www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 326) (3675444 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-07 17:33
Nawet szpitalna "knajpka" dziś świeciła pustkami. Mieli tylko "szneki z glancem". Nie wiem czy pisownia dobra. :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-01-08 12:27
Nazwa poprawna a pisownia to pikuś ... słyszałem wymowę "szneki z glansem" ale nie będę się bawił w językoznawcę ;-)
Ważne czy smakowało ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-08 12:32
Panowie orzekli, że są ok. :-)))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-01-10 22:35
Jak u Was jest z e-receptami? Ucieszyłam się, ze nie będę musiała wychodzić z chaty, bo dostanę sms-em, a tymczasem dostanę wydruk :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-10 22:37
Wszystko zależy od przygotowania do tego danej placówki. To są początki. Będzie ok.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-01-10 22:41
Pewnie tak, ale skoro ja jestem przygotowana, to dlaczego lekarz sie broni?? Na pewno wcześniej wiedzał o "rewolucji" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-10 22:42
Masz rację.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2020-01-11 14:18

>Jak u Was jest z e-receptami<


Powiem w ten sposób: Przedwczoraj zamiast recepty dostałem 4-ro cyfrowy numerek. W zasadzie wiedziałem na jaki lek  to wypisane, ale nie wiedziałem ile opakowań.
Aby się dowiedzieć i odczytać to w necie musiałem utworzyć poprzez internet profil zaufany. Nie jest to trudne a widzę, że bardzo przydatne.
Oprócz recept widać tam i inne przydatne informacje......
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-02-19 12:13
Tak, polecam każdemu założenie takiego zaufanego profilu. Przydaje się
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-01-12 13:35
Trochę prawdziwych aktualności w dobie trwających kolęd parafialnych.
To może się przydać, żeby wiedzieć, jak postępować i nie popełnić gafy.
https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-zacheca-do-calowania-duchownych-w-rece-to-dlonie-chrystusowe-6466561912682625a
cytat:
"Przez dłonie kapłańskie działa sam Pan Bóg - mówi Ks. Tomasz Jochemczyk, tłumacząc, dlaczego wierni podczas powitania kapłana powinni pocałować go w rękę. - To oddanie czci samemu Bogu - dodaje."
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-12 13:58

>To może się przydać, żeby wiedzieć, jak postępować i nie popełnić gafy. <


Na kolędzie wystarczy być sobą. Pan Bóg i tak wie z kim ma do czynienia. Sam Jezus, kiedy chodził po ziemi nikogo nie zmuszał do całowania go po rękach. Jeżeli Ty masz taką ochotę w stosunku do odwiedzającego Cię księdza, to możesz spróbować to zrobić, ale wątpię żeby Ci na to pozwolił. :-)))
U mnie już była kolęda. Było bardzo sympatycznie.  A u córki mała wnusia schowała się pod koc i wyszła dopiero jak ksiądz poszedł. :-)))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-01-12 14:07

> Jeżeli Ty masz taką ochotę w stosunku do odwiedzającego Cię księdza, to możesz spróbować to zrobić, ale wątpię żeby Ci na to pozwolił.


Oj, żebyś się nie pomyliła. Jeszcze trochę i będą podstawiali ręce raz wierzchem dłoni w górę, raz w dół. Raz do pocałowania i raz do kasy brania.;-) :-)
A apel przyznasz, ze szokujący? W głowie się facetowi poprzewracało, czy co? :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2020-01-12 14:16
Nie jemu jednemu. Na wszystkie wypowiedzi trzeba "brać poprawki", nawet na te wypowiadane przez niektórych księży.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2020-01-23 11:44
Zastanawiałem się gdzie ten wpis zrobić. Chyba jednak aktualności najbardziej odpowiednie.
Chyba w zasadzie we wszystkich miejscowościach w kraju wzrastają opłaty za wywóz śmieci. U mnie wygląda to w ten sposób:
Płaciłem 16 zł za 1-ną osobę a po podwyżce 24 zł. czyli wzrost o równe 50%.  Te 24 to już z uwzględnieniem zniżki.
Jakie kwoty podwyżek u Was nastąpiły ?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2020-01-25 13:29
U nas więcej niż 50% Z 13 na 21. U reszty widać wszystko tanieje. :-) W sklepach też i jest klawo, jak u Egona. Tylko ludzie nie wiedzą, czego chcą, zamiast dziękować pięknej zmianie za dobrobyt. :-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 09:30
u nas tez sporo podrozały tylko nie wiem dokładnie o ile
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2020-03-01 16:20
Ha, ha, ha :-) :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-02-14 13:46
Aktualnie witam w przededniu ostrej kampanii prezydenckiej.
Na sali sejmowej gorąco, posłowie mdleją zmęczeni 17 godzinnym dniem pracy. Śpiący do południa wypoczęci.
Kto i przed kim od dziś będzie przecierał oko gestem poseł Lichockiej? Gest wiodący partii w kampanii?  Jeśli posłanka nie będzie ukarana, to znaczy, że wolno tak wszystkim.:-) :-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-02-14 15:03
Wydaje mi się nienormalnym prowadzenie obrad po nocach.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2020-02-19 18:51
wydaje mi sie ze to już przesada z ta sprawa Pani Lichockiej bo gdyby ktoś grzebał w uchu małym palcem a reszte miał na wysokości skroni to pokazywał by ze ten ktoś jest pomylony? skandal przyczepiać sie do ludzkich odruchów . to nie jest żołnierz przy grobie nieznanego żołnierza by stal jak wrośnięty to jest człowiek przeciętny z ludzkimi odruchami wiec po co za politykami iść nie wiadomo za czym i do czego. Mogę powiedzieć tylko tyle jeszcze ze do wszystkiego można sie doczepiać tylko po co macie za mało zmartwień ze swoimi chorobami chcecie poszukać kogoś gorszego i zdołować go jestem przeciw takiej segregacji ludzi
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-02-19 23:14
Gdyby ktoś grzebał w uchu, to by nie był tak zadowolony z siebie i nie wyzywałby przy tym innych kilka razy od błaznów.

> ...chcecie poszukać kogoś gorszego i zdołować go jestem przeciw takiej segregacji ludzi


A nie ma już nikogo gorszego? Bo ja zauważyłam w sejmie. Wszystkich, którzy wolą dofinansować rządową telewizję na 2mld.
Segregacji na sorty  też nie wymyślili niepełnosprawni. Dziwię się, że gorszy Cię chęć zdołowania pani L. (może coś źle zrozumiałam, ale tak mi wychodzi z Twojego postu), a nie dołowanie przy każdej okazji O.N.
Sprawa pani L. jest o tyle ważna, że była okazaniem satysfakcji z tego, że kasa poszła tam, gdzie pis chciał, a dla opozycji był dosadny fak na tę okoliczność. Jest naprawdę czego bronić? A to nie pierwszy fak w sejmie z prawej strony.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2020-02-20 11:22

> skandal przyczepiać sie do ludzkich odruchów .<


Skandal i to wielki to jest to, że funkcjonariuszka PiS-u i stronniczka A. Dudy w wyborach prezydenckich pokazuje ludziom bardzo chorym, często na krawędzi życia środkowy palec. Po prostu wszystkim chorym,- w tym i nam niepełnosprawnym, że Duda i PiS takie osoby mają za nic i ważniejsza jest propaganda.

Siemaquore!! Nie wiem czy pani czy pan, ale czy po prostu nie jest Ci wstyd wypisywać takie podłości ?
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2020-02-21 12:55
nie nie jest mi wstyd bo nie widzę nic zdrożnego w otarciu oka jakimkolwiek palcem nie spoconym. Jak ktoś chce sie doszukiwać obelgi to ja znajdzie . Czy gest Kozakiewicza Cię nie obraza?  Czy kasty Cię nie obrażają? Czy lekarze łapankowicze Cię nie obrażają ? Temat wyrzucony przez nieudaczników politykow  i ludzie maja co robić Żyjąc tyle lat wiem który dziennikarz jest cos wart w moim odbiorze a inni jak chcą wierzyć to niech wierzą w to co im dziennikarze wpajają. Jak masz inne zdanie to Twoja wola mieć takie ale moje jest takie
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-02-21 14:16
Oczywiście, gdyby to było normalne wytarcie oka, to nikt by nawet na to nie zwrócił uwagi. Rzecz w tym, że był to po prostu chamski gest, który nie przystoi posłowi. No coż, nadzieja w tym, że pycha kroczy przed upadkiem ....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2020-02-26 13:14
To jest poziom naszej nie tylko(aktualnej)polityki.Można to spuentować;jaki poseł takie gesty ;-). Pani Lichocka zważywszy że ma problem w dyskusji winna być ubrana w strój kosmonauty lub płetwonurka ;-).Pozdrawiam koronawirus;).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-02-26 22:33
No proszę Amalian pojawił się po dłuższej nieobecności i to na dodatek z fakiem i koroną ;-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-02-26 23:51
No, ale wesoło nie jest, dopiero się może zacząć.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2020-02-27 10:14

>dopiero się może zacząć. <


Przypuszczam, że wiem czego się obawiasz..... Ale równie dobrze można przypuścić, że teraz władza zacznie nam oburącz faka pokazywać.
A niech sobie pokazują.........wszystko jest do czasu.......
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2020-02-27 13:46
To trwa  trwa i trwa . Opozycja podjęła tylko rękawicę ii .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-02-27 13:58
Już dawno zauważyłem, że u nas każdy nowy problem zmienia się w "podejmowanie rękawic" zamiast rozwiązania problemu.
Głównym celem staje się kto wygra rundę. Ale nie słychać gongu który by miał je zakończyć :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2020-02-28 12:38
Na tym polega walka o władzę. Problem nie leży w podejmowaniu walki ale w formie(stylu etc. etc. ) w jakiej prowadzi się walke. Prawo jest nie dlatego by go łamać a przestrzegać. Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2020-03-01 16:41
Ja z innej beczki: wszyscy o.n. powinni być zachwyceni PIS. Wszyscy ortodoksyjni katolicy też. Nie rozumiem tych krytyk. :-(
Ja już nawet zdążyłam się przyzwyczaić do tego typu rządów :-( Dzisiaj jednak wkurzyłam się! Komu ci d...e robią dobrze? Kogo chcą przeciągnąć na swoją str.? Ekspedientki? Czy może zniszczyć markety? Najpewniej mają umowę za ogromną kasę z Żabkami i Stacjami Paliw. Okazuje się, że w marcu NIE MA ANI JEDNEJ HANDLOWEJ NIEDZIELI! Wiem, że na tym forum większość to starsi i zakupy robią na cały tydzień, nie pracują to pamiętają o zakupach na niedzielę - mają na to czas. Ja jednak miałam sporo roboty, kupiłam podstawę, ale zapomniałam - nie wiedziałam, że w domu nie ma chleba i ziemniaków. Pomyślałam: chyba wreszcie będzie niedziela handlowa to kupię... G...o! W marcu nie ma handlowych niedziel. W Żabce tylko gorzała, tak jak na stacji paliw.
:-( Ufff, to coś tak jak za komuny i u byłej ZSRR-upić społeczeństwo :-(
Dzisiaj obiad z kaszą gryczaną, ale co na kolację, z czym wędlina? :-( Dno i kilometr mułu :-(
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-02 13:04
A jak robisz zakupy, gdy nie ma handlowej niedzieli? Głodujesz?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2020-03-30 18:08 Zmieniony 2020-03-30 18:10
Zrób naleśniki, ja wiem o czym mówisz, pamiętam czasy, kiedy sklepy były zamknięte w niedzielę i pamiętam jak wszystko bylo na kartki i jakoś przeżyliśmy i teraz też damy radę z Tobą włącznie :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-02 13:53
Amalian jest takie powiedzenie " Zwycięzców się nie sądzi :-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-05 16:01
Do czasu .... ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-03-17 15:20
Odwołane komisje lekarskie z ZUS i wstrzymane wyjazdy do ośrodków. Przybywa też wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy
a również zawieszono w ZUS składki. Możecie o tym poczytać tu:
https://bezprawnik.pl/zawieszenie-skladek-zus/
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-27 13:08
Oglądając  obrazki z sejmu wysnuwam taki wniosek.
Skoro oni nie potrafią zorganizować głosowania w sejmie to jak oni chcą opanować sytuację w kraju?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-30 14:09
Myślę, że bardzo trafne spostrzeżenie. Porównując stopień skomplikowania jednego i drugiego, to ....... strach się bać.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-30 18:05
Bardzo prosto... masz wybór... :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-03-31 12:40
Ale jaki wybór?
Ja mogę tylko dostosować się lub nie do zaistniałych warunków ;-) a to już wyborem nie jest lecz koniecznością
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-03-31 16:37
I to jest jakiś tam wybór... możesz pójść na głosowanie kosztem zdrowia, lub "zaufać" dyktatorowi.. :-) O ile w ogóle Komisje się zbiorą...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2020-03-31 18:11
Tu masz 100% racji...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2020-03-31 18:11
O ile się zbiorą, ale pamiętajmy, że zawsze będzie w odwodzie wojsko i komisje mogą się zebrać. :-) "Rozkaz jest rozkaz".
Nie wiem tylko, ile musi się zebrać głosów, aby wybory były ważne. Pewnie tyle, ile elektoratu pisu?
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2020-04-01 12:43
W-zetko, tak się wciąż zastanawiam, jakim trzeba być człowiekiem, aby politykę i dobro niektórych przedkładać  na życie i zdrowie innych....

>Nie wiem tylko, ile musi się zebrać głosów, aby wybory były ważne<


Spokojnie, znajdzie się rozwiązanie, w nocy dobrze się myśli....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-01 10:54
Chciałbym wybierać dobrze, ale cały czas muszę wybierać mniejsze zło ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-01 12:44
Kropek, czyli wybierasz dobrze:-)
Tylko dzisiaj nie podejmuj decyzji, bo oszukasz sam siebie?:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-01 13:10
Dzisiaj wyleguję się na tapczanie i piszę na forum ;-) Wybrałem mniejsze zło bo mógłbym wyjść na spacer.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-01 15:58
Za okna byś się wziął, podłogi pomył, chałupę ogarnął a nie wylegiwanie się...
Wiosna już:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-01 16:08
Jak byś za mną stała :-) . Ogarnąłem chatę a właściwie kuchnię, bo już mnie zdenerwował sposób urządzenia tego zakątka ;-) Nie potrafiłem się po niej poruszać.
Teraz już jest 50% lepiej a będzie jeszcze lepiej.
Zrobiłem sobie obiadek (schabowe ziemniaczki surówka)  napaliłem w piecu a wcześniej musiałem przynieść węgla ;-))
A te dwa pierwsze punkty zrobię "jutro pojutrze" po pandemii ;-)i
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 326) (3675444 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill