www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 138) (2380629 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-26 12:23
Zaznaczam, że nie znam się na tych sprawach, ale tak na chłopski rozum dlaczego nasze złoto ma leżeć u obcych. O ile mi wiadomo tylko połowa złota wraca do kraju.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-26 13:02
Polskie złoto od czasów II wojny światowej było przechowywane w londyńskich skarbcach, dokąd wywiozły je polskie władze tuż przed wybuchem wojny. Może to takie zabezpieczenie na wszelki wypadek... Też się nie znam na tym...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-11-26 18:17

>Może to takie zabezpieczenie na wszelki wypadek... Też się nie znam na tym... <


Ongiś,- gdy do użycia wprowadzano pieniądz papierowy ludzie nie specjalnie mu ufali...... Dlatego starano się ( nie zawsze uczciwie) aby ten "papier" miał pokrycie w złocie. Nawet zyskało to swoją nazwę,- "parytet". Teraz mówi się o tym, że sprowadzono złota 100 ton wartości 18 miliardów zł. Mówią też, że drugie tyle nadal jest w Londynie. Zapewne w postaci zdematerializowanej, bo na rachunku bankowym. Jednak nie to jest tak istotne. Ważne, że 18 + drugie 18 miliardów to zaledwie 36. Jak to się ma do ogromnej kwoty (bilionów) złotówek będących w obiegu? Kropelka w morzu..........
Pewnie, że jednak lepiej mieć coś niż nic......... Ale powodu do huraoptymizmu nie ma,.....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-28 12:10
Złotem, które było przechowywane w obcych bankach można było obracać i zarabiało w ten sposób wiele milionów. Wg Belki teraz krajowym nie można, ale dlaczego nie wiem, czytałam pobieżnie.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-11-28 20:10

>Wg Belki teraz krajowym nie można, ale dlaczego nie wiem, czytałam pobieżnie. <


Nam,- zwykłym obywatelom takiej wiedzy nie udostępnią. A to ciekawa sprawa....... Z pewnością przechowywanie tego złota w Londynie nie było za darmo. Za to się płaci bo jest dużo kosztów. Samo wybudowanie skarbca, jego ochrona, monitoring, energia elektryczna. Być może ubezpieczenie......
To o czym mówił prof. Belka jest też prawdą..... Ale jakie było saldo netto tego londyńskiego "snu zimowego" złota?
Wydaje mi się, że z pewnością ta przeprowadzka ucieszyła np. Rosjan. Teraz mają do niego bliżej. Kiedyś obliczyli ile godzin potrzebują ich czołgi aby dojechać do Warszawy. Naprawdę niewiele......
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-26 22:04

> W poradniku piszesz, to chyba chcesz abyśmy poradzili jak rozdzielić taki majątek? :-)))


Tak szczerze, to się zastanawiam dlaczego teraz to zrobiono.
Czyżby jakieś ukryte manewry rządu Nas czekały?
Może ktoś wie?
Bo jak czytałem to Fundusz ON został przekazany na podwyżki dla lekarzy.
Gdzieś czytałem , że będą okolicznościowe monety w kształcie sztabek sprzedawane.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-11-26 22:14

>Gdzieś czytałem , że będą okolicznościowe monety w kształcie sztabek sprzedawane. <


Noooo........ Taki PiS-iorowy neo Amber Gold będzie........ Sztabki pewnie puste w środku........... Ech....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 11:21 Zmieniony 2019-11-27 11:26
Czyżby się nowa bajka pisała :-) Była kiedyś bajka o złotej kaczce.
Czyżby pisała się druga nowa bajka  " Złoty kaczor" ?  ;-)

jakby się to rozpowszechniło to by oznaczało , ze ktoś czyta to forum ;-)
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-27 12:33
"Złoty kaczor" jak Król Midas - czego się dotknie to wszystko w złoto zmienia...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 12:59
To nie podchodź za blisko, bo jeszcze i Tobie się przytrafi być złotym cielcem. :-)))))
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-27 14:40
Ozłocić to mnie pewno nie ozłoci... chyba bliżej mi do tego cielca co w malowane wrota patrzy ha ha ha...  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 15:05
Myślisz , że tak piorunujące wrażenie ten widok na Tobie zrobi, że zdębiejesz?
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-27 15:19
Nie tu chodzi bardziej o taki stan, że patrze i wiem, że nic nie wiem... no ale podobno całe życie człowiek się uczy a, i tak głupi umiera....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-27 15:42
Stara prawda. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-07 16:04
Kiedy będą wypłaty 500+ dla niepełnosprawnych? Może już ktoś dostał?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-07 20:48
Wypłaty są od października, jeżeli ktoś w tym miesiącu składał wniosek. Ja po tygodniu dostałem decyzję z ZUS-u. I pierwszą  wypłatę wraz z rentą już w październiku.
Nie załapałem się na całe 500 tylko na 330-ci bo kryterium dochodowe.......... Ale pisałem już o tym na forum, we właściwym temacie.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-07 23:30
Widocznie zależy to od miejscowości, w której się składało, bo ja również zrobiłam to w październiku.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-08 22:20
Miejscowość nie ma nic do rzeczy. Liczą się dokumenty. A te wszystkie potrzebne  w moim wypadku są w posiadaniu ZUS-u bo sam je wystawiał. Dlatego "poszło" błyskawicznie. Aż sam się zdziwiłem.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 09:37
te 500 + dla niepełnosprawnych skończą się tak samo jak 500+ dla dzieci. Jak to powiedzieli, że skończy się ROZDWANICTWO pieniędzy
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-09 12:14
Mi zaraz w październiku wypłacili. Więc nie wiem dlaczego ta zwłoka. Powinno jakieś pismo przyjść.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-09 12:35

> że skończy się ROZDWANICTWO pieniędzy <


Być może.... tego z całą pewnością na razie chyba nikt nie wie..........
Hmmm..... ale co wzięte tego już nikt nie odbierze........
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-09 13:02
Odbierze, juz odbiera - podwyżkami :-)))
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-09 13:36
Tak i jeszcze od nowego roku prądem po nas pojadą... No ale cośmy poszaleli to nasze..
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-09 18:38

>juz odbiera - podwyżkami<


Co racja to racja.........Prąd, śmieci no i przede wszystkim spożywka w sklepach, etc.... Ech....... Ciekawe czy ci co oddali na obecnych decydentów głos wyborczy za kilka lat znowu to zrobią ?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 08:39
no ale jak dostaje ktos te 500 plus i tu mowie o osobach niepelnosprawnych to nie mozesz nigdzie pracowac no chyba ze na  stazu wiec ja nie mam 500 plus bo chce byc aktywnie potrzebny chociasz jestem osoba ON to jak jest szansa to ja lapie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-21 16:19
Odpadła mi nakrętka od rączki garnka Zepter. Może ktoś z Was wie czy ta firma gdzieś sprzedaje takie elementy. Oni się reklamują , że ich garnki są na 20 lat. Mój też jest stary, ale nie aż tak. Bez tej nakrętki będę się parzyła w ręce, bo ona razem z na stałe przymocowaną śrubką podtrzymywała rączkę dzięki której druga jej część nie nagrzewała się. Trochę to zawile tłumaczę, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-21 19:57

>może ktoś zrozumie o co mi chodzi. <


Hmmm...... najlepiej to tu narysuj :-)))))))))) A tak serio niedawno kupiłem kilka sztuk, nie nakrętek a tych gałek na pokrywki, bo mi się ponadłamywały. Ale mimo, że garnki podobne do Zepterowskich to jednak może być różnica. Wklej link ze zdjęciem......
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-22 08:49 Zmieniony 2019-12-22 08:54
Dzięki za odpowiedź. Gałki można kupić na stronie producenta, a nieoryginalne, ale też dobre w zwykłych sklepach sprzedających wyroby ze stali nierdzewnej. Kłopot z nakrętkami do ucha garnka. Nawet producent na swojej stronie oferuje uchwyty , ale zaznacza, że bez nakrętki. Wczoraj do nich napisałam i czekam na odpowiedź.
Nie mogę wkleić zdjęcia , bo nakrętki nie mam. Z drugiego garnka nie wykręcę, bo mam obawy, że się przy tej "operacji" uszkodzi. :-)

Ps Co do narysowania, to właśnie moja wnuczka dostała długopis 3D. Można nim "wyczarować" różności. Niestety z takiego materiału, który się na nakrętkę nie nadaje. :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 138) (2380629 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill