www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 679) (7140069 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-15 12:56
Właśnie wróciłam do domu. U nas strasznie wieje i przez to jest bardzo zimno. Teraz chętnie wypiję coś ciepłego i odrobinę nalewki po wizycie na komisji w ZUS. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-15 19:41
I jak poszło?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-15 19:47
Ok. :-) Pani doktor była bardzo miła. Obejrzała dokumentację i to wystarczyło.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-15 19:54 Zmieniony 2019-11-15 19:57
Nie wiem, ale mam wrażenie, że trudniej jest na komisji o orzekaniu niepełnosprawności niż w ZUS? Kwestia wewnętrznych limitów, albo co? Ja mam komisję "wielce uzdrawiającą" na wiosnę 2020. We wrześniu była po orzeczenie znajoma z nowotworem, bezwładną nogą, zwyrodnieniem plamek w oczach. Nic prawie nie widzi i dostała umiarkowany. Szczędzą na zasiłku pewnie. Ale, że kończy niedługo 75lat, to się już nie odwołała od tej niesprawiedliwości. Dostanie dodatek, emeryturę ma, więc odpuściła znaczny, a wg mnie należał się jej od ręki. Nic sama już nie umie robić. No może "po ścianie" albo z balkonikiem ledwo, ledwo przejść do toalety.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-15 20:03
Książkę można napisać na temat orzecznictwa. Każdy z nas ma swoje doświadczenia.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-16 11:49
Witam wszystkich w słonecznie zapowiadającej się sobocie,zapraszam na przedpołudniową kawę ze śmietanką lub jak kto woli herbatę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-18 11:44
Sylwester, Ty jesteś jak opoka tego forum. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-11-18 14:51
Hmmm....... Niezniszczalny......... tylko pozazdrościć :-)))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-11-19 12:42
jak po maśle ;-) . Pani doktor już nie będzie wypisywała nieczytelnych recept, przeszła szybki kurs poprawnego pisania . Otrzymała rysik i tonę gliny na tabliczki do pisania . Pewnie jak wyjdzie z gabinetu to podzieli się z nami wrażeniami ;-) .Pozdrawiam doktor Glinka ;-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-11-19 15:10
A na parapecie stoją pijawki do przykładania. Nowoczesne lecznictwo się kłania. :-) Profilaktyka też się rozwija. Im później do specjalisty, tym człowiek dłużej jest zdrowy. Specjaliści diagnozując wpędzają w chorobę? :-))) Na szczęście na koniec mamy Zus, który leczy. ZUSowi to specjaliści ze swoimi dołującymi diagnozami mogą skoczyć na nos. Też pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-19 16:54
Mam to (zezowate) szczęściem, że za kilka dni też mnie ZUS uzdrowi :-)). JUż parę lat wstecz to uczynił, nie odwoływałam się, a teraz ktoś mnie "podkrecił" i mam za swoje, tylko nerwy :-)) Od miesiąca włóczę się od lekarza do lekarza, rozchorowałam się na dobre i po co mi to było? :-))) Do pewnego momentu byłam niepełnosprawna ze znacznym stopniem, a teraz jestem ON, chora i stara :-)):-))) Czekam na komisję, której wynik już znam, jeszcze nigdy nie zawiodła mnie intuicja :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-19 17:13
Mnie tym razem nie uzdrowił.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-19 18:37
Zus Zusowi nierówny :-))) Przekonałam się na własnej skorze :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-19 19:53
Tak jak już gdzieś tu pisałam, książkę można by o tych komisjach napisać. Różne już też przeszłam. Tym razem nie było tak źle.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-19 21:32
Ja już nie mam zdrowia biegać między gabinetami, tym bardziej, że inne sprawy bytowe też trzeba załatwić. Marzę o św.spokoju :-)))
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-11-20 09:55
Witam wszystkich serdeczniew pochmurnie zapowiadająej się środzie zapraszam na poranną kawę ze śmietanką i słodyczami oraz jak kto woli herbatę.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 11:33
Lidian. Kiedyś pytałaś czy ktoś zna sposób aby ożywić to forum.
Może trzeba tylko robić swoje ale szczerze ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 12:25
Co rozumiesz przez robić swoje?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 12:38
Nie wiem jak inni rozumieją " robić swoje" ja to rozumiem jako "być sobą"

Co mogę powiedzieć o sobie? Nie jestem zwolennikiem "szczery aż do bólu" Ale jestem przeciwnikiem oszczerstw i manipulacji innymi. I taki jestem.
Co Ty rozumiesz tego nie wiem co rozumieją przez to inni też tego nie wiem. Może napiszą?
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 12:57
Postępować zgodnie z sumieniem i nie zbaczać z obranej drogi , sumiennie wykonując swoje zadania w miejscu, w którym nas Bóg postawił, niezależnie od zawirowań jakie się wokół nas dzieją.

Jednak dalej nie wiem jak to ma ożywić forum.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-27 13:03
Lidian masz jakąś misję na tym Forum? :-))) Przypomina mi to spotkanie ze świadkami Jehowy... Bóg ... sumienie.. Nie za duży "kaliber" jak na Forum? Miłego...:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-11-27 13:08
Nie większą niż inni katolicy. :-)))) Pozdrawiam. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 16:36
Co Ty taka skromna w wypowiedziach się zrobiłaś Kryształku. Już nic nie masz do powiedzenia? Nic nie interesuje. Sama nuda nic się  nie zdarza ? No to pa, do kiedyś .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-28 20:23
Kropek mam coś do powiedzenia, ale listopad mnie wykoczył, wyjątkowo wredny m-c..., musiałam wiele spraw urzędowych załatwić, niektóre z pozoru proste, okazały się nie do ugryzienie na zaraz. W tym roku kumulacja, bo doszły jeszcze zdrowotne. No... ale dziś coś wreszcie popchnęłam do przodu :-) Tylko troche zmarzłam, bo wiatr chłodny. Mam nadzieję, że rok zamknę pomyślnie. Miłego... :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-29 01:15
Dlaczego ?  Co prawda zaczyna się na smutno. Ale to trwa chwilę. Przecież kiedyś to był miesiąc oszczędności, I na zakończenie andrzejkowe prywatki ;-) i wróżby i moje urodziny :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-29 12:57
Łał!!! Kropek :-)) Wszystkiego co najlepsze :-))) Witam Strzelca? Ja też :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-30 22:44
Dziękuję bardzo. Ale muszę sprostować bo urodziny były 16 a to jeszcze skorpion :-) To kiedy do Ciebie wbijać się na imprezę?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-01 00:35
Dziś :-) Ale ja chora :-(
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-01 01:58
Już ja Ciebie wyleczę ;-) Medycyna naturalna i koniecznie rumianek :-)
Sto lat, samym miłych zdarzeń na cały rok i jeszcze dłużej
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-12-01 12:38
Kropek dzięki, medycyna naturalna tak, choć niecierpię ziółek, piję ję i rzeczywiście pomagają - sto lat to zdecydowanie za długo :-))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-01 09:02
Kryształku!!!!
Proszę przyjmij najserdeczniejsze życzenia samego dobra w dniu Twojego święta i oczywiście na co dzień też :-)))))))
Do życzeń dołączam muzyczny upominek:

>https://www.youtube.com/watch?v=3cnSbVjojzM<

Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-12-01 12:42
W z K Bardzo dziękuję za piękny upominek - bardzo lubiłam ten duet - przypomniałeś mi szczęśliwe lata - dziękuję :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 16:46
Nie obchodzi mnie Twoje sumienie. Jest Twoje. Skoro uważasz, że Bóg postawił Cię w tym miejscu i jesteś założycielką kawiarenki w kawiarence to wykonuj sumiennie swoją Bożą misję i otwieraj to co zamknięte. Może jednak zboczyłaś z drogi i tak trudno jest Ci zrozumieć jak ożywić coś co systematycznie było zatruwane?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 17:08
Wogóle nie miałam na myśli forum pisząc te słowa.:-) To , że założyłam wątek Kawiarenka i jeszcze kilka innych nie zobowiązuje mnie do tego żeby ciągnąć te wątki w nieskończoność. Jeżeli forum "jest zatruwane" jak mówisz, to obowiązkiem moderatorów jest zadbanie o odpowiednią "odtrutkę". Ja mogę się co najwyżej wyłączyć jak mi się coś nie będzie podobało. Przecież to jest tylko wirtualny świat, a prawdziwe życie jest z tej strony ekranu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-27 19:54 Zmieniony 2019-11-27 19:56
Jest istotne przekłamanie w Twojej wypowiedzi "nie jest" a było zatruwane co ma istotne znaczenie. Może to robisz nieświadomie, albo czytasz innych nieuważnie albo robisz to specjalnie zmieniając fakty.
Co do moderatorów moje zdanie znasz i niejednokrotnie udowadniali że ono ich nie obchodzi co najwyżej aby namieszać.
A jak tu jest, zależy tylko od uczestników którzy jeszcze tu czasami coś napiszą.
Już znacznie wcześniej wielu się wyłączyło między innymi ja ale jakiś sentyment pozostaje by skreślić parę słów dla tych co jeszcze czytają ale już przestali pisać tak jak to w życiu realnym bywa, na wszystkie tematy. I niekiedy też coś napiszą co czytam z radością i jest znakiem że jakoś sobie żyją ;-)
Wielokrotnie się starałaś udowodnić , że są tu tacy dla których ten świat jest jedyny i realny. Czyżby znowu się Ci odmieniło?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-27 20:42
To mi się nie odmieniło. Wyrwałeś moje dawne słowa i nie wyjaśniłeś czego dotyczyły więc dopowiem, że chodziło o chamstwo i kłótnie, którego takie osoby musiały wysłuchiwać.

Widzę, że choć delikatnie, to próbujesz mnie kąsać. Już mnie to nie rusza. Są ważniejsze sprawy niż branie sobie do serca takiej zaczepki. :-)

Dobrej nocy. Znikam. :-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-28 10:55
Witam wszystkich serdecznie słoneczny listopadowy czwartek,zapraszam na poranną kawę ze śmietanką i słodyczami lub jak kto woli zieloną herbatę oraz odrobinę swojskiej naleweczki dla poprawy nastroju.
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-28 12:20
To, ja już wpadam, bo jak tu odmówić naleweczce. A, z czego ta naleweczka, bo ja z pigwy robiłem ostatnio.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-29 01:19

>  Widzę, że choć delikatnie, to próbujesz mnie kąsać. Już mnie to nie rusza.


A powinno. Kłamstwo jest obrzydliwe. A do pomyłki wystarczy się przyznać.
I nie kąsam tylko udowadniam, że manipulujesz w swojej obronie.
Ale Ty zawsze tak robiłaś jak pamiętam ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-29 10:32
Długo nie wytrzymałeś. Widocznie tak już musisz. Pozdrawiam Cię serdecznie. Miłego dnia.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-29 11:04
Witam wszystkich serdecznie w pochmurny listopadowy piątek,zapraszam na przedpołudniową kawę ze śmietanką lub jak kto woli zieloną herbatę oraz odrobinę swojskiej naleweczki dla poprawy nastroju.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-29 14:10
No to popołudniowa pora Kropek, Lidian idziemy do Sylwestra na nalewkę... ha ha ... A ,coś słodkiego tez się znajdzie...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-29 14:28
U Sylwestra zawsze się coś dobrego znajdzie. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-11-29 16:26
Wieje i leje brrrrr...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-11-29 16:38
I ciemno:-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-11-30 10:34
Witam wszystkich  w słonecznie zapowiadającej się sobocie,zapraszam na poranną kawę ze śmietanką i słodyczami lub jak kto woli zieloną herbatę oraz odrobinę swojskiej naleweczki z dzikiej róży dla poprawy humoru.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-11-30 10:44
Witaj Sylwek. :-) U mnie też słonko, ale jest zimno. Teraz 0 stopni , a rano -4. Lubię taką pogodę. :-))
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-12-01 12:40
Witam wszystkich w słoneczny początek grudnia w nocy popadał śnieżek,zapraszam na południową kawę ze śmietanką i słodyczami lub jak kto woli zieloną herbatę.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-03 10:17
No i zima na całego. Tak, więc kawka, herbatka i nawet naleweczka na rozgrzanie. I, coś słodkiego bo bez tego ani rusz.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-12-03 10:28
Witam wszystkich serdecznie w słoneczny grudniowy poranek,w nocy popadał śnieg czyli mamy początek zimy ale na jak długo chętnie przyłączę się do wypicia kawy ze słodyczami oraz naleweczki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 679) (7140069 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill