrzebuję waleriany, bo odpowiedziałam na post spokojnie bez kłótni i z uśmiechem. Mam po prostu inne zdanie. Zupełnie inne.
Piszesz

>Ja wierzę w Boga <


A zaraz potem

>Jestem zdecydowaną zwolenniczką aborcji, eutanazji i in vitro, jak i związków jednopłciowych<


Moim zdaniem trochę (chyba więcej niż trochę) to się ze sobą kłóci.

PS Nie zrozum mnie źle. Nic nie mam do Ciebie i Twojej wiary. Nie mnie to oceniać w jakiego Boga wierzysz. Jeżeli chodzi o KK, to te sprawy są niedozwolone.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-02 16:39 Zmieniony 2019-10-02 16:42
Lidian jeśli Bóg ma udział w stworzeniu czlowieka, to wszyscy jesteśmy Jego dziełem, bez względu na kolor skóry, orientację seksualną, czy iine "niedociągnięcia"..

KO nie godzi sie na coś? A pedofilia??? Co jeszcze musi sie stać, bysmy otworzyli oczy?? :-) My wszyscy wierzący jesteśmy odpowiedzialni za krzywdę dzieci, bo to wyjątkowo słaba grupa i zbrukana.

Może moja wiara jest pokretna, ale Ty mi dzielnie dotrzymujesz kroku :-)))

I jeszcze jedno, gdybym była dzieckiem z jakiegoś powodu opuszczonym przez rodziców, to nie wiem czy wolałabym sierociniec czy być kochaną w rodzinie lesbijek.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-02 19:32

>Lidian jeśli Bóg ma udział w stworzeniu czlowieka, to wszyscy jesteśmy Jego dziełem, bez względu na kolor skóry, orientację seksualną, czy iine "niedociągnięcia".. <


Oczywiście, że tak. :-)

>KO nie godzi sie na coś? A pedofilia??? Co jeszcze musi sie stać, bysmy otworzyli oczy?? :-) My wszyscy wierzący jesteśmy odpowiedzialni za krzywdę dzieci, bo to wyjątkowo słaba grupa i zbrukana.


<
Niezupełnie zrozumiałam, bo nie wiem co masz na myśli mówiąc KO. Oczywiście, że wszyscy, którzy nie reagują na krzywdę dzieci są współwinni. Nie możemy bronić sprawców tych czynów obojętnie na jak wysokim stołku siedzą i czy ten stołek jest świecki czy kościelny.

>Może moja wiara jest pokretna, ale Ty mi dzielnie dotrzymujesz kroku <


Nie wiem w czym, ale muszę przyznać, że jeszcze nie doszłam do doskonałości w wierze i mam swoje wzloty i upadki, ale staram się kroczyć dobrą drogą. :-)))

>I jeszcze jedno, gdybym była dzieckiem z jakiegoś powodu opuszczonym przez rodziców, to nie wiem czy wolałabym sierociniec czy być kochaną w rodzinie lesbijek. <


Zaznaczam, że nic nie mam do ludzi homoseksualnych, ale jestem przeciwna adopcji przez te osoby. 
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-02 21:39
Nie będę ciągnąć tej dyskusji, bo jestem już senna, ale myślę, że daleko nie odbiegamy od pewnych kanonów :-))

Tymczasem dobrej nocy :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-03 07:55
Dopiero teraz przeczytałam więc nie mówię dobranoc, a witaj w nowym dniu. :-))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-02 13:23

> W ogóle nie zamierzam iść na wybory, bo każdy obiecuje, a potem dostaje amnezji.


Kryształku Kryształowy. :-) Potem jest tak, że pretorianie idą, bo wierzą w szarego posła jak w archanioła i nic więcej nie chcą wiedzieć.
Z drugiej strony dużo ludzi nie idzie, bo zwraca już polityką i myśli w dużej mierze słusznie, że to nic nie pomaga. Wynik?
Wygrali ci, którzy poszli zwarci i bojowi prosto z politycznych  niejednokrotnie kazań i odezw.
Myślisz, że mi się chce iść? Nie, ale pójdę z nadzieją, że nie będzie dalszej eskalacji jedynie słusznych rządów. Żadna z partii opozycyjnych nie wygra sama dla siebie, ale mogą utworzyć koalicję, która może się czegoś nauczyła po obecnych 4 latach.
Nie wiem, na kogo zagłosuję, ale nawet, gdyby na KO, to nie muszę wybierać z listy ogranych posłów z dawnych lat, tylko innych ludzi od nich. Na szczęście nie mam na liście p. Grabarczyka i p. Muchy, których nie lubię. :-)
A może zagłosuję na lewicę, żeby trochę zrównoważyć sejm? Tylko...co oni o tych emigranatach z daleka????!!
No i kłopot.....ale iść trzeba.
P.s.
Aborcja  w ekstremalnych przypadkach nie jako antykoncepcja, eutanazja....tak samo i obwarowana jeszcze bardziej, in vitro jak najbardziej, rejestrowane związki jednopłciowe tak (uroczysty ślub niech sobie darują), ale bez dzieci. Amen.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 16) (421055 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill