www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Odliczenie podatku za używanie samochodu osobowego. (1047 - wyświetleń)
- Autor KrzysiekG Dodany 2020-01-09 12:52
Witam,
Jestem osobą nie pełnosprawną od niecałego roku i mam kilka pytań dotyczących odliczenia podatku za używanie samochodu.
1.) Jeśli orzeczenie o niepełnosprawności posiadam od września 2019 to mogę odliczyć całą kwotę (2280zł) za używanie samochodu? Czy  musi to być kwota adekwatna do długości posiadania niepełnosprawności (w moim przypadku to 1/3 roku czyli 760zł)?
2.) W jaki sposób się to rozlicza się taką ulgę? Wystarczy że dodam kwotę w którymś punkcie w PIT-38(fajnie jakby ktoś podał który to punkt)? Czy muszę jakiś dodatkowy punkt wypełnić?
3.) Czy mogę to rozliczyć w "Twoj e-PIT", który jest dostępny od zeszłego roku czy musi to być forma papierkowa?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 11:15
Kwota nie ma związku z terminem, od którego posiada się orzeczenie o niepełnosprawności. Jest to po prostu maksymalny limit, który można odliczyć. Bardzo dobrze "radzą" sobie z takimi odliczeniami programy służące do rozliczeń typu PIT itp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Odliczenie podatku za używanie samochodu osobowego. (1047 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill