www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 324) (3675500 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-05 16:07
Nie aptekarz nam je zapisuje tylko lekarz.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-05 16:39
Leki będą sprzedawali szatniarze bo po co specjalista  farmaceutyk i mgr. za ladą?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-05 16:50
Już prawie tak jest. Przeciwbólowe możesz kupić w różnych miejscach.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-12-09 02:01
To po co są aptekarze? By pracowali w aptekach a mogli by w biedronce.
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-05 15:20
Podział spadku to procedura, która może być skomplikowana i emocjonalnie trudna dla spadkobierców. Proces ten obejmuje ustalenie kręgu uprawnionych do spadku, wycenę majątku spadkowego oraz jego podział. Kancelarie prawne specjalizujące się w prawie spadkowym oferują pomoc w tym procesie, zapewniając, że podział spadku jest przeprowadzany zgodnie z prawem i w sposób, który jest sprawiedliwy dla wszystkich stron.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-12-05 13:50
Świat się zmienia i krowy o tym ryczą że plastyk już zapanował nad naszym światem. Idziesz do wróżki a ta rzecze; podaj pin a prawdę ci powiem i patrzy w karty, ale do bankomatu tylko z nich chce powróżyć człowiekowi ;-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-05 16:02
A jak wyciągniesz z bankomatu właściwy bilet to i wróżba jest przyjazna :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-12-10 10:15
A ja Wam powiem coś optymistycznego. Posiadanie potomstwa to wspaniałe doświadczenie. Tak starszego i młodszego. Córka lat 8 - duma z intelektu i urody, ale także ogromne wyzwanie wychowawcze i charakterologiczne. Syn - 2,5 roku, czyli okres "sama słodycz", jednak już teraz widzisz, że dziecko jest kopią rodziców, w zachowaniu i używaniu słów. Potem oczywiście się to zmienia, ale póki co jest naszym odbiciem.
Tak się tylko chciałem pochwalić:)
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-10 11:54
Chwal się bo jest czym. Dzieci to jest to coś, co najlepszego spotyka nas w życiu. Robimy wszystko by wychować je na dobrych, uczciwych ludzi. To najpiękniejszy czas...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-10 12:02

> Tak się tylko chciałem pochwalić:)


Wyszło z tego, że pośrednio urodą i intelektem własnym odbijającym się w dzieciach. ;-))))
Gratulacje w obliczu rodzinnego szczęścia.:-) Ciesz się Rogal i szalej z dumy, ale nie odpuszczaj, gdy dzieci są, a bywają, roszczeniowe.
A przy okazji.
https://finanse.wp.pl/skladki-zus-w-gore-rzad-obcina-ulgi-6454791264241281a
Jakieś 'szczyty intelektu' ustawiły granice na powyżej 10 tys. PRZYCHODU?  Jakie z tego prognozy dla mikrusów-firm?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-12-10 12:31
A teraz Wam opowiem historię jak z filmu. Żona oprowadza po Warszawie turystów z Japonii. W sierpniu z odkrytymi ramionami pracowała na Starówce. Podszedł do niej typ, pokazuje na jej znamię na ramieniu i mówi po angielsku - "jestem dermatologiem z USA, pani natychmiast idzie z tym do lekarza". No to poszliśmy, dermatolog za głowę się złapała, wycięcie od razu i na histopatologie. Po miesiącu wyniki - czerniak w 1wszym stadium. No to po kartę DiLO i po 3 tygodniach, z kompletem samodzielnie zrobionych badań obrazowych, wizyta w Centrum Onkologii. Tutaj zbiór ludzkiego nieszczęścia, ale w miarę dobra organizacja - przede wszystkim lekarz tylko bada i tłumaczy, ma asystentkę od pisania i kserowania kwitów. Dobadali ten wycinek, okazało się, że wystarczy dociąć kawałek ramienia i wczoraj to się odbyło w trybie ambulatoryjnym.
Gdyby nie ten typ z USA, to by z tym nadal chodziła aż by nogi wyciągnęła pewnie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-10 13:34
Czyli szczęście w nieszczęściu. Zdrowia Wam życzę.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-10 13:35
No naprawdę historia ja z filmu. Będzie dobrze pierwsze stadium, wycięte z zapasem. W rodzinie taki przypadek był. Teraz co półroczne kontrole i jest ok. Morał historii - być w odpowiednim miejscu, spotkać odpowiedniego człowieka i przede wszystkim znać języki...Zdrówka życzę...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-12-10 14:03
Przede wszystkim bada się. Mówiłem jej żeby szła z tym do lekarza to ta nigdy czasu nie ma.
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-10 14:11
To zawsze tak jest - dopóki nie padniesz to zawsze jest jeszcze czas...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-10 15:40
Za słabo argumentowałeś ;-) ale może dla niej nie jesteś autorytetem w tej dziedzinie? Ważne że to jednak sprawdziła i teraz możesz powiedzieć "a nie mówiłem" ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-12-10 18:00
Sprawdziła dopiero gdy ktoś z zewnątrz ja pogonil
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-11 00:02
:-)) no właśnie. Mogłeś chociaż biały kitel ubrać jak jej mówiłeś ;-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-12-11 12:35
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-11 13:16
Toś Ty zdolna Bestia jest... Gratulacje... I prawdą jest, że chcący góry może przenosić... A czego nie wiem to się na pewno dowiem...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-11 14:06
Gratuluję ;-)
Odpowiedziałem pod artykułem komentarzem ale nie wiem czy tam się pojawi bo musi ktoś zaakceptować ;-)
Tutaj nie, to wpiszę kopię

> Wiem że w tamtym czasie zacząłeś pisać tu na forum
> Czy to w czymś Ci pomogło czy jednak myślisz po latach , że mogłeś swoją energię (czytaj czas) wykorzystać lepiej?
> Zastanawiam się dlaczego tutaj taka szczera opowieść ?
> Pamiętam nasze spory ;-) na forum. Czy traktowałeś to jako doświadczenie życiowe i traktowałeś forum jako poletko doświadczalne?
> Pozdrawiam i życzę coraz więcej radości z życia i oczywiście z dzieci
> ;-) Dobrze przeczytać , że można mimo barier i przeszkód sobie dobrze poradzić albo trzeba mieć trochę jednak szczęścia i trafić na ludzi którzy takich dobrych rad udzielają.


Ja tu trafiłem chyba 2011 roku ( qrcze ile to już lat minęło) i wielokrotnie spieraliśmy się na różne tematy. A dyskusje były czasami gorące ale bez epitetów ;-) . Często moje wpisy były trochę prowokacyjne. I wtedy właśnie pomyślałem, że Twoje (nasze) dyskusje pozwalają zobaczyć Ci reakcje innych ;-) na swoje teorie. A były one czasami lepsze lub gorsze.
Teraz troszkę mniej( jak wielu z Nas) piszesz tu na forum. Tłumaczę to sobie jednak większą ilością obowiązków niż atmosferą która tu zapanowała.
Tematy dyskusji i sposób spowodował moje mniejsze zaangażowanie w forum. A jak to wygląda od Twojej strony?
Brakuje mi takich dyskusji. A podejście "encyklopedyczne" niektórych z Nas nie zachęca do nich ;-)
Jak dla mnie brakuje tu życia realnego aby mogły trwać dysputy a zgoda na agresję słowną innych nie leży w moim "oglądaniu świata" i powoduje niechęć.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-12-11 14:59
Ja ty trafiłem w 2007 gdy się rozwodzilem i wiele osób mi pomogło.  Potem samo poszło z kolejnymi etapami i tak jak piszesz mogłem zobaczyć różne tematy od strony ON których w realu wówczas nie znałem.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 13:38
miała szczęście po prostu, że na takiego turystę trafiła
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-13 15:10
Kolejny gwałciciel w sutannie. I to całkiem niedaleko (15 km.) od mojego miasta. Dodatkowo jednak "bije po oczach" zachowanie metropolity, który tak haniebny czyn usiłował zamieść pod dywan. Jako członka tej diecezji ta ohyda boli mnie podwójnie.

>https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25510327,ksiadz-przed-sadem-za-gwalt-po-telefonie-matki-do-kurii-abp.html<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 15:18
Powinien być surowo ukarany razem ze swoim przełożonym. Oczywiście jeżeli to jest prawda.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-13 20:50 Zmieniony 2019-12-13 20:55
Ile już było tych prawd i nic się nie zmienia. I się nie zmieni chyba tak szybko, bo wierni nie naciskają, nie burzą się głośno. Nie pomógł Kler, nie pomógł Sekielski. Prawdziwie dewocyjne jednostki nawet tego oglądać nie chciały, bo dla nich atak na pedofilów to atak na wiarę  był? Kto im to pod beret wtłoczył?
P.s.
A tu następny? Pewnie tylko 'artysta plastyk' kontemplujący dzieła sztuki? :-)
https://wiadomosci.wp.pl/bialystok-ksiadz-odpowie-za-kontakty-z-14-latkiem-chcial-nagich-zdjec-6456239278934145a
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-13 21:21
Każdy pedofil powinien być ukarany. Niezależnie od tego czy jest "kościelny" czy świecki. Powinni też być ukarani ci co go kryją.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-13 22:48
A My powinniśmy żądać bezwzględnego wykluczenia pedofila z kapłaństwa, jeśli jesteśmy Jedną Rodziną Chrześcijańską, ale czy jesteśmy...???? Czy staniemy murem za pokrzywdzonymi...????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 10:15
To jest pewnie podobny procent "stojących murem" jaki jest za pedofilami wywodzącymi się ze środowisk celebryckich lub wysoko postawionych, tylko o tych "kościelnych " więcej (głośniej) się mówi. Nie zaprzeczam, powinno się mówić o tych "kościelnych", a nawet krzyczeć jeśli będzie to bardziej słyszalne, ale nie wyciszać tym tego , że w świecie świeckim chodzą nienaruszalne "święte krowy", którym uchodzi to na sucho. Niektórzy zdają się tego nie widzieć. Mamy przykład światowej sławy reżysera, którego wielu bierze w obronę mówiąc, że sprawa się przedawniła, a czym on się różni od starego księdza. Popełnili ten sam obrzydliwy czyn i mimo starości powinni odpowiedzieć przed świeckim sądem, bo przed Boskim jest pewne, że odpowiedzą. Ich ofiary często całe życie cierpią.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 10:32

>To jest pewnie podobny procent "stojących murem" jaki jest za pedofilami wywodzącymi się ze środowisk celebryckich lub wysoko postawionych, tylko o tych "kościelnych " więcej (głośniej) się mówi. Nie zaprzeczam, powinno się mówić o tych "kościelnych", a nawet krzyczeć <


W świetle tego co się dzieje z bólem ale trzeba to powiedzieć:
Obecnie coraz trudniej znaleźć na mapie Polski plebanię w której nie zgwałcono dziecka..... Nawet usilne zamiatanie sprawy pod dywan przez purpuratów nie zagłuszy łajdactwa.......
I o ironio !! Tym sposobem ci co mają budować Kościół ( w rozumieniu wiary) najbardziej przyczyniają się do jego upadku.
Duże nadzieje wiązałem z papieżem Franciszkiem, licząc na jego energiczne działania w tej sprawie. Jednak czas mija i okazuje się, że albo to Franciszek nie bardzo potrafi, albo lobby pedofilskie w kościele jest tak silne, że wiąże mu ręce...... Jak długo jeszcze to będzie trwało ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 11:19 Zmieniony 2019-12-14 11:22
Tak długo jak pedofilia będzie usprawiedliwiana przez popierających daną grupę ludzi. Chodzi mi o wszystkich pedofili. WSZYSTKICH. Jak wyżej pisałam zarówno "kościelnych" tak i celebrytów czy artystów, a także tych "szarych".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 11:51
Jednak ilość/odsetek pedofili w sutannach jest zdecydowanie wyższa jak w innych grupach społecznych.
Owszem,- pedofilia to szerszy problem. Nie tylko osób w sutannach dotyczący. Jednak nikt nie broni/tuszuje postępowań świeckich a biskupi to robią....
No,- wyjątkiem będzie tu S. Piotrowicz( obecnie sędzia z nadania PiS-u) nazywając zachowania pedofilskie "ciumkaniem" w ten sposób bronił pedofila:

>https://www.youtube.com/watch?v=e9cw0i6r37s<


>https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1766354,1,stanislaw-piotrowicz-kryl-ksiedza-pedofila-z-tylawy.read<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 12:41

>Jednak nikt nie broni/tuszuje postępowań świeckich <


Chyba żartujesz.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-12-14 14:08
Lidian z Twoich wypowiedzi wynika jedno... jesli ja kradnę, to Ty masz przyzwolenie na to samo... Jest inny ciezar odpowiedzialności kleru, czy innego "mundurowca", a cywila. Od ludzi w mundurach oczekujemy wyjątkowej wrażliwości, empatii, ochrony, przyzwoitości, pomocy. Dałaś przykład reżysera, ale jak pamiętam, pewien dyrygent został skazany. Nie bronię żadnego zwyrodnialca i krzywdzenie dzieci powinno być szczególnie ostro karane, zwłaszcza jeśli to czyni osoba w mundurze, powołana do ochrony najsłabszych.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-14 14:25

> Nie bronię żadnego zwyrodnialca i krzywdzenie dzieci powinno być szczególnie ostro karane, zwłaszcza jeśli to czyni osoba w mundurze, powołana do ochrony najsłabszych. .<


O tym cały czas mówię.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 14:12

>Chyba żartujesz. <


Nie żartuję. Jeżeli masz inną wiedzę to proszę podaj przykład. Bo takie zdawkowe "żartujesz" nic nie znaczy/wnosi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 14:36
Już o tym pisałam. Nie będę się powtarzać. Moja wiedza jest z mediów więc chyba więcej osób to czytało. Przypomnę tylko jak prawie cała brać aktorska staje w obronie reżysera. Czy to jest ok?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 14:57

>jak prawie cała brać aktorska staje w obronie reżysera. Czy to jest ok?<


Oczywiście nie jest Ok. Gdyby założyć, że to co napisałaś było prawdą. Jednak jest to pomówienie...... Ten reżyser to oczywiście  Polański.
Zatem poczytaj:

>Roman Polański odwołał spotkanie w łódzkiej Szkole Filmowej. Wcześniej część studentów wystosowała apel do władz szkoły, w którym sprzeciwiała się wizycie reżysera.<
>tu więcej:http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25463887,wizyta-romana-polanskiego-w-lodzkiej-filmowce-zostala-odwolana.html<


Jednak nie to jest najistotniejsze, bowiem jak można usprawiedliwiać postępowaniem jakiegoś zwyrodniałego  aktora(o ile nie zmyślasz) tuszowanie pedofili przez hierarchów?
Nadal brak konkretów w Twoich postach.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 15:10

>Oczywiście nie jest Ok. Gdyby założyć, że to co napisałaś było prawdą. Jednak jest to pomówienie......<


To nie jest pomówienie. To co Ty zacytowałeś, to już jest "drugie podejście" do tej sprawy. Za pierwszym razem czyli jeszcze przed tym kiedy zrobiło się bardzo głośno o pedofilii w Polsce, było tak jak napisałam. Jeszcze do dziś w necie można znaleźć wypowiedzi broniące reżysera.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 15:33

>Jeszcze do dziś w necie można znaleźć wypowiedzi broniące reżysera. <


Znam sprawę Polańskiego i jego sex z nastolatką w USA gdy był już dorosłym mężczyzną. Jednak tych "wypowiedzi broniących",- nie. A chętnie bym poczytał kto i w jaki sposób bronił..... Z tego co mi znane z tą dziewczyną zawarł ugodę, zapłacił jakieś pieniądze..... Tak dla przypomnienia sprawy :

>Polańskiemu postawiono kilka zarzutów, w tym gwałt na 13-latce po upiciu jej szampanem i podaniu narkotyku. Reżyser utrzymuje, że seks odbył się z przyzwoleniem. Nawet jednak w takim przypadku za seks z osobą nieletnią w Kalifornii, gdzie doszło do incydentu, grozi kara do 20 lat więzienia. (http://www.tvn24.pl)<


To nadal nie jest argument abyś tą sprawą starała się zasłonić pedofilię kościelną.
Po prostu łajdactwo jest łajdactwem niezależnie od noszonego stroju......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 16:38

>To nadal nie jest argument abyś tą sprawą starała się zasłonić pedofilię kościelną.<


Czy Ty czytałeś co pisałam wyżej? Nie chcę być niegrzeczna więc więcej nie powiem.

A co do reżysera
https://www.newsweek.pl/swiat/ludzie/roman-polanski-z-nowymi-zarzutami-robin-zarzuca-mu-wykorzystanie-seksualne/xw2qjwh

Kto broni Reżysera
https://dziennikpolski24.pl/artysci-bronia-polanskiego/ar/2653610
https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/522487,znani-w-obronie-polanskiego-dla-ziobry-to-trampolina-do-miedzynarodowej-slawy.html
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-14 21:07

>Kto broni Reżysera<


Oczywiście potępiam za to haniebne zachowanie Polańskiego jak i osoby, które bądź nie rozumieją, bądź tolerują takie zachowanie.
Jednak zalinkowałaś tekst z przed ponad 10-ciu lat. A wiele się zmieniło........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 23:06
Właśnie wyżej też pisałam, że wiele się zmieniło. Teraz nawet od Polańskiego się odwracają.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-16 11:36
Za to innym miłosierdzie okazują i łagodnie przenoszą do innych parafii. Ciekawe, czy prawo uzna to za ukrywanie przestępstwa?
https://wiadomosci.wp.pl/gdansk-ksiadz-oskarzony-o-gwalt-na-17-latce-dowody-sa-bardzo-mocne-6457250762057857a
Dziwię się tylko matce, że nie poszła prosto do prokuratury, a do pana o pseudonimie 'flaszka'. Po prostu nie rozumiem tego. Bała się ostracyzmu ze strony pobożnych współwiernych? Ból psychiczny, poniżenie były większe niż chęć walki? Być może.... Głęboko nalezy współczuć pokrzywdzonym, bo ufali....ale komu?! (tu autocenzura).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-12-16 14:16
Ja chyba dałabym wyższy wyrok temu co kryje takiego  …….. niż jemu samemu. Może w ten sposób coś by do tych głów dotarło.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-12-14 18:08
Dziś Polscy skoczkowie wygrali w drużynie. :-))))
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-16 08:23
brawo dla naszych skoczków:):-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-12-17 15:57
Niedawno w rozmowie o kościelnej pedofilii napisałem:

>Duże nadzieje wiązałem z papieżem Franciszkiem, licząc na jego energiczne działania w tej sprawie. Jednak czas mija i okazuje się, że albo to Franciszek nie bardzo potrafi, albo lobby pedofilskie w kościele jest tak silne, że wiąże mu ręce.<


A tu dzisiaj prawie jakby w myśl powiedzenia : "Uderz w stół a nożyce............" Pojawia się  tak informacja:

>Papież Franciszek w ogłoszonym we wtorek dokumencie zdjął tajemnicę papieską z postępowań dotyczących nadużyć seksualnych wobec nieletnich popełnionych przez duchowieństwo, a także przedstawicieli władz kościelnych, którzy próbują tuszować takie czyny. <


Brawo Franciszku!! Więcej tutaj :

>https://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-zniosl-tajemnice-papieska-ws-naduzyc-seksualnych/wtvp99m<

Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-18 08:19
znakomity papież z niego jest
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-12-19 11:59
Ale nie w oczach części wiernych i części generalicji kościelnej w Polsce. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 324) (3675500 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill