www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wszyscy stracą pracę? (17012 - wyświetleń)
- Autor tomoleon Dodany 2013-07-06 15:50
Nie wchodziłem na to forum od dawna, ale to, co teraz przeczytalem to zgroza jakas.
Widzieliście to? www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/168829 (nie wiem jak się wstawia linka). Przecież ta unia wszystkich wykończy! Co oni znowu wymyślili!!!!
Nadrzędny - Autor tomoleon Dodany 2013-07-06 15:55
Acha, już wiem jak zrobić linka. Chodzi o ten adres: [url]www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/168829[/url]
Nadrzędny - Autor tomoleon Dodany 2013-07-06 15:56
Kurna, nie mam pojęcia jak zrobic tego zakichanego linka... pomocy...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-06 16:47
Nadrzędny - Autor tomoleon Dodany 2013-07-06 17:34
DZięki. Jak to zrobiłeś? :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-06 17:59
Nadrzędny - Autor tomoleon Dodany 2013-07-06 18:56
Aaa... Teraz kumam. Chyba... :-) DZięki chłopie!
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/168829
Ale wracając do tematu. To bedzie chyba koniec rynku pracy...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-06 19:01
Nie ma za co, tylko podpowiedziałem... "chopeczku"...
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-07-07 11:55
myślę że zdali sobie sprawę z tego że wielu pracodawców to typowych naciągaczy na te dofinansowania,
zdali sobie sprawę że wielu ON to tak naprawdę zdrowi ludzie którzy bez problemu mogą pracować na wolnym rynku (mam na myśli naciągane orzeczenia, po znajomości oraz te przyznawane lata wstecz na starych zasadach bez weryfikacji dzisiejszej)
zdali sobie sprawę ze jest postęp medycyny i wielu tych kiedyś ON jest dzisiaj albo zdrowych albo z zadowalającym stanie zdrowia również zdolnych do pracy bez konieczności dostosowania jego stanowiska pracy do potrzeb ON
zdali sobie też sprawę z tego że dzisiaj część prac można wykonywać zdalnie będąc zatrudnionym w normalnym zakładzie (czyli jak każdy inny człowiek)
zdali też sobie sparwę że tak naprawdę wiele ON pracuje w normalnych warunkach pracy, wcale nie wymagających przystosowania wiec dofinansowanie jest nie potrzebne
zdali też sobie sprawę z tego ze wiele z tych osób pobiera także renty i pracują gdzie inni nie mają ani pracy ani renty i są dyskryminowani bo nie mają orzeczenia
zdali sobie sprawę z tego że w Polsce (pewnie w innych krajach także) oferty kierowane są obecnie tylko dla zdrowych ON z orzeczeniami tylko po to aby pracodawcy mieli mniejsze koszty

proste chodzi o cięcie i uszczelnienie systemu, pracodawca jak chce zatrudnic ON nie będzie patrzeć na to aby oszczędzić na kosztach tylko szuka osoby do pracy,

jeszcze trochę to zaczną się zmiany w sposobie orzekania do celów poza rentowych, bo do celów rentowych coraz częściej orzecznicy orzekając uzasadniają że można pracować zdalnie, będzie masowe odbieranie rent czasowych  bo prawo zabrania zweryfikować osoby ze stałymi orzeczeniami i rentami. I tak będzie w całej Unii i nie tylko w niej, nie ma pieniędzy w budżecie i tyle, a aby dać jednym, trzeba zabrać drugim. kolejnym krokiem będzie to że za X lat nie będzie emerytur i będzie się pracować dożywotnio aby dać renty osobom które nadal pobierają je stale. Będą się łumaczyć wzrostem kosztów, przedłuzenia życia, pracy zdalnej itd. Proste, postęp moi drodzy, postęp ;-)
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2013-07-07 12:29
wiecie co mam stałą niepełnosprawność  umiarkowana daną mi ja w 2010 roku,  uczę się ale obawiam się że na otwartym  rynku nie dostanę  pracy niestety.  wiem też, że niektórzy pracodawcy wykorzystują  niepełnosprawnych, by tylko dostać dofinansowanie do miejsca pracy. Niektóre firmy tylko na tym bazują, przykre to czasem bo  osoba niepełnosprawna  jest tylko   pewnym pośrednikiem by  zdobyć kasę a powinien być podmiotem w tym układzie.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-07-07 13:21
dokładnie, obecnie jest tak że wielu pracodawców chce zatrudniać ON tylko i wyłącznie w celu zmniejszenia kosztów, i to zazwyczaj chcą osoby na tyle sprawne aby były tak samo wydajne jak pozostałe osoby zatrudnione w firmie a wiadomo wiele rodzajów niepełnosprawności zmniejsza wydajność pracownika - więc akurat często takiego nie chcą.
Jest też wielu pracodawców którym nie zależy tym i zatrudniają ON dla zmiejszenia wskaźnika (urzędy głównie) i tam też można składać.

Właśnie głownie w urzędach szukam pracy tym bardziej że kiedyś pracowałam w takich miejscach.
Przez ostatni miesiąc rozesłałam setki CV (tam gdzie pisano że chcą ON), zaproszono mnie na dwie rozmowy na kórych zapytano mnie jaki mam prolem zdrowotny bo nie wyglądam na ON, więc uczciwie powiedziałam i od razu mi powiedziano, przykro mi ale... Mogłam oszukać ale nie oszukałam z czym mam problem bo chciałam być uczciwa wobec pracodawcy. Szukam dalej, szkoda tylko że to są mega koszty które się nie zwracają :-(

Ogólnie zmiany które sie szykują, bo takie będą, mają na celu przede wszystkim nie tylko uszczelnienie systemu (bo to jest koniecznie) ale także mają spowodować "sztuczne" zmniejszenie bezrobocia. Większość ON ma renty, lub prawo do renty którą zawiesiła, te osoby gdy stracą pracę nie będą mogły zarejestrować się jako bezrobotne bo mają świadczenie (czyli zapewnione jakieś tam minimum socjalne). Na ich miejsce pracodawcy zatrudnią osoby sprawne (przynajmniej teoretycznie sparwne, bez orzeczeń) i w ten sposób "zmiejszy się " bezrobocie. Oczywiście sztucznie ale statystki ładnie wyglądają, zresztą pewnie przekalkulowali, że ON przeważnie mają renty (małe ale mają) a sparwni są bez pracy i bez dochodu i im muszą wypłacać zasiłki itd. Więc wyliczyli co się bardziej opłaca planując budżet państwa czy UE ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-07 17:04
Wszystko się zgadza, lecz, mam takie małe "ale"... A mianowicie, renty winne być na leczenie, na rehabilitację, na leki i sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, a nie jako środek do utrzymywania siebie i często także innych członków rodziny... Nie powinno się z tytułu renty odbierać możliwości pracy i to na cały etat... Bo uważam, że praca daje także ruch, a ruch to jest rehabilitacja. Praca to także, mobilizacja osoby niepełnosprawnej do działania. Bez pracy, niepełnosprawni stają się życiowymi nieudacznikami...
Sorry za określenie, lecz uważam, że taka jest prawda...
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-07-07 18:20
Norbi, masz 100% racji. Renta, którą posiadam została uczciwie zapracowana przez lata, jednak na utrzymanie rodziny nie wystarcza. Jeżeli ma się możliwości i predyspozycje, to powinno się walczyć o lepszy byt i godne leczenie.Jest to również forma rehabilitacji. Ile ON tak naprawdę jest w głębokiej depresji? O tym statystyki nie mówią, a uwierzcie mi , że naprawdę bardzo wielu.
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-07-29 13:50
Tymczasem u nas, jeśli rencista znajdzie dobrą pracę, często pracując ponad siły, to się go karze zmniejszeniem lub odebraniem renty. Ech ...
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 12:45
czesc jestem tu nowy ale zgadzam sie po czesci z tym co pisze marysia ze trudno znalesc dobra prace a teraz od stycznia zobaczymy ile ofert bedzie dla osob pracujach z dalnie
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-02 12:41
raczej nic sie nie zmieni
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-30 10:05
dodam jeszcze, że nie wszyscy niepełnosprawni chcą pracować zdalnie.
Nadrzędny - Autor elusia617 Dodany 2020-01-05 19:32
Ja ciągle słysze że ten dostał dofinansowanie, tu ktoś dosłał a jak ja się starałam to nagle dla mnie nic nie ma. To o co tu chodzi..... Trzeba mieć jakiegoś wujka w ministerstwie żeby dostać czy co
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 11:28
Wujka albo .... ciocię ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wszyscy stracą pracę? (17012 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill