www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 321) (3675611 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-10-14 10:23
Platforma jeszcze nie może uwierzyć że czas nie będzie czekał .Wyborcę trzeba przekonać lub kupić ; z tym pierwszym PiS miało problem więc kupiło pare głosów;);-);-) dając programy z plusem i 'obiektywne inaczej' programy telewizyjne  w telewizji zwaną publiczną . A było tak dobrze .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-14 10:40
A jednak są optymiści na forach Wirtualnej Polski. ;-) :-))))))))

"prorok
5 min. temu
To koniec PIS. Inteligentni ludzie którzy do tej pory przeczekiwali, nie dadzą się dłużej doić - strajki lekarzy, nauczycieli, urzędników. Biznesmeni się wyniosą, jak pisowcy zaczną podnosić minimalną. Emerytów zarżną podwyżki po wpompowaniu 500+ na pierwsze dziecko. Jeśli Kaczyński nie skończy na taczce to będzie mógł mówić o wielkim szczęściu."

Ja nie chcę żadnych zamętów typu taczki, ale wesoło rząd nie będzie  miał. Nie będzie teraz na kogo zrzucać winy tylko na siebie.
A geniuszy w rządzie do tej pory nie było, cokolwiek by nawet powiedzieć o intencjach.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-29 12:55
Ja myślę, że jeśli tak co jakiś czas będą podnosić minimalną to prędzej czy później, ale to raczej nie w przyszłym roku, nie będzie powodu powiedzieć, że u nas nie da się wprowadzić waluty Euro. Nie wiem jednak czy tak by zrobili, gdyby nawet podnieśli minimalną do 3 tys. brutto lub więcej, bo jak wiadomo we wspólnocie wcale tak dobrze nie jest i się rozsypuje. 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-22 14:35
"Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego sześć protestów wyborczych, kwestionując prawidłowość wyborów do Senatu w okręgach, w których kandydaci PiS o włos przegrali z opozycją. Złośliwi mówią, że gdy okazało się, że żadnego senatora opozycji nie da się przekabacić na jedyną słuszną stronę, trzeba było spróbować innych metod, aby odbić Senat z rąk wrażych sił."
Mam pytanie, czy złoży też protest tam gdzie wygrali, a jest dużo głosów nieważnych. Powinno być prawie i sprawiedliwie. Jak ktoś przegrać nie umie to na głowie staje. A stare przysłowie mówi, że jak się na głowie staje, to można na coś innego z hukiem upaść.
Polecam art.
https://opinie.wp.pl/tomasz-janik-protesty-wyborcze-pis-czyli-tonacy-brzydko-sie-chwyta-opinia-6437767356930177a

"Nie do końca wiadomo, dlaczego głosy nieważne, gdyby okazały się jednak ważne, miałyby wskazywać kandydata Prawa i Sprawiedliwości, a nie opozycji." - bo pewnie ktoś w pisie jest wybitnym jasnowidzem i mówi "jasno widzem, że musimy wygrać, bo nam się to należy". :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-22 18:13 Zmieniony 2019-10-22 18:18

>"Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego sześć protestów wyborczych,<


Moim skromnym zdaniem to oni nie liczą na wykrycie uchybień, tylko na swoich sędziów których tam delegowali......... Pewnie myślą, że nadszedł czas "odpłaty". Ale chciałbym się mylić i aby okazało się, że ci sędziowie to uczciwi ludzie......
A tak matematycznie to nawet ( za wyjątkiem okręgu koszalińskiego ) gdyby wszystkie głosy nieważne dopisać kandydatom PiS to i tak przegrywają oni...
Myślę, że w PiS - ie zdają sobie z tego sprawę i właśnie jest tak jak napisałem wyżej......
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-10-24 10:53
Ale zamęt jest spory i można nim sterować. Bo jak się kurz podniesie, to nie widać, co nie powinno być widoczne. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-22 19:52
A ja już mam dosyć polityki. Do wyborów to jeszcze mnie tak nie męczyło, ale teraz mam tego dość. A w tv oglądam discowery. :-))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-24 14:05

>Ale zamęt jest spory i można nim sterować.<


Jasne,- w zamęcie i uniesionym kurzu zawsze można jakiś cud w urnie zrobić... Widać J. Kaczyński bardzo się przeląkł tego "zwycięstwa' bo koalicjanci mocni a on osłabł. Do tego Senat i niepewny wynik wyborów prezydenckich. Ma się czego bać bo zbliża się okres rozliczeń, który może w gruzy obrócić tę jego legendę....... No cóż? Sam chciał...... Ja tam żałować nie będę.....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-25 08:29
Wybory przeminęły i szybko okazało się, że PiS "wydymał" tych najsłabszych. Czy faktycznie nas ON. To teraz kto na nich głosował? Proszę przyznać się...

>Wbrew wcześniejszym deklaracjom rządu, nie dojdzie do zmiany w waloryzacji rent i emerytur. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", to zbyt kosztowne dla budżetu.<
>Po wygranych przez PiS wyborach okazało się, że ta podwyżka jest już nieaktualna - informuje w piątek "Gazeta Wyborcza".<


Cały artykuł tutaj:

>https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/waloryzacja-rent-i-emerytur-w-2020-r/6hxhepg<

Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-25 13:01
Obiecać nic nie kosztuje, a naiwnych nie sieją. Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze. Na razie emerytów i rencistów odsuną na bok, bo na ulicę nie wyjdą, opon nie spalą, białymi różami wymachiwać agresywnie nie będą. W Polsce bez względu na sytuację gospodarczą nigdy nie ma pieniędzy na godną waloryzację świadczeń.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-25 13:47

>W Polsce bez względu na sytuację gospodarczą nigdy nie ma pieniędzy na godną waloryzację świadczeń. <


Co innego gdy rzeczywiście pieniędzy nie ma i uczciwie się o tym mówi, a co innego gdy bezczelnie się wyborców okłamuje. I to tych najsłabszych.Wstyd i hańba.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-25 15:19
A Wy wierzyliście w te obiecanki??? :-)))) Obyśmy nie doczekali Grecji... :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-25 15:27
Co za czarnowidztwo. Czy Wam się tak pogorszyło za rządów tej partii?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-25 15:28
No nie polepszyło  :-) poza tym umiem liczyć... jeszcze :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-25 15:29
To tak jak pisałam w innym wątku, nie martw się na zapas.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-25 15:32
Muszę, bo jestem sama.... jednak "jutro" dla mnie jest wyzwaniem...  :-) nie daj Boże ZUS "padnie" ?  :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-25 15:34
Tak szybko nie padnie. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-25 15:36
Pożyjemy ... zobaczymy :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-25 16:15
Jak się władzę zdobywa oszukując najsłabszych to długich rządów PiS-owi nie wróżę.
Ciekawe tylko jak teraz czują się "frajerzy" którzy na nich głosowali?  Nadal popieracie ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-25 17:24
Nie czuję się frajerem i nadal popieram. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-26 11:01
Hmmm...... no cóż ?
Zatem:
Cierp ciało
jakieś chciało........ :-)))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 11:14
Ludzie nie myślą perspektywicznie...., aby dziś...., a jutro jakoś będzie..., może inni zrobią za nas... pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 11:28
Jesteś pewna, że ci co głosowali na opozycję myślą perspektywicznie? Z czego Twoja pewność wynika skoro opozycja nie przedstawiła planu działania?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 14:36
A powiedziałam gdzieś, że któraś strona ma coś interesującego do zaoferowania ? :-) Poczynania PIS nie podobają mi się z powodu chamstwa jakie prezentują w podziale ludzi na sorty. Nawet za komuny, tak przez niektórych opluwanej nie słyszałam o segregacji ludzi ... dalej nie będe sięgać To tyle  w tym temacie.. Dziwię Ci sie, bo chyba pamiętasz jak potraktowano ON protestujących, niestety mało kto ze środowiska ich popierał, natomiast z wywalczonych przez nich profitów oczywiście chętnie korzysta się. To tyle w kwestii "dobroci" PIS. Jesli chcesz jeszcze info, to najlepiej mnie jako ON traktowała właśnie Komuna i bardzo wiele im zawdzięczam jak również czułam się dowartościowana.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 16:25
Od poprzedniej ekipy też "dużo dostałaś" i byłaś traktowana "jak król". Już Kryształku zapomniałaś, a to co dała komuna, to w większości była determinacja naszych rodziców żeby nas wykształcić i dać godziwe warunki do życia. Komuna dawała dzieciom wakacje i darmowe wykształcenie, ale to nie było szczególnie skierowane do ON. Wiem wiem były różne sanatoria gdzie przygotowywano mocno poszkodowanych do życia, były zakłady chronione, ale była też izolacja. Nie wiem kiedy się urodziłaś, ale kiedy mama mnie wiozła do Warszawy do szpitala, to musiała w bydlęcym wagonie jechać, bo dziecko na wózku nie pasowało konduktorowi. Wszystkie czasy mają swoje dobre i złe strony, ale nikt mi nie powie, że teraz niepełnosprawni mają gorzej niż dawniej. Zarówno finansowo jak i z barierami jest o niebo lepiej. Wiem, że to jest kropla w morzu, ale że jest lepiej, to powinnaś zauważyć. :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-26 18:57
Lidian powinnaś zauważyć, że wogóle jest lepiej - pod względem dróg, dostępu do internetu, telefonii, szpitala - świat się zmienił :-) Niestety nie dla ON - tu świat się cofa. Nie wiem jaki masz problem, wspominając poprzednią ekipę :-))) Ja mówiłam o PL. Mialam darmowe zaopatrzenie ortopedyczne, i nie musiałam w tym celu rokrocznie nawiedzać lekarza, miałam "fiacika" z przydziału, oraz paliwo w dostatecznej ilości, mój mąż, prowadzący własną działalnść miał ulgę w podatku.... moi rodzice nie wykazywali aż takiej determinacji w wykształceniu mnie, bo sama się o to postarałam. I wiesz co? Chętnie chodziłam do kościoła, który duchowo był mi bardzo bliski. Każda z nas ma inne doświadczenia, jednak ja nie uważam, by jakakolwiek władza traktowała nas jak królowe :-))). Ogrodzenie murem ON - nie wybaczę PIS-owi NIGDY. A TY Lidia jestś wolnym człowiekiem i bądź z tymi, których kochasz - pozdrawiam :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 11:24 Zmieniony 2019-10-26 11:26
WzK. Nie cierpię. Jest mi dobrze w moim kraju. :-)))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-26 19:13

> kiedy mama mnie wiozła do Warszawy do szpitala, to musiała w bydlęcym wagonie jechać, bo dziecko na wózku nie pasowało konduktorowi.<


No tu Lidian za bardzo pokoloryzowałaś. Ko Ci w to uwierzy?  Do Oświęcimia Cię wieźli w bydlęcym wagonie? Może jeszcze pod lufą karabinu? Bzdury.......
A tego jak PiS traktował matki z niepełnosprawnymi dziećmi w Sejmie nigdy nie zapomnimy. Odcinanie protestujących ON od dostępu do wody to to jest nadzwyczaj dobre traktowanie niepełnosprawnych przez  rząd PiS-u. Proszę wyhamuj i miarkuj sprawę.......
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 20:26
Wówczas pociągi były przreładowane, nie było łatwo, może dla bezpieczeństwa tak potraktowano, chociaż nie pamiętam wagonów bydlęcych, a też jeździłam do stolicy. Pamiętam, jak podrózowałam do szkoły, zawsze jechałam na ostnią chwilę i różnie bywało .... między wagonami :-) - dziś pewnie bym umarła z zimna i przede wszystkim nie wystałabym 7 godzin :-))), a kilka razy zdarzyło się, że kierownik pociągu umieścił mnie w "pocztowym" , a raz we własnej "kanciapie". Jakoś miło to wspominam...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 21:18
Mówię prawdopodobnie o dużo wcześniejszych czasach. Byłam małym dzieckiem i jeszcze do szkoły nie chodziłam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 21:31
Lidia prawdopodobnie jesteśmy w tym samym wieku, od dzieciństwa miałam kłopoty zdrowotne i niektóre podróże pamiętam jak przez mgłę. Pamiętam drewniane ławy w przedziałach, ale nie wagony bydlęce, ponieważ już były pociągi osobowe i towarowe. Lokomotywa ciągnęła wagony osobowe i pocztowe, oczywiście nie będę polemizować, bo ekspertem nie jestem :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-26 21:51
Wagony były doczepiane do różnych składów. Byłam za mała żeby wszystko zapamiętać. Wiem, że jechałam z przesiadkami.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 21:15
WzK nie zarzucaj mi kłamstwa. Moja matka płakała jak to opowiadała rodzinie. Takich ludzi się spotykało, a ON byli dyskryminowani. Osób niepełnosprawnych na ulicach często nie było widać. Siedzieli w domach. Jedni, bo się ich rodziny wstydziły, inni z niemocy. Znałam takiego doktora, który zabierał wiejskie niepełnosprawne  dzieci schowane w komórkach i leczył je w zarządzanym przez siebie szpitalu. Fakt, jak mówiła Kryształek, za darmo. Kiedy moja operacja się nie udała, a leku w Polsce nie było, to lekarze ściągali lek ratujący życie ze stanów i rodzice za to nie płacili.
Co się tyczy spotkań ON z politykami w sejmie, to pamiętam, że dawniej przed wyborami politycy robili sobie zdjęcia z chętnymi ON jak kiedyś dzieci z misiem. Co z tego wynikało? Nic. Wybory się skończyły i ON szli w odstawkę. Szybko o tym zapomnieliście.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 21:36
Lidian nie mów "Wy", niczego nie zapomniałam, dyskryminacja była, jest i będzie... ale nie publicznie, tak jak mialo to miejsce w sejmie. Poza tym nie wiem gdzie wychowywałaś się, ale ja nie czułam się aż tak dyskryminowana. I nadal nie wieżę w wagony bydlęce, może to był pocztowy, albo towarowy, bo chyba nie z bydłem podrózowałyście :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 21:52
Oczywiście, że nie z bydłem. :-)

I nie był to wagon pocztowy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 22:16
Nie ma o co kruszyć kopi :-)))) było jak było, ważne, że nastąpiły wręcz niewyobrażalne zmiany :-) W latach siedemdziesiątych pracowałam w pewnej firmie i kazano mi opracować plan pięcioletniego rozwoju  - wtedy były modne takowe... jakie ja wtedy głupoty pisałam :-( - żenada. Pojęcia nie miałam o internecie, nie każdy miał telefon, a dziś jak wyjdę po zakupy i zdarzy mi sie zapomnieć komórki, wpadam w popłoch :-))) Kto wówczas myślał o twarciu granic? Po zaopatrzenie jeździłam z mamą do W-wy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-27 08:45
W tym czasie kobiety z naszych okolic jeździły do NRD po zakupy. Było nam bliżej niż do Warszawy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-28 16:09
Kobiety z Poznania też. ;-) Pamiętam, jak byłam na takiej handlowej wycieczce i weszłam z koleżankami do kawiarni. Do dziś pamiętam obrzydliwą kawę...nie wiem, co oni tam pijali...;-) A może taka była tylko dla gości bądź co bądź... ze wschodu. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-28 16:38
Bardzo dużo kobiet z dużym biustem (naturalnym) tam jeździło, bo u nas duże staniki były prawie niemożliwe do zdobycia. Jak już były , to ramiączka miały tak cieniutkie, że się wpijały w ciało. Odpowiedni biustonosz trzeba było szyć u gorseciarki, albo właśnie do NRD jechać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-29 00:07
A ciuszki dla dzieci? To dopiero było eldorado. Cudeńka i tanie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-29 00:47
A elektronika, lekarstwa a polska wódka była w dobrej cenie do sprzedania.
Każdy wyjazd zwracał się wielokrotnie,
A inflacja u Nas galopowała.
Każdy stawał się milionerem, a bilety narodowego Banku stawały się niczym w Polsce ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-29 08:34
Za to teraz, kiedy półki w sklepach uginają się od towarów narzekań słychać więcej niż w tych trudnych czasach.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-29 12:58
Lidian - Teraz półki uginają się od towarów, ale jakiej jakości? Poza tym wówczas nie było internetu - nie było gdzie wylewać łez :-) Nie ma ca porównywać, bo dojdziemy do jaskiń :-))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-29 08:36
Przez kilka lat jeździłem w młodości na wycieczki handlowe ( to z Juventurem, bo były najtańsze) lub do pracy fizycznej na budowach ( to w ramach ówczesnej "wymiany młodzieży). Oprócz wspomnianych dziecięcych ciuszków przywoziłem młynki do kawy, sokowniki, aparaty foto "Praktica", jeden taki analog jeszcze mam... No i tak prozaiczne rzeczy jak kakao czy czekolady. Można tam było też kupić ( u nas nieosiągalne) dobre buty sportowe, Pumy czy Adidaski.... Ooooo.... jeszcze jakieś damskie koszulki nocne ( naprawdę sexi i estetyczne).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-29 09:34
Coraz więcej "krótkich nóżek" przedwyborczych obietnic PiS-u...... Naobiecywać ile się da, wziąć władzę a potem dymajcie się głupcy/wyborcy.......

> trzy kluczowe obietnice wyborcze polityków prawicy się nie ziszczą. <


A tu źródło i całość :

>https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pis-dystansuje-sie-wobec-trzech-obietnic-wyborczych-emerytury-ustawy-i-budzet/kwvvezg<

Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-29 13:00
Coraz więcej mam obaw, bo siły już nie te..... a  rzeczywistość inna i wroga .... biorąc pod uwagę wzajemne relacje ludzi...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-31 16:52
Macie już rozplanowany czas Święta Zmarłych czy może nie odwiedzacie takich miejsc w tym czasie tylko np: wcześniej lub później?
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-11-01 09:57
Tak mam rozplanowany cały dzień wszystkich świętych.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-03 14:25
Ja zawsze spontanicznie...., wszak planowanie dawno poszło w niebyt :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-03 15:55
Teraz jestem w takim wieku, że planowane, to mam tylko wizyty u lekarzy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 321) (3675611 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill