www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 322) (3675389 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-03 15:56
Spontan jest dobry ale przemyślany ;-) u mnie troszkę się to przedłużyło i po 20 zaczynało być chłodno.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-03 16:33
Jeśli przemyślany, to już nie spontan :-) Ja wstaję i nie wiem co będę robić za godzinę.. najpierw kawa... ogląd świata przez okno... i do dzieła :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-03 17:06
Przemyślana to była trasa :-) bo tych cmentarzy jest wiele . W Poznaniu i okolicach około 20.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-03 17:12

> i do dzieła <


Hmmm..... Kryształku,- energiczna jesteś :-)))
Ja to najpierw do łazienki.......si........oczywiście...... :-))))
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-11-03 18:18
Tę kwestię dyskretnie pominęłam... chyba każdy w tym wieku tak zaczyna :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-03 18:48
Kryształku. Jednym słowem carpe diem. :-)))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-05 10:56 Zmieniony 2019-11-05 10:59
Coś nowego:
Co brzmi fatalnie, a obecny rząd zamiast problem rozwiązywać to znacznie pogarsza sytuację. Proszę poczytajcie :

>https://businessinsider.com.pl/finanse/czlonek-rady-nadzorczej-zus-nie-ma-wyjscia-emerytury-trzeba-zaczac-obnizac/lyd1w7w<

Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-05 13:32
Zaorane, teraz można już tylko obserwować skutki, bo nie ma dobrego rozwiązania. Może, powinniśmy rozwijać system indywidualnych kont oszczędzania poza państwem. Tylko, że z własnej woli i z swoich środków ciężko oszczędzać...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-11-05 13:51

>i z swoich środków ciężko oszczędzać... <


A opłacając składki do ZUS-u to niby z własnych środków się nie płaci ?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-05 13:50
A nie lepiej patrzeć z optymizmem... uśmiech na twarz i do przodu... bądzie co ma być i tak tego nie unikniemy, więc.. żyjmy kolorowo, tu nie smęćmy :-))) Miłego... :-))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-05 13:52
Miłego.... :-)))))
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-06 08:34
Niby tak, ale czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.. Miłego dzionka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-11 11:55
Smęcenie nam najlepiej wychodzi. Nauka na błędach nie za bardzo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-11 12:59
Cieszmy się więc z niepodległości naszego kraju. Najstarsi na forum jeszcze pamiętają trudne czasy. Teraz zamiast się kłócić cieszmy się, że nasze dzieci żyją w wolnym kraju. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 13:18
Co sądzicie o mężczyźnie (prawdopodobnie ON ) w kartonowym czołgu na wczorajszych uroczystościach?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-12 14:18
A co mamy sądzić o osobie której nie znamy ? Przecież nikt rozumny nie będzie go potępiał, bo tak sobie zwolennicy PiS-u życzą.
W ogóle to wstyd aby go potępiać. Może ta osoba miała po prostu taką chęć wyrażenia swojego zdania, bo inaczej nie potrafi ?
Albo była to dla niej okazja po długim czasie wyjścia z mieszkania na ulicę ?
Jednym słowem - taki sam obywatel jak jak i miliony innych.........
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-12 15:38
A gdyby tam stanęła grupka osób?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-12 14:43
Fajnie się bawił. Nikomu nic nie zrobił, żadnego zagrożenia dla innych nie stworzył. Z papierowego czołgu nie można wystrzelić,żadnych pocisków ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-12 14:51
Można strzelać salwami śmiechu,  a nigdy żaden dyktator, albo co mniejszy dyktatorek tego nie znosił. Ośmieszenia boi się też prezes bardziej niż czego innego. Z kabaretem nie każdy umie walczyć tym samym. Wtedy szuka prokuratora 'z kijem'. ;-))))) Komuna pozwalała się 'odśmiać' vide TEY.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-12 15:06
:-) nie widziałem tego zdarzenia. Coś tam mi mignęło w tytułach ale miałem więcej w tym czasie transmisji sportowych do oglądania.  Sam czołg bardzo mi się podobał.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-12 14:47
Lekko facet przeszarżował, ale na usprawiedliwienie ma to, że go tam, gdzie mogli stać widzowie podobno nie wpuścili i jest to gdzieś na filmikach. Jest to coraz bardziej znana Lotna Brygada Opozycji. Numery mają niezłe i co trzeba podkreślić zainspirowane największymi słabościami Pisu..To jak widać denerwuje (czytaj wkurza) adresatów, bo nijak się nie mogą przyczepić jak na razie. Sama obecność w pobliżu żołnierzy ich nie znieważa prawnie. Dyskusyjne zostaje tylko wyczucie miejsca i czasu. Tylko to, dla niektórych aż to. Z drugiej strony gdy nie ma skandalu, to zasięg czegokolwiek był zawsze niewielki i cel chybiony.
Do poczytania w temacie:
https://oko.press/za-tekturowy-czolg-do-prokuratury/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1573541073
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 15:36
Bronicie go, a co z bezpieczeństwem?       
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-12 15:50 Zmieniony 2019-11-12 15:52
O jakim bezpieczeństwie mowa? Czy ktoś próbował jeść ten czołg? Bo wtedy mógłby się co najwyżej na krótkotrwałą niestrawność narazić. A jakie inne zagrożenie stwarza papier ? Idąc tym tropem to wyznawy PiS-u niedługo każą się nam bać papieru toaletowego. Żenada i tyle.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 15:52
A gdyby w tym papierowym czołgu był materiał wybuchowy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-12 16:49 Zmieniony 2019-11-12 16:53
To musielibyśmy się też go doszukiwać we wszystkim, nawet w kwiatkach, które dziś prezes dał pani marszałek. :-)  :-)))))))
Też z tym  do prokuratury?
Tam się idzie za fakty, a nie za wyobrażenia.
P.s. Jedyny ładunek jaki tam był to wybuch śmiechu. Nawet policji trudno było powagę utrzymać na komunikat 'jesteście otoczeni itp.' :-)))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 17:37
Widziałam tylko zdjęcia, ale moim zdaniem jeśli dla bezpieczeństwa "zamknięto" część Warszawy, to gdzie była ochrona, że wpuszczono na plac niesprawdzoną osobę. Wyobrażacie sobie co by się działo, gdyby coś takiego wydarzyło się w innym kraju?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-12 18:35 Zmieniony 2019-11-12 18:37
Po pierwsze : W innym kraju żaden polityk nie ośmieszyłby się donosząc do prokuratury na osobę niepełnosprawną dlatego, że swój wózek inwalidzki żartobliwie przyozdobiła....
Po drugie:"Zamknięto część Warszawy"- to tylko świadczy o tym jak obecna władza boi się społeczeństwa którym przyszło im rządzić....
A tak po za tematem:
Amalian,- proszę napisz co porabiałeś w tym czasie :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 19:14

>dlatego, że swój wózek inwalidzki żartobliwie przyozdobiła....<


Nikt by tam nie sprawdzał kto siedzi w kartonie . Tam się najpierw działa, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-12 19:35

>Nikt by tam nie sprawdzał kto siedzi w kartonie .<


I bardzo dobrze, bo odpowiednie służby są od poważnych działań/zagrożeń. A że prominentny polityk PiS-u zachował się jak się zachował ( donos) to ośmieszył się sam i przy okazji swoją formację polityczną.
No cóż? Ja będąc w opozycji do takich zachowań mogę tylko prosić : Ośmieszajcie się nadal.......... Im bardziej tym lepiej.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 20:10
Nikt by nie sprawdzał bo najpierw dostał by łomot. Za poprzedniej ekipy również.

>Ośmieszajcie się nadal.......... Im bardziej tym lepiej......... <


I vice versa. :-))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-12 20:19
Jednak jak fakty udowodniają to politycy obecnej władzy są na czele peletonu ośmieszających się.......
No..... gdzie tam opozycji do wyczynów takich miszczuw....... Nieosiągalny cel.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-12 20:25
Mam inne zdanie. :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2019-11-13 11:21
Lidian - przestań opluwać Wojsko Polskie. Jak pamiętam regulamin służby definiuje warte jako wykonywanie zadania bojowego w czasie pokoju. Oznacza to, że wartownicy mieli prawo jak i obowiązek zareagować na każde zagrożenie, dla siebie, innych osób i obiektu chronionego. "Czujnie strzec, zdecydowanie bronić powierzonego mienia i osób" - to cytat regulaminu służby wartowniczej - cytuję z pamięci czego uczono mnie trzydzieści parę lat temu, ale chyba bezbłędnie. Jeśli więc warta nie zareagowała to oznacza, że kartonowego czołgu nie uznała za zagrożenie, nawet hipotetyczne dla wykonywanej służby. Zawiadomienie min. Błaszczaka dotyczyć więc powinno co najwyżej źle w jego pojęciu prowadzonej służby wartowniczej. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-13 18:05
Nie mam nic przeciwko Wojsku Polskiemu, źle mnie rozumiesz. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-13 20:22

>Nie mam nic przeciwko Wojsku Polskiemu, źle mnie rozumiesz<


A może po prostu  inni rozumieją Cię tak jak piszesz?? Wiesz,- jest dobry sposób aby unikać nieporozumień. Po prostu odrobina zastanowienia zanim coś się "chlapnie"/napisze....... Polecam.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-13 20:33
I vice Versa. :-))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-13 21:37
I znowu się nie zastanowiłaś.... Ech......niepoprawna.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-14 10:11
Uśmiechnij się. Jutro będzie lepiej. Miłego dnia. :-))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-11-14 12:53
Dlaczego dopiero jutro? U mnie już dzisiaj jest wyśmienicie :-))))))))) Również miłego :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-14 16:37
Od 5 listopada weszło w życie nowe udogodnienie dla pacjentów, a mianowicie możliwość uzyskania porady lekarskiej przez telefon. Oczywiście jest to obwarowane wieloma ograniczeniami a całość ma wejść w styczniu przyszłego roku. Dziś pytałam o to w mojej przychodni, ale oni jeszcze się do tego nie przygotowali. Jak jest u Was?

W niektórych naszych placówkach już są recepty elektroniczne. Już taką dostałam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-15 19:46
Moja przychodnia nie ma jeszcze recept, pewnie też nie będzie miała porad przez telefon. Za dużo pacjentów. Lekarce i tak co chwilę ktoś przeszkadza (pielęgniarka wchodzi z pytaniami, po podpisy itp.) Nowy etat lekarza? Za ile kasy przyjdzie do odbierania telefonów i skąd ma przyjść?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-15 19:53
Dziś od rodzinnego lekarza również otrzymałam taką receptę więc podejrzewam, że już wszystkie przychodnie je mają. Porady, o których mówimy będą udzielane przez telefon tylko pacjentom, których lekarz już zna. Tak to zrozumiałam. Nic nie mówiono o zatrudnieniu specjalnych osób do tego zadania.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-15 19:59
Sprawdzę przy okazji z ciekawości, ostatnio byłam osobiście. Po receptę dzwonię i potem jadę, kiedy mi pasuje po odbiór.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-15 20:05
Ja zostawiam w rejestracji kartkę jakie leki potrzebuję i wracam po nią po południu.

Z Poznania dostaję jeszcze normalne recepty tzn po staremu. W przyszłym tygodniu znów tam będę, to napiszę czy coś się zmieniło.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-11-19 12:36
ooo oj tam oj tam . Co to za nowinka leczyć przez telefon, ?Żyrinowski leczył przez TV
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-19 12:40
ZUS jest w tym mistrzem. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-25 14:47
Zastanawiam się co oznacza zwrot" emerytury głodowe"  ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-25 15:09
Pewnie takie, że po opłaceniu świadczeń zostaje minimum na życie. Nie naje się ktoś do syta na śniadanie, bo musi zostać na kolację. Nie obkłada chleba, a przeciera serkiem lub wątrobianką, jajecznica w niedzielę, nie kupuje masła, a margarynę. Na obiad jakieś zupki, słoiki, naleśniki, kasze? W każdym razie nie naje się do syta i w tyłku mu się nie przewraca w markecie jak innemu, który sam już nie wie, co kupić, ponieważ wszystko co chce, może do jedzenia kupić. W moim odczuciu można tak na głodowo wyżyć za 100,-  tygodniowo może?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-25 17:33

> i w tyłku mu się nie przewraca w markecie jak innemu,<


Abstrahując od tematu "głodowego" ostatnio w marketach spożywczych (Lidl, Biedronka) zauważam coraz częściej nowy "gatunek" z reguły starszych klientów.......
"Szwendają" się pomiędzy półkami, oglądają i oglądają po nic nie sięgając. Nazwałem ich ( dla własnej potrzeby) "oglądaczami"......
I wcale nie jest to kpienie/ wyszydzanie, tylko smutny obraz naszego coraz biedniejszego społeczeństwa....
Tak sobie myślę, że powinniśmy mieć w Konstytucji zapis aby rządzący byli zobowiązani do osobistego robienia zakupów w takich sklepach.
Może wreszcie zamiast "pieprzyć" dyrdymały w telewizji zobaczyliby jak się faktycznie w rządzonym przez nich kraju żyje.......
A już Prezes i Pinokio to za pokutę powinni to robić......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-25 18:46
Tak, ale z miesięcznym funduszem ludzi ubogich na próbę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 322) (3675389 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill