www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 319) (3662274 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-15 19:49
A można być alfą i omegą we wszystkich dziedzinach i za wszystkich rządzić, wszystkich kontrolować, pociągać za sznurki? :-) :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-15 20:07
W temacie "goli" - uważam, że wypowiadać się powinni Ci co strzelają, bo tylko tacy wiedzą jakie konsekwencje tychże strzałów niesie przyszłość. Żadna wiedza książkowa, ani obserwcja otoczenia nie odda przeżyć i relacji związanych z tematem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-15 20:30
Teraz młodzi panowie, to nawet nie wiedzą, że ich strzały były celne, a panie nie pamiętają kto strzelał. Oczywiście nie wszyscy, ale tak się często dzieje.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-15 20:40
Nie sądzę, żeby często. Margines był zawsze. Historia od wieków zna dzieci nieślubne i pozamałżeńskie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-15 20:46 Zmieniony 2019-09-15 20:48
Wuzetko, to nie zawsze  margines. Wystarczy spojrzeć na niektóre programy telewizyjne. Tam widać jak się ludzie "szanują".
Dzieci pozamałżeńskie mnie nie szokują, bo nieraz tak się życie układa. Szokują mnie nieodpowiedzialne zachowania wielu młodych ludzi. I nie tylko młodych. Żyją tak jakby Boga nie było. Hulaj dusza piekła nie ma.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-15 21:06
Lidian "pojechałaś" za daleko :-) w cieniu afer pedofilskich. Przede wszystkim niech "wielcy" tego świata przestrzegają praw boskich, a zwłaszcza Ci, którzy "niby" są przedstawicielami Najwyższego. Uwazam, że nie powinno się nikogo oceniać, bo nic nie wiemy co komu jest pisane.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-15 21:30
Oczywiście, że nie wiemy co nam pisane. A praw powinni przestrzegać tak samo ci na górze jak i ci na dole. :-))
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-09-16 08:14
Nie myślicie chyba, że Prezes arcykatolickiego kraju popełniłby grzech cudzołóstwa. On tym brzydził się od samego urodzenia a swoje dziewictwo poświęcił na ołtarzu Ojczyzny. To przecież słychać, widać i czuć w jego przemówieniach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-16 08:29
Kucyk, dwa posty wyżej pisałaś do mnie

>Uwazam, że nie powinno się nikogo oceniać, bo nic nie wiemy co komu jest pisane. <

Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-16 09:43
Przecież to napisał kryształek? o czymś nie wiem?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-16 10:24
Tak, przepraszam. Masz rację. Przepraszam Kryształka i Kucyka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-16 20:31
Lidian? Jednak założenie było takie, aby nie oceniać prezesa i podpisać, to mówiłam ja...itp.? ;-))) ;-))))))))
A na poważnie. Jak się ktoś pcha na afisz, to się musi liczyć z tym, że nie każdemu się spodoba. Po jednej i drugiej stronie chlapią się raz farbą, raz błotem, raz prawdą. Satyra i pamflety były znane w 'starożytnej' Polsce, nie ma się o co boczyć.
Swoją drogą trochę dziwne, że miesiąc do wyborów, a prezes tym razem w szafie nie siedzi? Kolega Antoni raczej tak. Szykują się zmiany-niespodzianki? Może monarchia nawet? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-16 20:52
Pożyjemy to zobaczymy co z tego przedwyborczego "nawalania" wyjdzie. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-09-16 21:06
Wzrost ciśnienia u wyborców. Niektórzy niskociśnieniowcy zamiast kawy włączają TVPpis. Działa.:-))))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-16 09:42
Ja już swoje gole strzeliłem i to prawidłowo uznane przez sędziego. Teraz przesunąłem się do rezerwy ;-) co oznacza że jestem zawsze gotowy zastąpić "kontuzjowanego" zawodnika.
Najdziwniejsze jest to że fetowanie każdego z nich jest inne chociaż radość taka sama. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-16 17:07
To się staraj :-) no pewno jest wielu kontuzjowanych. Przyczynisz sie do "upłynnienia nadwyżki budżetowej :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-16 19:25
Ty mnie nie podpuszczaj. Doskonale wiesz ile kosztuje wyszkolenie takiego zawodnika a 500+  mnie nie skusisz ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-16 19:37
Dusza poznaniaka sie obudziła :-) - 500+ za mało :-))) Przecież dopóki junior, to kasa Twoja, a potem może znowu ktoś "sypnie"
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-17 00:27
Moje juniory to już nie juniory a najstarszy zrobił  ze mnie dziadka i 1000 dla siebie przytula ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-18 16:15
Wy tu gadu, gadu, a lepiej się warto zastanowić, jak fakty dotyczące łatwego przez 4 lata sprowadzania ton śmieci, ich pożary, a także czteroletnią sprzedaż leków, o której głośno w mediach,  wpłyną na wybory. Jak i czy w ogóle? Tak już do nich blisko.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-09-18 18:13
Nie wydaje mi się, by te zjawiska wpłynęły na wynik wyborów, których wynik jest tylko formalnością. Nie żebym była zwolenniczką, ale trzeźwo myślę. Już to gdzieś pisałam, nie widzę zagrożenia dla PIS -u
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-18 21:38
Pieniądz dany potęgą jest i basta, ale kubeł zimnej wody mogą dostać nie dostając większości konstytucyjnej i większości w senacie.
Wtedy będzie dopiero "bal" na sto... utarczek dziennie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-19 09:19
Wuzetko , takie "bale" to nie nowość , bo już są u nas od wieków. Wiesz to przecież z historii.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-19 13:53
Owszem. Mistrz Paderewski (którego darzę szczególną estymą) napisał nawet na koniec w testamencie: 
"Nie mogę tylko przebaczyć tym pysznym i nikczemnym co myśląc jedynie o korzyściach osobistych i o wywyższeniu własnem, prowadzili i prowadzą Ojczyznę do zguby, a Naród do upodlenia. Sam Bóg im tego nie wybaczy."
Archiwum UJ, t. IV, S-28.
To powinno wisieć przy wejściu na salę sejmową. Dla wszystkich opcji jako przestroga.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-19 14:07
Popieram. :-)
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-09-19 14:40
Też popieram.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-19 14:53
Zgadzam się pomysłem wywieszenia go nad salami sejmowymi. Może jakąś petycję do władz należałoby wystosować?
Ale taki napis, według mnie nie może wisieć na "drzwiach forum" :-)
Bo tu nikt z Nas nie osiąga korzyści osobistych ale "pysznych i nikczemnych nie wspominając wywyższających się, tutaj czytając dawne wpisy, nie brakowało co prowadziło forum do zguby.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-19 19:49
Rogal tu kiedyś mówił, że ma przebicie w  politycznych sferach. Może zadziałać. :-) Zobaczylibyśmy, która opcja się odważy to umieścić na tablicy. ;-)  Są to słowa wielkiego Polaka, o wielkim sercu.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-09-20 10:31

> Mistrz Paderewski  napisał nawet na koniec w testamencie: <


Słowa Mistrza niezwykle celne i tak myślę, że znane (przynajmniej temu bardziej światłemu) gronu polityków.....
Takie osoby można odnaleźć w każdej opcji politycznej........  A napisu mimo upływu czasu nad wejściem na salę plenarną jak nie ma tak nie ma.......
Wniosek???? Chyba pisać nie potrzebuję,- bo każdy widzi.....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-09-20 11:32
Umieszczą z ochotą a potem będą z uśmiechem przekonywać w każdych okolicznościach, że akurat oni to to nie, ale tamci drudzy to są be.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-20 18:27
Myślisz że by się na to PISali? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-09-23 10:48
Oczywiście.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-23 23:33
:-) To może im to zaproponujesz jako pomysł uczstników forum?
Będziesz miał forumową misję do spełnienia.
My nie mamy tam dojścia :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-09-24 12:13
Ja za darmo to się tylko swoimi dziećmi zajmuje:)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-25 01:23
Materialista. Jak za darmo , przecież dostajesz 1000 + :-)?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-09-30 09:44
Absolutnie nie jestem społecznikiem. Mam za dużo wydatków.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-09-30 11:20
Nieraz okazuje się, że nasze pieniądze nie są wydawane na rzeczy niezbędne. Pieniądze przelatują nam przez palce. Szczególnie dużo zmarnowanej żywności widać na śmietnikach. Można sobie tylko wyobrazić ilu potrzebującym można by za to pomóc.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-09-30 13:45
Niestety smutne to ale prawdziwe,że marnujemy żywność.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-09-28 12:03

> będą z uśmiechem przekonywać w każdych okolicznościach, że akurat oni to to nie, ale tamci drudzy to są be


I napuszczać elektorat na siebie :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-09-24 23:16 Zmieniony 2019-09-24 23:51
Pozdrawiam wieczorową porą i zostawiam informację:

Przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest grupa rodziców-społeczników, którzy organizują zbiórki różnych drobnych rzeczy potrzebnych w CZD - zdarzyło im się już np. zbierać sztućce po to, żeby rodzice który przebywają na leczeniu z dziećmi a zapomnieli sztućce wziąć z domu, mieli czym jeść (zwłaszcza, że do CZD trafiają dzieciaki z całej Polski). Zbierają także fabrycznie nowe pluszaki dla dzieci, które są potem rozdawane jako pocieszenie przy zabiegach. Szpital z natury rzeczy nie kupi takich "pocieszajek", które musiałby potem rozdać (i kupować następną partię), ale chętnie je przyjmuje. W tej chwili jedna ze zbiórek dotyczy naklejek z programu lojalnościowego pewnego marketu - naklejki można wymieniać na pluszaki i to właśnie robią organizatorzy, następnie oddając te pluszaki do dyspozycji dzieci na pooperacyjnej sali wybudzeń.

Jeśli ktoś z Was tak czy siak robi zakupy w tej sieci sklepów i tak czy siak mógłby zebrać naklejki na pluszaki, a nie miałby kogo tymi pluszakami obdarować, polecam Waszej uwadze (link do plakatu).

Facebook grupy rodziców: https://www.facebook.com/groups/1542351819400100/
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-25 01:24
To dotyczy tylko Warszawiaków?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2019-09-25 10:31
Uczestniczyć może każdy, kto zechce - o ile stać go na wysłanie naklejek listem na wskazany adres. Inicjatywna nazywa się „SOS - MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD” bo na warszawskim Wawrze się zaczęło, ale zasięg ich różnych zbiórek jest ogólnopolski.

Zdobyte w ten sposób pluszaki zostaną rozdane pacjentom CZD czyli dzieciom z całej Polski.

Jeśli ktoś woli, można podarować także samodzielnie kupione fabrycznie nowe przytulanki (z metką). Ale tu już koszt jest większy, bo i zakup kosztuje i większa przesyłka, dlatego na forum wrzuciłam przede wszystkim informację o prostszej i tańszej zbiórce naklejek.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-01 09:51
Trochę przedwyborczych smaczków. ;-)

"Michał Kamiński bije na alarm ws. pomysłu PiS. Chodzi o biskupów
- Arcybiskup Marek Jędraszewski z całą pewnością na marszałka pisowskiego Senatu bardzo by się nadawał. Ale jeśli nie chcemy biskupów w Senacie, to nie głosujmy na PiS - mówił poseł PSL-UED w programie "Tłit". Odniósł się w ten sposób do pomysłu utworzenia republiki wyznaniowej. - Jeśli damy im większość, że będą mogli zmieniać Konstytucję, to nie wiem, czy ten postulat nie będzie zrealizowany - alarmował Kamiński. - To nie wymysł, to stwierdzenie czegoś, co powiedzieli wprost. Dziś wolą się z tym nie afiszować - podkreślił."
(Źródło Wirtualna Polska dzisiaj.)

Hmm....trudno zaprzeczyć, że Michał Kamiński nie ma dostępu do wieści z kuluarów jedynie słusznej partii.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-10-04 13:26
tak jak my ... Państwo PiS nie ufa nikomu nawet pani Motylow ma problemy z pinem ;-).
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-10-04 18:10
No właśnie.......... a może zagrywka z panią Motylow była zrobiona z premedytacją ?
Przecież zanim ta pani uzyska stosowne "dopuszczenia" do informacji niejawnych mogą upłynąć miesiące......
Pytanie,- czy o to rządzącym chodziło aby sparaliżować NIK na długi czas ? Czas być może potrzebny na ukrycie własnych przekrętów ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-04 18:36
Do USA bez wiz. Wielu się ucieszy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-04 19:24 Zmieniony 2019-10-04 19:27
Może niewielki % ludności.  Dla mnie to żadna radosna wiadomość. Ale dla tych co nie dostali wizy pewnie radość :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-04 19:33
Ważne chyba jest skoro wszyscy nasi prezydenci chcieli to załatwić, ale się nie udawało.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-04 21:12 Zmieniony 2019-10-04 21:15
No załatwił wiele spraw.
Załatwił brak wiz do USA, załatwił przekop Mierzei, załatwił 500+ dla dzieci,
załatwił sądy, załatwił największe zadłużenie kraju, załatwił służbę zdrowia, załatwił oświatę,
załatwił konstytucję RP,
załatwi brak wyborów i ogłosi się królem ;-) na wieki.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-05 08:01
Nie wiem do czego chcesz to przykleić, bo nie bardzo zrozumiałam. Jedno jest ważne tzn co będzie po wyborach. jak się wywiążą z tego co obiecują, bo ta przedwyborcza papka jest już męcząca.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 319) (3662274 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill