www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwrot kosztow (6080 - wyświetleń)
- Autor kfoczka Dodany 2006-04-25 21:50
Czy jesli zakupie nowe kola,ogumienie do wozka o napedzie elektrycznym (bardzo drogie) jak na rencistke,to czy moze mi cos zwrocic PFRON lub PCPR? Jesli tak,to w ilu procentach? Sprawa druga: jestem uczestniczka WTZ i do tej pory nie bylo problemu z zawiezieniem nas (z mezem) na turnus rehhabilitacyjny busem z WTZ,oczywiscie jesli pokryjemy koszty - tylko,paliwa. Teraz nagle sie to zmienilo,bo jak nam naliczyli: paliwo,diete kierowcy,godziny nadliczbowe,ubezpieczenie,ZUS -y,to ta kwota przekracza koszty paliwa i jest bliska oplacie za turnus! Skad my mamy na to brac,z jednej renty? Obydwoje z mezem mamy znaczny stopien niepelnosprawnosci poruszamy sie na wozkach i moj maz,nie ma zadnego dochodu bo ja mam za duzo (1000zl.) rente socjalna i rodzinna. Przekraczamy to bzdurne kryterium dochodowe. Czy w takiej sytuacji,mozemy sie gdzies zwrocic o pomoc finansowa? Czy poprostu zrezygnowac z rehabilitacji,bo nas na to nie stac? Prosze odpowiedzcie mi na moje problemy. Pozdrawiam - Gosia
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-05 13:57
Może Pani złożyć wniosek do PCPR o dofinansowanie do zakupu ogumienia do wózka. Jednak każdy PCPR ustala samodzielnie zakres udzielanego dofinansowania. Natomiast wydatki poniesione na zakup ogumienia może Pani uwzględnić w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne w rozliczeniach podatkowych. Zasady na jakich WTZ umożliwia Państwu korzystanie z posiadanego busa zależą od przepisów dotyczących wykorzystania samochodów słuzbowych. Niestety nie znamy organizacji, które na preferencyjnych warunkach zapewniałyby dowóz osób niepełnosprawnych na turnusy rehabilitacyjne.
Zasady dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych reguluje Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki,Pracy i Polityki Społecznej w sprawie turnusów rehabilitacyjnych.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-06 14:18
Dokładnie .
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 10:12
Dofinansowanie można również uzyskać do kosztów nauki, prawa jazdy, komputera...trzeba wejść na stronę PFRON lub PCPR. Od jakiegoś czasu takie rzeczy załatwić można właśnie przez PCPR.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 11:33
Obecnie to nawet elektronicznie, bo jest SOW
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwrot kosztow (6080 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill