www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Samochody dla niepełnosprawnych - wymagania (6059 - wyświetleń)
- Autor aemilia Dodany 2017-01-14 12:33
Dzień dobry. W tym roku piszę pracę magisterską, a właściwie robię projekt magisterski pt. "Adaptacja samochodu osobowego do użytkowania przez osoby niepełnosprawne". W związku z tym chciałabym się zasięgnąć trochę opinii i dowiedzieć, czego Państwo oczekują od takiego samochodu? Czy jest coś co chcieliby Państwo ulepszych w istniejących rozwiązaniach? Co jest dla Was najważniejsze, jeśli chodzi o ułatwienie prowadzenia pojazdu? Proszę o opinię, być może uda mi się zaprojektować coś, co kiedyś ułatwi nam wszystkim życie :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-01-14 14:10 Zmieniony 2017-01-14 14:13

>dowiedzieć, czego Państwo oczekują od takiego samochodu?<


I tu jest problem....... Bo każda osoba niepełnosprawna potrzebuje trochę innych rozwiązań. Oczywiście warunkowanych własnym kalectwem i własnymi potrzebami. Nie ma jakiegoś "złotego środka" w tym temacie......... Zatem myślę, że zabierając się za ten temat czekają Cię większe trudności niż na starcie mogłoby się wydawać.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-01-15 13:02
Żeby wiedzieć co sie chce trzeba najpierw mieć samochód, myslę, że z tym jest największy kłopot. :-) Ja jestem zadowolona z rozwiązań jakie mam, może jedynie fotel kierowcy powinien być dostosowany, oczywiście dotyczy to mnie osobiście. Wiem, że niektóre pojazdy (z górnej półki) takowe posiadają, ale nie siedziałm na nich i nawet nie widziałam, więc trudno mi ocenić. Mnie takowy fotel z ruchomym siedziskiem (góra - dół) bardzo przydałby sie. Pojęcia nie mam, czy to jest do zrobienia, ale przecież z tyloma udogodnieniami poradzono sobie :-), to może ktoś.. coś.. i w tym temacie :-) Pozdrawiam
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-08 12:28
Nie mam samochodu.
Nadrzędny Autor gimpel Dodany 2021-08-27 15:07
No a do takiego samochodu to jakie ubezpieczenie ac i oc polecacie wykupić i gdzie? BO ja sam nie wiem, ofert jest wiele i ciężko się zdecydować. Tutaj https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ widziałem jak wyliczyłem że mają najniższe składki, chyba ich wybiorę.
Nadrzędny Autor anka99 Dodany 2023-01-04 12:00
Jeśli jeździmy jakimkolwiek samochodem to trzeba znać przepisy. Wtedy można uniknąć wielu przykrych sytuacji na drodze. Też zakazy jazdy ciężarówek niekiedy obowiązują i warto wiedzieć, kiedy i gdzie. W internecie można na bieżąco śledzić najnowsze przepisy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Samochody dla niepełnosprawnych - wymagania (6059 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill