www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wytrzymałość ortezy (4223 - wyświetleń)
- Autor iwan Dodany 2015-02-25 19:40
Witam,
zwracam się z pytaniem o ortezę stawu skokowego. Czy orteza stawu skokowego wykonana z włokna węglowego firmy Otto Bock jest wytrzymała? Czy nie ulega uszkodzeniom? Teoretycznie jest to bardzo wytrzymały materiał lecz doszły mnie słuchy o reklamacjach ww produktu.

Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-02-25 20:36
Ja miałam firmy OppO na staw skokowy i kolanowy. Owszem silny, mocny, ale skład: 70% neopren, 15% nylon, 15% bawełny. Po kilku dniach szczególnie w takich m-cach jak teraz "skarpeta" (tak to nazywałam) nasiąkała wilgocią co powodowało marznięcie stopy. Nocne suszenie mało dawało. Na opisie pisało że trzyma ciepłotę ciała, a to nieprawdą się okazało. Dobrano mi go w szpitalnym sklepie pod kierunkiem lekarza ortopedy.
Iwan o to co pytasz nie wiem, ale podałam Ci inną nazwę. Mój stabilizator wyprodukowano w USA, a importowała Warszawa.
Nadrzędny Autor Mayfair Dodany 2017-11-30 05:48
Również miałam nogę w ortezie po zabiegu na kolano. Jeśli nie wiesz co i jak to na początek wystarczy przeczytać taki artykuł https://www.trenujesz.pl/wiadomosc/jaki-wybrac-stabilizator-ktory-bedzie-najlepszy/4693/ by zorientować się w temacie. :-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 12:27
Zapytaj w sklepie medycznym.
Nadrzędny Autor Rafał J89 Dodany 2020-06-20 13:52
Jeżeli chodzi o ortezy to od wielu osób słyszałem, że gotowce prędzej czy później się łamią. Nie dają rady. Polecam pójść do pracowni ortopedycznej i zrobić na miarę. Gdyby coś to ja prowadzę taka w Warszawie. www.pracownia-janowiak.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wytrzymałość ortezy (4223 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill