www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Bezpłatna terapia dla dzieci z autyzmem (378 - wyświetleń)
- Autor Fundacja KROK PO KROKU Dodany 2020-01-22 00:55
Od stycznia 2020 roku rusza rekrutacja do  projektu pn „Aktywnie i samodzielnie KROK PO KROKU – intensywne wsparcie dla dzieci z autyzmem”. Projekt realizowany w terminie od 01 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.
Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu pn „Kierunek AKTYWNOŚĆ” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2019) zgodnie z art. 11 ust. 1 pkt 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1172, z późn. zm.).
Projekt polega na objęciu BEZPŁATNĄ terapią dzieci (Beneficjentów Ostatecznych Projektu) ze zdiagnozowanym jednym z całościowych zaburzeń ze spektrum autyzmu z terenu woj. mazowieckiego.

O projekcie:
Celem projektu jest zwiększenie samodzielności dzieci ze spektrum autystycznego (autyzm, Zespół Aspergera, całościowe zaburzenie rozwoju inaczej nie określone) oraz rozwój ich umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem poprzez rehabilitację w specjalistycznej placówce.
Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do udziału w Projekcie, będą bezpłatnie uczestniczyły
w zajęciach indywidualnych (rehabilitacja psychologiczna i logopedyczna) i grupowych (rehabilitacja społeczna) prowadzonych przez specjalistów (psychologów, pedagogów, logopedów). Zajęcia będą miały charakter intensywnej terapii (rehabilitacji) - intensywność oddziaływań będzie wynosiła 20  godzin tygodniowo dla każdego dziecka. Wszystkie zajęcia będą odbywały się na terenie ośrodka Fundacji, przy ul. Zaściankowej 92 lok. 4, 02-989 Warszawa. Każde dziecko (Beneficjent Ostateczny Projektu) biorące udział w projekcie otrzyma pakiet 283 godzin bezpłatnych zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych ze specjalistami.

Zajęcia prowadzone w ramach Projektu opierają się na założeniach Stosowanej Analizy Zachowania (tj, terapii ABA, zwanej również behawioralną).

W Projekcie weźmie udział 30 dzieci (3 tury zajęć terapeutycznych po 10 dzieci w każdej turze).

Terminarz intensywnych zajęć terapeutycznych:
I Tura: od 03 lutego do 19 maja 2020 roku
II Tura: od 20 maja do 03 września 2020 roku
III Tura: od 04 września do 17 grudnia 2020 roku

Uczestnicy projektu:
Uczestnikami Projektu mogą być dzieci w wieku 2-10 lat z terenu woj. mazowieckiego ze zdiagnozowanym jednym z całościowych zaburzeń rozwoju mieszczących się w grupie tzw. spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm, Zespół Aspergera, całościowe zaburzenie rozwoju inaczej nie określone) i orzeczeniem o niepełnosprawności.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularze zgłoszeniowe do Projektu są dostępne na www.fundacja.krokpokroku.org
Wszelkie pytania prosimy kierować:
e-mail: biuro@krokpokroku.org
tel.: 22 885 12 48      
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-24 12:42
fajny projekt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Bezpłatna terapia dla dzieci z autyzmem (378 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill