www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Inwalida wojskowy a zapewnienie pracy (5073 - wyświetleń)
- Autor macmarty Dodany 2007-06-09 13:18
Witam. Jestem inwalidą wojskowym i mam następujące pytanie. Jak należy rozumieć (i jak to wygląda w praktyce) przepisy ustawy z dnia 29 maja 1974 r. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin (Dz.U.02.9.87) z późn. zmianami, w której to ustawie znajdujemy takowy zapis:

Inwalidzie wojennemu (wojskowemu) zapewnia się pracę odpowiadającą jego sprawności fizycznej i kwalifikacjom zawodowym. Do pracy na wniosek osoby niepełnosprawnej kieruje starosta. Pracodawca, do którego osoba niepełnosprawna została skierowana, jest obowiązany zatrudnić go stosownie do sprawności fizycznej i kwalifikacji zawodowych.

Dodam iż po moim wnisku do Starosty o skierowaniu mnie do pracy, skierowano mnie owszem lecz do PUP, gdzie oczywiście pracy dla mnie nie znaleziono (nie wspominając już o pracy odpowiadającej kwalifikacjom zawodowym).
Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Być może ktoś był w podobnej sytuacji. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-11 08:36
Nie wiem jak Ci pomóc.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-17 10:25
chyba ogólnie osoby z niepełnosprawnościami mają ciężko z pracą, nie tylko ty jako były wojskowy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Inwalida wojskowy a zapewnienie pracy (5073 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill