www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy znacie kogoś chorego na chorobę zwyrodnieniową stawów? (751 - wyświetleń)
- Autor wania Dodany 2019-10-28 08:16
Witam. Moja mama choruje na to i jest coraz gorzej a lekarze jedni cos polecaja a inni to odradzaja. Porazka ;/ Łyka pełno tabletek niszczących watrobe i zoladek i niewiele pomagaja. Proponuja jej blokady a ona jeszcze pracuje i nie chce podejmowac ryzyka. Co mozna zrobic zeby pomoc? jakie zabiegi itp? Idzie za kilka dni na lasery i tez jedni mowia ze moze pomoc a inni ze moze zaszkodzic. Napiszcie cos prosze
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2019-10-28 09:41
Nie polecam blokad, obecnie jest wiele innych skuteczniejszych metod leczenia, wymaga to jednak skonsultowania sie z dobrym lekarzem fizjoterapeutą, czesto prywatnie. Poza tym ważne tutaj są ćwiczenia i głównie nie te wykonywane w gabinecie ale te jakie mozna wykonać w domu i to regularnie. Poza tym stosuje się leczenie farmakologiczne. Najczęściej stosuje się paracetamol (działa na ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, poza tym jest dość bezpieczny tak wiec może być stosowany przez osoby chore przez dłuższy czas), niesteroidowe leki przeciwzapalne (działają na ból o dużym nasileniu i łagodzą stany zapalne, należy je stosować tylko w zaostrzeniach choroby, leki z tej grupy mogą znacząco obciążać wątrobę) oraz opioidy (stosowane wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, w sytuacjach nagłego zaostrzenia choroby). Polecany jest również Arthryl - jest to zawiesina do sporządzania doustnie.

Przy odpowiednio dopasowanych ćwiczeniach oraz lekach choroba przestaje dawać nieprzyjemne objawy.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-28 11:51
Podczas ćwiczeń rehabilitujących warto rozejrzeć się za odpowiednimi asortymentami, które pomogą w rozruszaniu mięśni i stawów. Można je znaleźć m.in w naszym sklepie, który pomoże również w refundacji kupowanych produktów z NFZ. Wszystko, co potrzeba przyślemy do domu. Jesteśmy do dyspozycji. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy znacie kogoś chorego na chorobę zwyrodnieniową stawów? (751 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill