www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / bariery architektonczne (8074 - wyświetleń)
- Autor KAKA Dodany 2006-08-27 19:49
Jestam mamą chłopca 6lat z dysfunkcją wzroku 1 gr słyszałam że mogę się starać o dofinansowanie na przebudowę mieszkani chodzi konkretnie o schody które mają prowadzć do pokoju syna jesteśmy właścicielami domu .Co mam zrobić od czego zacząć karzda porada bordzo cenna .Wielkie dzięki pozd5rawiam MAMA
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-09-06 11:16
O środki na dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych  należy występować do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie :
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3740.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  ustala w szczegółach tryb i zasady udzielania dofinansowania oraz rozpatruje zasadność przeznaczenia środków na likwidację barier architektonicznych.
Wnioski należy składać do 15 grudnia roku poprzedzającego realizację.
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2006-10-28 17:33
pytałam ale unas w Nowym Sączu wnioski od 15 .01.07  tylko niewiem czy tak powiedzieli żeby mnie zbyć bo wszędzie piszą że do 15.12
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-13 21:41
Witam. Jesli chodzi o dofinansowanie na usuwanie barier architektonicznych w mieszkaniu. Tak zalatwia to PCPER, najblizszy dla niepelnosprawnego. Co do daty, jesli oni maja inna niz w wiekrzosci pcpr-ach, to prosze wziasc na pismie ich stwierdzenie o ich terminie. A sugerowal bym zastanowic sie, nie tylko nad pokojem dziecka, ale nad calym mieszkaniem pod wzgledem niepelnosprawnosci dziecka.
Bo nastepna refundacja bedzie dopiero za trzy lata.
Pozdrawiam serdecznie.Powodzenia.
Zygmunt
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 11:38
Dokładnie! proszę zastanowić się nad przystosowaniem całego mieszkania. PCPR pomaga w takich sytuacjach. Wystarczy tam wejść i zapytać. U mnie w miejscowości jest dziewczynka na wózku i jej rodzice skorzystali z takiego dofinansowania i zlikwidowali wszystkie bariery. Np, przystosowali łazienkę, usunęli progi w domu, zrobili podjazd pod domem.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-17 11:19
Popytaj lekarza.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / bariery architektonczne (8074 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill