www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pozwolenie na wykonywanie zawodu (2328 - wyświetleń)
- Autor jrz8888 Dodany 2019-12-17 09:54
Dzień dobry,
Mam delikatne pytanie.

Posiadam orzeczenie dot. niepełnosprawności. Mam stopień umiarkowany, orzeczenie wydane na stałe. Zmagam się z wadą słuchu, jestem użytkownikiem implantu ślimakowego.
Zainteresowała mnie możliwość pracy na stanowisku operatora CNC. Już kilka lat temu miałem realną szansę na zatrudnienie, ale nie otrzymałem zgody od lekarza medycyny pracy.
Teraz temat powraca, ponieważ zawód ten jest dość przyszłościowy. I tutaj rodzi się pytanie.

Czy ja mam jakiekolwiek szansę na zatrudnienie? Czy jest jakakolwiek możliwość uzyskania oświadczeń itd., które przyczynią się do tego, że lekarz medycyny pracy wyda zgodę?
Proszę o porady.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-17 10:50
Może spróbuj u innego lekarza medycyny, może inny wyrazi zgodę.
Nadrzędny Autor jrz8888 Dodany 2019-12-17 13:03
Rozumiem myśl, ale potrzebuję gwarancji. Już wyjaśniam dlaczego.
Musiałbym się podjąć szkolenia, które jest warte 2500-3500 zł.
Oczywiście nie byłby to dla mnie mały wydatek, a więc nie mogę sobie pozwolić na ryzyko.

Każda firma ma swojego lekarza medycyny pracy, do którego wysyła nowych pracowników.
Jeżeli będą chcieli mnie zatrudnić i pójdę na badania, to nie będę mógł sobie wybrać lekarza. Będę skazany na jego decyzję.
Oni mają swoje procedury i podejrzewam, że na chwilę obecną żaden nie dopuści.
Stąd myśl czy mogę starać się o oświadczenia z wybranych instytucji, ośrodków, które skłonią każdego lekarza do wydania pozytywnej opinii zdając się na moją decyzję i świadomość związaną z danym stanowiskiem.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-17 13:09
Nawet pracownik o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji może podjąć zatrudnienie. Może pracować, jeśli zezwoli na to lekarz medycyny pracy i taka osoba sama czuje się na siłach pracę podjąć. Podstawą są badania lekarskie, które muszą być wykonywane pod kątem danej pracy. Lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z badanym i na tej podstawie podjąć decyzję. Tak więc warto próbować.
Nadrzędny - Autor jrz8888 Dodany 2019-12-17 15:06
Zgadzam się, tak powinno być.
Ale czy tak jest w rzeczywistości? Ja już miałem możliwość zatrudnienia z możliwością przeszkolenia, spróbowałem i otrzymałem odmowę. Lekarz tłumaczył to koniecznością ochrony resztek słuchu. Jakich resztek, skoro w obu uszach mam ponad 100 dB ubytku?! Osoba z wadą słuchu nie może pracować, wówczas gdy osoba ze zdrowym słuchem może, pomimo iż grozi to jego uszkodzeniem. Gdzie tu logika?! Poza tym, od czego są słuchawki ochronne?!

Ja muszę mieć kartę przetargową, broń.
Muszę mieć konkretne uzasadnienia, zanim podejmę się tematu ponownie.
Nie mogę sobie pozwolić na to, że zrobię kwalifikacje, a później się dowiem, że żaden lekarz nie wydał zgody.
Czy macie jakieś pomysły? Może pisać do PFRON? PZG? NFZ? Z prośbą o wydanie oświadczenia, aby lekarz się nie wykłócał ze mną o takie kwestie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-17 17:35
Przeczytałem we wpisach o Twoich obawach.
To nie porada ale taka myśl.
Gdybyś tak poszedł do tego lekarza zakładowego prywatnie. Z prośbą o wydanie zgody na pracę na podobnym stanowisku ale w innej firmie. Ryzyko odmowy podobne ale finansowo strata mniejsza. Bo to kosztuje ok 100 - 130 zł. Zależy od stawek lekarza medycyny pracy.
Ryzyko jest ale mniejszy koszt :-) /5////
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-18 08:27
witaj kropek sa rozni lekarze ale  sa tacy co za kase moga wypisac zgode  do pracy czy  nawet L4
Nadrzędny Autor basia801 Dodany 2020-01-18 16:46
moja znajoma choruje ok 10 lat na f20 i ma rentę z tyt. całkowitej niezdolności do pracy i umiarkowaną grupę a stara się o świadczenie 500+ dla osób nie zdolnych do samodzielnej egzystencji. nie pracuje od 2 lat i raczej są małe szanse że pójdzie do tej pracy, czy jest szansa ze lekarz orzecznik z P.Z.P przyzna jej to 500+ ??? ktoś coś?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pozwolenie na wykonywanie zawodu (2328 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill