www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / komputery (7481 - wyświetleń)
- Autor tombara_kolo Dodany 2007-01-24 09:17
witam serdecznie. Od 2003 zajmuje się pomocą w realizowaniu programów pegaz 2003 oraz komputer dla homera, i od samego początku występują małe problemy dotyczące konfiguracji komputerów chciałbym aby państwo pomogło mi w rozwiązaniu tych problemów i oceniło jaka konfiguracja jest dla was najlepsza. Oczywiście zdaje sobie sprawe że jest to raczej indywidualna sprawa i komputer jak również sprzęt specjalistyczny powinien być dostosowany indywidualnie, ale zawsze jest ten sam problem żeby np. klawiatura czy mysz były standatowe a wiem że osoba niepełnosprawna nie poradzi sobie na takiej klawiaturze. Moja działalność polega tylko na obsłudze osób niepełnosprawnych od komputerów, poprzez wózki inwalidzkie i elektryczne, sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny do likwidacji barier architektonicznych (przystosowanie łazienek dla osób niepełnosprawnych) bardzo był bym  wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi mój mail to tombara_kolo@wp.pl dziękuję
Nadrzędny - Autor zanikowiec Dodany 2007-01-29 00:07
witam cie ... moze troszeczke pomoge ... gdzies widzialem taka klawiature ktora nad guzikami miala specjalne dziorki ktore ulatwialy osobie z porazeniem mozgowym pisanie ... moze nie tylko z porazeniem ale chodzi mi w glownej mierze o spastyke to napewno taka klawatora pomaga ... ja z zanikeim miesni korzystam ze zwyklej klawiatury ... ale jezeli sie bardzo zmecze to otwieram klawiatore ekranowa ktora jest w windowsie XP i chyba 2000 tez ale nie jestem pewien ... a ta kalwiatore latwo mi obslugiwac za pomoca trackballa lub touchpada ... a co od konfiguracji sprzetowej tj. parametrow ... no to chyba oczywiste ze jak najlepsze :-) ... monitor 17 jest wystaczaajca ... no ale dla osob slabo widzacych minimum 19 cali przewaznie ta sama rozdzielczosc co 17 ale w 19 wszystko wieksze ... koncze bo wyjdzie ze sie wymadrzam :P
Nadrzędny - Autor tombara_kolo Dodany 2007-02-02 10:04
dzięki wielkie nie przejmoj się że ktoś powie że się wymądrzasz każda pomoc jest dobra a jak z pozostałych 80ciu oglądających ten post bo tylu czytało niema nic do powiedzenia to trudno zanikowiec ja korzystam z hurtowni komputronik na ich stronie jest konfigurator ( http://www.komputronik.pl/konfigurator.php ) i sprzęt specjalistyczny z firmy harpo http://www.harpo.com.pl/ ale może ktoś zna coślepszego a przedewszystkim tańszego bo dofinansowania owszem są dość wysokie ale nie na wszystko wystarczzające dziękuje Zanikowcowi za odpowiedź nie tylko mi odpowiedziałeś ale pozostałym pomogłeś pa pozdrawiam
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-15 10:52
Też chętnie zajrzę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / komputery (7481 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill