www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Przelew na błędny rachunek bankowy (4613 - wyświetleń)
- Autor Esti Dodany 2015-10-09 09:21
Przez przypadek przelałam określoną kwotę na błędny rachunek bankowy. Zorientowałam się dopiero po kilu dniach po telefonie od odbiorcy, że nie otrzymał pieniędzy. W jaki sposób odzyskać te pieniądze? Nie wiadomo do kogo trafiły przecież.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-10-09 10:48
Owszem, wiadomo do kogo trafiły - bank wie.
I TO W BANKU ZAŁATWIA SIĘ TAKIE SPRAWY a nie na przypadkowym forum.
Musisz pilnie zgłosić fakt u swojego operatora - każdy bank ma swoją procedurę na taką okoliczność. Zwykle daje się to odkręcić, ale trzeba coś w tym kierunku zrobić...
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2015-10-09 12:14
No nie za ciekawa sytuacja chociaż powiem Ci,że ja kiedyś taką miałam. Bardzo sie wystraszyłam. Pomyliłam jedną cyferkę ( tę końcową) .Co się okazało to to.ze nie ma danego numeru konta i kasa wróciła do mnie następnego dnia. Pobrało mi jedynie za przelew 1 zł. Nauczyło mnie to jednak aby w przyszłości dokładniej sprawdzać numer konta, na który wysyłam pieniądze. W sytuacji, w której przelejesz te pieniądze komuś musi już interweniować bank. Skontaktuje się z osobą, której przelałeś kasę i ta osoba jeśli Ci zwróci pieniądze to ok. Jeśli nie to zostaje droga sądowa.
Tutaj jest artykuł o tym:
http://direct.money.pl/artykuly/konta-bankowe/blednie-wykonany-przelew-co-zrobic,181,0,1898933.html
Nadrzędny Autor Blanka Rudy Dodany 2015-10-11 21:10
Zgłoś w banku. Nie wiem, czy zechcą podać dane, ale zasadniczo odbiorca powinien oddać pieniądze, bo to podchodzi pod bezpodstawne wzbogacenie (art. bodaj 405 kc.).
Zwrot będzie pomniejszony o koszt przelewu zwrotnego, ale te 70 groszy czy ile raczej nie zrobi Ci chyba różnicy :-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 11:48
Idz do banku .
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 12:08
leć do banku i wyjaśniaj
Nadrzędny - Autor elusia617 Dodany 2020-01-05 19:37
[usunięte]
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 12:52
To wcale nie musi tak pięknie wyglądać, że przelew musi wrócić w ciągu kilku dni. Zależy, czy konto odbiorcy istnieje, czy nie. Koniecznie natychmiast trzeba kontaktować się w takim przypadku z bankiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Przelew na błędny rachunek bankowy (4613 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill