www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przekładanie terminu komisji (3163 - wyświetleń)
- Autor Maagda Dodany 2020-03-22 22:54
Witam, mam pytanie: ile razy może zostać przełożony termin komisji o odnowienie orzeczenia. Orzeczenie się skończyło 29.02, termin miałam ustalony na 20.03, potem było 30.03, teraz mam info o 30.04. Czy są jakieś ograniczenia w tym względzie?. Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2020-03-23 13:10
Nie spotkałem się z przepisami regulującymi tę sprawę..... Zapewne Ustawodawca nigdy tej kwestii nie przewidział.
Wydaje mi się, że trzeba być cierpliwym i ze spokojem czekać na dojście komisji do skutku. Ja wiem, że taka niepewność, jeszcze potęgowana brakiem środków jest irytująca. Ale nie ma wyjścia........
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-03-23 17:24 Zmieniony 2020-03-23 17:30
W tej sytuacji termin komisji może prawdopodobnie być przekładany wielokrotnie. W tej chwili procedowane są przepisy, według których orzeczenia już wydane mają zachować / odzyskać ważność na okres walki z koronawirusem.

Twoje orzeczenie by się wstępnie kwalifikowało, bo utraciło ważność ostatniego dnia lutego, a przedłużone mają zostać wszystkie orzeczenia, które utraciły ważność najwyżej 30 dni przed wejściem w życie ustawy o COVID-19 (ta ustawa weszła w życie 8 marca, czyli ważność odzyskają wszystkie orzeczenia które były wystawione z terminem końcowym po 6 lutego lub dla których złożono po 6 lutego wniosek o ponowne orzeczenie).

Projekt ustawy (jeszcze nie w Sejmie), można przeczytać tutaj - dla Ciebie istotny byłby punkt 15h (opisano tam także przedłużenie / odzyskanie uprawnień związanych z takim orzeczeniem).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przekładanie terminu komisji (3163 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill